TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 10:32:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 143 144 [145] 146 147 ... 206 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zoltan Kozma - VI PITATE JA ODGOVARAM  (Pročitano 721927 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #929 poslato: Oktobar 27, 2011, 12:51:22 pre podne »

Mene zanima maksimalni dozvoljeni kardio.Drugar je poprilicno "zamascen",i hteo bi da pored korigovane ishrane ulozi maksimum i u trcanje.Da li moze doci do prevelikog opterecenja za kardio-vaskularni sistem,ili do pada imuniteta,ili pak nesto slicno?
Koliko je puta optimalno trcanje u toku nedelje?
Koliko je maksimalno dozvoljeno,buduci da bi se bas "topio ?"
Inace za sad je trening tipa-zagrevanje zglobova,5 minuta brzog hodanja,60 minuta trcanja (oko 8-9 km),3 minuta laganog hoda.

Neka od pitanja su mozda ipak za doktore ali pokusacu odgovoriti.
Hoce li imati nekih problema ili ne zavisi i od njegove genetike,ima li visok,nizk pritisak itd..ako je osoba potpuno zdrava onda su ti rizici smanjeni ako se hrani kako treba,ima trening prilagodjen svojim mogucnostima i ide pravilno napred ne forsirajuci se do granica izdrzljivosti.Optimalno trcanje opet zavisi od utreniranosti vezbaca i onih stvari koje sam vec naveo.Ali da se krene nekim laganim tempom dvatri puta u toku nedelje po rcimo 20-30min je sasvim ok.Ali kao sto sam rekao nismo svi mi isti i tacno koliko i sta zavisi od mnogo stvari.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #928 poslato: Oktobar 27, 2011, 12:47:27 pre podne »

Ajde i ja da postavim par pitanja :) nisam dugo pisao na forumu,e ovako posle letnjeg perioda apsolventske ekskurzije letovanja itd,resio sam da se vratim opet u trening i formu :).Ovako stvari stoje pon sre pet idem na kik box,ostalim danima radim u tertani(napravio sam u kuci svoju teretanicu),visok sam 186cm 90kg,zadnjih mesec dana sam sredio ishranu koliko mogu kao i ranije dok sam bio u formi,ona izgleda ovako

1.obrok:Ovsene 50-100gr,mleko+ merica wheya,ili 60grm palente 5 belanaca 200gr ela sira + casa jogurta,a nekad napravim i proteinske palacinke
2.obrok: 2 cela jajeta+5-6 belanac 100gr mladog sira,casa jogurta i 50gr pirinca u tablama
3.250gr pileceg belog + integralni pirinac 50-100gr + povrce neko
4.pwm 2 merice whey + 10gr glutamina+ 50gr rize
5.obicno jedem tunu i ela sir ili opet neko meso
6.merica wheya ili isto ela sir,zavisi kako kad
ovo su od prilike neke namernice koje najcesce koristim,pa me zanima tvoje misljenje i da li trebam da menjam nesto,sto se tice treninga sa tegovima cesto puta menjam sam trening od klasicnog npr grudi i triceps pa po nekad neke super serije ili opadajuce serije i to je to :)

Pozdrav, 
Sto se ishrane tice ja samo ne bih mleko uzimao ujutru ali ne mora da smeta svakome.Ovo mi deluje ok s timsto bi trebalo sto cesceimati obrok sa malo mesa i povrcem.Za suplementaciju je ok ali nedostaje ti bcaa koje bi ti vise znacile nego glutamin.A trening i treba da menjas sve dok ne nadjes onaj koji ti najvise odgovaras,a samim menjanjem ne dozvoljavas misicima da se totalno adaptiraju i teras ih na napredak.
Sačuvana
ekstends
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #927 poslato: Oktobar 26, 2011, 06:20:35 posle podne »

Mene zanima maksimalni dozvoljeni kardio.Drugar je poprilicno "zamascen",i hteo bi da pored korigovane ishrane ulozi maksimum i u trcanje.Da li moze doci do prevelikog opterecenja za kardio-vaskularni sistem,ili do pada imuniteta,ili pak nesto slicno?
Koliko je puta optimalno trcanje u toku nedelje?
Koliko je maksimalno dozvoljeno,buduci da bi se bas "topio ?"
Inace za sad je trening tipa-zagrevanje zglobova,5 minuta brzog hodanja,60 minuta trcanja (oko 8-9 km),3 minuta laganog hoda.
Sačuvana
vozdovcanin88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117

