TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395480 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 11, 2024, 12:26:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: bol i upala prepona  (Pročitano 35182 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #50 poslato: Maj 03, 2015, 12:43:30 posle podne »

Regeneracija hrskavice treba da bude proces sa
- rasterećenjem kukova (redukcija kilaze, vrsta aktivnosti, doziranje, podloga)
- jacanje mišića koji podrzavaju kukove
- fleksibilnost mišića (pun obim pokreta)
- uzimanje preparata glukozamina i govedjeg zelatina!!!
- fizikalna terapija koja stimulise metabolizam zgloba
- eventualno razmotriti prp terapiju (plazma terapija)

Ovo je terapija koju treba primenjivati 6-8 (12) meseci (ne u kontinuitetu) - da bi se ocekivalo ozdravljenje (regeneracija) hrskavice...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #49 poslato: Maj 03, 2015, 12:36:21 posle podne »

Sobzirom na vaše godine, ta dijagnoza (koksartroze) je dosta ozbiljna...
Potrebno je da se fokusirate na:
- skidanje kilograma (87-90kg, ne preko toga) - svaki kilogram dole, rasteretio bi kukove
- program vežbi (koji ću vam napisati)
- vezbe istezanja
- izbegavati sportove - skok/doskok (košarka, odbojka, tenis), trcanje po tvrdoj podlozi i sa losom obućom
- regenerisati hrskavicu (u vasim godinama je to jos uvek moguće)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #48 poslato: Maj 03, 2015, 12:30:52 posle podne »

Ivane, hvala na lepim recima  :)
gde je radjena magnetna rezonanca?
Sačuvana
ivanmaticyu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #47 poslato: Maj 02, 2015, 03:48:38 posle podne »

Postovani,
evo nakon nekog vremena da se javnem kako je stanje. Kako nisam osetio poboljsanje i nakon dva meseca nastavio sam sa istrazivanjem problema. Na ultrazvuku  konstatovana hernia inguinalis, ali pregledom hirurga konstatovano da nema jasnih znakova hernijacije. Nakon toga pregled fizijatra takodje nista nije uoceno , posumnjano na upalni proces, data terapija 7 dana rapidol caps200. Posto je i dalje bol prisutan po preporuci fizijatra otisao sam na MR karlice.
Zakljucak
 - degenerativne promene u koksofemoralnim zglobovima obostrano sa intraartikularnim izlivima obostrano dominantno desno, pretezno u posteriornom aspektu,
 - Manji bursitis najmanjeg glutealnog misica levo

Pregledom ortopeda konstatovano
pokreti u oba kuka u fizioloskim granicama, na desnom kuku rotacije lako bolne.
DG. Coxarthrosis bill.pp dex.
Nije indukovano hirursko lecenje

Posto nisam dobio konkretan odgovor da li i kako mogu sebi pomoci , da li postoji neki vid terapije koji bi mogao pokusati.
Cudno mi je da se ovakav problem javlja u mojim godinama, podsecam imam 35 god, 200cm, 94 kg

Vasa plemenitost je zadivljujuca , srdacan pozdrav jos jednom i hvala na svemu za sve nas
Pozdrav Ivan
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #46 poslato: Februar 19, 2015, 02:08:38 posle podne »

ili ovako nešto je slična vežba...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #45 poslato: Februar 19, 2015, 02:06:15 posle podne »

Radio sam 3 dana vezbe pa da se javnem. Nakon drugog dana ostetio blage bolove u donjem delu stomaka koji su vec sutradan prestali predpostvljam da sam malo preforsirao prilikom istezanja. Treceg dana sam bio malo oprezniji , bol nisam imao, produzavao sam vezbe 5 sekundi svakog dana. Da li nastavljati dalje program?  Nisam siguran da ovu vezbu pravilno radim - ležeći na boku ispravljenu nogu u kolenu guraš o zid 10-15 sec pa pauza. Da li slucajno ima slika?
to je vežba kao da u ovom položaju prstima guraš o zid (nepomičan predmet)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #44 poslato: Februar 19, 2015, 02:02:15 posle podne »

nastavi program i dalje, doziraj polako, ne forsiraj...
Sačuvana
ivanmaticyu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #43 poslato: Februar 17, 2015, 09:23:40 posle podne »

