TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 02:07:11 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Cao svima  (Pročitano 2318 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Jun 29, 2012, 09:34:35 posle podne »

Suština suplemenatcije kreatinom je daleko od toga što ti pričaš..
kreatin možda povuče vodu u mišiće ali je njegova suština da ti pomogne da povećaš težine kako bi HRANOM povećao obim mišića
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Jun 29, 2012, 08:44:01 pre podne »

Podatak da je creatin najcesce koriscen suplement i da nauka stoji iza toga ako se dozirao optimalno ima efekta govori o tome da ga mozes koristiti.Naduven izgled dobijaju svi koju u u suficitu sa UH,ukoliko doziras dnevni unos istih naduvenost misica ce biti bolja sto je jedan od pozitivnih stvari creatina osim za rad misica.Whey je bolji izbor od gainera u svakom slucaju!
Sačuvana
bajke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #8 poslato: Jun 28, 2012, 06:53:32 posle podne »

Hvala. Da li mislite da bih mogao mozda postici veci uspeh, kada bih promenio suplemente, recimo umesto volumass-a da uzmem neki whey ili nesto tome slicno, posto stvarno nisam upucen i bio sam protivnik suplementacije do pre samo pola godine... I trenutno imam isto misljenje o kreatinu, jer mi je u glavi da on daje samo naduvenost misicu (barem su me drugi ubedili u to).  Dok se nisam uverio da je napredak veoma tezak bez njih. I U stanju sam da dajem do 8-9 hiljada mesecno, ako imate da mi preporucite nesto bolje bio bih vam zahvalan.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Jun 27, 2012, 10:21:33 pre podne »

Noge i ruke nemoj raditi na istom treningu...radi grudi i ledja jedan dan,jedan dan samo ruke,jedan dan ramena i trapezijus,jedan dan noge....ili grudii biceps,ledja i triceps....
Sačuvana
bajke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: Jun 26, 2012, 08:12:41 posle podne »

Hvala na pomoci! Promenicu rezim ishrane, (nisam jeo dosta namirnica koje si mi napisala) pa cu vas obavestiti kakvi su rezultati! Nadam se da ne davim mnogo... Zamolio bih marka da mi kaze da li gresim, posto drugacije ne mogu da se iskombinujem zbog posla, sto se tice vezbanja. Kuci imam bench (80kg), bucice, spravu za zgibove i propadanja. Radim dva dana dva dana ne. Danima kada ne radim PRVI slobodan radim bench/kosi, zgibove propadanja. DRUGI dan radim ruke trbusnjake i noge. To ispada da svaka cetiri dana radim istu grupu misica, zanima me da li nesto ne valja u tom rasporedu, sve vezbe odradim bez problema, i moze se reci da sam u treningu.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Jun 26, 2012, 11:36:49 pre podne »

...samo bih dodao za kreatin ,nema potrebe da pocvecavas dozu,3 do 5 g pre i isto toliko nakon treninga je dovoljno .To napumpavanje vode sa creatinom je korisno kao i sa glikogenom,ukoliko preteras sa unodom hidrata doci ce do nagomilavanja tecnosti i van misica i to se trudi da izbegnes.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #4 poslato: Jun 26, 2012, 10:59:06 pre podne »

Uglavnom kreatin ti nece dati cistu misicnu masu vec snagu da bolje odradis treninge ali to je sad nebitno..Ono sto je vazno da ujutru moras imati obrok bogat i proteinima i UH a ne mleko i plazmu..recimo( jaja, ovsene,mleko i whey) Sto se plazme tice eventualno mozes dodati koji stapic plazme u mleko, ovsene, gde ces plus dodati ili whey protein ili belanca...Jedno cetiri obroka dnevno trebas imati ..obrok pred trening i posle takodje proteini i UH i za veceru proteini i neka salata..Od proteina( belo meso, jaja, riba ( gledaj da je ipak ukljucis u ishranu), posni sir) od UH (integralni pirinac, ovsene, jecmene, psenicne pahuljice, kuvani krompir) i naravno dosta povrca....
Sačuvana
bajke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Jun 26, 2012, 03:58:46 pre podne »

Kuvano 1 dnevno, belo meso 4x nedeljno, przena jaja, 100g feta sira 5 dana u nedelji, ovih dana dosta salata, ujutru rano vecinom plazma i mleko ili vocni jogurt. U pekari nista ne jedem.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #2 poslato: Jun 25, 2012, 10:45:30 posle podne »

Nisi napisao kakva ti je konkretno ishrana?
Sačuvana
bajke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Jun 25, 2012, 08:53:00 posle podne »

Potrebna mi je pomoc, imam 19 godina i duze vreme sam stajao na kilazi 72-74 kg nekih 2 godine. Visok sam 193 sto je jako mala kilaza za moju visinu. Poceo sam ozbiljnije da treniram pre nekih 5 meseci od kojih 4 meseca pijem volumass 35 + dekstroza, prva dva meseca uz njegovu pomoc ugojio sam se 8 kg, naredna dva stojim u mestu. Sto se tice ishrane mislim da jedem dosta 4 obroka dnevno + suplementi, jedino je problem sto slabije jedem ribu i volumas pijem sa mlekom, kojeg popijem 2l dnevno u proseku (ne znam da li je to greska). Treniram jednu grupu misica svaka 4 dana mislim da je dovoljno za odmor. Malo sam se raspitivao i ljudi mi kazu da dodam jos kreatina kako bi se napredak nastavio, sto mi se iskreno ne svidja. Koliko sam ukapirao kreatin samo da naduvenost misicima ne cistu masu. Pa bih vas molio da mi date neki savet na duzi vremenski period sta da promenim u ishrani ili suplementima, tvrdoglav sam i zarad cilja bih mogao promeniti to na period od godinu dve i nadalje... To bi bilo ukratko da ne duzim! Hvala! :)
« Poslednja izmena: Jun 25, 2012, 09:01:27 posle podne od strane bajke » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.251 sekundi sa 14 upita.