TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395526 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 14, 2024, 09:15:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda ramena jos od marta  (Pročitano 3445 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Avgust 22, 2013, 07:44:43 pre podne »

hvala vam na odgovorima, pedja aj mi napisi molim te, te vezbe kako da radim, pridrzavacui ih se 100%
kreni led 3x na dan po 10 min, posle leda lioton gel...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Avgust 22, 2013, 07:40:24 pre podne »

Uh,vidim da puno njih ima povrede ramena,evo nisam ni ja pošteĂ°en.Boli me rame(levo) od početka juna meseca i predpostavljam da je isto problem sa tom tetivom jer je tako i osetim.počelo je kao tup bol i posle 2 3 nedelje sam počeo da mažem diklofenom i pio sam glukozamin(nisam stavljao leda).tada se smirilo i prestalo a meni Ă°avo nije dao mira i ja ubrzo posle toga zaboravim se i krenem da uradim zgib..e to je  bila greška,od tada baš boli i ne prestaje.sad pola vežbi ne mogu da radim

-benč stavim 30 40kg pa polako radim ali ipak boli ako stavim malo više osetim nemoć u ruci od ramena prema gore(kad sam u poziciji za benč).
leptir nema šanse,
kosi benč ne mogu
kosi sa bučica ni slučajno,
skotova klupa nikako..

zadnjih dana malo i u desnoj ruci osetim taj bol ali je slab.od 0-10 >1 a leva ruka negde 5 nekad i 6.pokušavam da se zagrevam sa minimalnim težinama ili šipkom ali ništa se ne dešava.na prvu drugu seriju po pravilu boli pa se onda malo ugreje pa ne boli kad radim ali boli kad prestanem.
Desnu ruku osetim samo bas kad radim benč ali slabo.

E sad vidim da si svakog pitao gde boli kako i ostalo:boli me prednje/bočno rame i bol ide unutra i proteže se od ramena prema bicepsu 
najviše boli kada dižem ruku ali tu sad ima još nešto-kada dižem levu ruku iznad visine očiju odjednom nema kud više stane i onda moram polako i tu mi se šaka samo od sebe malo rotira da bi završio dizanje ruke-drugačije neće i kad se to dešava osećam kao neko propadanje/malaksalost ili prazan hod u zglobu ramena.isto trako kada sam počinjao(mart mesec)od samog početka sam osećao problem-kada sam radio povlačenje šipke iza glave za ledja negde na polovini morao sam skoro da stanem pa da nastavim jer se javljao tup bol ali slab i neka cudna rotacija ramenog zgloba ali mislio sam da je leva ruka ne-razradjena toliko i da ce prestati..ruka iza leĂ°a boli,dizanje ruku bočno ne boli inace u svakodnevnici uglavnom osetim zatezanje u tom prednjem ramenu,to je kad ne radim neke vece pokrete rukama.

možeš li meni pomoći sa nekim savetima ili programom,naravno da ću se pridržavati,samo da rešim taj problem.hvala unapred
narednih dana prekini trening, ruka mirovanje, pošteda od napora, bolnih pokreta, po potrebi možeš je držati i u marami....
Na mesto bola 5x dnevno led po 10min, posle leda namažeš lioton gel.
Javi kako ide za 2-3dana...
Sačuvana
petar1989
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #15 poslato: Avgust 20, 2013, 11:06:22 posle podne »

hvala vam na odgovorima, pedja aj mi napisi molim te, te vezbe kako da radim, pridrzavacui ih se 100%
Sačuvana
djakoneti
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #14 poslato: Avgust 19, 2013, 07:46:00 posle podne »

Uh,vidim da puno njih ima povrede ramena,evo nisam ni ja pošteĂ°en.Boli me rame(levo) od početka juna meseca i predpostavljam da je isto problem sa tom tetivom jer je tako i osetim.počelo je kao tup bol i posle 2 3 nedelje sam počeo da mažem diklofenom i pio sam glukozamin(nisam stavljao leda).tada se smirilo i prestalo a meni Ă°avo nije dao mira i ja ubrzo posle toga zaboravim se i krenem da uradim zgib..e to je  bila greška,od tada baš boli i ne prestaje.sad pola vežbi ne mogu da radim

-benč stavim 30 40kg pa polako radim ali ipak boli ako stavim malo više osetim nemoć u ruci od ramena prema gore(kad sam u poziciji za benč).
leptir nema šanse,
kosi benč ne mogu
kosi sa bučica ni slučajno,
skotova klupa nikako..

zadnjih dana malo i u desnoj ruci osetim taj bol ali je slab.od 0-10 >1 a leva ruka negde 5 nekad i 6.pokušavam da se zagrevam sa minimalnim težinama ili šipkom ali ništa se ne dešava.na prvu drugu seriju po pravilu boli pa se onda malo ugreje pa ne boli kad radim ali boli kad prestanem.
Desnu ruku osetim samo bas kad radim benč ali slabo.

