TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395639 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 09:34:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 39 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glad i bes su povezani  (Pročitano 19772 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6046


« Odgovor #69 poslato: Avgust 05, 2022, 09:21:20 posle podne »

Zato se u tim trenucima ne preporucuje tusiranje toplom vodom. Vise da bude prema hladnoj.
Ok,to mi je logicno,to su mi tako i rekli,ali za preznojavanje su rekli da skida temperaturu.Da na toplo telo tako reaguje da se rashladi...tako su mi objasnjavali.Ja vam verujem samo mi nije jasno kako onda isti lekari kao vi u drugom gradu preporucuju nesto sasvim obrnuto od toga sto vi kazete?Zar medicina nije takva da je svugde ista?
Preznojavanje snizava temperaturu. To jeste. Ili se desi spontano ili pod uticajem nekog antipiretika. Ne znam da li si pio brufen ili paracetamol ili neki drugi antipiretik,pa si se onda preznojio ili sta je u pitanju. Bas me interesuje. Onda moze osoba da se pokrije,pa da ceka da se preznoji, mada bi se preznojila i da se nije pokrila. Ali kad je niza temperatura,nekada se samo spusti temp, bez preznojavanja.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3296


« Odgovor #68 poslato: Avgust 05, 2022, 08:43:41 pre podne »

Hah to je dobro pitanje? Svi imamo različita načela kojih se držimo. Na kraju krajeva, sve zavisi i od procene stanja pacijenta.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #67 poslato: Avgust 04, 2022, 09:25:01 posle podne »

Zato se u tim trenucima ne preporucuje tusiranje toplom vodom. Vise da bude prema hladnoj.
Ok,to mi je logicno,to su mi tako i rekli,ali za preznojavanje su rekli da skida temperaturu.Da na toplo telo tako reaguje da se rashladi...tako su mi objasnjavali.Ja vam verujem samo mi nije jasno kako onda isti lekari kao vi u drugom gradu preporucuju nesto sasvim obrnuto od toga sto vi kazete?Zar medicina nije takva da je svugde ista?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #66 poslato: Avgust 04, 2022, 09:22:24 posle podne »

Svako zagrevanje je apsolutno kontraindikovana. Samo još uvek jak organizam može podneti to, ako je organizam slabašan to je jako štetno.
Onda mi stvarno nije jasno zasto su mi to lekari u Subotici  preporucili?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #65 poslato: Avgust 04, 2022, 09:21:16 posle podne »

Preznojavanje ima samo jednu svrhu – a to je da se organizam rashladi, da vam se spusti telesna temperatura.
Onda zasto si napisala da preznojavanje ima jednu svrhu a to je da se organizam rashladi,da vam se spusti temperatura?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #64 poslato: Avgust 04, 2022, 09:17:17 posle podne »

Sto se tice visoke temperature. Samo cu reci denaturacija proteina. Otprilike preko 42 stepena Celzijusova krecu ireverzibilne promene. Pa kada se ljudi jos utople, onda bude slicna situacija. A to sto je neko izmerio 39,pa se pokrio,znaci da ce biti blizu da sam sebe sredi.

iako se i sam protivim pregrejavanjem tokom temperature, a praktikovao sam to kao mali....znate sta mi nije jasno? Sta se desilo pa nakon tog preznojavanja zaista vise nismo imali temperaturu i bilo nam je bolje?
Obično počne antipiretik da deluje pa temperatura spadne. Svi pre nego što se pokriju popiju neki lek. 😂
A ko nije popio lek?Kao mali jesam pio sigurno,ali kao odrastao covek cesto sam ostajao bez iakavih lekova i desavalo se da sam tek ujutru popio nesto za skidanje temperature....kako to objasnjavate?

Cek, a jesi se preznojavao pokrivanjem?
Jesam,celo detinjstvo,pa cak i pre par godina.Zato sam i pitao kako mi se nije desilo nista a uvek sam tako skidao temperaturu.

Dobro je da ti se nije desilo nista...
Zadnji put pre godinu dana kada sam imao koronu onda su mi i lekari preporucili znojenje i da se obucem sto vise.Tusiranje tako da pri kraju bude hladnije.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6046


« Odgovor #63 poslato: Avgust 04, 2022, 09:07:44 posle podne »

Zato se u tim trenucima ne preporucuje tusiranje toplom vodom. Vise da bude prema hladnoj.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3296


« Odgovor #62 poslato: Avgust 04, 2022, 12:08:25 posle podne »

Svako zagrevanje je apsolutno kontraindikovana. Samo još uvek jak organizam može podneti to, ako je organizam slabašan to je jako štetno.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3296


« Odgovor #61 poslato: Avgust 04, 2022, 12:07:21 posle podne »

Preznojavanje ima samo jednu svrhu – a to je da se organizam rashladi, da vam se spusti telesna temperatura. Znojem se iz organizma ne izbacuju ni mikroorganizmi ni toksini, izbacuje se voda i neki elektroliti (soli, kalijum, hlor). Slično je i kada se preznojite u sauni, na času fizičkog, na treningu, na letnjoj vrućini… Samo se izbace voda i nešto elektrolita, i organizam vam se malo rashladi, kako se ne bi pregrejao. Sama povišena temperatura podstiče organizam na preznojavanje, tako da će sam krenuti da se znoji svakako i bez ćebeta itd.
Ako nam se telo rashladi putem spustanjem telesne temperature onda zasto se ne preporucuje pokrivanje cebetom ili blago preznojavanje kod povisene telesne temperature?
Zato što utopljavanje samo po sebi povećava temperaturu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #60 poslato: Avgust 04, 2022, 06:24:57 pre podne »

