TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395382 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 06, 2024, 03:34:22 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 8757 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #12 poslato: Avgust 24, 2012, 08:38:54 pre podne »

najbolje da je tako. Studenti treba da umru, ali da ne jedu u menzi. Ako ne 'stoji dobro finansijski' kontaš da odustane od sporta? ili možda da umre od gladi, ali da zaobiĂ°e menzu? Možda je najbolje da se ne opterećuje sad sa vežbanjem u teretani dok ne ojača finansijski dovoljno da može lepo da spakuje jedan portabl frižider sa sobom kad krene na predavanje na fax, gde će spremiti zdravu hranu da može zdravo da napreduje? šta mu vredi ovako nezdravo sa tom hranom iz menze... nema vajde..

Za to što je momku potrebno, menza će itekako pomoći u odnosu na ove pileće salame i sendviče sa vazduhom.

Sad ćemo davati i savete za zdrav život, hajde da uradimo usput i reformu školstva i pozovemo predstvanike studentskih menza da se ujedine i naprave jedan zdrav, bilderski jelovnik za studente  ;D može se raditi i mesečni srednji presek bodyfat-a da vidimo kako napreduju zdravi mali studentski bilderi, tu su radionice, edukacija, omega 3, susret sa sutra- omega 4... sky is the limit...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #11 poslato: Avgust 24, 2012, 12:30:17 pre podne »

Studentski zivot (prevashodno menza) i zdrava ishrana ne idu zajedno...

U menzi ne mozes naci nista sto je ok, cak i ako se zadesi neko meso, to bude przeno u dubokom ulju...

Jedini spas je ako dobro stojis finansijski da sam spremas neku dobru klopu, ako ne, nemoj da se opterecujes, bice prilika ;)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #10 poslato: Avgust 23, 2012, 11:21:17 posle podne »

Citat: Miraa - Avgust 22, 2012, 07:34:54 pm
Prvi obrok ti mora biti bogat proteinima, ne treba ti voce pred trening, zadnji obrok neka bude stogo bogat proteinima i neka salata..izbaci sunku, kupovni sendvic..bolje ti napravi neki ako zelis bas to da jedes ili ako ides negde...

Pa nije problem da ja napravim sendvič, ali kako da ga nosim sa sobom?
A kada nisam kući par sati, baš ogladnim..

Sto je toliki problem poneti sendvic...Pa ja kad idem negde i znam da cu ceo dan biti van kuce, a pri tom idem kolima nosim frizider torbu u koju strpam sve sto mi je potrebno da ne bih jela junk food i kojekakve gluposti...
Sačuvana
Pocetnik_91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #9 poslato: Avgust 23, 2012, 02:22:11 posle podne »


hoćeš 5kg - ne treba ti nikakav strogi program. Jedi što više visokokalorične hrane, mesa, sira, krompira, pirinča, hleba, mleka, jogurta... Svaki put kad osetiš glad jedi dok ti se ne smuči  ;D naravno, najmanje 4 jaka obroka dnevno, i za čas će doći tih 5kg.

Za 5kg mišića trebaće malo više truda, a to zavisi najviše od plana treninga i težina koje dižeš. Pileća prsa - pretpostavljam da je to neka salama? ne verujem da jedeš samo 50g čistog mesa u obroku? Sa ovom ishranom koju si napisao em nećeš moći da održiš na duže staze, em se patiš, em u 1. varijanti ima samo 200g čistog mesa, a u drugoj šta ti se posreći u menzi... nemoj se patiti toliko, ne verujem da će ovo raditi. Gde je tu protein u prvom obroku? Dodaj tu neka jaja ili makar mericu wheya (bolje 4-5 celih jaja). obrok posle treninga isto mora biti jači od ovog koji si stavio, uveče taj mladi sir nije neophodan, ubaci neku svinjetinu/teletinu/junetinu... još sto stvari... nadam se da nije sve konfuzno  :)

Heh, ma ništa lakše od prejedanja ;D

Pileća prsa - da, salama.
Pa šta bih mogao pred spavanje da pojedem? Gladan da zaspim ne mogu :)
I ovo što sam ispisao nije sad neka dijeta koju sam isplanirao, pa da kažeš da se patim. Ovo mi je uobičajena ishrana već duži period, jedino što sam se u zadnje vreme potrudio da koliko toliko izbacim lošiju hranu. Sada bih hteo da to malo unapredim.



