TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 12:03:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 206 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zoltan Kozma - VI PITATE JA ODGOVARAM  (Pročitano 721931 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2279 poslato: Maj 30, 2013, 11:01:45 posle podne »

Pozdrav Leone,

Nema glupih pitanja,jer niko se pametan nije rodio pa da sve zna i svako od nas svaki dan nešto novo nauči.Ti kao totalni početnik uveren sam da si totalno zbunjen i ne znaš odakle da kreneš jer mi tako izgleda čitajući tvoj tekst.Za početak ja bih ti rekao da baciš akcenat na ishranu a manje na suplementaciju jer nije od nekog značaja da se bez nje ne može makar na samome početku.
Što više obroka i to kvalitetnih u toku dana,ali po malo nikako mnogo.Gledaj da ti obroci sadrže proteina i to meso,govedina,junetina,piletina,riba..nemasni sirevi, od hidrata se baziraj na ovsenim pahuljama,krompiru,pirinču..povrća što više..
Malo je ovo opširno ali suština je da je ishrana na prvome mestu i to moraš srediti.Suplementi dolaze posle.
Ako imaš neka pitanja postavi mi konkretno pa da ti pomognem detaljnije.
Sačuvana
Leon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #2278 poslato: Maj 30, 2013, 12:46:48 pre podne »

Postovani, unapred hvala na odgovoru,
visok sam 179 imam 81 kilu, krecem u teretanu ovih dana, na forumu su mi preporucili da uzimam za pocetak sto vise voca, povrca i mesa, kao i da pijem vise vode. Zelja mi je da dobijem misicnu masu. Da li treba da trcim sem teretane i sta od suplemenata bi trebao da uzmem za pocetak? Hteo bi da dobijem sto vise misicne mase, pa da li sa whey-om treba da kombinujem neki kreatin?
*Izvinjavam se ako sam nesto nejasno rekao ili postavio glupo pitanje, totalni sam stranac u "svetu teretane" :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2277 poslato: Maj 26, 2013, 02:25:22 posle podne »

Kako piti Elite mass Gainer... mislim i danima kad treniram i kad ne treniram, na koji nacin?

Kada treniraš onda posle treninga i možeš izmeĂ°u obroka sa mlekom.U danima pauze kao meĂ°uobrok.
A koliko merica gainera uzeti posle treninga a koliko u medjuobroku sa mlekom?

Dovoljno je i dve te velike koje se dobijaju sa geinerom.Inače proizvoĂ°ači malo preteruju sa pisanim dozama na kutiji.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2276 poslato: Maj 26, 2013, 02:24:41 posle podne »

Pozdrav Zoltane!
Da li je bezbedno koristiti preparate kojima je nedavno istekao rok trajanja?Konkretno,radi se o kreatinu i aminokiselinama.
Elem, kako uopšte stoje stvari oko uzimanja suplementacije (podrazumeva se da dekstroza ne ide) kod ljudi koji imaju blage probleme sa diabetesom?
Hvala!

Iskreno ni ja baš ne volim kada istekne rok ali uglavnom koristim i tada ako je preparat bio na dobroj temperaturi i zatvoren.Ukoliko je to ok onda nema razloga za brigu.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2275 poslato: Maj 26, 2013, 02:22:55 posle podne »

Zoli,kako da koristim Tribulus maximus od Bioteca ?

Kreni sa jednom tabletom pre treninga i možeš jednu pre spavanja.Vremenom ako osetiš potrebu povećaj na dve u dozi.

A reci mi na prazan stomak ili posle obroka jel ima tu neke veze? Jel ne bi bilo mnogo 6g u toku dana ako bi uzimao 2 po dozi dva puta ?

Nije to toliko važno,a što se tiče doze to zavisi od osobe do osobe i svako dozira po potrebama.Za početak nemoj toliko.
Sačuvana
StevanKD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #2274 poslato: Maj 23, 2013, 06:03:08 posle podne »

Kako piti Elite mass Gainer... mislim i danima kad treniram i kad ne treniram, na koji nacin?

Kada treniraš onda posle treninga i možeš izmeĂ°u obroka sa mlekom.U danima pauze kao meĂ°uobrok.
A koliko merica gainera uzeti posle treninga a koliko u medjuobroku sa mlekom?
Sačuvana
MilojkoStojko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #2273 poslato: Maj 23, 2013, 03:17:37 posle podne »

Pozdrav Zoltane!
Da li je bezbedno koristiti preparate kojima je nedavno istekao rok trajanja?Konkretno,radi se o kreatinu i aminokiselinama.
Elem, kako uopšte stoje stvari oko uzimanja suplementacije (podrazumeva se da dekstroza ne ide) kod ljudi koji imaju blage probleme sa diabetesom?
Hvala!
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #2272 poslato: Maj 22, 2013, 08:02:56 posle podne »

Zoli,kako da koristim Tribulus maximus od Bioteca ?

Kreni sa jednom tabletom pre treninga i možeš jednu pre spavanja.Vremenom ako osetiš potrebu povećaj na dve u dozi.