Sto se tice visoke temperature. Samo cu reci denaturacija proteina. Otprilike preko 42 stepena Celzijusova krecu ireverzibilne promene. Pa kada se ljudi jos utople, onda bude slicna situacija. A to sto je neko izmerio 39,pa se pokrio,znaci da ce biti blizu da sam sebe sredi.

iako se i sam protivim pregrejavanjem tokom temperature, a praktikovao sam to kao mali....znate sta mi nije jasno? Sta se desilo pa nakon tog preznojavanja zaista vise nismo imali temperaturu i bilo nam je bolje?
Obično počne antipiretik da deluje pa temperatura spadne. Svi pre nego što se pokriju popiju neki lek. 😂
A ko nije popio lek?Kao mali jesam pio sigurno,ali kao odrastao covek cesto sam ostajao bez iakavih lekova i desavalo se da sam tek ujutru popio nesto za skidanje temperature....kako to objasnjavate?

Cek, a jesi se preznojavao pokrivanjem?
Jesam,celo detinjstvo,pa cak i pre par godina.Zato sam i pitao kako mi se nije desilo nista a uvek sam tako skidao temperaturu.

Dobro je da ti se nije desilo nista...
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #59 poslato: Avgust 03, 2022, 08:34:53 posle podne »

Tu više pomaže ležanje, mirovanje, sam i uzimanje vitamina i/ili antipiretika.
Sa tim se maximalno slazem.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #58 poslato: Avgust 03, 2022, 08:33:57 posle podne »

Preznojavanje ima samo jednu svrhu – a to je da se organizam rashladi, da vam se spusti telesna temperatura. Znojem se iz organizma ne izbacuju ni mikroorganizmi ni toksini, izbacuje se voda i neki elektroliti (soli, kalijum, hlor). Slično je i kada se preznojite u sauni, na času fizičkog, na treningu, na letnjoj vrućini… Samo se izbace voda i nešto elektrolita, i organizam vam se malo rashladi, kako se ne bi pregrejao. Sama povišena temperatura podstiče organizam na preznojavanje, tako da će sam krenuti da se znoji svakako i bez ćebeta itd.
Ako nam se telo rashladi putem spustanjem telesne temperature onda zasto se ne preporucuje pokrivanje cebetom ili blago preznojavanje kod povisene telesne temperature?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #57 poslato: Avgust 03, 2022, 08:32:09 posle podne »

Sto se tice visoke temperature. Samo cu reci denaturacija proteina. Otprilike preko 42 stepena Celzijusova krecu ireverzibilne promene. Pa kada se ljudi jos utople, onda bude slicna situacija. A to sto je neko izmerio 39,pa se pokrio,znaci da ce biti blizu da sam sebe sredi.

iako se i sam protivim pregrejavanjem tokom temperature, a praktikovao sam to kao mali....znate sta mi nije jasno? Sta se desilo pa nakon tog preznojavanja zaista vise nismo imali temperaturu i bilo nam je bolje?
Obično počne antipiretik da deluje pa temperatura spadne. Svi pre nego što se pokriju popiju neki lek. 😂
A ko nije popio lek?Kao mali jesam pio sigurno,ali kao odrastao covek cesto sam ostajao bez iakavih lekova i desavalo se da sam tek ujutru popio nesto za skidanje temperature....kako to objasnjavate?

Cek, a jesi se preznojavao pokrivanjem?
Jesam,celo detinjstvo,pa cak i pre par godina.Zato sam i pitao kako mi se nije desilo nista a uvek sam tako skidao temperaturu.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27523


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #56 poslato: Avgust 03, 2022, 08:30:43 posle podne »

Sto se tice visoke temperature. Samo cu reci denaturacija proteina. Otprilike preko 42 stepena Celzijusova krecu ireverzibilne promene. Pa kada se ljudi jos utople, onda bude slicna situacija. A to sto je neko izmerio 39,pa se pokrio,znaci da ce biti blizu da sam sebe sredi.

iako se i sam protivim pregrejavanjem tokom temperature, a praktikovao sam to kao mali....znate sta mi nije jasno? Sta se desilo pa nakon tog preznojavanja zaista vise nismo imali temperaturu i bilo nam je bolje?
Obično počne antipiretik da deluje pa temperatura spadne. Svi pre nego što se pokriju popiju neki lek. 😂
A ko nije popio lek?Kao mali jesam pio sigurno,ali kao odrastao covek cesto sam ostajao bez iakavih lekova i desavalo se da sam tek ujutru popio nesto za skidanje temperature....kako to objasnjavate?
Temperatura moze i sama da spadne. Sve zavisi od stanja. Zato se antipiretici preporucuju tek ako temp predje 38 ili 38.5.
Ja dok ne stigne do 40 stepeni ja ni ne uzimam nista.Retko kad imam temperaturu ali onda ispod 40 ne stane.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3296


« Odgovor #55 poslato: Avgust 03, 2022, 06:31:13 posle podne »

Tu više pomaže ležanje, mirovanje, sam i uzimanje vitamina i/ili antipiretika.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 39 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 18 upita.