TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394972 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 11:49:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 | 

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 ... 10
1
Strongmen / Odg: WSM 2024
« Poslednja poruka od strane Miki Mihajlovic poslato danas u 10:22:06 pre podne »
Nazalost jos jedan takmicar koji je morao da otkaze ucesce na ovom prestiznom takmicenju je Oleksii Novikov kome je pukao biceps na ESM takmicenju u zadnjoj disciplini i prilikom podizanja zadnje kugle....Zelimo mu sto brzi oporavak.
2
I opet je vreme poludelo.Zaista ovo nije normalno.Jutros sam bio u majici sada popodne sam u jakni.
Sa jucerasnjih 29 stepeni na danasnjih 2 stepena koliko je bilo ujutru sa kisom a ponegde i sa snegom....ali smo jos uvek daleko od Severine,ona je videla sneg i u maju.... ;D ;D ;D
Ja nisam obukao jaknu jer sam sklonio ali sam obukao ispod prsluka sve sto mi je stalo....
Slojevito samo :D Salu na stranu,ali slojevito oblacenje je vazno,jer se stvara topao vazduh izmedju slojeva odece i tako odrzava toplota tela.
Naravno,to sam naucio kao mladi izvidac. ;D
3
ХЕМИЈСКА ТЕРМОРЕГУЛАЦИЈА су процеси регулације сагоревања материја у организму.

На укупну производњу топлоте утичу:
базални метаболизам
физичка активност скелетних мишича
мишични тонус
постпрандијална термогенеза
Ovo je veoma bitno i za sportiste... U kakvim uslovima treniraju, koliko mišićne mase imaju, kako se hrane i kako sve to utiče jedno na drugo.
Jeste. Važno je shvatiti da utiče mnogo faktora.
Upravo bazalni metabolizam, procenat mišića i fizička aktivnost određuju koliko će se sagoriti kalolorija i koliko će toplote osoba proizvesti i eliminisati.
Da li je moguce da se to promeni?Zbog godina koje imam ili zbog saobracajke?Pitam jer sam uvek bio takav da sam bio u majici kratkih rukava i zimi a sada mi prija kada obucem duks ili nesto dugih rukava...
Naravno da je moguće, usporava se celokupan organizam sa godinama, a i opada bazalni metabolizam. Posle 45te otprilike svako treba da smanji porciju hrane za 1/3. A i rad srca slabi pa je slabija cirkulacija.
Hranu jesam smanjio,to da se usporava organizam bio sam svestan,ali ovo za rad srca me nekako tesko pogada...
4
I opet je vreme poludelo.Zaista ovo nije normalno.Jutros sam bio u majici sada popodne sam u jakni.
Sa jucerasnjih 29 stepeni na danasnjih 2 stepena koliko je bilo ujutru sa kisom a ponegde i sa snegom....ali smo jos uvek daleko od Severine,ona je videla sneg i u maju.... ;D ;D ;D
Ja nisam obukao jaknu jer sam sklonio ali sam obukao ispod prsluka sve sto mi je stalo....
Mislim da je '96te godine bio sneg u maju, tako da je ovo sasvim normalno.
Znaci to je videla Seve kao klinka i ostalo joj je u dubokom secanju pa je cak i pesmu posvetila tome.... ;D
5
I opet je vreme poludelo.Zaista ovo nije normalno.Jutros sam bio u majici sada popodne sam u jakni.
Ja sam juce na posao krenuo u leto,a vratio se u zimu :)
Pa dobro gde si ti to isao na posao?Aljasku? ;D
6
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?
« Poslednja poruka od strane Miki Mihajlovic poslato danas u 10:13:40 pre podne »
Poremećen san
Stručnjaci za spavanje upozoravaju da letnje računanje vremena i kasniji zalasci sunca mogu da ometaju naše telesne ritmove.

Savet stručnjaka: Pokušajte da spavate što redovnije, čak i vikendom.
To je to sto mene muci...hvala lepo na savetu dr Anita!!!

Mislim da sve to muci. Treba i napomenuti da se potrebe zena i muskaraca po pitanju sati razlikuju!
Na sta konkretno mislis?