Prvi obrok ti mora biti bogat proteinima, ne treba ti voce pred trening, zadnji obrok neka bude stogo bogat proteinima i neka salata..izbaci sunku, kupovni sendvic..bolje ti napravi neki ako zelis bas to da jedes ili ako ides negde...

Pa nije problem da ja napravim sendvič, ali kako da ga nosim sa sobom? :)
A kada nisam kući par sati, baš ogladnim..


Za 5 kg mišića ti treba samo 2 stvari što više mesa i što više tegova, sve ostale kalkulacije su ti nebitne...

Kao što sam napisao iznad, nisu kalkulacije. Znam da bih trebao više da jedem, ali ipak bih hteo da imam neki plan.




Hvala svima na odgovorima. :)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #8 poslato: Avgust 22, 2012, 08:37:04 posle podne »

iOdnosno proteina, znaci ako nema mesa onda sto vise jaja, ribe...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Avgust 22, 2012, 08:34:55 posle podne »

Pozdrav svima,

Mislim da nema potrebe da otvaram novu temu, posto bi naslov bio isti :)
Visok sam 188 cm i imam 83 kg. Cilj mi je da se ugojim jos 5 kg, pa bi mi dobro dosao neki savet u vezi ishrane koja izgleda ovako:

11:30 - 400gr mleka + 100g ovsenih pahuljiica
15:00 - 200gr belog mesa + 200 gr integralnog hleba + povrce
16:30 - trening (uglavnom pojedem neko voce pre toga)
17:30 - 2 merice wheya + 30 gr dex
19:00 - 100gr hleba + 50gr pilecih prsa + 2 kuvana jajeta + 200gr jogurta
21-22h - uglavnom neki sendvic ("kupovni", ali ne skroz junk) ili tunjevina + hleb
oko 01:00 - 100gr mladog sira + povrce



A ovako ce to otprilike izgledati kada mi pocne faks:

07:00 - 400gr mleka  + 100g ovsenih pahuljiica
10h - "kupovni" sendvic sa sunkom, oko 150gr
13:30 - rucak u menzi (uglavnom neka supa+hleb/krompir+meso)
16:00 - 150gr hleba + 100 gr pilecih prsa
17:30 - trening
18:30 - 2 merice wheya + 30 gr dex
20:00 - 100gr hleba + 200gr jogurta + tunjevina + 2 kuvana jajeta 
oko 11:00 - 100gr mladog sira + povrce


Sta bih mogao da korigujem u ishrani? Prvenstveno me zanima da li nekako moze da "prodje" integralni hleb, kao i ovi obroci van kuce (menza. sendvici)?



Za 5 kg mišića ti treba samo 2 stvari što više mesa i što više tegova, sve ostale kalkulacije su ti nebitne...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #6 poslato: Avgust 22, 2012, 07:34:54 posle podne »

Prvi obrok ti mora biti bogat proteinima, ne treba ti voce pred trening, zadnji obrok neka bude stogo bogat proteinima i neka salata..izbaci sunku, kupovni sendvic..bolje ti napravi neki ako zelis bas to da jedes ili ako ides negde...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #5 poslato: Avgust 22, 2012, 07:28:13 posle podne »


hoćeš 5kg - ne treba ti nikakav strogi program. Jedi što više visokokalorične hrane, mesa, sira, krompira, pirinča, hleba, mleka, jogurta... Svaki put kad osetiš glad jedi dok ti se ne smuči  ;D naravno, najmanje 4 jaka obroka dnevno, i za čas će doći tih 5kg.

Za 5kg mišića trebaće malo više truda, a to zavisi najviše od plana treninga i težina koje dižeš. Pileća prsa - pretpostavljam da je to neka salama? ne verujem da jedeš samo 50g čistog mesa u obroku? Sa ovom ishranom koju si napisao em nećeš moći da održiš na duže staze, em se patiš, em u 1. varijanti ima samo 200g čistog mesa, a u drugoj šta ti se posreći u menzi... nemoj se patiti toliko, ne verujem da će ovo raditi. Gde je tu protein u prvom obroku? Dodaj tu neka jaja ili makar mericu wheya (bolje 4-5 celih jaja). obrok posle treninga isto mora biti jači od ovog koji si stavio, uveče taj mladi sir nije neophodan, ubaci neku svinjetinu/teletinu/junetinu... još sto stvari... nadam se da nije sve konfuzno  :)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Pocetnik_91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #4 poslato: Avgust 22, 2012, 07:10:47 posle podne »

