TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: DannyMet

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 06:37:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povecanje mase :(  (Pročitano 9086 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6020


« Odgovor #5 poslato: Jul 22, 2023, 03:27:44 posle podne »

Pozdrav.
Dodao bih samo da vodiš računa kako ćeš povećati kalorije. Znači bitna je i pravilna ishrana. Pica i koka kola ti isto mogu obezbediti kalorije, ali to nije pravilna ishrana. Bitno je da imaš zdrave namirnice koje će ti pružiti i dobar imunitet, kao i pravilno funkcionisanje organizma. Ima mnogo aplikacija za kombinovanje namirnica i računanje kalorija. Recimo Myfitnesspal.
Zato sam i napisao da kod povecanja kalorija ne bude nezdravih kalorija.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Ma naravno. Samo sam hteo još jednom da napomenem. Svako može da ode u pekaru i da pojede puno kalorija, pa su to prazne kalorije.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27510


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #4 poslato: Jul 22, 2023, 03:17:09 posle podne »

Pozdrav.
Dodao bih samo da vodiš računa kako ćeš povećati kalorije. Znači bitna je i pravilna ishrana. Pica i koka kola ti isto mogu obezbediti kalorije, ali to nije pravilna ishrana. Bitno je da imaš zdrave namirnice koje će ti pružiti i dobar imunitet, kao i pravilno funkcionisanje organizma. Ima mnogo aplikacija za kombinovanje namirnica i računanje kalorija. Recimo Myfitnesspal.
Zato sam i napisao da kod povecanja kalorija ne bude nezdravih kalorija.

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről

Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6020


« Odgovor #3 poslato: Jul 22, 2023, 03:04:52 posle podne »

Pozdrav.
Dodao bih samo da vodiš računa kako ćeš povećati kalorije. Znači bitna je i pravilna ishrana. Pica i koka kola ti isto mogu obezbediti kalorije, ali to nije pravilna ishrana. Bitno je da imaš zdrave namirnice koje će ti pružiti i dobar imunitet, kao i pravilno funkcionisanje organizma. Ima mnogo aplikacija za kombinovanje namirnica i računanje kalorija. Recimo Myfitnesspal.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27510


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2 poslato: Jul 22, 2023, 02:32:22 posle podne »

Dobro nam dosao.
Ako ti je cilj povecanje misicne mase ja bih ti preporucio da ne treniras vise od 4 puta nedeljno i to 3-4 vezbe po misicnoj grupi,po 4 serija sa 6-8 ponavljanja.

Kod hrane gledaj da ima sto vise kalorija ali da ne bude nezdravih masti.MOj predlog ti je snack izmedu obroka u vidu banane,kikiriki putera,koje isto mozes staviti u protein pa ce samim tim biti i ukusniji.

Da odredis koliko ti je hrane potrebno trebao bi zapisati koliko sada jedes i to povecati za 20-30%.Moglo bi i vise samo se plasim da ti to ne bude salo,jer nam je cilj povecanje ciste misicne mase.

KOd povecanja telesne tezine ono sto bih ti preporucio je neki gejner ali gledaj da ne bude prepun secera nego da bude kvalitetan.Druga stvar sto bih isto preporucio  je kreatin.Treca stvar je uzimanje vitamina B.Ima tu jos dosta stvari samo je pitanje koliki ti je budzet,ali ovo su neki osnovni suplementi za dobijanje ciste misicne mase.

Ja nisam miljenik aplikacija kada je u pitanju trening,ali sigurno ima.Ako treba napisacu ti vezbe koje da radis ili pitaj koja vezba te interesuje.
Sačuvana
Allleksandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #1 poslato: Jul 22, 2023, 01:20:26 posle podne »

Pozdrav svima,
Visina 183, Tezina: 75, Godine:25 - Radim u 3 smene, Aktivan i nakon zavrsene smene.
Izgledom podsecam: https://body.ba/pictures/article/pages/181259-mrsavi-jelo.jpg
Cilj ( priblizno - Nesto manje ): https://i.pinimg.com/236x/e0/73/75/e07375ecf45a43db280f76665466da4d.jpg
apsolutni sam pocetnik, procitao sam dosta tema ovde na forumu ali mi jos uvek dosta toga nije jasno.

Koliko puta nedeljno trenirati?
Kako da odredim koliko mi je hrane i koje potrebno kako bih postigao povecanje misicne mase?,
Kako da odredim koje dodatke da uzimam uz ishranu?,
Kako bi kvalitetno rasporedio masu planiram da preuzmem sa google-play-a neke od ponudjenih aplikacija kako bih znao koje vezbe ce pogoditi koju grupu misica. Da li je to dobro? i ako neko ima predlog za app.

Mozete mi ostaviti i linkove pa cu dalje da pokusam da se snadjem, unapred zahvalan
« Poslednja izmena: Jul 22, 2023, 01:48:29 posle podne od strane Allleksandar » Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 14 upita.