TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 03:00:32 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 276 277 [278] 279 280 ... 422 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening za danas  (Pročitano 928365 puta)
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #2168 poslato: Jul 31, 2015, 10:39:33 pre podne »

a  i sta osporavate moju gradju stalno ahahahah
pa nemam 500 kg,zdravlje je u redu i sve je okej
znam ljude koji su mnogo alarmantniji po ,,gradji'' od mene
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #2167 poslato: Jul 31, 2015, 10:38:29 pre podne »

danas lagan kružni trening-sve sprave po malo
opustanje za sutrasnji turnir
nemas uslove bas da se opustis s obzirom na gradju i trenutno stanje :)

druze odmaram malo,turnir sutra imam...ali opet ne smem skroz da se opustim posto cu se povrediti
Sačuvana
pocetnik619
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186

« Odgovor #2166 poslato: Jul 31, 2015, 10:34:48 pre podne »

danas lagan kružni trening-sve sprave po malo
opustanje za sutrasnji turnir
nemas uslove bas da se opustis s obzirom na gradju i trenutno stanje :)
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #2165 poslato: Jul 31, 2015, 09:39:23 pre podne »

ima istine peĂ°a. Najveća greška kod svih početnika je taj koncept noge jednom nedeljno, ne možeš raditi noge+ramena i sl. To su neki principi profi bodibildinga gde je uključeno mnogo faktora koji nisu u igri kod rekreativaca. Od kad sam ušao ozbiljno u teretanu, pre nekih 5 godina, nije bilo nedelje da nisam radio najmanje 2 puta noge (sq+dl), a bilo je meseci kad sam SVAKI TRENING radio neki oblik čučnja. I to je neuporedivo više posla od 1 treninga nedeljno gde se ''razvale noge''.

Ovo niko ne vidi tj ne želi da prihvati. Zašto je to tako? Ne znam, mogu samo da predpostavim da su zadovljni rezultatima. Samo, da su ti rezultati mogli biti bolji, uz da kažem više slobodnog vremena, to sigurno.

edit 1.
Samo nije FB sistem rezervisan samo za početnike. Eto ti prvi nisi početnik. Sistem je sistem, a kada se shvate principi, primnljiv je na apsolutno svim nivoima. Ja često kažem "pihtije idu sa godinama", tako je i ovde. Kada se sve isproba i javi želja za ozbiljnim rezultatima ovo će biti većini put.

edit 2.

Da se razumemo. Split sistem je odličan sistem, samo nije za svakog. Svaki vid vežbanja daje rezultate pa će tako i split i fb imati iste. Ti rezultti su u suštini naši ciljevi. Svako bi trebalo da se zapita šta mu je cilj i da na osnovu toga izanalizira iz svih uglova koji bi mu sistem treniranja više odgovarao.
« Poslednja izmena: Jul 31, 2015, 09:53:57 pre podne od strane Pedja... » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2164 poslato: Jul 31, 2015, 09:33:11 pre podne »

danas lagan kružni trening-sve sprave po malo
opustanje za sutrasnji turnir

ljudi ti kazu odmori, odmori, ali nee ti ces odraditi trening koji ti prijaa, ja ne znam brate, ali ti si mnogo tvrdoglav i glup
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #2163 poslato: Jul 31, 2015, 09:04:55 pre podne »

danas lagan kružni trening-sve sprave po malo
opustanje za sutrasnji turnir
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #2162 poslato: Jul 31, 2015, 08:52:10 pre podne »

ima istine peĂ°a. Najveća greška kod svih početnika je taj koncept noge jednom nedeljno, ne možeš raditi noge+ramena i sl. To su neki principi profi bodibildinga gde je uključeno mnogo faktora koji nisu u igri kod rekreativaca. Od kad sam ušao ozbiljno u teretanu, pre nekih 5 godina, nije bilo nedelje da nisam radio najmanje 2 puta noge (sq+dl), a bilo je meseci kad sam SVAKI TRENING radio neki oblik čučnja. I to je neuporedivo više posla od 1 treninga nedeljno gde se ''razvale noge''.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #2161 poslato: Jul 31, 2015, 07:57:03 pre podne »

Šta je najbolje raditi za noge da se juri onakva definicija kvadova kao što ima @Ironman na avataru (pretpostavljam da su to njegove noge)? Kontam da je kao i za sve potrebno vreme ali jel treba obratiti pažnju na nešto posebno, neka posebna vežba, neka posebna vrsta treninga?
Ja trenutno radim čučanj 5 serija, leg pres 5 serija, prednja ekstenzija tj šutalica 5 serija i zadnja loža 5 serija + listovi jedna vežba (menjam vežbe) 5 serija.

Nije samo SQ u pitanju, već i ceo koncept treninga. @Ironman u 7 dana ima bar 2, a nekad  i po 3 treninga nogu, kao i ostalih partija. Kada se tome pridoda i DL koji je 90% pokreta SQ-a sve ti je jasno. Frekfencija treninga je vrlo bitna stavka u konstrukciji treninga.

