TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395439 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 06:32:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 220 221 [222] 223 224 ... 422 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening za danas  (Pročitano 927131 puta)
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #3008 poslato: Februar 15, 2016, 12:48:29 posle podne »

Pa u pravu si do sutra se moze raspravljati o tome i naravno da ti ne mozes trenirati na taj nacin jer je tebi bitnija podignuta kilaza u tvom sportu..vidim da su misljenja podeljena ja sam i dalje za ovaj sistem treninga ali ako nekom vise odgovara sa vecim kilazama i ako mu to daje rezultate samo napred svako je razlicit i svako treba da radi kako samo njemu odgovara tako da nema potrebe za daljom raspravom svako iznosi svoje misljenje i kako misli da ro treba da se radi a ostali prihvataju ili ne prihvataju ..
Sačuvana
Nenad Glisovic
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3007 poslato: Februar 15, 2016, 12:44:11 posle podne »

Da se ubidem nekim sranjem kao i oni i pero da dizem napucao bi se...

Gesendet von meinem SM-G920F mit Tapatalk

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #3006 poslato: Februar 15, 2016, 12:35:22 posle podne »

Ja verujem da se takvim sistemom moze izgraditi ozbiljna misicna masa ali ako uzmemo u obzir i ostale faktore. Svi dobro znamo kako ali i na cemu je trenirao MIlos isto tako mogu za primer uzeti i Bakica koji takodje promovise ovakav sistem rada ali isto tako za njega znamo "na cemu" trenira jer je i sam to vise puta izjavio.

A za rekreativce koji sebi ne mogu ili ne zele da priuste neke stvari smatram da je efektivniji trening sa vecim opterecenjem.

Ovakva vrsta diskusije nema kraja pogotovo ako su ucesnici i iz ova dva tako slicna a tako razlicita sporta.A jos jedna bitna stvar koja nas u ovoj diskusiji jako ogranicava je iskrenost koja sa sobom moze da donese posledice i jedna tema koja nije dopustena na forumu.
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #3005 poslato: Februar 15, 2016, 11:57:40 pre podne »

prvo, da se ne lažemo, najveća stimulacija mišića za rast je u zoni povrede. Koliko god to glupo zvučilo, evolucija je takva. Mišići u većoj količini su luksuz to da znate. Drugo, način kako ćeš izvesti tu "foru" sa ~100% a bez povrede je ono što deli dobre vežbače i trenere od ostalih. Znaš kako, ja ove priče srećem kod mnogih u teretani. I svi nešto pretpostavljaju, pričaju iskustva, imaju pravo na mišljenje bla bla bla... ali kad vidim da ovaj Iroman diže kečeve toliko, znam da nema šanse da je momak slab. Jednostavno, jaki momci - teški tegovi. Velika filozofija...
Nisam bio na forumu pa nisam stigao da se ukljucim u raspravu ali vidim da je Kolev vec sve pojasnio..vi koji ne verujete u muscle i mind ne verujete jer niste uspeli da ostvarite tu vezu,samo vi gurajte keceve i sto vece kilaze i necete se maknuti sa mesta sto se tice izgradnje lepog tela..ne moze ragnaroksu ili bilo ko osporiti teoriju Milosa Sarceva kao i rezultate hiljade ljudi koji koriste takav nacin treniranja ukljucujuci Koleva i mene..Vi mislite da je u pravu onaj ko kaze sta bi vi zeleli da cujete i da samo velikim kilazama mozete doci do lepog tela i glumite neke hardcore vezbace samo da bi mogli reci koliko dizete na cucnju ili bencu ali tela nigde? Takodje kazete da mi radimo samo ''neku pumpu'' a posle nista sve se vrati u normalu..hehe nije to bas tako treba shvatiti da ta pumpa ne sluzi samo da bi se osecao malo nateklo tokom treninga,u pravu ste ne bi nista znacilo to pumpanje bez sredjene ishrane i supsa,dakle ako maksimalno pogodimo misice i dovedemo dovoljno krvi u misice i to iskoristimo za unos proteina i aminok sve ce otici gde treba i napredak je neizostavan..dakle uopste nisu potrebne neke nenormalne kilaze za napredak jer misic ne poznaje koja je kilaza vec reaguje na informacije iz mozga koje saljemo..e to je ta konekcija o kojoj pricamo i u koju ni ja nisam verovao nego sam samo gurao kilaze i povredjivao se non stop sve dok nisam poslusao savete iskusnijih poput milosa,pedje p i ostalih..
Sačuvana
Nenad Glisovic
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3004 poslato: Februar 13, 2016, 07:48:59 posle podne »

yeah buddy!

