TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 04:53:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 189 190 [191] 192 193 ... 206 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zoltan Kozma - VI PITATE JA ODGOVARAM  (Pročitano 721944 puta)
Onlnat
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #239 poslato: Februar 16, 2011, 02:03:56 pre podne »

@ zoltan da li je stvarno potrebno 40 gr bcaa i 40 gr glm ,da bi imalo nekog efekta ???

Odjednom toliko uzeti nema potrebe.
mislio sam oko treninga.... ?

Onda je to sasvim ok.
ne ,pitam zato sto visim i po drugim forumima na kojima pricaju da 5 pre 5 gr posle je cisto bacanje para ,po mojoj nekoj logici nije...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #238 poslato: Februar 16, 2011, 01:38:35 pre podne »

@ zoltan da li je stvarno potrebno 40 gr bcaa i 40 gr glm ,da bi imalo nekog efekta ???

Odjednom toliko uzeti nema potrebe.
mislio sam oko treninga.... ?

Onda je to sasvim ok.
Sačuvana
Onlnat
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #237 poslato: Februar 16, 2011, 01:37:08 pre podne »

@ zoltan da li je stvarno potrebno 40 gr bcaa i 40 gr glm ,da bi imalo nekog efekta ???

Odjednom toliko uzeti nema potrebe.
mislio sam oko treninga.... ?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #236 poslato: Februar 15, 2011, 11:49:24 posle podne »

@ zoltan da li je stvarno potrebno 40 gr bcaa i 40 gr glm ,da bi imalo nekog efekta ???

Odjednom toliko uzeti nema potrebe.
Sačuvana
Onlnat
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #235 poslato: Februar 15, 2011, 08:07:46 posle podne »

@ zoltan da li je stvarno potrebno 40 gr bcaa i 40 gr glm ,da bi imalo nekog efekta ???
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #234 poslato: Februar 15, 2011, 01:28:33 posle podne »

Одмах после тренинга треба узети протеин и мало простих шећера, то си раније још рекао. А неких сат времена после тренинга треба квалитетне угљене хидрате, попут овсених, пиринча и сл. ? Мало ми је то незгодно јер ја увече око 9 завршим тренинг, па попијем шејк и то је то. Мада знам људе који једу сат касније после шејка. Не знам баш да ли треба толико угљених хидрата пре спавања.

Кад је најбоље време за узимање BCAA ? Креатин и глутамин иду пре тренинга, а ово ?

Sto se tice uh posle treninga i tu je veoma vazno koji je period u pitanju,jacina treninga itd..evo moj slucaj sada dok se spremam za armwrestling i ne baziram se na defku onda idem sa prostim secerima posle treninga pa suplementacija pa dobra hrana.Kada radim defku sve je drugacije kod mene.
Slozio bih se sa Markom sto ti je rekao samo eto ja jos ubacim tada kuvani oslic i to je to.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #233 poslato: Februar 15, 2011, 01:25:30 posle podne »

Ne znam ja idem uvek prvo suplementaciju.
sto volim kad se ovako ne poklapaju misljenja,zato uvek volim da mi se obasni sto je bolje moguce i sa biohemijske strane..

Pazi...misljenja i teorija ima mnogo to je sigurno.Svako pa i ja ima neko svoje iskustvo iza kojeg stoji jer je probao na sebi itd..Ja imam godine i godine iskustva sa suplementacijom (najboljom)  jer mi je pansport sponzor pet godina i shodno tome na sebi sam stvarno isprobao mnogo suplemenata i raznoraznih kombinacija.
Moje iskustvo govori da je odmah posle treninga pogotovu ako se radi definicija jako potreban unos bcaa+glutamina+whey proteina ili najbolje izolata.Drugo je to sto vecina nema novca da to sve ispostuje.Ovde govorim sta je najbolje meni bilo.
A zasto?  Zato sto ako se baziras na ishranu koliko god ona lagana i kvalitetna bila mnogo joj vise vremena treba da dodje u krv nego suplemetima i to je glavni razlog.Ti u tim trenutcima kada su ti misici gladni nemas vremena za gubljenje i sto pre bi trebala suplementacija a zatim kvalitetan obrok i mozes reci da je onda to dobro odradjen posao.
Sačuvana
milos888
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #232 poslato: Februar 15, 2011, 11:27:55 pre podne »

