TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 03, 2024, 08:27:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: vrtoglavica  (Pročitano 2000 puta)
dmd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #5 poslato: April 09, 2013, 10:28:48 posle podne »

E ovako, zbog dobro poznate situacije u nasem zdravstvu morao sam da se nacekam da bi obavio sve preglede ali evo uspeo sam. :)

Prvo sam se javio svom lekaru opste prakse i poslao me kod interniste,neurologa i lekara za uho, grlo, nos sa komplikovanim nazivom zanimanja, ne mogu se sada setiti :)

Kod interniste je uradjen ekg srca i eho srca. Ekg je bio dobar kao i eho, sve je bilo uredno.

Kod neurologa sam radio rengen vrata i kicem i tu je sve bilo u redu, kao i kod lekara za uho, grlo, nos.

Eto uradio sam sve preglede i sve je po lekarima dobro, a i posle svega toga sam nastavio sa treninzima ali i poslusao savet dobrog druga koji je na zavrsnoj godini medicinskog fakulteta.

Skrenuo mi je paznju da se pre treninga doobro zagrejem sto pre inace nisma radio i od skoro evo vec dve nedelje se zagrevam dobrih 20ak min pre treninga i primetio sam da vrtoglavice vise nema. :)

Sada imam jos dva pitanja ne vezano za ovo :)

Naime kod neurologa sam radio rentgen vrata i kicme i takodje sam od tada pa unazad nekih mesec ipo dana radio rengen pluca i od dosta ljudi cuo da to nikako nisam smeo da radim zbog zracenja jer navodno mora da se napravi pauza od minimum 6 meseci od zadnjeg rengena. Jel bi zbog toga trebalo da se zabrinem jer sam eto imao dva slikanja u roku od manje od dva meseca? Jel to nije preveliko zracenje koje moze da ugroz zdravlje na neki nacin?

I jos jedno pitanje :) Od pre neki dan sam primetio nekako tupi bol u desnoj lepezi i bol se siri kroz desnu ruku kad je pomeram ali tacno osecam tu tacku bola negde u lepezi. Kad treniram nista ne osecam ali eto kad mirujem desava se da me cudno, nekako tupo zaboli i bol se siri i kroz ruku. Jel bi to moglo da bude neko nagnjecenje ili sta vec? Nisam primetio nikakvu bol niti bilo sta dok sam trenirao da bi znao zbog cega se to desilo.

Pozdrav za ceo forum.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2013, 12:00:44 pre podne »

Ne bi trebalo da se javi na ekstenzijama ili presi, kondicija bi napravila probl kod kardio treninga većeg intenziteta.. Predlažem i pregled kardiologa.
Javi rezultate
Sačuvana
dmd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #3 poslato: Mart 11, 2013, 07:52:49 posle podne »

Hvala na odgovoru, koliko sutra idem kod svog lekara po uput pa sam mislio da vec odmah posetim neurologa ali videcu sta ce reci lekar opste prakse :) jel moguce da ovo ima veze sa nedostatkom kondicije?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Mart 11, 2013, 07:07:40 posle podne »

Treba uraditi ultrazvuk srca, proveriti da nema šuma, ekg - test opterećenja, krvni pritisak, eventualno dolazi u obzir pregled neurologa. Moguće je da se radi o slabosti srčanog zalistka, to treba proveriti... Za početak kod kardiologa ili sportskog lekara.
Sačuvana
dmd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Mart 11, 2013, 04:49:37 posle podne »

Pozdrav svima, registrovao sam se na ovaj forum koji skoro redovno pratim i do sada saznao mnogo dobrih stvari i resio neke svoje nedoumice medjutim jos nisam video temu nalik na ono sto mene muci pa sam odlucio da pitam i iznesem svoj problem :)

Naime u zadnje vreme mi se desava da imam manju vrtoglavicu posle odradjene serije nekih vezbi. Nesto kao kada dubite na glavi i posle kada se pridignete onako malo vam se vrti nekoliko sekundi. Ovo sam prvi put primetio pre neka 3 meseca. Do tada sam pauzirao sa teretanom dobrih 6 meseci i pocetkom godine ponovo krenuo da treniram i normalno sve trenirao dok nisam jednog dana radio hiperekstenziju i tada mi se posle prve serije bas vrtelo imao sam utisak da cu da se onesvestim ali sam se nekako primirio. Od tada kod nekih vezbi tipa iskorak, presa i jos nekih zahtevnijih desava mi se isto ali ne toliko jaka vrtoglavica kao tada kada sam radio hiperekstenziju koju od tada vise ne radim.

Nema nikakvog bola u glavi samo ta da vrtoglavica i to me malo muci i remeti trening jer posle nekih vezbi osecam se malo da kazem pogubljeno dok se ne povratim. :) To mi se nikada pre nije desavalo sve do onog puta kad sam radio hipereksteniju.

Pozdrav svima i nadam se da ce neko ostaviti bar neki odgovor a inace nameravam i da posetim lekara. :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 14 upita.