хехех морам ти рећи да је ''бадибилдинг'' у транскрипцији правилније од ''бодибилдинг'', јер нико од Енглеза/Амера не каже ''боди'' већ ''бади''  ;) а ми смо га крстили боди билдинг  ::)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3003 poslato: Februar 13, 2016, 06:30:00 posle podne »

данас бадибилдинг конекпн тренинг  ;D
мало одмора од лифтова
лат машина испред
45х12
55х10
70х10
85х10
хамер бицепс бучице + једноручни трицепс Бакић на сајли   ;D
16кг + 20кг -- по 10 пон.
18кг + 25кг -- по 10 пон.
20кг + 30кг -- по 10 пон
25кг + 35кг -- по 10 пон.
''W'' прес за рамена + летење средње раме стојећи
10кг + 10кг --- 10. понављања -- 2 серије
летење за предње раме бучице наизменично 
дроп 12-10-5кг -- 10,10,20пон
бицепс на скоту
40кг х 10 -- 3 серије
---
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3002 poslato: Februar 13, 2016, 09:10:14 pre podne »

Како ја видим шта хоћеш да кажеш је систем JFL - just fucking lift. Сви који су од дизања направили науку за добијање мишића по неком "њиховом систему" урадили су то за паре и због пара. А систем је један и најједноставнији - ћути и гурај. Неко то може радити краће да има мотива неко дуже са истим мотивом, али у том процесу хипертрофије/снаге интелигенција може бити само отежавајући фактор :)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #3001 poslato: Februar 12, 2016, 11:38:07 posle podne »

Ti verovatno mislis na brutalan fokus i naprezanje celog tela prilikom izvodjenja teskih dizanja. To sto vi uradite pred samo ponavljanje je upravo ono sto ja kradem iz lifterskog dela i svidja mi se taj spoj koji napravim.

E sad da, konekcija oko koje smo raspravljali je definitivno manja u tvojim ponavljanjima, dakle ne mislim na fokus, motivaciju, snagu itd, vec na povezanost koju imas sa pekovima npr kada radis bp. Ti se trudis da podignes sto veci teret, a ja da dovedem sto vise krvi u taj deo tela. O tome sam pricao.

Otvaram opet pandorinu kutiju jer se svi drzimo svojih teorija, volimo svoje sportove itd, ali tako se zalomilo :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #3000 poslato: Februar 12, 2016, 04:03:47 posle podne »

Zar je za moje jedno ponavljanje na primeru cucnja sa na primer 3x telesne tezine potrebna manja konekcija mozak-misic nego za necijih 20 ponavljanja na 1x telesne tezine ?
Sačuvana
Harry_Callahan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 116

« Odgovor #2999 poslato: Februar 12, 2016, 02:04:41 posle podne »

Kolko ja citam forum a citam sve :D najvise stvari sam povato od Slavise i Ragnaroksu-a,i ima jos nekih..jedino Ragnaroksu prica bez dlake na jeziku i sve objasni (y) ovo je forum,reci svoje misljenje ali realno ne kako kome odgovara,indivudualno...
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2998 poslato: Februar 12, 2016, 12:59:11 posle podne »

Druga stvar, do kraja zivota cu se boriti protiv toga da rekreativci u ranoj fazi rade keceve ili trojke koji su toliko popularni i oznacavaju ko je alfa muzijak u teretani jer se na desetine ljudi na moje oci povredilo zato sto su "najjaci u razredu" pa im ponos ne dozvoljava da saslusaju savet.

To je ispravan stav. Ja recimo imam stav da većina i ne mora da ima mišiće (već samo ja :D). Najbolji učinak i povrede su prve komšije. Mišići nisu standard već luksuz. Kažeš alfa mužjak, pa eto, to ima cenu. To tako i ide u prirodi. Ali težak trening je i dalje osnovni način treniranja za hipertrofiju. Pa ko voli nek izvoli. Lično smatram da max ponavljanje ima manji rizik nego anabolici, pa svako zarad svojih ciljeva nešto rizikuje. Da je priroda htela bez rizika, svi bi bili ko od stene odvaljeni. Ali opet kažem, vrhunac znanja vas kao trenera ili vežbača je hod na tankoj liniji izmeĂ°u max učinka/efekta i povreda. Ostalima savetujem da im je dovoljno samo da se zategnu :D

Svako prema svojim ciljevima. I naravno, bez rizika nema vanserijskih rezultata, samo je cilj svesti ga na minimum kako bi ti rezultati imali kontinuitet.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #2997 poslato: Februar 12, 2016, 12:34:53 posle podne »

