TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395519 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 14, 2024, 02:31:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: bol u predelu grudi  (Pročitano 28873 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #58 poslato: Februar 12, 2014, 12:23:53 posle podne »

bol samo na udah, pokret? pojača se pri tome?
kad ne dišeš ili se smiriš ne boli?
ma da taj, uvek je trajalo 3-5sek, za to vreme ne disem prodje i sve po starom, danas je bila ista vrsta bola, samo duze trajanje pa sam se zacudio sta je
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #57 poslato: Februar 12, 2014, 12:12:29 posle podne »

bol samo na udah, pokret? pojača se pri tome?
kad ne dišeš ili se smiriš ne boli?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #56 poslato: Februar 12, 2014, 12:04:04 posle podne »

Ali stvarno jako boli, preznojio sam se od straha. Znaci mogu normalno da nastavim s treninzima, nema veze sa srcem?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #55 poslato: Februar 12, 2014, 11:30:53 pre podne »

to je bol medjurebarnog mišića, neprijatno je, ali ne ugrožava zdravlje.... možeš staviti topli suvi oblog, izmasirati blago, istegnuti se...
javi ako bude problem
pozdrav
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #54 poslato: Februar 12, 2014, 10:54:53 pre podne »

Jutros sam doziveo najgori oblik ovog bola. Najgori u smislu da je duze trajalo, jedno pola minuta, minut. Leva strana, vise spoljna leva nego sredina, ispod grudnog misica, zapravo tacno ispod bradavice. Cak i sad kad jace stisnem taj deo osetim da boli (jaaaako slabo, bas moram da stisnem jace)

Citat
Bol koji najverovatnije nije poreklom od srca najčešće je dobro lokalizovan, oštar, probadajući i ponekad je kratkotrajan (manje od 15 sekundi). On se pogoršava pri dubokom udahu ili kašlju. Ovakav bol bolesnik može da pokaže vrhom svog prsta.

Bol koji je lokalizovan neposredno ispod leve bradavice skoro nikad nije srčanog porekla.

Sve je kao ovo iznad citirano, ranije se desavalo da je kratkotrajan tipa do 3-4-5 sekundi, ali jutros sam se probudio sa tim bolom, nisam mogao da se ispravim, pri ispravljanju, dubokom disanju je jako bolelo, onda sam na silu se skroz ispravio udahnuo duboko i proslo je. Ne desava se cesto, hvala Bogu jedno vreme ga nije bilo godinu, dve, tri, ni ne pamtim, ali kad se desi uopste nije prijatno, uvek pomislim da je srce.

Moze biti milion faktora, ali jel se jos nekom ovo desavalo? Pitao sam jednog doktora prijatelja jos ranije, kaze da se i njemu desavalo, verovatno spazam misica.

I da, nikad se nije desilo u toku opterecenja, treninga, uvek u mirovanju. Eto jutros sam se probudio sa tim, mozda me je bol i probudio.
« Poslednja izmena: Februar 12, 2014, 10:57:00 pre podne od strane R1 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #53 poslato: Januar 13, 2011, 01:13:07 posle podne »

Ok, sve je good, dok je Mg  ;)
Važno je da se stabilizuje rad srca.
Dobra varijanta Mg je i http://www.pansport.rs/shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=251&category_id=2
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #52 poslato: Januar 13, 2011, 10:47:17 pre podne »

Jedna stvar samo, ne bih savetovao nikada sumece jer je to najgori oblik, a hvala Bogu Mg se lako nalazi u tabletama ili kapsulama, tako iz tog izvora uzmi.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #51 poslato: Januar 12, 2011, 09:46:37 posle podne »

Ne verujem da bi se desio prolaps, ovako odjednom.. no UZ neće da škodi :)

Da li si izmerio pritisak?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #50 poslato: Januar 12, 2011, 02:34:52 posle podne »

