TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395119 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:31:14 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 | 

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 ... 10
1
Strongmen / Odg: WSM 2024
« Poslednja poruka od strane Miki Mihajlovic poslato danas u 07:17:19 pre podne »
Evo sada vec nadam se konacne liste takmicara za WSM 2024.Zato kazem nadam se konacne da nece biti vise povreda medu takmicarima.Ove godine je bilo vise nego inace.Desi se 2-3 ali 5-6 kao ove godine....

1 Mitchell Hooper🇨🇦
2 Wes Derwinsky🇨🇦
3 Tom Stoltman🇬🇧
4 Luke Stoltman🇬🇧
5 Adam Bishop🇬🇧
6 Gavin Bilton🇬🇧
7 Kevin Faires🇺🇸
8 Kane Francis🇬🇧
9 Oskar Ziolkowski🇵🇱
10 Trey Mitchell🇺🇸
11 Tom Evans🇺🇸
12 Rob Kearney🇺🇸
13 Bobby Thompson🇺🇸
14 Evan Singleton🇺🇸
15 Spenser Remick🇺🇸
16 Pavlo Kordiyaka🇺🇦
17 Matthew Ragg🇳🇿
18 Eddie Williams🇦🇺
19 Rauno Heinla🇪🇪
20 Pa O’Dwyer🇮🇪
21 Marcus Crowder🇺🇸
22 Aivars Smaukstelis🇱🇻
23 Jaco Schoonwinkel🇿🇦
24 Austin Andrade🇺🇸
25 Evans Nana🇬🇭
26 Nathan Goltry🇺🇸
27 Nicolas Cambi🇮🇹
28 Ondra Fojtu🇨🇿
29 Tristian Hoath🇨🇦
30 Adam Roszkowski🇵🇱

Rezerve:
Stefan Torfason🇮🇸
Paul Smith🇬🇧
2
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Akutni pankreatitis / Upala pankreasa nakon Uskršnjeg posta
« Poslednja poruka od strane Miki Mihajlovic poslato danas u 07:13:19 pre podne »
To preporuucujem i sad tokom i posle Uskrsnjih praznika kao i posle da se ne preterava ni u cemu pa onda necemo sokirati nas organizam i necemo imati ovakve probleme. ;)
Znam da to nije tako jednostavno,ali verujte mi da vredi.Taj nesnosan bol u stomaku satima.....ne vredi toliko.
3
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Akutni pankreatitis / Upala pankreasa nakon Uskršnjeg posta
« Poslednja poruka od strane Miki Mihajlovic poslato danas u 07:11:00 pre podne »
Nesto slicno sam imao posle takmicenja u bodi bildingu.U toku dijete jesam jeo meso i to pilece grudi,ali zato odmah posle takmicenja sam se uvek prejedao i onda sam 2 dana bio bolestan.Bile su to hrane koje su mi najvise "falile" tokom tromesecne dijete a to je uglavnom bila pizza,burek,cokolada....Bio sam u stanju da za jedno vece pojedem i popijem od 5-8kg telesne tezine koliko sam na jutro posle takmicenja cesto imao.To sam samo kod prva 2 takmicenja uradio posle sam shvatio da to bas i nije dobro sto radim pa nisam preterivao.Jesam jeo te hrane koje su mi nedostajale ali se nisam prejedao i ne odmah sve. ;)
4
Sportske povrede / Odg: polomljena rebra - suplementi
« Poslednja poruka od strane Zoltan Kozma poslato April 24, 2024, 08:55:18 pre podne »
I ja preporucujem Animal Flex,ali bar dve kutije da se uzmi bez prekida.
5
Akcije / Odg: 24h akcija
« Poslednja poruka od strane Zoltan Kozma poslato April 24, 2024, 08:52:46 pre podne »
Akcija
6
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Akutni pankreatitis / Upala pankreasa nakon Uskršnjeg posta
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato April 23, 2024, 08:06:32 posle podne »
Akutni pankreatitis se leči u bolnici.
Ljudi sa blagim akutnim pankreatitisom najčešće počinju da se oporavljaju u roku od oko nedelju dana i ne doživljavaju dalje probleme.
Oni sa teškim akutnim pankreatitisom mogu biti lošijeg zdravstvenog stanja i/ili razviti komplikacije koje zahtevaju dalje lečenje. U tom slučaju lečenje i oporavak može potrajati mnogo duže.
7
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Akutni pankreatitis / Upala pankreasa nakon Uskršnjeg posta
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato April 23, 2024, 08:02:33 posle podne »
Postoje ugrubo laki i teški oblici akutnog pankreatitisa.
Laki oblik znači laganu upalu pankreasa i naziva se još i edematozni pankreatitis. Teški se karakteriše nekrozom (razaranjem) pankreasa i okolnih tkiva, a veoma često zbog izlučivanja otrovnih materija u krvi, dolazi do oštećenja drugih vitalnih (po život važnih) organa. Srećom oko 80% ljudi dobije laku upalu koja nije povezana sa fatalnim ishodom.
8
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Akutni pankreatitis / Upala pankreasa nakon Uskršnjeg posta
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato April 23, 2024, 07:57:27 posle podne »
Glavni simptom akutnog pankreatitisa je jak bol u srednjem delu stomaka , iznad pupka, koji veoma često putuje obostrano ispod rebarnog luka i potom se projektuje u leđima.
Često se to opisuju kao “stezanje kaiša” oko gornjeg dela stomaka.
Dodatni simptomi su:
•   Mučnina ili povraćanje
•   Loše varenje
•   Visoka temperatura od 38°C ili više (groznica)
•   Žutilo beonjača i žuta boja kože, iako to može biti manje očigledno na smeđoj ili crnoj koži (žutica)
•   Osetljivost ili oticanje stomaka
•   Ubrzan rad srca (tahikardija) ili ubrzano disanje.