« Odgovor #926 poslato: Oktobar 26, 2011, 02:40:08 posle podne »

Ajde i ja da postavim par pitanja :) nisam dugo pisao na forumu,e ovako posle letnjeg perioda apsolventske ekskurzije letovanja itd,resio sam da se vratim opet u trening i formu :).Ovako stvari stoje pon sre pet idem na kik box,ostalim danima radim u tertani(napravio sam u kuci svoju teretanicu),visok sam 186cm 90kg,zadnjih mesec dana sam sredio ishranu koliko mogu kao i ranije dok sam bio u formi,ona izgleda ovako

1.obrok:Ovsene 50-100gr,mleko+ merica wheya,ili 60grm palente 5 belanaca 200gr ela sira + casa jogurta,a nekad napravim i proteinske palacinke
2.obrok: 2 cela jajeta+5-6 belanac 100gr mladog sira,casa jogurta i 50gr pirinca u tablama
3.250gr pileceg belog + integralni pirinac 50-100gr + povrce neko
4.pwm 2 merice whey + 10gr glutamina+ 50gr rize
5.obicno jedem tunu i ela sir ili opet neko meso
6.merica wheya ili isto ela sir,zavisi kako kad
ovo su od prilike neke namernice koje najcesce koristim,pa me zanima tvoje misljenje i da li trebam da menjam nesto,sto se tice treninga sa tegovima cesto puta menjam sam trening od klasicnog npr grudi i triceps pa po nekad neke super serije ili opadajuce serije i to je to :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #925 poslato: Oktobar 24, 2011, 09:37:10 pre podne »

Kizo,ne brini ne menja se nista.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #924 poslato: Oktobar 24, 2011, 09:35:43 pre podne »

Manje vise ovo mi deluje ok,s tim sto varijacija sa uh mora biti prilagodjena svakom organizmu posebno posto nismo svi isti.U sustini to znaci da moras eksperimentisati sa njima.Bitno je da hidrate ne uzimas mnogo kada zavrsis sa treningom vec se tada iskljucivo baziras na proteine iz ishrane.Piletina i oslic su tada idealni.Naravno uz sve to ce cuts pomoci,smanjiti osecaj gladi i uraditi fin posao ako se stvarno budes drzao dobrog rezima ishrane.
Sačuvana
galac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 108


« Odgovor #923 poslato: Oktobar 22, 2011, 11:30:01 pre podne »

da bi se menjalo temperature moraju biti mnogo vece,ja surutku uzimam sa vrucim mlekom i ovsenim sve je kul
Sačuvana
Kizo_Zr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #922 poslato: Oktobar 22, 2011, 10:57:30 pre podne »

Pitanje jedno za Zoltana ili bilo koga ko zna odgovor ...
Kako se ponasa suplementacija tipa Mya i Wheya prilikom izlaganja temperaturi ?
Imam obicaj da ujutru Whey ubacim odmah u tek prokuvane pahuljice ,a Myo ubacim u dosta vruce mleko ,kako bi mi ukas bio kao topla cokolada ..
Sad pitanje ,da li se nesto menja u samom sastavu prilikom izlaganja temperaturi ili pak ne ..
Hvala
Sačuvana
misae
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 181

"Tko trci, taj ne hoda" Alan Ford

« Odgovor #921 poslato: Oktobar 21, 2011, 11:07:46 posle podne »

Ao Zoli sto su Slovenke drage... mislim pazi sta radis :)
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #920 poslato: Oktobar 21, 2011, 10:20:34 pre podne »

Znam da ide sporije ali strpljiv sam :)

Ok Zoli evo ovako:
Jedem minimum 5 puta dnevno. Cela moja ishrana se manje vishe bazira na mesu (sve sem svinjetine), povrcu, ella siru, jajima, ovsenim...
Svaki obrok sadrzhi meso (piletina ili oslic), minimum 4 kuvana jaja (bez zhumanceta), ella sir, i salata po izboru
Ugljene hidrate ako unosim, to bude do podneva i to za doruchak jedem ovsene.
Sagorevach ne uzimam josh, pravim pauzu ali cu uskoro uzeti Animal
Od ponedeljka do srede treniram ujutru oko 10, a cetvrtak i petak oko 3 (zbog faxa moram tako). Svaki dan radim 1 grupu mishica, sve sam podelio na najprostije jer imam vremena, s tim da trbushnjake radim pon, sreda, 5ak, a kardio utorak, cetvrtak, subota...
Trening mi traje minimum sat i po vremena. Poshto sam vec tako podelio imam vremena da za svaku grupu odvojim 5-6 vezhi po 4 serije (uglavnom 10 ponavljanja)

To je to otprilike...