Ako pogledaš njegove treninge u periodu od 17.-24.07. videćeš da je uraĂ°eno 33 serije u kojima su aktivne noge, bilo prednja, bilo zadnja postura. Takav pristup ima daleko veći efekat na apsolutnu snagu, aktivaciju CNS-a i hipertrofiju nego tvoj pristup kada jednom nedeljnom odradiš po 25 serija u istom treningu.

Veliki obim ne ide sa vellikim intezitetom. Intezitet je bitan za dovoljno stimulisanje mišića. Posle velikog obima treba i veliki odmor, a veliki tj dugački odmor ti smanjuju mogućnost za češće treninge. Kao što vidiš na ndeljnom nivou je uradio mnogo više serija od tebe u većem intezitetu. A imao je i više odmora i uslova za bolji oporavak. ODMOR JE SAMO U OFF DANU.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #2160 poslato: Jul 31, 2015, 07:45:35 pre podne »

Šta je najbolje raditi za noge da se juri onakva definicija kvadova kao što ima @Ironman na avataru (pretpostavljam da su to njegove noge)? Kontam da je kao i za sve potrebno vreme ali jel treba obratiti pažnju na nešto posebno, neka posebna vežba, neka posebna vrsta treninga?
Ja trenutno radim čučanj 5 serija, leg pres 5 serija, prednja ekstenzija tj šutalica 5 serija i zadnja loža 5 serija + listovi jedna vežba (menjam vežbe) 5 serija.
to dolazi sa godinama čučnja. Ima i genetske predispozicije da se ne lažemo-noge su mi uvek bile sa najmanjim procentom masti. Definicija je od manjka hidrata 1-2 nedelje. Ta slika je konkretno sa zimovanja gde nisam ušao u teretanu 10 dana, ali sam svaki dan bio na dasci 6-7 sati, sa svojih 102-103kg :D 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2159 poslato: Jul 30, 2015, 11:40:32 posle podne »

Šta je najbolje raditi za noge da se juri onakva definicija kvadova kao što ima @Ironman na avataru (pretpostavljam da su to njegove noge)? Kontam da je kao i za sve potrebno vreme ali jel treba obratiti pažnju na nešto posebno, neka posebna vežba, neka posebna vrsta treninga?
Ja trenutno radim čučanj 5 serija, leg pres 5 serija, prednja ekstenzija tj šutalica 5 serija i zadnja loža 5 serija + listovi jedna vežba (menjam vežbe) 5 serija.

Cucanj do povracanja.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #2158 poslato: Jul 30, 2015, 10:03:59 posle podne »

Šta je najbolje raditi za noge da se juri onakva definicija kvadova kao što ima @Ironman na avataru (pretpostavljam da su to njegove noge)? Kontam da je kao i za sve potrebno vreme ali jel treba obratiti pažnju na nešto posebno, neka posebna vežba, neka posebna vrsta treninga?
Ja trenutno radim čučanj 5 serija, leg pres 5 serija, prednja ekstenzija tj šutalica 5 serija i zadnja loža 5 serija + listovi jedna vežba (menjam vežbe) 5 serija.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #2157 poslato: Jul 30, 2015, 09:44:04 posle podne »

I mene to čudi, verovatno si iz tog razloga i osetio umor.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #2156 poslato: Jul 30, 2015, 09:42:33 posle podne »

@boky95...
Zašto mrtvo posle vežbi za leĂ°a, i to 5-4-3? To je i jedan od razloga tog umora.
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #2155 poslato: Jul 30, 2015, 08:22:15 posle podne »

@petarka
ne fladuj temu glupostima, širiš nebuloze na sve strane po forumu. smanji malo doživljaj

Slažem se Iron ;)

Danas leĂ°a

-Lat mašina (podhvat) 105kg 8x, 100kg 8x, 95kg 8x, 90kg 8x

-Veslanje (podhvat) dvoručnim tegom 75.5kg x 4 x 6

-Lat mašina (ručicama) 75kg 10x, 70kg 10x, 65kg 10x

-Veslanje (ručicama) sedeći 90kg 4x, 85kg 6x

-Mrtvo dizanje (deficit) 155.5kg x 4 x 6 ( trebao sam 6x 6 ali nema teorije, i ovo je bilo loše)

-Mrtvo dizanje (parcijalno) +7cm 155.5kg x 5, 3

-Jednoručni pregib 2x 25kg x8

-Scott pregib (na crossover-u) 70kg+11kg bučica x 4.

-Hammer pregib 2x 22.5kg x 10.


Umor se osetio samo na mrtvom dizanju(gde je najmanje trebalo da se oseti) ali generalno sve ostalo je ok
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #2154 poslato: Jul 30, 2015, 06:34:46 posle podne »

bp 120x7
razvlačenje 22.5x10x3
ohp iza vrata 40x10x3
sedeće letenje zadnj rame 10x15x3
kosi potisak bučicama 35x8x4
---
@petarka
ne fladuj temu glupostima, širiš nebuloze na sve strane po forumu. smanji malo doživljaj
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: 1 ... 276 277 [278] 279 280 ... 422 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 15 upita.