TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 08, 2024, 10:45:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problem sa pripojima-ligamentima iznad kolena  (Pročitano 11727 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12791


Never give up!

« Odgovor #15 poslato: Februar 20, 2011, 04:01:46 posle podne »

Animal Flex je meni mnogo pomogao posle teskih povreda ruku na armwrestling takmicenjima.Jeste da sam pio jednu kesicu ujutru i jednu uvece nekih dve nedelje ali me je preporodio.Nije mnogo tih 9 tableta odjednom ako se zna da ce pomoci.
Sačuvana
KDT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #14 poslato: Februar 20, 2011, 03:31:12 posle podne »

Biljana
Gde ima da se kupi taj preparat? U redovnim apotekama ili mora negde specijalno da se narucuje?
Kontam kada dodjem do para da kupim to i animal flex pa da mesam , naizmenicno pijem... Pio sam i pre animal flex pa mi bilo malo uff suludo piti 8-9 tableta ili koliko vec ima u tom paketicu od jednom... :S
Jedna mala prednost animal flexa je sto traje 44 dana a opet mana mu je sto se pije sve od jednom, mada to mi sad upravo daje neku ideju da nadjem neko koferche sa pregradama kao Ronie Coleman pa da podelim sve te tabletice iz pakovanja i da pijem 3-4 puta na dan po 3 tablete.. Mislim da to ima bolji ucinak nego recimo uz rucak svih 9 tableta :]
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #13 poslato: Februar 20, 2011, 02:26:32 posle podne »

Sada sam uporedjivala ova dva proizvoda. Animal flex nema kolagen peptide koji Geladrink ima, a Geladrink nema hijaluronsku kiselinu koju Animal flex ima. Ostali sastav je isti kod ova dva proizvoda. Svi ovi sastojci su bitni kod problema sa zglobovima, tako da cu ja ubuduce koristiti ova dva proizvoda naizmenicno.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12791


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Februar 20, 2011, 02:09:07 posle podne »

Animal Flex je fantastican preparat koji mi je puno pomogao.Da nije njega uff bilo bi mnogo teze sve.Toplo ga svima preporucujem.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #11 poslato: Februar 20, 2011, 12:07:57 pre podne »

Na preporuku fizioterapeuta
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #10 poslato: Februar 19, 2011, 11:26:12 posle podne »

Pa dobro malo je skuplji od animal flexa. Otkud da nisi animal pila ? Sto bas ovo, mislim na ciju preporuku si krenula sa tim? :)
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #9 poslato: Februar 19, 2011, 11:22:35 posle podne »

Ja sam sada skoro platila 4200, pakovanje je od 420 gr u prahu i to je za 30 dana.
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #8 poslato: Februar 19, 2011, 11:18:29 posle podne »

Koja je cena tog Geladrink ?
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #7 poslato: Februar 19, 2011, 02:45:02 posle podne »

Nema na cemu, ja nemam vise problem od kako to koristim i jedina vezba gde osecam koleno je leg pres ako stavim stopala nize na plocu ali zato ako idem gore sa stopalima onda nemam problem. Cucnjevi mi ne predstavljaju problem, ali tezine sa kojima ti radis cucnjeve, pa jos duboke cucnjeve ...
Sačuvana
KDT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #6 poslato: Februar 19, 2011, 11:52:55 pre podne »

Hvala biljo na predlogu! Pogledao sam malo taj Geladrink proizvod na netu , deluje ozbiljno...
Sad za nekih 2 meseca kada stignu ove sportske stipendije kupicu sebi 2-3 pakovanja i konzumirati zajedno sa redovnim msm & glucosamine preparatom...
Ognjene , svahtam ja to sve... Ali sta da radis , mora se napredovati a bolovi nebi smeli da me zaustave!
Zagrevanje koje ti pominjes ja odradim pre pocetka treninga a cucnjevi koje radim su zadnja vezba :S
Tako da ja pre tih cucnjeva bukvalno imam sat , sat i po treninga iza sebe i nema sanse da nisam zagrejan posto su dizacke vezbe poprilicno komplexne... Sto se tice ovoga umotavanja i spavanja sa oblozima od konjske masti probacu ...
Zanima me jos jedna stvar , pre kad sam imao problema sa kolenima isao sam na elektrolizu.. To je meni delovalo kao jedan mali trening pripoja ispod kolena , i pomoglo je koliko toliko..
Dali se ista terapija moze upotrebiti i kod gornjeg dela kolena? Kontam kad bi mi pustili struju kroz butni misic ako sutnem nekog slucajno taj je otpisao svoje  ;D
PS. Mogu vam postaviti ovde sliku noge sa tacno oznacenim delom koji najvise boli , ako vam to nesto znaci
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #5 poslato: Februar 19, 2011, 11:07:08 pre podne »

Moras imati u vidu da su takve stvari skoro pa normlane sa obzirom da radis sa tim tezinama duboki cucanj.