E sad vidim da si svakog pitao gde boli kako i ostalo:boli me prednje/bočno rame i bol ide unutra i proteže se od ramena prema bicepsu 
najviše boli kada dižem ruku ali tu sad ima još nešto-kada dižem levu ruku iznad visine očiju odjednom nema kud više stane i onda moram polako i tu mi se šaka samo od sebe malo rotira da bi završio dizanje ruke-drugačije neće i kad se to dešava osećam kao neko propadanje/malaksalost ili prazan hod u zglobu ramena.isto trako kada sam počinjao(mart mesec)od samog početka sam osećao problem-kada sam radio povlačenje šipke iza glave za ledja negde na polovini morao sam skoro da stanem pa da nastavim jer se javljao tup bol ali slab i neka cudna rotacija ramenog zgloba ali mislio sam da je leva ruka ne-razradjena toliko i da ce prestati..ruka iza leĂ°a boli,dizanje ruku bočno ne boli inace u svakodnevnici uglavnom osetim zatezanje u tom prednjem ramenu,to je kad ne radim neke vece pokrete rukama.

možeš li meni pomoći sa nekim savetima ili programom,naravno da ću se pridržavati,samo da rešim taj problem.hvala unapred
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Avgust 16, 2013, 06:57:56 posle podne »

ramena i benc tu sam zeznuo, izvini Pedja aloi veruj mi psihicki mi utice, 5 meseci ne treniram, opustio sam se totalno, a niko mi ne pomaze
mogu ti napisati program da probamo dve-tri nedelje, da vidimo kako će ići... Ali moraš da se pridržavaš 100%
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Avgust 16, 2013, 06:54:28 posle podne »

u miru boli kao tup bol non stop, a kada uradim nesto tj neki zgib ili bilo sta sutra bih bio u urgentnom od bolova.. isao sam u privatnu kliniku atletu i rekli su mi da moraju da mi to lome i neki jak uz i da ce mi biti bolje posle 3 terapije, e sada ne znam koliko je to sigurno uopste
to je shockwave terapija udarnim talasima ultrazvuka, primenjuje se kod entrzopatija tj upala pripoja tetiva.
Ti imaš povredu tetive rotatora ramena i ta terapija dolazi u obzir, samo treba napraviti dobru procenu....
Sačuvana
petar1989
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #11 poslato: Avgust 16, 2013, 01:40:28 posle podne »

ramena i benc tu sam zeznuo, izvini Pedja aloi veruj mi psihicki mi utice, 5 meseci ne treniram, opustio sam se totalno, a niko mi ne pomaze
Sačuvana
petar1989
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #10 poslato: Avgust 16, 2013, 01:39:20 posle podne »

u miru boli kao tup bol non stop, a kada uradim nesto tj neki zgib ili bilo sta sutra bih bio u urgentnom od bolova.. isao sam u privatnu kliniku atletu i rekli su mi da moraju da mi to lome i neki jak uz i da ce mi biti bolje posle 3 terapije, e sada ne znam koliko je to sigurno uopste
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Avgust 16, 2013, 09:16:43 pre podne »

Koliko si primenjivao led?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Avgust 16, 2013, 09:16:11 pre podne »

Povreda je nastala u teretani :) tj pocelo je jednostavno da boli samo preko noci.. Ultrazvuk sam radio privatno u Euromedic na NBG kod dr-a S Nikosavic radiologa...boli me radnje u prednjem delu a siri mi se bol i ispod lopatice desne... radim vezbe sa palicom, dizem ono iznad glave, pa sirim ruke, pa iza glave, pa levo desno sirim palicu... Ne znam stvarno sta vise da radim, da li je ozbiljno i da li postoji jos neki nacin da to sredim
da li boli pri vežbama koje radiš na terapiji?
da li boli u miru ili pri svakodnevnim pokretima?
da li radiš teretanu ili neki trening sada?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Avgust 16, 2013, 09:13:42 pre podne »

Koje si vežbe radio kad je povreda nastala?
Sačuvana
petar1989
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #6 poslato: Avgust 15, 2013, 12:11:31 posle podne »

Povreda je nastala u teretani :) tj pocelo je jednostavno da boli samo preko noci.. Ultrazvuk sam radio privatno u Euromedic na NBG kod dr-a S Nikosavic radiologa...boli me radnje u prednjem delu a siri mi se bol i ispod lopatice desne... radim vezbe sa palicom, dizem ono iznad glave, pa sirim ruke, pa iza glave, pa levo desno sirim palicu... Ne znam stvarno sta vise da radim, da li je ozbiljno i da li postoji jos neki nacin da to sredim
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Avgust 14, 2013, 10:25:37 posle podne »

Ovako imam duze vremena bolove u ramenu, stavljao sam led isao kod fizijatra, davali mi 20 laser terapija, i nista... trenutno radim elektro terapiju, UZ i kineziterapiju, malo mi je bolje... Na ultrazvuku mi je nadjena ruptura supraspinatusa ali delimicna, dali imate ideju sta da radim>??
koje vežbe radiš na kineziterapiji?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Avgust 14, 2013, 10:24:34 posle podne »

Pri kojim pokretima se javlja bol?
u kom delu ramena boli?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Avgust 14, 2013, 10:22:46 posle podne »

Kako je nastala povreda?
gde je radjen ultrazvuk?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.143 sekundi sa 19 upita.