Radio sam 3 dana vezbe pa da se javnem. Nakon drugog dana ostetio blage bolove u donjem delu stomaka koji su vec sutradan prestali predpostvljam da sam malo preforsirao prilikom istezanja. Treceg dana sam bio malo oprezniji , bol nisam imao, produzavao sam vezbe 5 sekundi svakog dana. Da li nastavljati dalje program?  Nisam siguran da ovu vezbu pravilno radim - ležeći na boku ispravljenu nogu u kolenu guraš o zid 10-15 sec pa pauza. Da li slucajno ima slika?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #42 poslato: Februar 17, 2015, 10:35:13 pre podne »

ok, javljaj kako napreduješ....
Sačuvana
ivanmaticyu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #41 poslato: Februar 15, 2015, 07:59:59 posle podne »

Krenuo juce sa programom, javljam kako ide. Puno hvala :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #40 poslato: Februar 13, 2015, 02:05:25 posle podne »

prekini za sada sva opterećenja....
radi vežbe 1x na dan...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #39 poslato: Februar 13, 2015, 02:02:08 posle podne »

Ivane, kreni ovako program:
- ležeći na ledjima podigneš glavu (ili i ramena) od podloge napraviš zadržaj 5-10 sec, pa pauza od 1min. ponoviš tri puta. sledećeg dana možeš da produžavaš po 5 sec. važno je da vežba ne izaziva bol.
- ležeći na boku ispravljenu nogu u kolenu guraš o zid 10-15 sec pa pauza. tri ponavljanja. svakog dana produžavaš po 5 sec.
-ležeći na ledjima ili na ivici kauča guraš petu o pod, noga ispravljena. 10'15 sec, pa pauza, tri ponavljanja. produžavaš po 5 sec.
- sedeći na stolici ili ivici kauča pravu nogu sa unutrašnje strane podkolenice guraš sto ii neki nepomični prdmet. 10'15 sec pa pauza tri ponavljanja. produžavaš za 5 sec svakog dana. intenzitet guranja doziraš, važno je da ne osetiš bol. predmet koji guraš se ne sme pomerati. vežbe koje radiš treba da su ispod granice bola.

posle vežbanja istezanje:
- na ledjima spojiš stopala blago povučeš ka karlici nekoliko cm i obaraš kolena u stranu. radiš do granice zatezanja. kada osetiš blago zatezanje u preponama ostaneš u tom položaju 1min, pa oboriš kolena za 2-3 cm u stranu. ostaneš tako 45sec, pa ponoviš ovo, ukupno oko 4-5min. važno je da nema bola pri istezanju.
- ležeći na stomaku ruke staviš kao za sklek i polako odižeš trup do karlice od podloge. do granice zatezanja sa zadržaje od 1min. važno je da nema bola.
- stojeći pretklon prema podu prava kolena, prstima šaka što više prema podu, zadržaj u položaju zatezanja do 1min, 2-3cm se potom spustiš dodatno, pa opet zadržaj 1min...
... javi kako ide sa ovim vežbama za 2-3 dana....
ako imaš pitanja ili dilema pitaj...
« Poslednja izmena: Februar 13, 2015, 02:04:41 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
ivanmaticyu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #38 poslato: Februar 11, 2015, 06:56:27 posle podne »

Ne radim istezanja , ne boli me prepona prilikom odizanja nogu sa poda u visin 10 cm pod V, ne bole prepone prilikom dizanja noge u 90 stepeni ravno ispred sebe sa jednom nogom u osloncu, jedino zatezanje u lozi i butnom misicu sto predpostavljam nema veze...
Ne bi znao tacno da definisem sta podstice bol - koji je to pokret , ali cim bi se vise ušetao, pogotovu ako bi nosio neki teret, recimo torbu na ramenu, kretnja uzbrdo, ako bi potrčao gotovo uvek boli,  zabolelo bi u poziciji niskog raskoracnog stava u kosarci npr. ako bi zeleo da odigram odbranu recimo osetio bi intezivan bol u preponi. Mislim da mi smeta pozicija ustajanja sa niske stolice (visok sam 200 cm tezina 94 kg). Cini mi se da kad nosim uzi ves  manje boli , a ima dana kao danas da uopste ne osecam bol.  ??? ??? ???
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #37 poslato: Februar 11, 2015, 01:34:44 posle podne »

da li boli ovo?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #36 poslato: Februar 11, 2015, 01:33:35 posle podne »

za bolne testove te pitam - važno je da vidim da li je problem sa preponom, iliopsoasom ili...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.046 sekundi sa 14 upita.