TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395524 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 14, 2024, 05:29:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zli Ćevapi  (Pročitano 16084 puta)
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 09, 2009, 08:44:09 pre podne »

Ja sam izneo svoje misljenje...razmislite koliko ima stetnijih materija u okruzenju od slanine i koka kole...

Da se ne naljutis,ali samo sam hteo reci da ovako zvuci
prosecna izjava,kod onih koji nemaju dovoljno jak karakter
da promene nesto po pitanju svoje ishrane i svoga zdravlja.
Ne kazem da si ti takav,

Sačuvana
   
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 09, 2009, 08:28:35 pre podne »

Au Sasa, sta izrece sada, svaka ti cast  :D... pogotovo u drugoj recenici...

Cemu dalje razglabanje, svako ima svoj stav. A Mauzer kada da neke konkretne dokaze onda mozemo da nastavimo pricu... Samo jednostavno napisi zasto su masti u slanini toliko drugaciji od ostalih, i kako to da se one moraju potrositi? Evo kontaktiraj tog druga neka da naucno objasnjenje, verujem da mi svi voleli da ga cujemo (nisam ironican, da ne pomislis...)

Sačuvana
sasa037
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 350


« Odgovor #27 poslato: Oktobar 09, 2009, 03:42:12 pre podne »

takodje imam primer par devojaka koje su cak veoma mrsave po izgledu, a imaju visok procenat telesne masti, naravno i sve ostale nezdrave navike po pitanju ishrane... krvna slika - mogu da pretpostavim...
tako da ne prihvatam to "moze da jede sta hoce"
Krvna slika je losa kod svake bolesti ona je neka vrsta alarma oglasava se kad postoji zariste u organizmu.Tacno je da ishrana utice ne krvnu sliku ali definitivno ne kod svih,zavisi od imuniteta.Sto u prevodu znaci svi smo razliciti!
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #26 poslato: Oktobar 08, 2009, 10:10:47 posle podne »

Pa naravno da ima stetnijih, ali ima i neuporedivo boljih i ja u tom pravcu gledam  ;)
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #25 poslato: Oktobar 08, 2009, 09:57:17 posle podne »

Ja sam izneo svoje misljenje...razmislite koliko ima stetnijih materija u okruzenju od slanine i koka kole...
Sačuvana
Viljuska
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 270

« Odgovor #24 poslato: Oktobar 08, 2009, 08:33:33 posle podne »

Jasno... Ima ljudi koji imaju jako malo misicne mase, i onda i uprkos dosta masti ne izgledaju debelo...


Нешто си се збунио....Елем,драго ми је да сте сви потврдили да је она тврдња бесмислица. :)
Sačuvana
'''Оћу ја да изјавим нешто за дневник.Ономад сам гледао на телевизору,је л' знаш бре ти несрећо да су Срби најстарији народ?Док су Шваба и Енглез и Американац пре 600 година јели свињу с рукама,ми смо имали ово.Па лепо виљушком боц,на српском двору ми с виљушком боц а Шваба с рукама уста га ..бем''
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 08, 2009, 09:46:29 pre podne »

Jasno... Ima ljudi koji imaju jako malo misicne mase, i onda i uprkos dosta masti ne izgledaju debelo...

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #22 poslato: Oktobar 08, 2009, 09:23:01 pre podne »

takodje imam primer par devojaka koje su cak veoma mrsave po izgledu, a imaju visok procenat telesne masti, naravno i sve ostale nezdrave navike po pitanju ishrane... krvna slika - mogu da pretpostavim...
tako da ne prihvatam to "moze da jede sta hoce"
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 08, 2009, 09:01:03 pre podne »

Opet ponavljam, kao sto su neki isto rekli, u pitanju je zdravlje krvnih sudova, holesterol, povisen pritisak i sl... Inace bolesti od KOJIH NAZALOST NA HILJADE LJUDI UMIRE U SRBIJI... A ako se nadju pametni ljudi pa im jos pune glavu ovakvim nebulozama taj broj ce se jos povecati...

I osim sto je jako stetno za zdravlje, naravno da goji, i to vrhunski... Mislim sta se desi sa tim mastima, zbog cega bas masti iz slanine ne goje a druge masti goje  :D, kakva odvala, epic.

Slanina im struka, o Boze, kao da su na poljoprivredi ili na cemu vec radili dugodisnje ispitivanje sa slaninom, a ne da im je verovatno neko od profesora odvalio to i oni prihvatili zdravo za gotovo...

