TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 05:36:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Triger tacke  (Pročitano 5617 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: Januar 15, 2015, 08:22:40 posle podne »

Obrati paznju na ovu vezbu za korekciju položaja glave
Koraci u ispravljanju nepravilne posture glave i vrata:
1. zategnite ramena unazad
2. spustite bradu na grudi
3. pomerite vrat unazad
4. podignite glavu gore
5. zategnite ramena još jednom, ispravite leĂ°a, pomerite vrat što više unazad.
(Probaj pored zida stojeći sa pravim ledjima...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: Januar 15, 2015, 08:18:02 posle podne »

Pogledaj txt o pravilnom drzanju glave

 http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/pravilno-dranje-glave.html
Sačuvana
Ognjeni
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #20 poslato: Januar 15, 2015, 08:14:35 posle podne »

krenuo sam bio sa vezbama za vrat + istezanje i lagano treniranje ali se bol samo povecavao..tako da sam batalio dok ne nadjem sta je problem..Radio sam danas bas rendgen snimak .


" Odrzana fizioloska lardoza vratne kicme.
Pseudoretrolisteza VC3 do VC4 i VC4 do VC5 prsljena do 3 mm.
Prsljenovi i diskovi vratne kicme normalne visine, konfiguracije i strukture.
Na gornjoj aperturi torax0a ne vide se patoloske promene'

Uglavnom doktor mi je rekao da je misicnog porekla , tj spazam ..da nema deformiteta ili nervnih problema... Ali kakav je to spazam koji traje ovako drugo i nikako da prodje. Prijalo mi je bilo plivanje i dok sam bio na moru ali ovde u ns na bazenu je ledena voda tako da mi to ne prija nikako.

Preporucio mi masaze ( imam svakodnedno masaze vec ), i fizikalnu terapiju . Iskreno mislim da mi nista od toga nece pomoci sto mi je rekao.

p.s. sad vidim da si mi poslao 2 poruke dok sam pisao ovu..procitacu lagano i probati to ali sta da radim za spazam koji ne prolazi. Pijem b vitamin, magnezijum i uzimam ISS super pack koji je bas bogat svim vitaminima.
« Poslednja izmena: Januar 15, 2015, 08:17:45 posle podne od strane Ognjeni » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Januar 15, 2015, 08:13:13 posle podne »

Vežbe za korekciju nepravilnog držanja:
- Prva vežba: stanite pored zida, oslonite lopatice i ramena na zid (obratite pažnju da spoljne drzanjeglave_1tačke ramena oslonite na zid), spustite bradu na grudi, bez podizanja brade pomerite vrat što više unazad, podignite bradu i pogled na više, kao da gledate preko nekoga ispred vas.
- Druga vežba: sedite, oslonite se laktovima na kolena, spojite šake. Pomerajte polako glavu i vrat što više napred, što više pozadi. Zadržite glavu u krajnjem prednjem i zadnjem položaju, postanite svesni osećaja kada je glava pomerena napred i kada je ona pozadi.
- Treća vežba: u istom položaju oslonjeni laktovima na kolena savijete leĂ°a u luk, povijete ramena prema napred i uvučete stomak, zatim ispravite leĂ°a u luk povlačeći ramena u nazad i podižuči glavu što više na gore. Ovo se može izvoditi na podu, oslonjeni na šake i kolena, kao kada se mačka proteže.
- Četvrta vežba: kada sedite, sedite na lopti za pilates, posebno kada radite za računarom. Sedenje na lopti za pilates aktivira mišiće stabilizatore trupa, što olakšava pravilno držanje tela.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Januar 15, 2015, 08:11:30 posle podne »

Prvi korak u korekciji protruzije glave je povlačenje ramena u nazad. Povlačenje ramena aktivira kontrakciju mišića gornjeg segmenta leĂ°a i ramenog pojasa (mišići romboideusi i trapezijusi) koji povlače lopatice prema kičmenom stubu i smanjuju kifotičan položaj grudne kičme (povijena leĂ°a i grudni koš). Kifotična postura grudne kičme je povijenost kičmenog stuba prema napred, što predstavlja osnov za protruziju vrata i glave prema napred. Povlačenje lopatica (zatezanje) i kontrakcija mišića trapeziusa i romboideusa ispravlja kifotično držanje grudnog dela kičmenog stuba. Ispravljanje grudnog koša smanjuje protruziju glave čime se rasterećuje napetost mišića vrata.
Ispravljanje grudne kičme i povlačenje ramena unazad povećava težinu glave i opterećenje vratnih mišića. Ovo nas primorava da povučemo glavu unazad, kako bi smanjili opterećenje vratnih mišića. Pomeranje vrata unazad smanjuje težinu glave i dovodi do korekcije pozicije glave u odnosu na vrat. Podizanje glave na gore dodatno ispravlja položaj vrata i smanjuje napetost u vratnim mišićima.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Januar 15, 2015, 08:05:38 posle podne »