Moj predlog je da se bar 20 minuta pred cucanj zagrevas i to posteno! To je jedini nacin da zglobovi spremno docekaju taj stres. Ragibavanje, pa zagrevanje pa nalo istezanja i onda tek glavna vezba.

Upravo zbog toga si i zeznuo, ne dovoljno razgiban i zagrejan.

Takodje se konsulutuj sa nekim iskusnijim bas ko bi ti mozda znao reci da li imas neki disbalans u jacini misica jer je i to jedan od cestih razloga.

Sto se tice prevencije svakako da su preparati na bazi glukozamina, MSM-a i hondoritina pozeljni a za lecenje probaj sa fastumom najvise dve nedelje pa ako nije bolje prestani. Takodje konjskom mascu mozes stalno, i nocu stavljati obloge t.j. utopljvati, prijace jako kolenima. Znaci namazes sa dosta konjske masti i obavijes krpama i najlon kesom. Probaj ako te ne mrzi, bice bolje garantujem.

I par masaza ako te boli bi svakako bilo super, da ti bas obrati paznju maser/maserka na "rad" oko kolena da i izbaci i razbije mlecne kiseline koja se sigurno nakupila jer se ispod kolena najvise nje skuplja a ne odstranjuje se kao sto je poput misica, znaci jedini nacin da se sa tog mesta razbije i odstrani je masaza.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #4 poslato: Februar 19, 2011, 12:44:07 pre podne »

Isto sam imala problem sa kolenom i vec drugu godinu pijem Geladrink forte, ne non stop, ispijem jednu kutiju, pa posle sest meseci opet. Preparat sadrzi kolagen, glukozamin, MSM, Boswellia Serrata i vitamini minerali
Sačuvana
KDT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #3 poslato: Februar 18, 2011, 10:51:12 posle podne »

Pozdrav forumasi , od nedavno pratim ovaj forum , citam , edukujem se itd itd... Vidim da ovde ima par vrlo dobrih i iskusnih ljudi koji svakodnevno pomazu svojim znanjem nove pocetnike , sportiste itd...
Naime ja imam pomalo specifican problem sa bolom iznad kolena... Pre sam imao problema sa samim kolenima i pripojima ispod casice.. Resio sam to dobrim istezanjem , glukozaminom i laganim treninzima.. No medjutim sada godinu-dve kasnije sam malo ojacao.. Napredovao i sada imam problem iznad kolena.. Znaci iznac casice
Naprimer, 3 puta nedeljno radim duboke cucnjeve sa povecim tezinama... 180+ kg i sve to bude manje vise okej dok sam ja vruc i zagrejan.. Ali kad se ohladim ili kad sutradan ustanem iz kreveta boli znac kolena ubise.. Ti pripoji , ligamenti sta li vec ne znam ni sam...
E sad to me nije sprecilo da jako treniram jer imam drzavno prevenstvo za 3 meseca a i ti bolovi uglavnom prodju posle 2-3 dana..
Znaci konkretno bol je posle jakog treninga nogu u predelu negde od 1-2 cm od casice pa do nekih 10ak cm iznad casice prema kukovima...
E sad, znam da ce te mi preporuciti dobra zagrevanja i istezanja posle svakog treninga , glukozamin i masaze... Sve je to meni jasno i ja to vec sad radim...Ali me prosto zanima sta bih ja jos mogao da uradim povodom toga kako bi se to sto pre zalecilo? Znaci svi predlozi , sve sto moze doprineti bilo kakvom napredku , poboljsanju... A da pritom ne prestanem sa redovnim treninzima
To bi bilo to, svi saveti su dobrodosli! Hvala unapred!
Pedja hvala na odgovoru!
Hmm kolagen?Nije mi poznata ta supstanca niti se secam da sam je video u nekim joint preparatima... Koristio sam do sada samo Natrol-ov MSM&Glucosamine preparat... I pomagalo je malo...
Cucnjeve do 90% ugao sam vec probavao.. To i jeste najbolnija tacka.. Znaci skoro nista ne boli skroz u dubokom cucnju (kada sednem na listove skroz) niti boli pri zavrshnici cucnja kada se ispravljam.. Nego negde izmedju u tom polu cucnju... To je ono najgore :S
Drugo sto sam probavao je da smanjim malo tezinu ali da povecam broj ponavljanja.. I to se nije pokazalo lose.. Sutradan pripoji mnogo manje bole ali opet tako nailazim na jedan drugi problem.. A to je da se nas sistem treninga nedeljno menja.. I da necu uvek moci da radim recimo petice na 170 kg cucanj.. Moracu nekad i dvojke na 200 kg primer.. ili keca na 220... A posle takvih teskih serija pripoji u penziju odma! :S
Dali mozda imate jos nekih predloga u vidu poboljsanja i ojacavanja ovih tetiva? Neke terapije? Ili kreme , lekovi koji bi mogli makar malo pomoci...
Elektroliza mozda?
Jedan sportski lekar mi je preporucio da uvece pre spavanja izmasiram kolena  i pripoje  kremama koje hlade poput zelenog ben gay-ja ili konjske masti.. I da na bolna mesta nanesem malo vise kreme i da sve to tako zajedno umotam nekom kesom ili folijom.. I da tako prespavam...
Tako da u ponedeljak trcim u apoteku kupiti neku kremicu pa probati da vidim pomaze li:)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Februar 18, 2011, 02:45:36 posle podne »

