TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395519 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 14, 2024, 01:38:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda kolena  (Pročitano 18345 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #124 poslato: Septembar 16, 2015, 09:09:49 pre podne »

da li imaš osećaj nestabilnosti kolena - kao da prošeta koleno?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #123 poslato: Septembar 16, 2015, 09:09:19 pre podne »

u komdelu osetiš bol u kolenu pri pokušaju trčanja?
Sačuvana
Dusan_75
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #122 poslato: Septembar 15, 2015, 08:38:00 posle podne »

Krenuo sam jucer na drugu fazu terapije (struja + ultrazvuk), a vezbe radim uglavnom svaki dan, posle njih obavezno istezanje.Sve vise hodam i bez ortoze, a nju stavljam narocito kad sam na poslu, za svaki slucaj.Napredak je primetan iako sam ja naravno nestrpljiv i sve mi izgleda nekako sporo.Najvise primecujem uz/niz stepenice, lakse se penjem i spustam.Par puta sam instiktivno potrcao i tu je vec problem, jer osetim lagan, tup bol u kolenu tako da pazim maksimalno.Sto se brzog hoda tice tu vec osetim da se vraca koleno u formu, jer cak i bez ortoze imam dobar tempo,bez nekog velikog 'preskakanja' ili nestabilnosti kolena.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #121 poslato: Septembar 05, 2015, 02:18:04 posle podne »

javi kako ide...
(ortozu nosi i dalje)
ako imaš nejasnoća ili poteškoća pitaj...
pozdrav  :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #120 poslato: Septembar 05, 2015, 02:15:50 posle podne »

Saveti za istezanje
izvodi se tako što se zauzme položaj krajnjeg obima pokreta koji dozvoljava muskulatura u odreĂ°enom zglobu i taj položaj se zadržava odreĂ°eno vreme. Istezanje se radi postepeno, nikada na cimanje, zauzima se položaj do kojeg je pokret moguć bez zatezanja. Položaj se zadržava 45-60 sekundi, zatim se produbljuje za 2-3cm i to se ponavlja nekoliko puta. Tokom statičkog istezanja potrebno je obratiti pažnju na disanje, jer je relaksacija mišića direktno povezana sa relaksacijom disanja. Važno je da se sve vežbe rade ispod grance bola. Bol je uvek signal koji refleksno dovodi do grča mišića, što onemogućava dalju relaksaciju. Statičko istezanje se izvodi sporo, a krajnji položaj se zadržava oko 45 sekundi. Prednost statičkog istezanja je minimalan rizik od povreĂ°ivanja.
Pre početka vežbi istezanja neophodo je zagrevanje. Zagrevanjem se podiže temperatura tkiva koje se isteže, povećava se prokrvljenost, elastičnost. Istezanje se izvodi postepeno. Potrebno je istegnuti sve mišiće uključene u sportsku aktivnost, kao i glavne mišiće trupa i velike grupe mišića.

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #119 poslato: Septembar 05, 2015, 02:13:40 posle podne »

probaj i ovo istezanje...
- sedeći na podu, stopala spojena, noge savijene u kolenima. Stopala se uhvate rukama, a ruke su postavljene izmeĂ°u kolena. Stopala su privučena manje ili više (zavisi od toga da li je početnik u istezanju ili su prepone već dobro fleksibilne...) – istezanje prepona se radi tako što se laktovima obaraju kolena u stranu do osećaja zatezanja
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #118 poslato: Septembar 05, 2015, 02:09:07 posle podne »

statički zadržaj 2-3min, u pretklonu...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #117 poslato: Septembar 05, 2015, 02:07:31 posle podne »

ovo je vežba istezanja kvadricepsa
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #116 poslato: Septembar 05, 2015, 02:06:09 posle podne »

probaj da ubaciš i ove vežbe u program koji radiš...
ne znam da li radiš istezanja posle vežbi?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #115 poslato: Septembar 05, 2015, 01:54:21 posle podne »

možeš ubaciti ovu vežbu - statički zadržaj podignute donje noge 15-20sec, 3 serije...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #114 poslato: Septembar 05, 2015, 01:50:26 posle podne »

možeš ubaciti ovu vežbu - statički zadržaj 15-20sec, 3 serije...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #113 poslato: Septembar 05, 2015, 01:48:48 posle podne »

možeš ubaciti ovu vežbu - statički zadržaj 15-20sec, 3 serije...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #112 poslato: Septembar 05, 2015, 01:44:39 posle podne »