Saveti za pravilno držanje glave:

    postaviti ramena što više nazad
    saviti bradu ka grudnoj kosti i pomeriti glavu unazad
    podići bradu i ispravljenih leĂ°a, vrata i glave zauzeti položaj poput onog kada se trudimo da vidimo preko neke prepreke ispred nas
    menjati položaj pri dužem sedenju na svakih 5-10 minuta. Praviti povremeno pauze sa ustajanjem i protezanjem na svakih 45minuta po 5 minuta
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Januar 15, 2015, 08:04:11 posle podne »

Pogledaj txt o nepravilnom drzanju glave
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/prednja-postura-glave-protruzija-glave.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Januar 15, 2015, 07:59:48 posle podne »

Da li imas povijeno drzanje u gornjem delu ledja?
(Kad sedis za kompjuterom - kako sediš?)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Januar 15, 2015, 07:58:25 posle podne »

Šta podrazumevas pod peckanjem oko kicmene mozdine?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Januar 15, 2015, 07:57:16 posle podne »

Da li si radio neke vezbe za vrat?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Januar 15, 2015, 07:54:04 posle podne »

Da li radis/radio si istezanja za vrat, trapez, rameni pojas...?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Januar 15, 2015, 07:51:39 posle podne »

Da li je radjen rendgen kičme?
(Ili magnetna rezonanca ili neko drugo snimanje/ispitivanje?)
Sačuvana
Ognjeni
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #10 poslato: Januar 15, 2015, 12:58:09 pre podne »

trenirao sam judo i teretanu, rekreativno ali redovno .5-6 treninga nedeljno total.

Imam bolove i u vratu i ledjima zavisno od polozaja...Npr sedim za kompjuterom ili nebitno skroz stojim i cim savijem vrat na dole npr citam nesto posle par minuta odmah vrat pocinje da me boli.... kao i ceo rameni pojas, odmah ispod trapeza. Tu osecam konstantant spazam na obe strane koji ni pored redovnih masaza ne prolazi . Ponekad osecam neko peckanje oko kicmene mozdine.

Onda boli me i na latisimus dorsi , osecam zatezanje cim se nagnem malo .  Isao sam skoro 2 meseca na fizikalne terapije i na laser, struju i ostalo kod fizijatra i bilo mi je bolje ali jednostavno uzrok nije prosao..cim se vratim treninzima..ma cim radim bilo sta mimo potpunog mirovanja odmah
imam bol. Sinoc sam bio u centru za docek...ramena su me ubijala iako nisam radio nista, samo stajao.

Pregledao me ranije jedan caletov prijatelj doktor, rekao da nije diskus hernija i da je do zamora misica itd ,standardno spazam i ostale gluposti ali jednostavno ne prolazi . Najlepsi deo dana mi je bio kada odem na treninga a sad ne mogu ni da pomolim nos u teretani.

Prvih nedelju dve kad mi je bilo najgore ( pre 6-7 meseci )  nisam mogao od bolova da spavam, dzaba diklofenak i ostalo za bolove. Sad mogu koliko toliko da funkcionisem ali ne mogu da se zadrzavam u bilo kojem polozaju duze vremena. Posle prvih mesec dana me je bio ukocio i lumbalni deo...ali pretpostavljam od konstantnom lezanja jer nisam nista drugo ni mogao, i sad osecam bol ne u lumbalnom nego u nervu iznad gluteusa tj ziganje.

Ne spavam na stomaku nikada, uglavnom na ledjima ili sa strane ...provodim dosta vremenom pred kompom zbog posla ali nikad mi to nije pravilo problem, redovno vezbao,ishrana vrhunska, suplementacija itd u dobroj formi bio itd i onda odjednom bam... Ne mogu da se sastavim vise.
« Poslednja izmena: Januar 15, 2015, 01:03:27 pre podne od strane Ognjeni » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Januar 14, 2015, 08:00:25 posle podne »

Pogledaj txt o triger tačkama

 http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/take-miinofascijalnog-bola-trigger-points-okidai-bola.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Januar 14, 2015, 07:08:53 posle podne »

Da li si radio rendgen vratne kičme?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 14 upita.