Da kada je davno radjeno ispitivanje koliko sati sna je dovoljno ( zdravo), istrazivanje je vrseno na muskarcima. Nama je dakle potrebno 8h sna dnevno, dok je zenama 9-10h.
Ja u to ne verujem!Meni 8 sati sada jeste dosta,ali pre nije bilo a zene su uvek manje spavale od mene ali ne zbog mene.... ;D
Sve je to individualno. Ne mozemo uvek da se uklopimo u neke prosecne vrednosti.
Sa ovim se slazem da je sve individualno.
Sada inace uglavnom 6 sati spavam,ako uspem 7 to je premija! ;)
Važno je da se probudiš odmoran. U ovom periodu i na mene izgleda utiče promena kazaljki.
Po cemu primecujes?
Nekako mi deluje da sam umorniji. A i neki put se probudim pri jutru, možda se desilo u nekoliko prethodnih dana. Mada posle i nastavim da spavam.
Dobrodosao u klub!Blago tebi sto uspes da zaspis. ;)
Eto nekako mogu ;D
Kako to radis?Nauci me!!!! ;D
Nema recepta,veruj mi :) samo se uspavam posle nekog vremena. Nekako je nastupio takav period kod mene.
Mislim da je ključ što uspeš da ostaneš miran i ne iznerviraš se što se probudiš.
Probacu,samo mi je problem sto mi je prva reakcija kad se probudim nocu da pogledam na sat a druga ako ima jos malo do budenja onda se pocnem nervirati.E taj drugi korak treba nekako da preskocim....
7
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?
« Poslednja poruka od strane Miki Mihajlovic poslato danas u 10:10:59 pre podne »
Poremećen san
Stručnjaci za spavanje upozoravaju da letnje računanje vremena i kasniji zalasci sunca mogu da ometaju naše telesne ritmove.

Savet stručnjaka: Pokušajte da spavate što redovnije, čak i vikendom.
To je to sto mene muci...hvala lepo na savetu dr Anita!!!

Mislim da sve to muci. Treba i napomenuti da se potrebe zena i muskaraca po pitanju sati razlikuju!
Na sta konkretno mislis?

Da kada je davno radjeno ispitivanje koliko sati sna je dovoljno ( zdravo), istrazivanje je vrseno na muskarcima. Nama je dakle potrebno 8h sna dnevno, dok je zenama 9-10h.
Ja u to ne verujem!Meni 8 sati sada jeste dosta,ali pre nije bilo a zene su uvek manje spavale od mene ali ne zbog mene.... ;D
Sve je to individualno. Ne mozemo uvek da se uklopimo u neke prosecne vrednosti.
Sa ovim se slazem da je sve individualno.
Sada inace uglavnom 6 sati spavam,ako uspem 7 to je premija! ;)
Važno je da se probudiš odmoran. U ovom periodu i na mene izgleda utiče promena kazaljki.
Po cemu primecujes?
Nekako mi deluje da sam umorniji. A i neki put se probudim pri jutru, možda se desilo u nekoliko prethodnih dana. Mada posle i nastavim da spavam.
Dobrodosao u klub!Blago tebi sto uspes da zaspis. ;)
Eto nekako mogu ;D
Kako to radis?Nauci me!!!! ;D
Nema recepta,veruj mi :) samo se uspavam posle nekog vremena. Nekako je nastupio takav period kod mene.
A ja mislio sad ce mi otkriti tajni recept uspavanja je da odgledam neku nasu seriju.....salim se naravno.
Steta.Moracu onda i to naucim.
8
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?
« Poslednja poruka od strane Miki Mihajlovic poslato danas u 10:09:10 pre podne »
Poremećen san
Stručnjaci za spavanje upozoravaju da letnje računanje vremena i kasniji zalasci sunca mogu da ometaju naše telesne ritmove.

Savet stručnjaka: Pokušajte da spavate što redovnije, čak i vikendom.
To je to sto mene muci...hvala lepo na savetu dr Anita!!!
Nema na čemu. Zaista je odlazak na spavanje u isto vreme i buđenje u isto vreme najbolje za mentalnu higijenu.