Radim kombinaciju vezbi koje si mi ti dao i vezbe koje sam dobio na terapiji, uglavnom one standardn: 1. savijanje noge u kolenu uz pritisak petom od podlogu,savijanje do 90°; 2. dok je savijena noga u kolenu  90° ispruzim potkolenicu do kraja,uz zadrzavanje 6 sekundi; 3. ista vezba ali noga okrenuta u levu pa posle u desnu stranu;4.  sedeci na krevetu ili stolici dizanje noge do 90° uz zadrzavanje 6 sekundi;5.  ista vezba ali okretanje ispruzene noge u levu pa posle u desnu stranu; 6. dok lezim na boku zdravo koleno savijeno a povredjenu nogu podizem ispruzenu do 60°, uz zadrzavanje oko 6 sekundi, posle toga okretanje na drugi bok i ista vezba;7. dok lezim na stomaku podizem ispruzenu nogu oko 10-15 cm iznad podloge,uz zadrzavanje 6 sekundi, posle toga isti polozaj ali se podizem na prste obe noge uz zadrzavanje 6 sekundi; 8. dok stojim uz pridrzavanje za neku podlogu spustam se u kolenima kao da cu da sednem i ostanem u tom polozaju 6 sekundi. To je ujedno i poslednja vezba a istovremeno i najteza vezba koju sam dobio u prvoj turi terapije.Sve vezbe sam radio sa oko 15 ponavljanja. Na sledecu terapiju krecem od 14.09, vidim da sam dobio ultrazvuk i struju, a pretpostavljam da cu dobiti i jos neke nove vezbe.

to je sasvim dobar program...
napredak? radiš svakodnevno vežbe?
Sačuvana
Dusan_75
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #111 poslato: Avgust 31, 2015, 08:13:31 posle podne »

Radim kombinaciju vezbi koje si mi ti dao i vezbe koje sam dobio na terapiji, uglavnom one standardn: 1. savijanje noge u kolenu uz pritisak petom od podlogu,savijanje do 90°; 2. dok je savijena noga u kolenu  90° ispruzim potkolenicu do kraja,uz zadrzavanje 6 sekundi; 3. ista vezba ali noga okrenuta u levu pa posle u desnu stranu;4.  sedeci na krevetu ili stolici dizanje noge do 90° uz zadrzavanje 6 sekundi;5.  ista vezba ali okretanje ispruzene noge u levu pa posle u desnu stranu; 6. dok lezim na boku zdravo koleno savijeno a povredjenu nogu podizem ispruzenu do 60°, uz zadrzavanje oko 6 sekundi, posle toga okretanje na drugi bok i ista vezba;7. dok lezim na stomaku podizem ispruzenu nogu oko 10-15 cm iznad podloge,uz zadrzavanje 6 sekundi, posle toga isti polozaj ali se podizem na prste obe noge uz zadrzavanje 6 sekundi; 8. dok stojim uz pridrzavanje za neku podlogu spustam se u kolenima kao da cu da sednem i ostanem u tom polozaju 6 sekundi. To je ujedno i poslednja vezba a istovremeno i najteza vezba koju sam dobio u prvoj turi terapije.Sve vezbe sam radio sa oko 15 ponavljanja. Na sledecu terapiju krecem od 14.09, vidim da sam dobio ultrazvuk i struju, a pretpostavljam da cu dobiti i jos neke nove vezbe.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #110 poslato: Avgust 24, 2015, 10:07:31 posle podne »

da li radiš sve vežbe koje sam ti dao?
vežbe za kvadriceps koje možeš raditi:
- sedeći odigneš nogu od podloge (koliko možeš, dovoljno je i 10ak cm, najbolje do 90 stepeni u kuku), zadržaj koliko možeš do 20ak sekundi, 3x ponoviš sa pauzom 1-2min
- ležeći podizanje noge do 60 stepeni, 15-20 ponavljnja (ako možeš)
- stojeći, oslonac rukom na zid i zdravu nogu - podizanje povredjene noge (sa ili bez zadržaja do 90 stepeni, koliko možeš), 15ak ponavljanaj, 3 serije sa pauzom 2 min...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 14 upita.