Nisam te bas najbolje razumeo brate...za te bikove  ;D
Sta hoces da kazes da se masa dobija malim tegovima...jednostavno ne verujem u to , jednom sam probao to i nije mi dalo nikakvih rezultata....momentalna naduvanost i nista vise
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2996 poslato: Februar 12, 2016, 12:04:39 posle podne »

pa eto dakle parcijalna izolaciona hipertrofija, kao što sam ranije pretpostavljao. Nije to ništa loše. Vaše pojimanje lepote je takvo, i vi ciljano izgraĂ°ujete mišiće po obliku i veličini. Ako je to "konekcija" onda ok. Ali nije baš za savet rekreativcima. Pojimanje estetike kod većine ljudi je upravo onakav kakav se mišić izgraĂ°uje po osnovnoj osovini mišićnih grupa, kao kod osnovih polizglobnih vežbi. One nisu izolacione a rade se zaista teškim tegovima. Teški za individuu naravno. Vi se rukovodite principom - vežbam onaj pokret koji će mi trebati za izvoĂ°enje na bini. Namerno izostavljate snopove koji vam kvare oblik, simetriju... Ali sve su to uskospecifični saveti. Kod polizglobnih vežbi, osoba  usled velikog naprezanja izvodi prirodan pokret forsirajući one snopove koji su procentualno najmasivniji i najdominantnije izgraĂ°uju telo u grubim, osnovnim crtama. Za većinu nas je to ideal figure. Dakle, savet "mind" je magla. Treba prosto reći izolaciona vežba. Izolacione vežbe su opasne ako se rade sa max snage i to je to.

Ono što sam primetio po teretanama kod većine iskusnih koji rade isključivo izolacione pokrete, a pozamašni su u muskulaturi, je da su svi do jednog u prvoj fazi razvoja gruvali osnovne vežbe sa max opterećenjima. Tek kad im je dojadio mazohizam a dostigli neki plato, krenuli na održavanje i brušenje izolacionim vežbama i "pumpom". Oni, kao i vi, sad savetuju klince kako je nepotrebno dizati teško, sve je u pokretu i stanju uma. A mnoogo tu stvari nije rečeno.

Slabi ljudi gledaju jake i slušaju ih i prate kako rade. Ne shvataju potrebu da je teški rad i trud obrnuto proporcionalan njihovoj mišićnoj masi.

Bitna stvar, mi nista ne izostavljamo, sve te vezbe i mi radimo, itekako tesko, ali jedno je uraditi tezak set, a drugo uraditi jedno tesko ponavljanje, veca stimulacija misicnih vlakana, sigurno bolja prokrvljenost i pumpa za koju tvrdis da je prolazna stvar bez testa.

Druga stvar, do kraja zivota cu se boriti protiv toga da rekreativci u ranoj fazi rade keceve ili trojke koji su toliko popularni i oznacavaju ko je alfa muzijak u teretani jer se na desetine ljudi na moje oci povredilo zato sto su "najjaci u razredu" pa im ponos ne dozvoljava da saslusaju savet.

Oko konekcije se necemo sloziti u narednih 50 postova, jednostavno povezanost nekada i ne moze recima da se objasni, to nije opipljiva stvar, pokusao sam kroz primere da priblizim ljudima i tvrdicu i dalje da je to napravilo preokret u mom i u razvoju mnogih koje znam.

Ono oko cega cemo se sloziti je da bez preozbiljnog truda i napora ne moze da se dodje do misica, samo nam se vrste napora ne usaglasavaju, ali Boze moj, prezivecemo :D
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #2995 poslato: Februar 12, 2016, 11:35:04 pre podne »

I kad smo vec kod te teme...da se nelazemo...nema misica dok muda ne otpadnu...igranje sa malim tegovima je pred takmicenje jer ljudi tada ni nemaju snage za vise jer im je ishrana takva...
Aj da vidim ko je uspeo masu da dobije sa malim tegovima....(naravno ne kazem da ishrana ne igra ulogu)
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #2994 poslato: Februar 12, 2016, 11:25:46 pre podne »

Idi begaj...nije mi namera bila da te srdim niti tebe niti koga drugog...mislim da je ta prica odavno ispricana ali ok samo vi kuckajte....ja odo da potrefim svoj misic kako znam i umem sa mojim tegicima kao balerina 😂
Sačuvana
Stranice: 1 ... 220 221 [222] 223 224 ... 422 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.311 sekundi sa 14 upita.