A reci mi na prazan stomak ili posle obroka jel ima tu neke veze? Jel ne bi bilo mnogo 6g u toku dana ako bi uzimao 2 po dozi dva puta ?
« Poslednja izmena: Maj 22, 2013, 08:04:35 posle podne od strane Milan 21 » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2271 poslato: Maj 22, 2013, 05:42:49 posle podne »

Zoli,kako da koristim Tribulus maximus od Bioteca ?

Kreni sa jednom tabletom pre treninga i možeš jednu pre spavanja.Vremenom ako osetiš potrebu povećaj na dve u dozi.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2270 poslato: Maj 22, 2013, 05:41:57 posle podne »

Postovanje Zoltane ,
Pitanje jedno u vezi kreatina .
Uzeo sam danas Twinlabov kreatin na predlog prodavca iz Pansporta . Do sada nikada nisam uzimao kreatin pa me zanima tvoje misljenje kako da ga konzumiram .
Ono sto mi je rekao jeste da uzimam malu kasicicu kreatina odmah nakon treninga i kasicicu pred spavanje sa kazeinom ili nekim blendom koji imam ,pa bih voleo da cujem i tvoje misljenje o tome ...

Hvala

Za kreatin je uglavnom zastupljeno da ide 5gr pre i 5gr posle treninga.E sada ima onih koji rade faze punjenja ali većina ne.U svakom slučaju treba probati pa videti kako tebi odgovara,ali ja iskreno nisam radio ovako kako je tebi dotični rekao.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2269 poslato: Maj 22, 2013, 05:39:53 posle podne »

Cao Kozma
Imam 74 kg , visok sam 174cm  i imam 17 god.
Zanimame nesto oko mrsavljenja . Slusao sam neke savjete nekih trenera da za zdravo mrsavljenje i kvalitetnu gradju osnova je ishrana . To jest jesti sto cesce u manjim kolicinama ali zdravu hranu , nesto oko 5 obroka . Mada posto ja nisam u poziciji da biram hranu i nemam uslova da tako nesto ispostujem , a imam 17 god pa ne razmisljam o sagorijevacima jos uvek , da li ja mogu da smrsam tako sto cu pravidi kaloriski deficit. To jest da jedem bilo sta u manjim kolicinama , tako da kad se sve sabere bude  manje od 2200 kalorija za jedan dan. Da li ovako moze da se smrsa , naravno treniram jako i redovno . 4 ujutru teretana i uvece kardio . POZ !

Pozdrav,
ti ćeš tim načinom smršati ali ćeš izgubitii mišić iz razloga što kada se radi skidanje masnih naslaga ukoliko nam je to cilj onda se proteini iz ishrane moraju povećavati a nikako smanjivati.Za obroke se slažem,što češći ali po malo u toku dana sa kvalitetnim proteinima.I to što jače treniraš jača i kvalitetnija ishrana mora biti kako ne bi izgubio mišiće.
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #2268 poslato: Maj 22, 2013, 03:32:22 posle podne »

Zoli,kako da koristim Tribulus maximus od Bioteca ?
Sačuvana
Kizo_Zr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19

« Odgovor #2267 poslato: Maj 22, 2013, 02:48:11 posle podne »

Postovanje Zoltane ,
Pitanje jedno u vezi kreatina .
Uzeo sam danas Twinlabov kreatin na predlog prodavca iz Pansporta . Do sada nikada nisam uzimao kreatin pa me zanima tvoje misljenje kako da ga konzumiram .
Ono sto mi je rekao jeste da uzimam malu kasicicu kreatina odmah nakon treninga i kasicicu pred spavanje sa kazeinom ili nekim blendom koji imam ,pa bih voleo da cujem i tvoje misljenje o tome ...

Hvala
Sačuvana
DesiRe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #2266 poslato: Maj 21, 2013, 04:47:48 posle podne »

Cao Kozma
Imam 74 kg , visok sam 174cm  i imam 17 god.
Zanimame nesto oko mrsavljenja . Slusao sam neke savjete nekih trenera da za zdravo mrsavljenje i kvalitetnu gradju osnova je ishrana . To jest jesti sto cesce u manjim kolicinama ali zdravu hranu , nesto oko 5 obroka . Mada posto ja nisam u poziciji da biram hranu i nemam uslova da tako nesto ispostujem , a imam 17 god pa ne razmisljam o sagorijevacima jos uvek , da li ja mogu da smrsam tako sto cu pravidi kaloriski deficit. To jest da jedem bilo sta u manjim kolicinama , tako da kad se sve sabere bude  manje od 2200 kalorija za jedan dan. Da li ovako moze da se smrsa , naravno treniram jako i redovno . 4 ujutru teretana i uvece kardio . POZ !
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2265 poslato: Maj 19, 2013, 03:53:05 posle podne »

Pitanje za Zoltana,
trenutno, tj.od kad vezbam, radim  od 8 do 12 ponavljanja u seriji, sta bi dobio i da li bi bilo bolje da sad naredni period smanjim broj ponavljanja a jos povecam tezine?

Hoćeš li nešto dobiti ili ne ne zavisi toliko od broja ponavljanja koliko od inteziteta treninga,ishrane,odmora itd..
Sačuvana
Stranice: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 206 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 14 upita.