TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 12:50:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 206 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zoltan Kozma - VI PITATE JA ODGOVARAM  (Pročitano 721934 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2159 poslato: Mart 07, 2013, 05:15:28 posle podne »

Ne brini velika kvalitetna masa se ne dobija baš tako lako.I kao što sam već napisao od wheya sigurno nećeš imati taj problem.

Što se brisanja postova tiče,sve je lepo objašnjeno na početnoj strani.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #2158 poslato: Mart 06, 2013, 06:45:30 posle podne »

Zapravo,ja se najvise bojim,posto sam do skora taman omrsao i kupio taman odgovarajucu odecu,da mi ta odeca ne postane mala ako krenem da pijem whey,tj. da ne dobijem neku veliku masu!  :)
Hvala na brzim odgovorima!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2157 poslato: Mart 06, 2013, 06:01:06 posle podne »

Pozdrav Zoltane!Evo mene opet i izvini ako ti dosadjujem... :)

1.Posto ja jos uvek ne koristim suplementaciju,da li bih mogao da ubacim (kao PWM tj.odmah nakon treninga dok ne dodjem kuci)cokoladno mleko (250 ml) i bananu...Voleo bih da cujem tvoje misljenje o ovome,posto si ti daleko strucniji u tome?
2.Uskoro planiram da kupim whey protein.Da li cu ja sa njim dobiti neku veliku misicnu masu (koju ja ne zelim da dobijem u ovom slucaju) vec mi je zelja da dobijem na nekoj misicnoj definiciji (ne preteranoj dosta)?
3.Eh da u vezi proteina samo jos jednom da pitam,da li je on potpuno siguran za upotrebu (prvenstveno mislim da li je potpuno dobar po organizam)?


1.Najbolje bi bilo da ubaciš whey za posle treninga jer dok ti pojedeš nešto drugo pa dok se to svari već je kasno.Treba ti nešto što će relativno brzo da ode u krvotok a to je whey,posle toga ide kvalitetan obrok.
2.Kupi ga što pre, a masu ćeš dobiti ako se dobro budeš hranio a ne od samo wheya kroz prašak jer njegova uloga je ona koju sam ti bod stavkom jedan objasnio.
3.Ne brini ne šteti već je veoma koristan.

Ne dosaĂ°uješ mi već slobodno pitaj ako te nešto zanima.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2156 poslato: Mart 06, 2013, 05:58:07 posle podne »

Tako nesto sam i planirao, jer citao sam po netu i uglavnom svi savetuju da se mleko i sir izbace bez obzira sto su nemasni. Za kardio nisam bio bas siguran kada da ga radim, neki kazu da to treba ujutru , neki savetuju odmah nakon teretane u ovo slucaju kao i ti sto kazes. Meni je lakse da ga radim posle tegova nego ujutru, vise mogu da istrcim popodne posle teretane nego ujutru posle spavanja. Javicu kako ide napredak....


Svako ima svoj neki sistem a ja ti kažem onaj koji je meni doneo podost uspeha.Naravno to ne mora da znači da će i tebi ali treba probati više sistema i videti koji nama najviše odgovra i toga se i držati.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #2155 poslato: Mart 06, 2013, 03:39:54 posle podne »

Pozdrav Zoltane!Evo mene opet i izvini ako ti dosadjujem... :)

1.Posto ja jos uvek ne koristim suplementaciju,da li bih mogao da ubacim (kao PWM tj.odmah nakon treninga dok ne dodjem kuci)cokoladno mleko (250 ml) i bananu...Voleo bih da cujem tvoje misljenje o ovome,posto si ti daleko strucniji u tome?
2.Uskoro planiram da kupim whey protein.Da li cu ja sa njim dobiti neku veliku misicnu masu (koju ja ne zelim da dobijem u ovom slucaju) vec mi je zelja da dobijem na nekoj misicnoj definiciji (ne preteranoj dosta)?
3.Eh da u vezi proteina samo jos jednom da pitam,da li je on potpuno siguran za upotrebu (prvenstveno mislim da li je potpuno dobar po organizam)?
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
markosvilajnac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #2154 poslato: Mart 06, 2013, 03:07:00 posle podne »

Tako nesto sam i planirao, jer citao sam po netu i uglavnom svi savetuju da se mleko i sir izbace bez obzira sto su nemasni. Za kardio nisam bio bas siguran kada da ga radim, neki kazu da to treba ujutru , neki savetuju odmah nakon teretane u ovo slucaju kao i ti sto kazes. Meni je lakse da ga radim posle tegova nego ujutru, vise mogu da istrcim popodne posle teretane nego ujutru posle spavanja. Javicu kako ide napredak....
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2153 poslato: Mart 06, 2013, 10:20:09 pre podne »

Marko...Pokušaj da posle treninga odmah ubaciš kardio a ne da to radiš odvojeno.Suplementacija je ok samo mislim da ti dekstroza ne treba već ubaci bcaa i blaži sagorevač.Glutamin pojačaj na 20gr da bi davao rezultate.Obroci su ok ali za početak izbaci mleko i sirebe jer možda ti ne odgovaraju.U večernjim satima samo kuvana piletina sa malo povtća.Variraj hidratima...javi kako napreduješ.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2152 poslato: Mart 06, 2013, 10:13:56 pre podne »