Одмах после тренинга треба узети протеин и мало простих шећера, то си раније још рекао. А неких сат времена после тренинга треба квалитетне угљене хидрате, попут овсених, пиринча и сл. ? Мало ми је то незгодно јер ја увече око 9 завршим тренинг, па попијем шејк и то је то. Мада знам људе који једу сат касније после шејка. Не знам баш да ли треба толико угљених хидрата пре спавања.

Кад је најбоље време за узимање BCAA ? Креатин и глутамин иду пре тренинга, а ово ?
Sačuvana
Onlnat
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #231 poslato: Februar 15, 2011, 02:40:55 pre podne »

Ne znam ja idem uvek prvo suplementaciju.
sto volim kad se ovako ne poklapaju misljenja,zato uvek volim da mi se obasni sto je bolje moguce i sa biohemijske strane..
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #230 poslato: Februar 15, 2011, 02:30:44 pre podne »

Ne znam ja idem uvek prvo suplementaciju.
Sačuvana
Onlnat
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #229 poslato: Februar 15, 2011, 02:26:14 pre podne »

@ zoltan zasto posle kardia ide prvo hrana a ne whey itd.... ?koji re razlog,malo detaljnije ako moze

A ko je rekao da ide prvo hrana posle kardija? prvo suplementi naravno pa sve ostalo.
na svim forumima su rekli da prvo ide hrana a ne whey......posle kardia
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #228 poslato: Februar 15, 2011, 12:02:41 pre podne »

Poštovanje Kozma!

Imam jednu situaciju. Imam problem sa laktozom, što znači da ne mogu da pijem standardni Whey protein (probao sam i loše sam se proveo),
a što se tiče zamene (protein bez laktoze) tu je ISO 100 al materijalno nije moguće ispoštovati protein..Pitanje je jel mogu da koristim neke Aminokiseline i glutamin npr. al bez Whey proteina?

Jesi pokusao najnoviji Scitec professional sa novim enzimima? moguce da bi ti on vise prijao.Aminokiseline su ok ali nisu bas isplativa opcija jer treba doze da se podebljaju  podosta pa bi ti se vise isplatio onda iso 100.A glutamin i bcaa moze uvek.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #227 poslato: Februar 15, 2011, 12:00:33 pre podne »

@ zoltan zasto posle kardia ide prvo hrana a ne whey itd.... ?koji re razlog,malo detaljnije ako moze

A ko je rekao da ide prvo hrana posle kardija? prvo suplementi naravno pa sve ostalo.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #226 poslato: Februar 14, 2011, 11:59:42 posle podne »

Ја рецимо одмах после тренинга узимам whey са млеком и једну банану. То је око 9 увече. Шта би после још могао да поједем ?

Кад је најбоље време за узимање глутамина ? Ја би да узимам 5-10 гр. дневно па не знам кад да га узимам ?

Posle teretane moze whey ali sa vodom a ne mlekom! glutamin uzimaj pre treninga i posle treninga sa wheyom,glutamin ne ispod 10gr.Posle treninga kvalitetne uh tipa pirinca,ovsenih,krompir..ali ne preteruj i pretezno s ebaziraj na proteinima iz hrane.
Sačuvana
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1294


« Odgovor #225 poslato: Februar 14, 2011, 04:59:16 posle podne »

Poštovanje Kozma!

Imam jednu situaciju. Imam problem sa laktozom, što znači da ne mogu da pijem standardni Whey protein (probao sam i loše sam se proveo),
a što se tiče zamene (protein bez laktoze) tu je ISO 100 al materijalno nije moguće ispoštovati protein..Pitanje je jel mogu da koristim neke Aminokiseline i glutamin npr. al bez Whey proteina?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 189 190 [191] 192 193 ... 206 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 14 upita.