I ne mozes generalizovati i uzimati primer od dva coveka... Ako tako gledas mozes za sve reci da ne goji isto kao sto mozes i za sve reci da goji...

Opet ponavljam, slanina polako ubija... mozda aktivni ljudi koji maste slaninu nisu debeli, ali u kasnije dobu, samo cudom mogu da nemaju problema sa zdravljem...

Gotova prica...

Parce slanine se jednino odobrava ako se nadjete na Sibiru zarobljeni u sred zime :)
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 08, 2009, 07:13:00 pre podne »

neces nikada razumeti ono sto ja pricam,ovo je prica isto kao ona da li su suplementi zdravi ili nisu.Svojim ocima imam primere 2 zenske osobe koje voste slaninu za dorucak veceru negde do 300g obicno sa jajajima i imaju odlicnu liniju,i pri tom im je ta slanina koliko toliko struka i znaju o cemu pricaju.da rezimiram kolko slanine pojedes toliko potrosis nema talozenja masti iz slanine...

pa i ja i bilo ko drugi moze da sedne i da jede isto tako i da se
ne goji,dokle god se tokom dana unosi kcal koliko se i potrosi,
ali ako je neko mrsav,neznaci i da je zdrav.
Pa vecna ljudi koje znam sa povisenim holesterolom ili masnom
jetrom nisu debele,ali se lose hrane.
Sačuvana
   
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 07, 2009, 11:45:46 posle podne »

Pa nema talozenja masti ni od slatkisa ako "potrosis" ono sto si uneo, ali nije u tome poenta... Poenta je sto ta "hrana" nije dobra za krvne sudove i zdravlje sveukupno i da ako na duze staza jedes te najgore masti i najgore secere to ce se ispoljiti na tvoje zdravlje... Toliko o tome, a slaninom SIGURNO neces napraviti misice ako je to nekome cilj jer se zna sta je gradivna materija, a to sigurno nisu masti i to one najgore  ;)
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 07, 2009, 10:38:03 posle podne »

neces nikada razumeti ono sto ja pricam,ovo je prica isto kao ona da li su suplementi zdravi ili nisu.Svojim ocima imam primere 2 zenske osobe koje voste slaninu za dorucak veceru negde do 300g obicno sa jajajima i imaju odlicnu liniju,i pri tom im je ta slanina koliko toliko struka i znaju o cemu pricaju.da rezimiram kolko slanine pojedes toliko potrosis nema talozenja masti iz slanine...
Sačuvana
Viljuska
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 270

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 07, 2009, 08:51:25 posle podne »

Знао сам да ће неко да крене да прича о вишку калорија(створеним другим намирницама) и о болестима,то занемарите.Рекао је човек да се од сланине не може угојити,да се све "потроши",то је суштина приче.Мислим како је то могуће, ако неко једе бар 1 кг дневно, како се то може  потрошити,тј.како нас неће угојити,јер то су силне калорије?Дакле, гоји ли претерано узимање сланине или се све то "потроши"?

Artikal (100 gr.)    Kcal    Prot (g)    UH (g)    Masti (g)    Kateg
slanina suva masna    781    4.00    0.00    85.00    Meso
slanina suva mesnata    506    14.00    0.00    50.00    Meso
slanina svinjska sirova bez kože    784    3.20    0.00    85.40    Masnoće
slanina svinjska sirova soljena    782    3.90    0.00    85.00    Masnoće


Sačuvana
'''Оћу ја да изјавим нешто за дневник.Ономад сам гледао на телевизору,је л' знаш бре ти несрећо да су Срби најстарији народ?Док су Шваба и Енглез и Американац пре 600 година јели свињу с рукама,ми смо имали ово.Па лепо виљушком боц,на српском двору ми с виљушком боц а Шваба с рукама уста га ..бем''
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 07, 2009, 07:40:02 posle podne »

Taj post nije trebalo ni komentarisati... Isto kao da je rekao jedite eksere, operacijom cete ih izvaditi iz rascepanog stomaka  ???

I opet treba napomenuti, nije sve u kalorijama i gojenju, nego o zdravlju!
Kao sto je Dniela rekla, zasicene i trans masti u zlo zbog bolesti a ne zbog sala i gojenja (t.j. i zbog toga, ali prvenstveno zbog krvnih sudova i sl.)
Sačuvana
speed.bg
Gost
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 07, 2009, 03:55:36 posle podne »

U pravu si Steler!!! :) :) :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 17 upita.