Srdjane...Ukoliko želiš da gubiš masti onda izbegavaj muslije,mleko,suvo voće...baziraj se na čistim ovsenim pahuljama sa vodom.Nutritivna vrednost piše nazad na kesici.Tunjevina je ok ali uvek gledaj da kupuješ onu u komadu.
Sačuvana
markosvilajnac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #2151 poslato: Mart 06, 2013, 02:06:15 pre podne »

Zoltane potrebna mi je pomoc ili savet. Vezbam u teretani 4 puta nedeljno, kardio minimum 3 puta u trajanju 30-45 min(nekad ujutru a nekad i uvece trcim kako kad mogu). Visok sam 170cm a imam 79kg. koristim i suplemetaciju whey protein , glutamin i dekstrozu. Imama i korigovanu ishranu.Zbog obaveza ne mogu nikako da imam po 5 - 6 obroka ali 4  imam.
Prvi obrok mi je uglavnom merica proteina, 100-200ml nemasnog 0.5 mleka,50gr ovsenih i 2-3 belanca.
Drugi obrok je 150-200 gr piletine ili junetine sa povrcem ili kupus salatom.
Treci obrok se ne razlikuje puno od drugog, kombinujem povrce ali meso je obavezno.
Posle teretane ide sejk suplementacija  protein 2merice, 10gr glutamin i 20gr dekstroze.
Cetvrti obrok je nemasni sir, kajgana od belanaca.
Izmedju obroka ponekad pojedem neku jabuku, mandarinu ili Kiwi. Koristim Oligovit i Omega 3 kapsule.
U teretani sam od novembra meseca , kardio sam poceo u poslednjih mesec dana da radim. Odkako treniram na masi nisam izgubio ni gram, kilogrami ne mrdaju, sala jesam stopio vidno, u pojasu sam skinuo 5 cm za 2.5 meseca.  Problem je u tome  sto u poslednjih meseca dana stojim, nista se ne desava, niti mrsavim , niti topim salo , a treniram non stop. Na stomakui i bokovima imam jos dosta viska, neznam sta da radim, stojim u mestu nista se ne desava.Dali da  menjam nesto u ishrani ili treninzima? Ne gubim nadu ni volju ali pomalo ubija psihu to sto nema napretka a trudim se maximalno da i pored obaveza idem u teretanu i trcim nekad nocu i u 22h......
Sačuvana
SrdjanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #2150 poslato: Mart 05, 2013, 09:02:53 posle podne »

Zoltane,opet ja..Imam par pitanja posto sam poceo sa treninzima i sa onom ishranom kojom sam planirao! :)

1. Za dorucak obicno ide 200 grama ovsenih + 100 grama jecmenih,razanih,sojinih i kornifleksa i nesto susenog voca = 300 grama tog mog muslija! Da li mogu da nastavim ovako ili da izbacim ovaj ostatak od 100 grama koje dodajem?
2. Da li da nastavim da ga mesam sa mlekom ili da ga mesam sa vodom posto mi je cilj da skinem 10 kg masti!
3. Koja je nutritivna vrednost zitarica,svi pisu drugacije?
4. Za rucak obicno uzmem i iscedim tunjevinu,operem je u vodi i spakujem u neki sendvic sa integralnim dvopekom.Cuo sam da je tunjevina Mistral dobra i da je svi hvale na forumu,a i cena joj nije skupa.Sta kazes na nju?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2149 poslato: Februar 27, 2013, 09:40:03 pre podne »

U suštini brzi šećeri su poželjni ali zavisi koja količina a u svakom slučaju ni sa njima ne treba preterati.Uzmi ili dekstrozu ili maltodekstrin odmah posle treninga,a sam unos jel potreban i koliko zavisi i od perioda kada je trening,koliko si pre toga uneo hidrata itd..A kasnije možeš pirinač i naravno proteine...
Sačuvana
SrdjanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #2148 poslato: Februar 26, 2013, 01:52:05 posle podne »

Pozdrav,

Prva greška je već kod pršute,slanine,itd..na to zaboravi.Za ujutru možeš samo n primer ovsene pahulje sa nekoliko belanaca ili whey proteinom.Ima više varijanti ja sam na dijetama išao i sa pilećim grudima ali raznorazne fun fit i peraĂ°evine zaboravi.Mleko izbegavaj u fazi definicije nije baš potrebno mada opet ponekad je ok ono nemasno.
Za ručak ponesi bademe,lešnike,brazilski orah,kikiriki..i možeš uzeti belo meso ali baci testo i neka ti daju samo list zelene salate pa to uzmi bez preliva.
Večera gledaj da je opet kvalitetan izvor hidrata kao i mesa.
Posle treninga kvalitetni hidrati pa meso plus možeš nemasni sir.
ali najvažnije je da budeš dosledan i istrajan.džaba sve ako se ne držiš stalno ovog režima ishrane.Biće naravno teško ali izdrži i biće rezultata.
ivini ako sam nešto preskočio,ponovi pa ću ti rado odgovoriti.Pozdrav.

