TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395352 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 08:01:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 167 168 [169] 170 171 ... 206 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zoltan Kozma - VI PITATE JA ODGOVARAM  (Pročitano 721948 puta)
makito
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #569 poslato: Jun 01, 2011, 10:07:32 pre podne »

ok hvala imam jos nekoliko pitanja koja mi nisu jasna ,da li je moguce da se dobija na kvalitetu misica a da se pritom velicina misica ne povecava i da li velike tezine mogu uticati na porast misica ako se hranim onoliko koliko mi je potrebno za odrzavanje,a najvise me brine to dal je moguce bolje izgledati  ako vise nikad nece da radimo masu mislim jel ima svrhe uopste trenirati eto toliko.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12788


Never give up!

« Odgovor #568 poslato: Jun 01, 2011, 07:35:33 pre podne »

e ovako sredio sam ishranu , imam 16 god ( 76 kg ). i juce sam probao prvi NO , tacnije HOT BLOOD uzeo sam par kesica da probam. Inace lepo me je uradio osetio sam izvanrednu snagu i fokus , samo sam zabrinut posto nemam jos 18 :/ . Da li uopste smem da ga koristim ? Da li da uzmem npr. jedan Xpand ili bolje za moje godine da uzmem Trans X proff. ?

Iskreno da ti kazem ja nikom tvojih godina ne preporucujem NO reaktore ne toliko iz razloga sto su oni opasni (a opasni su) vec zato sto smatram da se pare mogu u tom periodu na pametnije stvari iskoristiti a tu prevashodno smatram whey,bcaa,omega 3 itd...Naravno ishrana na prvome mestu.To sto je tebe NO uradio na samome treningu i sto si osetio snagu,fokus...je samo trenutna prednost koja brzo isparava i posle se sve vraca na staro.Tebi nisu potrebni stimulansi u pocetku vec osnovni suplementi+hrana.Znaci moj ti je savet batali reaktore jos si mlad.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12788


Never give up!

« Odgovor #567 poslato: Jun 01, 2011, 12:51:47 pre podne »

У данима када тренирам треба повећати унос хидрата, а када не тренирам ? Да ли тим данима треба да једем мање хидрата, ако ми је циљ дефиниција ?

akoti je cilj definicija ti uvek moras voditi racuna kada i sta jedes od hidrata jer to veoma zavisi kakva ce ti forma biti.Balans to jest varijacije su najbolja opcija.Napisi mi kako izgleda jedan tvoj dan ishrane pa cu ti reci gde gresis ako nesto nije u redu.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12788


Never give up!

« Odgovor #566 poslato: Jun 01, 2011, 12:36:47 pre podne »

ali tu pise ishrana samo za povecanje misicne mase i za definisanje a meni to ne treba.ja planiram da kad zavrsim definiciju vise uopste ne povecavam svoje misice znaci samo da odrzavam to sto imam i to je to eventualno nekad da jos popravim kvalitet ali da velicina ostane ista,znaci ja treba da nadjem neki svoj unos proteina i hidrata koji ce mi biti potreban za odrzavanje,a sto se tice treninga jel ima neke razlike posto ja kad radim sa velikim tezinama odma pocinjem da dobijam na masi ,mislio sam da radim sve vezbe po 12 ponavljanja.

Moras vrsiti kombinacije i naci onu pravu koja ti odgovara sto se hrane tice.A sam neki specijalan nacin vezbanja ne postoji ali recimo u mom slucaju kada radim defku uvek su mi manje pauze izmedju serija i veci broj ponavljanja 10-20 u seriji.
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #565 poslato: Maj 31, 2011, 03:29:19 posle podne »

e ovako sredio sam ishranu , imam 16 god ( 76 kg ). i juce sam probao prvi NO , tacnije HOT BLOOD uzeo sam par kesica da probam. Inace lepo me je uradio osetio sam izvanrednu snagu i fokus , samo sam zabrinut posto nemam jos 18 :/ . Da li uopste smem da ga koristim ? Da li da uzmem npr. jedan Xpand ili bolje za moje godine da uzmem Trans X proff. ?
Sačuvana
train hard or go home !
milos888
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #564 poslato: Maj 31, 2011, 02:48:57 posle podne »

У данима када тренирам треба повећати унос хидрата, а када не тренирам ? Да ли тим данима треба да једем мање хидрата, ако ми је циљ дефиниција ?
Sačuvana
makito
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #563 poslato: Maj 31, 2011, 02:04:57 posle podne »

ali tu pise ishrana samo za povecanje misicne mase i za definisanje a meni to ne treba.ja planiram da kad zavrsim definiciju vise uopste ne povecavam svoje misice znaci samo da odrzavam to sto imam i to je to eventualno nekad da jos popravim kvalitet ali da velicina ostane ista,znaci ja treba da nadjem neki svoj unos proteina i hidrata koji ce mi biti potreban za odrzavanje,a sto se tice treninga jel ima neke razlike posto ja kad radim sa velikim tezinama odma pocinjem da dobijam na masi ,mislio sam da radim sve vezbe po 12 ponavljanja.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12788


Never give up!

