TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395526 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 15, 2024, 02:08:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 29 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: hmm... Bol u kolenu,rukama...  (Pročitano 74461 puta)
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #365 poslato: April 16, 2013, 04:56:41 posle podne »

Granica bola znači - ono što radiš ne treba da boli, ako zaboli malo smanji opterećenje ili broj ponavljanja...
Ti ne gledas privatnu postu ili na mailu?
Nema veze . Napisacu ti ovde.
Da mi razbistris misli.
Od jednog drugara,komsije,coveka koji vodi teretanu sam cuo njegovo iskutvo sa ovim.On kaze da je to preprodio samo smanjujuci tezine u teretani,+fokusirao se na vezbe za jacanje  podlaktice i vremenom ga je tako proslo.Kao po njegovoj nekoj ,,teoriji'' tako ojacas podlakticu i  ona  maltene tako prebrodi tu upalu.  Ima li to imalo logije ?Reci mi.

Dok svuda po netu citam da se ovo leci odmaranjem.ili blokadama ili Nekom vrstom steroida sto se ovako oralno konzimira(Ne razumem se al cini mi se da je u tom slucaju koji sam citao bio DianaDoll ili DecaDurabolin). Mada ne nameravam da se igram za svojim organizmom,mozda na kraju te blokade al ne verujem ,kontam da cu odmaranjem izleciti.

I zanimaju me te blokade.Sta je to?Kako funkcionise?Cuo sam da ima kriosteroida u njima,dakle ima li nus efekata?I zasto sam ja ,,mlad'' za to kako vec kaze moj doktor.Uzgred imam 17 sad cu 18.
Sačuvana
SAX!
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #364 poslato: April 11, 2013, 10:10:28 posle podne »

Granica bola znači - ono što radiš ne treba da boli, ako zaboli malo smanji opterećenje ili broj ponavljanja...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #363 poslato: April 11, 2013, 10:09:15 posle podne »

Normalno je to što osećaš - imaš hroničnu upalu pripoja i to je razlog... Kad se pokreneš zagreješ mišić i budee bolje.
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #362 poslato: April 11, 2013, 01:10:58 posle podne »

Kreni vežbe sa lopticom i gumicom, ništa drugo. Prvo loptica, pa gumica, 3 serije, 15-20 ponavljanja, posle toga istezanje. Vodi računa da radiš ispod granice bola. Nakon toga 10min led, pa lioton gel.... Inače led i gel 3x dnevno. Tastatura i miš ne i dalje. Ovo ide 7 dana.
Javi kako ide...
Samo jedno pitanje...pricas o toj nekoj granici bola.2 meseca ne vezbam,nit sam probao,tako da do te granice nisam ni dolazio i pojma nemam da li bi me bolelo , ove loptice i gumice to dok radim i dok sam radio one vezbe za podlakticu me nije bolelo, mene uglavnom boli  dok ne radim nista......samo tako krene od sebe,mozda pri nekim opterecenjima kao sto su tipkanje(sto sad ne praktikujem),naslanjanje na lakat,sedenje u jednoj poziciji dugo sa savijenom  rukom , naglo otvaranje vrata(to ponekad),naslanjanje na korman od bicikla(tu osetim napetost u levoj ruci ponekad) , Da li je to normalno?,a cim zagrejem ruku  ili lediram ,pa istegnem bol nestane....? jel to normalno?
Sačuvana
SAX!
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #361 poslato: April 10, 2013, 11:15:20 posle podne »

Kreni vežbe sa lopticom i gumicom, ništa drugo. Prvo loptica, pa gumica, 3 serije, 15-20 ponavljanja, posle toga istezanje. Vodi računa da radiš ispod granice bola. Nakon toga 10min led, pa lioton gel.... Inače led i gel 3x dnevno. Tastatura i miš ne i dalje. Ovo ide 7 dana.
Javi kako ide...
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #360 poslato: April 10, 2013, 06:44:00 posle podne »

