TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 11:48:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 206 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zoltan Kozma - VI PITATE JA ODGOVARAM  (Pročitano 721931 puta)
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #2594 poslato: Maj 31, 2014, 01:57:10 posle podne »

Par kratka pitanja, sto se tice "Omega 3" da li je dobro uzeti ujutru odmah na prazan ( gladan ^_^ ) stomak :D prvo jednu kapsulu popiti, pa onda obrok?


Da li da uzimam uz obroke po jednu tableticu ( al dan mi se svodi na najmanje 3-4 obroka, sto znaci trebao bi popiti 4x po jednu tableticu, tabletica se sastoji od 1000mg )


A kontao sam da pijem 3x dnevno tableticu i to ovako, ujutru, pa onda posle podne uz neki obrok i onda navece kada dodjem sa treninga?


Da li je bitno da se uz obroke uzima omega 3 ili to uopste nije bitno?
« Poslednja izmena: Maj 31, 2014, 02:19:12 posle podne od strane MB » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2593 poslato: Maj 26, 2014, 08:51:16 pre podne »

Razlika je što je proffesional serija novija i poboljšana kako po ukusima tako i po enzimima i boljoj iskoristljivosti u odnosu na staru verziju.Daleko od toga da je stari loš samo eto ovaj novi ima malih prednosti.
Isolate varijante su ogatije proteinom u svom sastavu i uglavnom se koriste za faze takmičenja kada se unosi što manje šećera itd... ne znam jesi li nekada probao iso 100 od firme Dymatize, e to je jedan od najboljih po meni.

Aha ok, ne nisam probao taj isolate 100 od Dymatize... sad bas pogledah cenu, preletio sam nabrzake, ali koliko sam uspeo da vidim i najskuplji je  ;D

Skup jeste ali je definitivno po meni u vrhu!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2592 poslato: Maj 26, 2014, 08:50:41 pre podne »

Hvala. Koje vezbe da radim za jacanje podlaktice? Radio sam kao na sajli kad sipku guram dole za triceps sa obrnutim hvatom i kad stavim ruku npr na stolicu do zgloba i onda sa bucicom mrdam zglob. Ove vezbe mi je pokazao trener.

Pogledaj ovaj link gde sam pisao o tome i detaljno opisao kako i šta radim

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=118031.0
Hvala puno  :)

Nema na čemu, tu sam da pomognem i ako nešto ustreba samo me ovde pitaj.
Sačuvana
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #2591 poslato: Maj 24, 2014, 01:57:53 pre podne »

Razlika je što je proffesional serija novija i poboljšana kako po ukusima tako i po enzimima i boljoj iskoristljivosti u odnosu na staru verziju.Daleko od toga da je stari loš samo eto ovaj novi ima malih prednosti.
Isolate varijante su ogatije proteinom u svom sastavu i uglavnom se koriste za faze takmičenja kada se unosi što manje šećera itd... ne znam jesi li nekada probao iso 100 od firme Dymatize, e to je jedan od najboljih po meni.

Aha ok, ne nisam probao taj isolate 100 od Dymatize... sad bas pogledah cenu, preletio sam nabrzake, ali koliko sam uspeo da vidim i najskuplji je  ;D
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #2590 poslato: Maj 23, 2014, 09:56:49 pre podne »

Hvala. Koje vezbe da radim za jacanje podlaktice? Radio sam kao na sajli kad sipku guram dole za triceps sa obrnutim hvatom i kad stavim ruku npr na stolicu do zgloba i onda sa bucicom mrdam zglob. Ove vezbe mi je pokazao trener.

Pogledaj ovaj link gde sam pisao o tome i detaljno opisao kako i šta radim

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=118031.0
Hvala puno  :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2589 poslato: Maj 23, 2014, 09:28:50 pre podne »

nisam nikada koristio kre alk. da li daje slabije rezultate od monohidrata ili je to isto ?

Svaki suplement daje rezultate ako se držimo pravila a to je prevashodno u kombinaciji sa ishranom.
Kre alkalyn ne navlači vodu i njegova uloga je prevashodno da daje brži oporavak posle treninga i malo snage za sam trening.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2588 poslato: Maj 23, 2014, 09:27:13 pre podne »

Hvala. Koje vezbe da radim za jacanje podlaktice? Radio sam kao na sajli kad sipku guram dole za triceps sa obrnutim hvatom i kad stavim ruku npr na stolicu do zgloba i onda sa bucicom mrdam zglob. Ove vezbe mi je pokazao trener.

Pogledaj ovaj link gde sam pisao o tome i detaljno opisao kako i šta radim

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=118031.0
Sačuvana
miniLO
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 169

« Odgovor #2587 poslato: Maj 22, 2014, 04:16:23 posle podne »

nisam nikada koristio kre alk. da li daje slabije rezultate od monohidrata ili je to isto ?
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #2586 poslato: Maj 22, 2014, 12:03:37 posle podne »

Hvala. Koje vezbe da radim za jacanje podlaktice? Radio sam kao na sajli kad sipku guram dole za triceps sa obrnutim hvatom i kad stavim ruku npr na stolicu do zgloba i onda sa bucicom mrdam zglob. Ove vezbe mi je pokazao trener.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2585 poslato: Maj 22, 2014, 11:40:38 pre podne »

Pozdrav,

Definitivno Nitro gold bi bio i moj izbor.
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #2584 poslato: Maj 22, 2014, 09:36:00 pre podne »

Pozdrav Zoltane ,zeleo bih da te pitam koji je tvoj omiljeni whey/blend jer cu narednih dana uzimati posto mi nestao protein i ne mogu se odluciti koji da uzmem. Pio sam Scitec 100% whey professional i Hyperwhey a sada bih voleo provati nesto novo.U planu mi je Biotech Nitro gold pro ili myo od gasparia :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2583 poslato: Maj 22, 2014, 09:15:12 pre podne »

Najbolja opcija je da to uradiš posle treninga i onda popiješ.Mada neće biti problema ni ako ti to stoji neko kraće vreme pa popiješ.
Dekstroza može biti mač sa dve oštrice jer ipak je to šećer koji može štetno uticati na defku ali i to zavisi od unosa hidrata u toku dana.Mada ja sam uvek u takvim situacijama gledao to da izbegavam i da ne reskiram bezveze.