« Odgovor #562 poslato: Maj 31, 2011, 01:26:24 posle podne »

Па негде сам чуо да је добро трчати на празан стомак, а неко каже да није. Мени лично одговара, само се надам да ми неће нанети неку штету.

Nece naneti stetu ako ti odgovara.Ali prvenstveno povedi racuna da moras obratiti paznju na unos suplemenata (BCAA i GLUTAMINA) u pojacanim dozama kako bi sveo mogucnost razgradnje misica na minimum.Isto tako i ishrana mora biti uvek prilagodjena nasem cilju inace se moze dobiti kontra efekat.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12788


Never give up!

« Odgovor #561 poslato: Maj 31, 2011, 01:19:25 posle podne »

pozz,na netu bas ima malo stvari o odrzavanju misicne mase trazio sam svuda ali nisam nista nasao,evo jos malo cu biti na definiciji pa sam mislio kad zavrsim sa tim da prestanem da radim na masi,dakle samo da radim na kvalitetu misica a masa da ostane ista necu vise da povecavam svoje misice zadovoljan sam svojom masom i to je to,kakav trening treba da bude u teretani i ishrana?

Ishrana je najvaznija i od nje prvenstveno zavisi tvoj i svaciji napredak a ne toliko od treninga.Bitan je i on ali nije primaran.Pa opet kod samog treninga vazno je da obratis paznju da slusas svoje telo i uskladis vezbe ka tome.Za tako nesto potrebno je vreme ali posle je sve lakse.Evo ti linkovi nekih mojih tema za ishranu pa procitaj koristice ti:
http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=117971.0

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=117981.0
Sačuvana
milos888
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #560 poslato: Maj 31, 2011, 08:02:43 pre podne »

Па негде сам чуо да је добро трчати на празан стомак, а неко каже да није. Мени лично одговара, само се надам да ми неће нанети неку штету.
Sačuvana
bonano
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #559 poslato: Maj 31, 2011, 12:39:35 pre podne »

kada ustanem ujutru odmah popijem xpand pa odmah odem na treing..e sad me zanima da li ne valja da jedem posto ustanem pa onda xpand ili da ne jedem uopste posto znam da se xpand pije na prazan stomak?

aha u redu to sam i mislio ali nisam bio siguran da li je ok..hvala na pomoci

Uzmi xpand pa sacekaj jedno 30min i onda jedi nesto lagano pa na trening.Ovsene,belanca sa whey proteinom su odlicna opcija.
Sačuvana
makito
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #558 poslato: Maj 30, 2011, 10:47:56 posle podne »

pozz,na netu bas ima malo stvari o odrzavanju misicne mase trazio sam svuda ali nisam nista nasao,evo jos malo cu biti na definiciji pa sam mislio kad zavrsim sa tim da prestanem da radim na masi,dakle samo da radim na kvalitetu misica a masa da ostane ista necu vise da povecavam svoje misice zadovoljan sam svojom masom i to je to,kakav trening treba da bude u teretani i ishrana?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12788


Never give up!

« Odgovor #557 poslato: Maj 30, 2011, 06:27:38 posle podne »

Koliko je dobro dugotrajno mleko sa 2.8% mmm za misice? i koliko treba piti da dan? i jos nesto, posle treninga Kre - alkalyn AAEFX, koliko treba proci pa da se pije mleko i koliko da popijem? tnx :)

Izbegavaj mleko jer to nije najboolja opcija za rast misica.Za rast misica zna se sta treba jesti i uzimati.sto se kre alkalina tice..oko 1h pa mozes mleka ako bas moras.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12788


Never give up!

« Odgovor #556 poslato: Maj 30, 2011, 06:22:45 posle podne »

Да ли је ујутру добро одмах по устајању трчати ?

U mom slucaju nije,jednostavno ne odgovara mi vec samo posle rada sa tegovima u teretani.Svakom nesto drugo odgovara,ali da je lose to nije.Samo treba to da adaptiras prema sebi.
Sačuvana
inspektor91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


Pomerimo granice tela, zanemarimo bol!!! :D

« Odgovor #555 poslato: Maj 29, 2011, 05:52:05 posle podne »

Koliko je dobro dugotrajno mleko sa 2.8% mmm za misice? i koliko treba piti da dan? i jos nesto, posle treninga Kre - alkalyn AAEFX, koliko treba proci pa da se pije mleko i koliko da popijem? tnx :)
Sačuvana
Pain is so close to pleasure
Stranice: 1 ... 167 168 [169] 170 171 ... 206 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 15 upita.