Ko ima isto radno vreme, verujem da to i postuje.
Ja imam,ali ne postujem uvek.Recimo nekih 50-50%.Ustajanje da osim vikendom,nego vreme lezanja nije isti....

Od cega ti zavisi?
Vikendom ostanem duze budan uvece,gledam neki film koji recimo pocne u 11 uvece dok to u toku nedelje ne bi odgledao. ;)
Verujem da su to pogrešne navike koje svi imamo. 😅
Siguran sam,ali sam sad uradio da sam se budio isto kao i u toku nedelje i onda vec u subotu uvece sam mogao ranije da zaspim.... ;D ;D ;D
Odlično. Eto kako jedna stvar može prekinuti začarani krug.
Ko hoce nade nacin,ko nece nade izgovor.
Isto kao kad mi kazu blago tebi sto stignes da vezbas....da,stignem kuci sa posla,presvucem se,napravim introworkout i na trening i posle dolazi sve ostalo.Vecera,domaci,porodica itd itd...
To cesto kazu- kako stignes da treniras. Zato sto ne umeju dobro da se organizuju.
Ja mislim da ova slika ilustruje sve!
Sviđa mi se. Poučno. Verujem da će mnogima služiti kao podstrek.
To mi je bio i cilj!!!
I treba tako. Ono što mi radimo na povećanju svesti o zdravlju je ozbiljan posao. Možda ne deluje uvek tako, ali jeste. Mi pravimo ovde i šale. Ali smo ozbiljni u pogledu unapređenja zdravlja svih.
Naravno, i u šali i u zbilju mi se ovde itekako borimo za unapređenje zdravlja.
Stalno radimo na tome. Iskreno verujem da pozitivno utičemo na mnoge. Ovaj vid prenosa informacija smatram da je izuzetno dobar za veći opseg razlitih populacionih grupa.
Siguran sam u to!!!Zato cesto i navodim svoje probleme i borbe i metode sa kojima sam uspeo da savladam te borbe da i sa time pokazem da ni mi nismo savrseni. ;)
Naravno. Niko nije savrsen. Ali se trudimo da budemo sto bolja verzija sebe.
I da podsticemo i druge koji imaju iste ili slicne probleme.
9
I opet je vreme poludelo.Zaista ovo nije normalno.Jutros sam bio u majici sada popodne sam u jakni.
Sa jucerasnjih 29 stepeni na danasnjih 2 stepena koliko je bilo ujutru sa kisom a ponegde i sa snegom....ali smo jos uvek daleko od Severine,ona je videla sneg i u maju.... ;D ;D ;D
Ja nisam obukao jaknu jer sam sklonio ali sam obukao ispod prsluka sve sto mi je stalo....
Slojevito samo :D Salu na stranu,ali slojevito oblacenje je vazno,jer se stvara topao vazduh izmedju slojeva odece i tako odrzava toplota tela.
10
ХЕМИЈСКА ТЕРМОРЕГУЛАЦИЈА су процеси регулације сагоревања материја у организму.

На укупну производњу топлоте утичу:
базални метаболизам
физичка активност скелетних мишича
мишични тонус
постпрандијална термогенеза
Ovo je veoma bitno i za sportiste... U kakvim uslovima treniraju, koliko mišićne mase imaju, kako se hrane i kako sve to utiče jedno na drugo.
Jeste. Važno je shvatiti da utiče mnogo faktora.
Upravo bazalni metabolizam, procenat mišića i fizička aktivnost određuju koliko će se sagoriti kalolorija i koliko će toplote osoba proizvesti i eliminisati.
Da li je moguce da se to promeni?Zbog godina koje imam ili zbog saobracajke?Pitam jer sam uvek bio takav da sam bio u majici kratkih rukava i zimi a sada mi prija kada obucem duks ili nesto dugih rukava...
Naravno da je moguće, usporava se celokupan organizam sa godinama, a i opada bazalni metabolizam. Posle 45te otprilike svako treba da smanji porciju hrane za 1/3. A i rad srca slabi pa je slabija cirkulacija.
Stranice: [1] 2 3 ... 10
SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 15 upita.