Bol često nastupa posle obilnog masnog obroka. Takođe, može nastati i posle "napada žuči" koji podrazumeva da postoji kamenje u žučnoj kesici. Upravo konzumiranje jaja često predstavlja jedan od glavnih okidača za pomeranje kamenčića u žučnoj kesi, što može da dovede do njene upale. Na upalu žučne kese može da se nadoveže i upala pankreasa.
Akutni pankreatitis neretko nastaje i posle konzumiranja alkohola, koji čak i ne mora da bude povezano sa velikom količinom pijenja istog. Ono što je ovih dana rizično je da su obilni i jaki praznični obroci, neretko praćeni upotrebom alkoholnih pića.
9
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Akutni pankreatitis / Upala pankreasa nakon Uskršnjeg posta
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato April 23, 2024, 07:48:07 posle podne »
Uskršnji praznici se nadovezuju na Veliki post, tako da se naš sistem za varenje hrane dugo nije susretao sa masnim obrocima. Konzumiranje masne i jako začinjene hrane, velike količine iste, kao i alkohola može da bude ozbiljan razlog za nastanak akutnog pankreatitisa.

Akutni pankreatitis je naglo nastalo zapaljenje pankreasa, koje može da zahvati okolne, ali u težim slučajevima i udaljene organe, te može dovesti do ozbiljnog zdravstvenog problema.
10
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Akutni pankreatitis / Upala pankreasa nakon Uskršnjeg posta
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato April 23, 2024, 07:44:59 posle podne »
U toku je Uskršnji post među pripadnicima pravoslavne veroispovesti što znači da mnogo ljudi se suzdržavaju od preteranog konzumiranja hrane, a ne unose namirnice životinjskog porekla. Nakon ovog perioda dolazi period slavlja Uskrsa, čuveno kucanje jajima i velika konzumacija jaja, masne hrane, pa čak i alkohola.
Svako prejedanje, preterivanje u ishrani, nagle promene, iz posnog u masno, i obrnuto, predstavljaju svojevrsni šok za organizam. Ukoliko preterate u hrani može doći ne samo do nadimanja stomaka i taloženja kilograma i masnoće, već i do ozbiljnih zdravstvenih problema kao što je akutni pankreatitis.
Stranice: [1] 2 3 ... 10
SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 15 upita.