TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395352 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 11:35:10 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Med  (Pročitano 75670 puta)
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #126 poslato: Avgust 19, 2010, 08:07:17 pre podne »

 ;)
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #125 poslato: Avgust 19, 2010, 08:03:50 pre podne »

A koji je naj kvalitetniji ili je svaki za nešto. Ja imam veliki izbor pa pitam? Na primer: livadski, cvetni, bagremov, lipov, sa saćem i još mnogi.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #124 poslato: Decembar 08, 2009, 09:00:11 pre podne »

Najlepsi koji sam ikada jeo je od uljane repice od ove godine... Tacnije uljana repica i jos raznorazno bilje, cvece i sta vec, jednim delom livadski... To je strasno, nutella je mala beba za taj med, jos je onako polu kristalisan... Na prolece mi je deda pravio, i bilo ga je jako malo. Best ever!
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #123 poslato: Decembar 08, 2009, 04:41:08 pre podne »

 8) 8) 8)


Treba napomenuti da boje znaju dosta da variraju u zavisnosti od podrucja na kojem su bile pcele, tako da se ne moze bas striktno uzimati to zdravo za gotovo...

upravo sam to i ja hteo reci  :)

inace,dok sam krkao polen,sam sam ga dodavao u med,sto je sigurno-sigurno je  :)
a meni najlepsi med je lipov  :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
Takahiro
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163


« Odgovor #122 poslato: Decembar 07, 2009, 10:21:11 posle podne »

Odlican izbor  ;) Ali jos koji propolis bi trebao

Takodje mozete sami napraviti med sa polenom, kupite poseban polen i dodate, i zatim se nekoliko dana prevrce tegla, t.j. kada se stavi polen drzi se naopacke 2 dana valjda, pa onda opet okrenete normalno pa isto 2 dana drzite... malo se izmesa i eto meda sa polenom

bolje da ja kupim mesavinu gotovu... jos mi samo fali da tegle prevrcem...pa izbacila bi me keva iz kuce :))
pa da u pravu si jos koji propolis sam trebao... nisam znao da je tako mali :DD
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2009, 10:40:53 posle podne od strane Takahiro » Sačuvana
Qui audet adipiscitur
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #121 poslato: Decembar 07, 2009, 08:23:52 posle podne »

Odlican izbor  ;) Ali jos koji propolis bi trebao

Takodje mozete sami napraviti med sa polenom, kupite poseban polen i dodate, i zatim se nekoliko dana prevrce tegla, t.j. kada se stavi polen drzi se naopacke 2 dana valjda, pa onda opet okrenete normalno pa isto 2 dana drzite... malo se izmesa i eto meda sa polenom
Sačuvana
Takahiro
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163


« Odgovor #120 poslato: Decembar 07, 2009, 01:35:02 posle podne »

ja danas idem da pokupim jednu teglu bagrema, jednu lipe, jednu mesavine sa polenom i propolisom i jedan propolis... hehe neki medved ce me napasti na putu do kuce :DD
Sačuvana
Qui audet adipiscitur
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #119 poslato: Decembar 07, 2009, 01:25:58 posle podne »

moj favorit-----bagremov....Livadski mi je tezak za stomak....
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #118 poslato: Decembar 06, 2009, 03:38:54 posle podne »

Treba napomenuti da boje znaju dosta da variraju u zavisnosti od podrucja na kojem su bile pcele, tako da se ne moze bas striktno uzimati to zdravo za gotovo...
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #117 poslato: Decembar 06, 2009, 02:48:37 posle podne »




                                                                   Kako izabrati Med


   Pcele sakupljaju nektar,sok koji cirkulise u svakoj biljci,i u sebi nosi sve elemente po kojima med dobija
epitete hranjivog i lekovitog.


Livadski Med dobija se od nektara mnogih vrsta poljskog i livadskog cveca (majcina dusica,detelina,
zdravac,nocurak,crni slez,ljubicica,beli bosiljak...) i najcesca je vrsta meda na trzistu.Prijatnog je mirisa i
ukusa ,vrlo cesto sa jakom aromom,brzo kristalise zrnasto i homogeno.