Pozdrav svima,

Mislim da nema potrebe da otvaram novu temu, posto bi naslov bio isti :)
Visok sam 188 cm i imam 83 kg. Cilj mi je da se ugojim jos 5 kg, pa bi mi dobro dosao neki savet u vezi ishrane koja izgleda ovako:

11:30 - 400gr mleka + 100g ovsenih pahuljiica
15:00 - 200gr belog mesa + 200 gr integralnog hleba + povrce
16:30 - trening (uglavnom pojedem neko voce pre toga)
17:30 - 2 merice wheya + 30 gr dex
19:00 - 100gr hleba + 50gr pilecih prsa + 2 kuvana jajeta + 200gr jogurta
21-22h - uglavnom neki sendvic ("kupovni", ali ne skroz junk) ili tunjevina + hleb
oko 01:00 - 100gr mladog sira + povrce



A ovako ce to otprilike izgledati kada mi pocne faks:

07:00 - 400gr mleka  + 100g ovsenih pahuljiica
10h - "kupovni" sendvic sa sunkom, oko 150gr
13:30 - rucak u menzi (uglavnom neka supa+hleb/krompir+meso)
16:00 - 150gr hleba + 100 gr pilecih prsa
17:30 - trening
18:30 - 2 merice wheya + 30 gr dex
20:00 - 100gr hleba + 200gr jogurta + tunjevina + 2 kuvana jajeta  
oko 11:00 - 100gr mladog sira + povrce


Sta bih mogao da korigujem u ishrani? Prvenstveno me zanima da li nekako moze da "prodje" integralni hleb, kao i ovi obroci van kuce (menza. sendvici)?

« Poslednja izmena: Avgust 22, 2012, 07:13:07 posle podne od strane Pocetnik_91 » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Jul 14, 2012, 07:50:38 pre podne »

Pozdrav

Imam jedno pitanje u vezi ishrane i suplementacije.Imam 16 godina i trenirao sam oko 4-5meseci u teretani..Pa sam napravio pauzu skoro pola godine,pa pre nedelju dana ponovo poceo..Ishrana mi izgleda ovako

10:00-200gr bataka+100gr mladog sira
12:30-tunjevina
14:00-15:30-trening pijem protein posle treninga jedna merica
16:00-6belanaca+1 zumance
18:00-voce neko,npr. 2 banane,jabuke..
20:00-tunjevina+150gr pirinca
22:30-200gr mladog sira

Vec sam ovo poslao Danieli,ali bih hteo misljenje jos nekog..:)
Hvala

Moje pitanje je smem li ja da pijem protein,a sada sam razmisljao da uzmem i kreatin pre i posle treninga..I da,zelim da nabacim sto vise mase(ciste).IMam 90kg 185cm


Danijela, na žalost, više nije deo tima, tako da ti verovatno neće odgovoriti.

Gledam ovu tvoju ishranu i mislim da bi ovo bilo odlično za nekoga ko hoće da skine salo, ali za masu i to za nekoga ko ima 90kg neće biti ni blizu dovoljno, jednostano nema dovoljno kalorija da se napreduje, osim ako već nisi debeo na tih 90kg...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #2 poslato: Jul 14, 2012, 02:18:58 pre podne »

Smes da pijes protein a sto se ishrane tice gledaj da UH unosis u toku dana umesto uvece...
Sačuvana
mIKI96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Jul 14, 2012, 01:10:49 pre podne »

Pozdrav

Imam jedno pitanje u vezi ishrane i suplementacije.Imam 16 godina i trenirao sam oko 4-5meseci u teretani..Pa sam napravio pauzu skoro pola godine,pa pre nedelju dana ponovo poceo..Ishrana mi izgleda ovako

10:00-200gr bataka+100gr mladog sira
12:30-tunjevina
14:00-15:30-trening pijem protein posle treninga jedna merica
16:00-6belanaca+1 zumance
18:00-voce neko,npr. 2 banane,jabuke..
20:00-tunjevina+150gr pirinca
22:30-200gr mladog sira

Vec sam ovo poslao Danieli,ali bih hteo misljenje jos nekog..:)
Hvala

Moje pitanje je smem li ja da pijem protein,a sada sam razmisljao da uzmem i kreatin pre i posle treninga..I da,zelim da nabacim sto vise mase(ciste).IMam 90kg 185cm
« Poslednja izmena: Jul 14, 2012, 01:13:20 pre podne od strane mIKI96 » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.302 sekundi sa 14 upita.