Ma da, tako i radim, pitao samo iz razloga da li moze i ovako i onako...
Hmmm, iako sam vec bio kupio dekstrozu i planirao da je pijem sa WHEY -om, odlucio sam posle ovog tvog odgovara da je ne pijem...

=======================================

De mi reci, kakva je razlika izmedju ova 2 WHEY proteina:

- 100% Whey protein ( Scitec Nutrition ) ---> http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN087-100-Whey-protein.html

- 100% Whey Protein Professional ( Scitec Nutrition ) ---> http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN483-100-Whey-Protein-Professional.html



I sta je fazon u ovom proteinu "Whey Isolate ( Scitec Nutrition )" ---> http://www.pansport.rs/Proteini/Izolati-proteina-surutke/SN089-Whey-Isolate.html

Razlika je što je proffesional serija novija i poboljšana kako po ukusima tako i po enzimima i boljoj iskoristljivosti u odnosu na staru verziju.Daleko od toga da je stari loš samo eto ovaj novi ima malih prednosti.
Isolate varijante su ogatije proteinom u svom sastavu i uglavnom se koriste za faze takmičenja kada se unosi što manje šećera itd... ne znam jesi li nekada probao iso 100 od firme Dymatize, e to je jedan od najboljih po meni.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2582 poslato: Maj 22, 2014, 09:09:09 pre podne »

Pozdrav, jedan mali je krenuo u teretanu sa mnom, decko ima 16 god. ali visok je 1,70 i nekih 50-55kg . Da li treba da uzima suplementaciju ako da, razmisljao sam o kombinaciju gejner i kreatin, ali nemam iskustvo sa gejnerom. Koji gejner preporucujes? Takodje ima blagu skoliozu i kifozu, da li to moze da se ispravi teretanom, ili fizikalnom i da li bi smeo da radi vezbe koje opterecuju kicmu (cucanj, mrtvo) . Hvala unapred.
Evo slike decka:



Preporučio bih da ide kod sportskog doktora ili stručnjaka koji je specijalista za to pa da on da dijagnoyu.Nisam doktor ali mislim da bi mu lagana teretana bez jakih i teških vežbi sigurno pomogla.Izbegavao bih mrtva dizanja,čučanj  i sve te vežbe koje su baš opterećenja za kičmu jer svakako početnicima nisu ni namenjene.Neka krene polako i sasvim lagano uz stručni nadzor.
Prvo neka sredi ishranu a za suplementaciju uvek ima vremena.Recimo ovaj geiner je odličan ako se odlučite za to

http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/DY419-High-protein-mega-gainer%E2%84%A2.html
« Poslednja izmena: Maj 22, 2014, 09:10:49 pre podne od strane Zoltan Kozma » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12787


Never give up!

« Odgovor #2581 poslato: Maj 22, 2014, 09:05:09 pre podne »

meni se ruke jako sporo razvijaju,dok ostali delovi fino napreduju..
on kaze da uzima amino kiseline,reaktor i protein..sad da  li mu je to pomoglo nzm.. i ide pola godine u teretanu ,a ne 4 meseca
kreatin mi se ne svidja sto navlaci vodu i kada prestanes da ga pijes makne se dosta "mase" ,... imao sam ovaj kreatin i stvarno dobio sam dosta snage,ali mi se ne svidja iz tog razloga..
nesto drugo mi ne bi preporucio?

Mogućnost postoji da i to koristi ali to je sada nebitno.
Što se tiče suplementacije za tebe tu možeš ukombinovati recimo neki kre alkalyn umesto klasičnog monohidrata jer on ti neće navući vode.Jesi ga nekada koristio?
Sačuvana
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #2580 poslato: Maj 22, 2014, 01:17:08 pre podne »

Najbolja opcija je da to uradiš posle treninga i onda popiješ.Mada neće biti problema ni ako ti to stoji neko kraće vreme pa popiješ.
Dekstroza može biti mač sa dve oštrice jer ipak je to šećer koji može štetno uticati na defku ali i to zavisi od unosa hidrata u toku dana.Mada ja sam uvek u takvim situacijama gledao to da izbegavam i da ne reskiram bezveze.


Ma da, tako i radim, pitao samo iz razloga da li moze i ovako i onako...
Hmmm, iako sam vec bio kupio dekstrozu i planirao da je pijem sa WHEY -om, odlucio sam posle ovog tvog odgovara da je ne pijem...

=======================================

De mi reci, kakva je razlika izmedju ova 2 WHEY proteina:

- 100% Whey protein ( Scitec Nutrition ) ---> http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN087-100-Whey-protein.html

- 100% Whey Protein Professional ( Scitec Nutrition ) ---> http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN483-100-Whey-Protein-Professional.html



I sta je fazon u ovom proteinu "Whey Isolate ( Scitec Nutrition )" ---> http://www.pansport.rs/Proteini/Izolati-proteina-surutke/SN089-Whey-Isolate.html
« Poslednja izmena: Maj 22, 2014, 02:21:24 pre podne od strane MB » Sačuvana
Stranice: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 206 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 14 upita.