Hvala unapred!
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #919 poslato: Oktobar 20, 2011, 11:31:18 posle podne »

Poshto nisam dobio odgovor od Kozme (koji mi je bitan i presudan) kopiracu opet u nadi da nisi prochitao! :)

Pozdrav, evo mene opet! Potrebna mi je pomoc... Dok sam koristio sagorevach uz pravilnu ishranu i treninge smrshao sam jedno 8 kila, i kad sam prestao josh jedno 2 kile uz treninge i ishranu i to je to... To sam sve skinuo za 30 dana. Od tada je proshlo josh 30 dana a ja ni kilu dole nisam skinuo, i dalje treniram kao i pre i ishranu odrzhavam...

Shta mozhe biti problem? Ne mogu da se pomerim iz mesta Sad Pozdrav!

Pozdrav, izvini nisam video jer uglavnom sa mobilnog gledam i odgovaram pa bas i nemam najbolji pregled foruma.To sto je kod tebe problem je sto si izbacio odmah vodu (visak) i sada sve mnogo sporije ide.Ali ici ce ako je ishrana sredjena,treninzi prilagodjeni i ako si strpljiv.Ide sporo to znam ali jednostavno mora tako.Pa opet treba nesto menjati,a sta konkretno?
Prvo nacin ishrane.Zanima me jako kako se hranis i sta ti jedes pa da vidim precizno kako i sta.
Koji sagorevac uzimas sada i kako?kada?
Kako treniras i koliko?
Napisi mi sve ovo i onda cu videti da te posavetujem.
Ja inace idem u Sloveniju sutra i dolazim u ponedeljak pa cu ti tek onda odgovoriti da znas.
Pozdrav.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #918 poslato: Oktobar 20, 2011, 09:28:07 posle podne »

Poshto nisam dobio odgovor od Kozme (koji mi je bitan i presudan) kopiracu opet u nadi da nisi prochitao! :)

Pozdrav, evo mene opet! Potrebna mi je pomoc... Dok sam koristio sagorevach uz pravilnu ishranu i treninge smrshao sam jedno 8 kila, i kad sam prestao josh jedno 2 kile uz treninge i ishranu i to je to... To sam sve skinuo za 30 dana. Od tada je proshlo josh 30 dana a ja ni kilu dole nisam skinuo, i dalje treniram kao i pre i ishranu odrzhavam...

Shta mozhe biti problem? Ne mogu da se pomerim iz mesta Sad Pozdrav!
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
misae
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 181

"Tko trci, taj ne hoda" Alan Ford

« Odgovor #917 poslato: Oktobar 20, 2011, 09:25:43 posle podne »

Cao Zoli dali je moguce da posle par meseci aktivnog treniranja opadnem sa tezinama ili je je to zato sto kreatin ne koristim vise?

Pozdrav, moguce je da snaga opadne iz mnogo razloga.Mozda nisi dobru ishranu ima,pretreniranost ili malo odmora,sve to moze uzrokovati zamorom organizma koje utice na opadanje snage.A i razlog sto nisi vise na kreatinu moze biti delom isto.Pokusaj sve to poboljsati,sa kreatinom nastavi malo kasnije i verovatno ce sve biti ok.
OK hvala Z
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #916 poslato: Oktobar 20, 2011, 10:10:02 pre podne »

Ukoliko noge nisu problem vec list onda to najvise treba da forsiras,kao i gornji deo koji ti zaostaje.A sve ono sto ti je vec dobro neka je sekundarno.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #915 poslato: Oktobar 20, 2011, 09:09:17 pre podne »

Heheheh, nisam, ima tu josh da se spali :) Ne znam, izgleda da mi to jedino ostaje, ali opet da li ce to ikako uticati na razvoj i izgradnju mishicne mase?
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Stranice: 1 ... 143 144 [145] 146 147 ... 206 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 14 upita.