Med od Bagrema je,kada je cist,skoro belozelenkaste boje,i ima prijatan ukus.Vrlo sporo kristalise u
vidu finih zrnaca i tada dobija mlecno belu boju.Dobar je za umirenje i protiv nesanice,narocito ako se pije
sa odgovarajucim lekovitim cajem.


Med od Lipe  je zut,zuto crven ili crvenkast i ima miris lipovog cveta.Ima snazno antibakterijsko i
antivirusno dejstvo,a uzimanje ove vrste meda preporucuje se kod gripa,prehlade,kaslja i bronhitisa.


Planinski Med se dobija od nektara cvetajucih trava i zbunova (gloga,kupine,sumske jagode,
divlje maline...) koji rastu po visokim planinskim terenima.Obicno ima tamnu boju ,specificnog je
misisa i ukusa,prijatno nagorak.


Vocni Med  potice od nektara procvetalih vocki (jakuke,kruske,sljive,kajsije,breskve...).
Blede je boje,specificnog mirisa voca od kojeg potice i brzo kristalise.Ipak,ovak med se retko
nalazi u prodaji,jer se ostavlja pcelama za prolecni razvoj.


Sumski Med pcele proizvode sakupljajuci mednu rosu ili izlucevine biljnih vasi.Boja ovog
meda varira od tamnosive,zelenkaste do bledo crne.Jakog je mirisa i specificnog ukusa,retko
kristalise i dugo ostaje tecan.U odnosu na druge vrste meda,sadrzi vise mineralnih materija.


Ipak,bez obzira na vrstu,med je jedna od najzdravijih namirnica i -SVAKI JE DOBAR, a koji
cete izabrati zavisi samo od vaseg ukusa.


izvor mondo
Sačuvana
   
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #116 poslato: Novembar 30, 2009, 12:12:24 pre podne »

 8) 8) 8)

Citat
Med se moze jesti metalnom kasikicom, a maticni mlec ne! Vrlo jednostavno jer dolazi do rekacioje sam metalom i gubi se potencijal mleca, tacnije gubi se prava bio vrednost. vrlo jednostavno objasnjenje  Wink zar mislite da je to neko tako lupio i to ostalo  Cheesy

iskreno, upravo to mislim  ;D
ali to je moje misljenje,a ne tvrdnja  :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #115 poslato: Novembar 28, 2009, 06:10:16 posle podne »

ja sam nedavno stavila txt o medu kao antibiotiku.. ima smisla i te kako...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #114 poslato: Novembar 28, 2009, 10:00:11 pre podne »

Ja bas pre neki dan citao da su naucnici dosli do zakljucka da propolis i ehinacea nemaju lekovita dejstva koja im se pripisuju. . .

Propolis mi je toliko puta pomogao, bukvalno za sve zivo, za sve! Kada vam curi krv iz nosa, nakapate (boli jako, bas jako :)) ali kome cesce curi krv posle sipanja u nozdrvu malo propolisa nece mu ciriti narednih mesec dana GARANTOVANO!
Zatim za rane, samo stavite propolis i nema sanse da se inficira i brze zarasta, dokazano.
Za opekotine takodje. Mozete napraviti test ako se ne daj Boze opecete na dva mesta :)
Za grlo, imnitet i td i td...

Med se moze jesti metalnom kasikicom, a maticni mlec ne! Vrlo jednostavno jer dolazi do rekacioje sam metalom i gubi se potencijal mleca, tacnije gubi se prava bio vrednost. vrlo jednostavno objasnjenje  ;) zar mislite da je to neko tako lupio i to ostalo  :D
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #113 poslato: Novembar 28, 2009, 01:43:47 pre podne »

Ja bas pre neki dan citao da su naucnici dosli do zakljucka da propolis i ehinacea nemaju lekovita dejstva koja im se pripisuju. . .
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #112 poslato: Novembar 27, 2009, 10:47:21 posle podne »

 8) 8) 8)

a u čemu je fora - nikako ne jesti med metalnom kašičicom?

e to sam i ja hteo da mi neko objasni  :)
jer mi zvuci bezveze  :)
dakle,jel neko zna u cemu je fora :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.202 sekundi sa 16 upita.