Pojava povremenog lupanja srca, takodje, može biti znak postojanja prolapsa mitralne valvule (poremećaj funkcije srčanog zalistka izmedju leve pretkomore i komore). Posledica je vraćanje odredjene količin krvi iz komore u pretkomoru... Prolaps može biti razlišitog stepena.
Takodje, u sučaju prolapsa, čuje se i šum na srcu. Dijagnostikuje se ergomtrija + ultrazvuk srca.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #49 poslato: Januar 12, 2011, 02:27:28 posle podne »

Porast pulsa u naporu je , naravno, normalna reakcija. Problemi sa srcem koji se javljaju u naporu ukazuju na verovatno oboljenje  srca. Prilikom napora srce je primorano da više radi (veći broj otkucaja i veća količina krvi koja se pumpa), tako da se obično problemi jave tada. Tegobe koje navodiš u miru, mogu biti psihičkog porekla (stres, napetost) - pomoći će 1-2 šumeća magnezijuma na dan.
Osećaj zapušenosti ušiju, može biti povezan sa povišenim krvnim pritiskom, ali može biti i potpuno bezazlen (npr. disfunkcija eustahijeve tube). Bilo bi dobro da povremeno izmeriš pritisak, posebno kada imaš osećaj zapušenosti.
Svakako, sobzirom na sve, preporuka je uraditi ergometriju (test opterećenja). Pri pregledu prati se rad srca i krvni pritisak, u naporu. Kao što je rečeno, ako je test uredan, mirne duše se bavite sportom...  ;D
Sačuvana
Bobanvfr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #48 poslato: Januar 12, 2011, 08:32:24 pre podne »

dok sam na treningu nemam nikakvih problema, puls se ubrza dok radim vezbu ali se i brzo smiri, obicno se to lupanje desi kad sedim kuci i kao da tek malo teze disem u tom trenutku. desavalo se i da mi se zapuse usi, pretpostavljam od pritiska a povremeno osetim kao da me neko dodirne na levoj strani grudi
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #47 poslato: Januar 11, 2011, 09:49:20 posle podne »

Obicno u razvoju zna da se javi problem sa sumom. Ali kao sto je moj imenjak, uz duzno postovanje, rekao test opterecenja i ekg sve mitove razotkrivaju. Ako prodjete to, spremni ste za napore koje ne mozete ni da zamislite :).
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #46 poslato: Januar 11, 2011, 06:51:57 posle podne »

Pa i doktori su ljudi... ;)
Naravno, ne bi trebalo davati savete, ako niste sigurni da je to tacno!
Btw, kod bola u grudima, posebno u naporu, preskakanja srca, nesvestica... bilo bi dobro napraviti posetu sportskom lekaru. Dolazi u obzir test opterecenja (ergometrija), kao i eventuaalno dodatna ispitivanja... Ne ignorišite problem sa srcem  :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #45 poslato: Januar 11, 2011, 01:49:47 posle podne »

Da, rekla bi da se većina menja u bar pola u ako i manjinu :)
Raduje me to.. ljudi shvataju o čemu se radi.. mislim da to ima veze i sve većom ponudom u apotekama koječega (što radi i što ne radi, a recimo da spada u neku vrstu suplementacije).. i onda ljudi misle "Ako je u apoteci onda je ok"
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12792


Never give up!

« Odgovor #44 poslato: Januar 11, 2011, 01:31:27 posle podne »

Ja zaista nemam pojma kod kakvih se vi to doktora lecite, kad vam brane unos proteina  :-\ Meni je doktor u Zrenjaninu rekao da je protein kao hrana, dodatak ishrani, a to je potvrdio i doktor u Klinickom Centru u Beogradu ... cak je rekao i da je Tribulus ok. Kardiolog u Zrenjaninu me je samo pitao sta ce mi sve "to", ali mi nije nista zabranio  ::)

Ima raznih misljenja kod doktora i to je veoma diskutabilno.Nazalost vecina brani suplementaciju govoreci da je to hemija,jako stetno itd...Srecom kako vreme odmice i oni shvataju vaznost suplementacije i da to bas i nije toliko stetno vec ako se uzima kako treba moze biti samo korisno.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 14 upita.