Pozdrav kdi, izvini na malo kasnijem odg, bio sam na putu.
Problem koji navodiš je preopterećenje pripoja kvadricepsa na pateli (čašici) - bol iznad čašice. Kvadriceps može više da radi, nego što njegova tetiva može da nosi...
Mislim da su razlog duboki čučnjevi, probaj da radiš čučanja do 90 stepeni. Ako ne bude bolje, probaj da malo smanjiš težinu na čučnju. + supl glukozamin i kolagen - ojačaće tetive.
puno uspeha
 :)
Sačuvana
KDT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #1 poslato: Februar 14, 2011, 02:02:27 posle podne »

Pozdrav forumasi , od nedavno pratim ovaj forum , citam , edukujem se itd itd... Vidim da ovde ima par vrlo dobrih i iskusnih ljudi koji svakodnevno pomazu svojim znanjem nove pocetnike , sportiste itd...
Naime ja imam pomalo specifican problem sa bolom iznad kolena... Pre sam imao problema sa samim kolenima i pripojima ispod casice.. Resio sam to dobrim istezanjem , glukozaminom i laganim treninzima.. No medjutim sada godinu-dve kasnije sam malo ojacao.. Napredovao i sada imam problem iznad kolena.. Znaci iznac casice
Naprimer, 3 puta nedeljno radim duboke cucnjeve sa povecim tezinama... 180+ kg i sve to bude manje vise okej dok sam ja vruc i zagrejan.. Ali kad se ohladim ili kad sutradan ustanem iz kreveta boli znac kolena ubise.. Ti pripoji , ligamenti sta li vec ne znam ni sam...
E sad to me nije sprecilo da jako treniram jer imam drzavno prevenstvo za 3 meseca a i ti bolovi uglavnom prodju posle 2-3 dana..
Znaci konkretno bol je posle jakog treninga nogu u predelu negde od 1-2 cm od casice pa do nekih 10ak cm iznad casice prema kukovima...
E sad, znam da ce te mi preporuciti dobra zagrevanja i istezanja posle svakog treninga , glukozamin i masaze... Sve je to meni jasno i ja to vec sad radim...Ali me prosto zanima sta bih ja jos mogao da uradim povodom toga kako bi se to sto pre zalecilo? Znaci svi predlozi , sve sto moze doprineti bilo kakvom napredku , poboljsanju... A da pritom ne prestanem sa redovnim treninzima
To bi bilo to, svi saveti su dobrodosli! Hvala unapred!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.137 sekundi sa 14 upita.