E ovako :) oped ja . Javljam se posle 2 nedelje apsolutnog odmora(Kad kazem apsolutnog... skontao sam da i tipkanje tastature dosta zamara ovu tetivu tako da sam prestao tipkati... samo ono nuzno, oko profesije).
Stanje je sledece->Desna ruka mi se skoro opravila,stvarno me retko kad zaboli i to sitno.
Dok na levoj osetim poboljsanje,ali me obicno boli dok sedim(Ne znam ima li to ikakve logike?dok stojim ili lezim nista)
U utorak idem na kontrolu kod ortopeda.Na proslom pregledu mi je rekao da se javim za 3 nedelje od cega je 2 proslo, i rekao mi je da mogu da krenem da treniram posle te 3 nedelje->E sad se tu nadovezujemo na onaj tvoj proces oporavka->Da li mislis da je sada vreme da krenem sa vezbama jacanja podlaktice?(Po treci put -_- al nadam se ovaj put uspesnim), i zanima me jos jedna sitnica kad se dolazi u taj deo oporavka da li treba biti boli?(Ono ranije kad si podelio oporavak na par tih ciklusa uglavnom su bili odredjeni danima npr.7 ili 10 dana i slicno,znaci da li ja trebam pocinjati proces jacanja podlaktica iako imam bol?)
Sačuvana
SAX!
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #359 poslato: Mart 28, 2013, 01:25:32 pre podne »

Zato i nema devojku.

Sve radi polovično i preko reda.

Počne pa ne završi.

:)
« Poslednja izmena: Mart 28, 2013, 01:30:14 pre podne od strane bbjelica » Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #358 poslato: Mart 27, 2013, 08:15:45 pre podne »

Ne drži se uputstva.

:)

Vidiš, i sada bi u prvoj fazi apsolutnog odmora da stiska lopticu.

Može da stiska, ali drugom rukom :)

Njemu treba stiskanje neke devojke, ne loptice hahaha, ima mnogo pametnijih stvari da se stiskaju :D
Ali mi je zaista neverovatno da za ovoliko meseci nije ni krenuo da se oporavlja..jos je kod prve faze mirovanja,ne ide mi nikako u glavu.
i devojke da stiska prvih 7 dana samo drugom rukom!   ;)
vrti se u krug.. malo ovo, malo ono. Kad nešto radiš, radi kako treba, ili nemoj ni da radiš... Sve do pola i pomalo ispadne kako netreba
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #357 poslato: Mart 27, 2013, 08:11:45 pre podne »

Znači, ti nisi normalan !!!

U fazi odmora ODMARAŠ, NE RADIŠ NIŠTA.

Lopticu ne stiskaš iz verskih razloga nego kao deo terapije koja se zove kineziterapija (terapija pokretom, nema veze sa zemljom porekla loptice).

Kineziterapija dolazi na red u drugoj fazi.


:)
 ;D
 :D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #356 poslato: Mart 27, 2013, 02:43:04 pre podne »

Ne drži se uputstva.

:)

Vidiš, i sada bi u prvoj fazi apsolutnog odmora da stiska lopticu.

Može da stiska, ali drugom rukom :)

Njemu treba stiskanje neke devojke, ne loptice hahaha, ima mnogo pametnijih stvari da se stiskaju :D
Ali mi je zaista neverovatno da za ovoliko meseci nije ni krenuo da se oporavlja..jos je kod prve faze mirovanja,ne ide mi nikako u glavu.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #355 poslato: Mart 27, 2013, 02:40:17 pre podne »

Ne drži se uputstva.

:)

Vidiš, i sada bi u prvoj fazi apsolutnog odmora da stiska lopticu.

Može da stiska, ali drugom rukom :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #354 poslato: Mart 27, 2013, 02:32:35 pre podne »

Haha, ja mislim da trebamo napraviti jedan ceo konzilijum i sakupiti jos strucnjaka da pomognemo momku, Vas dvojica i ortoped za sada mu niste pomogli :D
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #353 poslato: Mart 27, 2013, 01:52:57 pre podne »

Znači, ti nisi normalan !!!

U fazi odmora ODMARAŠ, NE RADIŠ NIŠTA.

Lopticu ne stiskaš iz verskih razloga nego kao deo terapije koja se zove kineziterapija (terapija pokretom, nema veze sa zemljom porekla loptice).

Kineziterapija dolazi na red u drugoj fazi.

Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #352 poslato: Mart 26, 2013, 10:32:38 pre podne »

Prvih 7 dana mirovanje, led i gel. Javi se kako je, pa da vidimo kako dalje...
Pozdrav
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #351 poslato: Mart 26, 2013, 10:13:09 pre podne »

Led+lioton 3x dnevno.
Bio sam danas na kontroli kod ortopeda. Kaze jos 3 nedelje odmora + krioterapija + ona njegova krema...
 E jos nesto da pitam. Dok sam u toj fazi odmora trebam li stiskati lopticu i gumicu i istezati se?
Sačuvana
SAX!
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 29 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 13 upita.