TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 08, 2024, 09:04:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: zglobovi  (Pročitano 14508 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #67 poslato: Maj 20, 2011, 10:57:42 pre podne »

no frks.. stiže evetually ;)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #66 poslato: Maj 19, 2011, 11:15:06 posle podne »

Mechanisms of gene regulation by vitamin D3 receptor: a network of coactivator interactions
Jel ovako nešto?
Skinula sam rad sa univerzitetske mreže mogu ti ga poslati na mail npr...

O da. :D Bio bih vrlo zahvalan ako bi to dobio na mail. :) (Šaljem adresu na PM.)

Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #65 poslato: Maj 19, 2011, 03:04:18 posle podne »


A evo i nešto novije.. abstrakt rada

New insights into the mechanisms of vitamin D action

Abstract

The biologically active metabolite of vitamin D, 1,25-dihydroxyvitamin D3 (1,25(OH)2D3) is a secosteroid whose genomic mechanism of action is similar to that of other steroid hormones and is mediated by stereospecific interaction of 1,25(OH)2D3 with the vitamin D receptor (VDR) which heterodimerizes with the retinoid X receptor (RXR). After interaction with the vitamin D response element (VDRE) in the promoter of target genes, transcription proceeds through the interaction of VDR with coactivators and with the transcription machinery. The identification of the steps involved in this process has been a major focus of recent research in the field. However, the functional significance of target proteins as well as the functional significance of proteins involved in the transport and metabolism of vitamin D is also of major importance. Within the past few years much new information has been obtained from studies using knockout and transgenic mice. New insight has been obtained using this technology related to the physiological significance of the vitamin D binding protein (DBP), used to transport vitamin D metabolites, as well as the physiological significance of target proteins including 25-hydroxyvitamin D3 24-hydroxylase (24(OH)ase), 25-hydroxyvitamin D3-1α-hydroxylase (1α-(OH)ase), VDR, and osteopontin. The crystal structure of the DBP and the ligand binding domain of the VDR have recently been reported, explaining, in part, the unique properties of these proteins. In addition novel 1,25(OH)2D3 target genes have been identified including the epithelial calcium channel, present in the proximal intestine and in the distal nephron. Thus in recent years a number of exciting discoveries have been made that have enhanced our understanding of mechanisms involved in the pleiotropic actions of 1,25(OH)2D3.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #64 poslato: Maj 19, 2011, 03:02:27 posle podne »

Mechanisms of gene regulation by vitamin D3 receptor: a network of coactivator interactions
Jel ovako nešto?
Skinula sam rad sa univerzitetske mreže mogu ti ga poslati na mail npr...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #63 poslato: Maj 18, 2011, 12:36:15 pre podne »

Ma nema veze. Pitah da neko nema nešto na prvu loptu onako slučajno. Kad budem imao vremena ću prokopati i sam. ;) Tnx anyway.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #62 poslato: Maj 17, 2011, 11:00:25 posle podne »

huh, bio, zado si nam težak domaći  :D treba ti neki hard PhD za to  :'(
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #61 poslato: Maj 17, 2011, 01:56:38 posle podne »

Da, tu opštu priču znam, ono rahitis kod dece, kalcijum, i slično... Samo sam hteo da priupitam ako ste imali baš neko teško detaljisanje na tu temu.

Tnx anyway. TakoĂ°e, ako Danijela slučajno ima nešto... (;))

Nisam sigurna na šta misliš... na koje gene deluje, kako, zašto i sl.... obzirom da je efekat vitamina D jasan ne znam šta bi to drugo rekla... konkretizuj pitanje pa ćemo naći odgovor ;)

Upravo to. Na koje gene deluje, za koji se tip nuklearnog receptora vezuje (što za uzvrat aktivira koje regulatorne proteine), takĂ°e zavisnost od doza (npr jasna je uloga testosterona, ali opet dosta zavisi i od njegove količine i od sprege sa drugim hormonima isl)... Dakle detalji. (Ili drugim rečima ako imate bilo koji interesantan rad o načinu dejstva vit D slobodno mi pustite link.)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #60 poslato: Maj 17, 2011, 11:08:07 pre podne »

Da, tu opštu priču znam, ono rahitis kod dece, kalcijum, i slično... Samo sam hteo da priupitam ako ste imali baš neko teško detaljisanje na tu temu.

Tnx anyway. TakoĂ°e, ako Danijela slučajno ima nešto... (;))

Nisam sigurna na šta misliš... na koje gene deluje, kako, zašto i sl.... obzirom da je efekat vitamina D jasan ne znam šta bi to drugo rekla... konkretizuj pitanje pa ćemo naći odgovor ;)
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #59 poslato: Maj 17, 2011, 08:53:54 pre podne »

13 meseci.. hvala:)
a sad nazad na temu... zglobovi... ima li neko da ga ne boli bar jedan? ;)
Mene ubiše laktovi, nagruvao sam u ovu nedelju sve žive treninge pa još i takmičenje u nedelju u armwrestlingu. Pa me bolucka sve oko laktova :)
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #58 poslato: Maj 17, 2011, 12:26:54 pre podne »

Da, tu opštu priču znam, ono rahitis kod dece, kalcijum, i slično... Samo sam hteo da priupitam ako ste imali baš neko teško detaljisanje na tu temu.

Tnx anyway. TakoĂ°e, ako Danijela slučajno ima nešto... (;))
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #57 poslato: Maj 16, 2011, 06:48:44 posle podne »

interesantno pitanje, može biti da ti znaš i više o tome....
anw, receptor za vitamin d prisutan na ćelijama brojnih organa - kostiju, creva, bubrega, paratiroidnih žlezdi, kao i mozak, srce, polne žlezde. efekat je ekspresija odredjenih gena.... osnovno je vezano za metabolizam kalcijuma (lučenje parat hormona, apsorpciju kalcijuma, ravotežu u kostima....). takodje utiče na sazrevanje i diferencijaciju ćelija, posebno nervnih ćelija, imunih ćelija (natular kiler, makrofagi).......
 :o
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #56 poslato: Maj 16, 2011, 04:01:34 posle podne »

Kad pomenuste već D3 (ovo se pre svega odnosi na vas doktore), jel imate neki ozbiljan materijal vezan za hormonsko dejstvo vit D3? (Pošto ima cela priča da se kao i tiroidni i steroidni hormoni vezuje za nuklearne receptore i utiče na ekspresiju gena.)
Ako imate nešto da ste već slučajno čitali na tu temu prosledite. Tnx. :)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #55 poslato: Maj 16, 2011, 03:33:34 posle podne »

vitamin d13? (ili d3)

sorry D3 :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #54 poslato: Maj 16, 2011, 03:08:55 posle podne »

zaštita, lečenje i prevencija oštećenja zgloova - glukozamin (kombinacija sa msm i hondrotinom) podstiču kvalitet i regeneraciju hrskavice http://www.pansport.rs/Zastita-zglobova.html]
[url]http://www.pansport.rs/Zastita-zglobova.html
[/url]
trebalo bi uzimati u kontinuitetu tri meseca (ciklus ćelija hrskavice - hondrocita).... bilo bi dobro nakon tri meseca ponoviti još jedan tromesečni ciklus terapije.....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #53 poslato: Maj 16, 2011, 03:02:06 posle podne »

vitamin d13? (ili d3)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 14 upita.