TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395352 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 11:49:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: bol u podlaktici  (Pročitano 4756 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: April 20, 2015, 10:10:29 posle podne »

Bol se javlja sa spoljašnje strane. Ne radimo istezanja za triceps i podlakticu
radi se o sindromu teniskog lakta (Dg: Entesopathia/enthesithis mm. extensores antebrachii s. epicondylitis humeri lateralis)
radi se o sindromu preopterećenja (overuse syndrome) gornjeg pripoja mišića opružača šake i prstiju, čiji je gornji pripoj sa spoljašnje strane lakta na epikondilu humerusa.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #12 poslato: April 20, 2015, 10:04:14 posle podne »

Kad se spustim okej je ali kad krenem da se dizem osetim sa spoljasnje strane lakta kao da mi se spusta/prolazi struja, a nisam siguran ovo za trnjenje prstiju i nemam uopste problem sa ovim kod ostalih vezbi, jedino propadanja
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: April 20, 2015, 10:03:19 posle podne »

I ja osećam bol u podlaktici. Kada radim naprimer biceps sa sipkom,podhvat, dosta me onako boli prostruji bol kroz celu podlakticu. Nekad se malo smiri a nekad je baš jak bol naprimer nekad me zaboli podlaktica i kad dignem lakši teret naprimer torbu... Šta bi meni pomoglo?
Cini mi se da ti imas upalu tetive na podlaktici. tebi nista ne pomaze, batali podhvat i sve vezbe gde osetis taj bol.

Pa dobro,a da batalim vežbu to baš i ne mogu.Program nemam nego mi trener kaže taj dan šta da radim i ne mogu baš vežbe da izbegavam.Primetio sam da je bol manji kada radim sa manjom težinom pa sam smanjivao težinu ali je bol i dalje prisutan...
potrebno je - smanjenje opterećenja lakta (do kratko vreme prekid tj dozvola opterećenja ispod granice bola)...
terapija:
- led 3x na dan na mesto bola 5-7min (lagano masiranje)
- posle leda utrljaš lioton gel na mesto bola
program vežbi:
- vežbe za podlaktice sa bučicama (kreneš od malih težina 4,6kg... pa povećavaš do 10ak kg) - radiš pregibe/opružanja šake
- istezanja za podlaktice - istežeš pregibače (fleksore) i opružače (ekstenzore) šake i prstiju
... kad ojačaš i dobro istegneš podlaktice - možeš se vratiti 100% u redovan trening bezstraha od povrede (ali postepno opterećenje!)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: April 20, 2015, 09:56:28 posle podne »

da li su osećaj bola i trnjenje povezani tj sa iste strane podlaktice/lakta - bol u laktu se spušta u podlakticu(?) ili se radi o odvojenim stvarima (?)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: April 20, 2015, 09:54:37 posle podne »

niste mi odg na ovo pitanje?
da li se javlja trnjenje prstiju (4. i 5og ili 1.,2.,3eg)?
... važno je - zato što trnjenje predstavlja znak iritacije (kompresije) nerva - u sklopu sindroma teniskog/golferskog lakta, snapping triceps sindroma...
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #8 poslato: April 20, 2015, 03:19:31 posle podne »

Bol se javlja sa spoljašnje strane. Ne radimo istezanja za triceps i podlakticu
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: April 20, 2015, 03:05:02 posle podne »

da li radite istezanja za triceps, podlaktice?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: April 20, 2015, 03:04:29 posle podne »

gde se javlja bol u laktu - sa spoljašnje ili unutrašnje strane lakta?
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #5 poslato: April 20, 2015, 02:57:43 posle podne »

I ja osećam bol u podlaktici. Kada radim naprimer biceps sa sipkom,podhvat, dosta me onako boli prostruji bol kroz celu podlakticu. Nekad se malo smiri a nekad je baš jak bol naprimer nekad me zaboli podlaktica i kad dignem lakši teret naprimer torbu... Šta bi meni pomoglo?
Cini mi se da ti imas upalu tetive na podlaktici. tebi nista ne pomaze, batali podhvat i sve vezbe gde osetis taj bol.

Pa dobro,a da batalim vežbu to baš i ne mogu.Program nemam nego mi trener kaže taj dan šta da radim i ne mogu baš vežbe da izbegavam.Primetio sam da je bol manji kada radim sa manjom težinom pa sam smanjivao težinu ali je bol i dalje prisutan...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: April 20, 2015, 02:55:11 posle podne »

da li se javlja trnjenje prstiju (4. i 5og ili 1.,2.,3eg)?
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #3 poslato: April 20, 2015, 12:17:00 posle podne »

I ja osećam bol u podlaktici. Kada radim naprimer biceps sa sipkom,podhvat, dosta me onako boli prostruji bol kroz celu podlakticu. Nekad se malo smiri a nekad je baš jak bol naprimer nekad me zaboli podlaktica i kad dignem lakši teret naprimer torbu... Šta bi meni pomoglo?
Cini mi se da ti imas upalu tetive na podlaktici. tebi nista ne pomaze, batali podhvat i sve vezbe gde osetis taj bol.
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #2 poslato: April 20, 2015, 07:57:53 pre podne »

I ja osećam bol u podlaktici. Kada radim naprimer biceps sa sipkom,podhvat, dosta me onako boli prostruji bol kroz celu podlakticu. Nekad se malo smiri a nekad je baš jak bol naprimer nekad me zaboli podlaktica i kad dignem lakši teret naprimer torbu... Šta bi meni pomoglo?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1 poslato: April 20, 2015, 07:53:08 pre podne »

Vec duze vreme kad radim propadanja osecam bol u podlaktici tj. Kao da struja prolazi kroz nju, nekad i ne osetim to, ali u poslednjih 6 meseci je skoro pa stalno, da li bi mi steznik pomogao?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.127 sekundi sa 14 upita.