Hvala puno na odgovoru..Nisi nista preskocio u sustini! :)
Kazes posle treninga opet kvalitetni ugljeni hidrati, neki mi predlazu i takozvane "brze secere"..Da li opet da posle treninga da unesem 100gr pirinca ili opet neke ovsene?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2147 poslato: Februar 25, 2013, 05:47:13 posle podne »

Pozdrav,

Prva greška je već kod pršute,slanine,itd..na to zaboravi.Za ujutru možeš samo n primer ovsene pahulje sa nekoliko belanaca ili whey proteinom.Ima više varijanti ja sam na dijetama išao i sa pilećim grudima ali raznorazne fun fit i peraĂ°evine zaboravi.Mleko izbegavaj u fazi definicije nije baš potrebno mada opet ponekad je ok ono nemasno.
Za ručak ponesi bademe,lešnike,brazilski orah,kikiriki..i možeš uzeti belo meso ali baci testo i neka ti daju samo list zelene salate pa to uzmi bez preliva.
Večera gledaj da je opet kvalitetan izvor hidrata kao i mesa.
Posle treninga kvalitetni hidrati pa meso plus možeš nemasni sir.
ali najvažnije je da budeš dosledan i istrajan.džaba sve ako se ne držiš stalno ovog režima ishrane.Biće naravno teško ali izdrži i biće rezultata.
ivini ako sam nešto preskočio,ponovi pa ću ti rado odgovoriti.Pozdrav.
Sačuvana
SrdjanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 31

« Odgovor #2146 poslato: Februar 25, 2013, 01:09:03 posle podne »

Pozdrav za sve ! :)
Potrebna mi je pomoc oko ishrane jer planiram da u roku od 2 meseca skinem nekih 10-ak kilograma,ako je to ikako moguce! :)
Imam 180cm i 87-88 kilograma i potrebni su mi neki saveti oko ishrane!
Evo kako planiram tih mesec dana sto se tice ishrane!

♦♦♦♦ DORUCAK 09:00 - 09:30 ♦♦♦♦
To bi uglavnom bila jaja,tunjevina,pahuljice(ovsene,razane,jecmene,psenicne..) i mozda neko suvo meso(prsut,slanina..) i solja mleka..
Interesuje me oko pahuljica, da li da koristim klasicne ovsene,razane,jecmene,psenicne i da ih mesam u jedno(da dodajem posle suvo voce u njih zbog ukusa) ili mogu da uzmem onaj Fun&Fit ili one Nestle Fitness pahuljice.Mislim da u njima ima dosta secera,ali sta znam, neki ih hvale,neki ih ne podrzavaju, uglavnom su ove druge mnogo ukusnije.
Da li imate jos neki savet sto se tice dorucka?

♦♦♦♦ UZINA 12:00 - 12:30 ♦♦♦♦
To bi verovatno bila neka jabuka,banana,pomorandza,kivi i masti iz badema,lesnika i oraha..Moze li i ovde da se ubaci solja mleka? Da li imate jos neki savet za uzinu?

♦♦♦♦ RUCAK 15:30 - 16:00 ♦♦♦♦
To je ono sto me najvise buni jer sam u skoli druga smena sledeci mesec.Zbog ovoga najvise i kucam..Apsolutno nista ne postoji zdravo sto bih mogao da pojedem u skoli,apsolutno nista..Piletina se przi na elektricnim plocama, mesa se sa hamburgerima,cevapima,virslama,kobasicama i ostalim masnim stvarima te i ona dobija tu masnocu..
Da li opet da jedem neke bademe,lesnike,orahe..?Da li da uzmem neku cokoladicu i da me ona odrzava dok ne dodjem iz skole, wellness cokoladica mi pada na pamet?
Da pakujem neke sendvice mogao bih..

♦♦♦♦ VECERA(ovo je mozda to vreme) 18:30 - 19:00 ♦♦♦♦
Dosao sam iz skole i jedem pola sata pred trening.
To jedan dan moze da bude grasak, drugi dan moze da bude pasulj, treci dan moze da bude krompir,pirinac i belo meso i tako u krug, naravno sve kuvano!Uz to reza nekog razanog dvopeka ili nesto slicno tome..
Jos neki savet oko rucka?!

♦♦♦♦ TRENING 19:00 - 21:00 ♦♦♦♦
Sat vremena kardio, sat vremena teretana!

♦♦♦♦ POSLE TRENINGA 21:00 - 00:00 ♦♦♦♦
Sta jesti posle treninga, da li se opet zasiti nekom jabukom ili nekim drugom vockom?!


Koliko dnevno da unosim kalorija,proteina,koliko masti,koliko UH? Negde sam prociitao da treba da unesem od 200-250 UH dnevno, prostih naravno..

Da li mi mozete dati jos neke savete, nevezane za moja pitanja..? Pozdar i hvala! :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2145 poslato: Februar 24, 2013, 12:24:30 posle podne »

Sve je ok ne brini.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 206 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 14 upita.