TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395692 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 21, 2024, 10:17:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kajzla  (Pročitano 23316 puta)
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #60 poslato: Februar 16, 2012, 10:07:34 posle podne »

Prvi put kada sam pio bcaa zgrozio sam se a sada mi bash prija :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #59 poslato: Februar 16, 2012, 09:57:42 posle podne »

Unosim 2g proteina po kg. Cak i vise. Samo rotiram unos UH. Da, cini mi se da sam negde procitao da treba uneti vecu kolicinu UH kada se odmara da bi se ubrzao metabolizam. Srecom po mene, priroda mi je podarila izuzetno brz metabolizam, tako da sa tim nemam problema.
A sto se tice BCAA citao sam da je mnogo gadan i gorak i da ga vecina pije tako sto sruci prah u usta pa ga onda spere sa vodom. Tako da sam planirao da ponesem kutiju u teretanu pa neposredno pre treninga da srucim to, i onda posle treninga da dodam u whey i glutamin.

Ne slushaj priche, mozda se tebi dopadne ukus bcaa, meni prija, a vremenom se naviknesh na ukus, kakav god bio.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Kajzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


Kad dam znak glavom ti udri.

« Odgovor #58 poslato: Februar 16, 2012, 09:30:07 pre podne »

Unosim 2g proteina po kg. Cak i vise. Samo rotiram unos UH. Da, cini mi se da sam negde procitao da treba uneti vecu kolicinu UH kada se odmara da bi se ubrzao metabolizam. Srecom po mene, priroda mi je podarila izuzetno brz metabolizam, tako da sa tim nemam problema.
A sto se tice BCAA citao sam da je mnogo gadan i gorak i da ga vecina pije tako sto sruci prah u usta pa ga onda spere sa vodom. Tako da sam planirao da ponesem kutiju u teretanu pa neposredno pre treninga da srucim to, i onda posle treninga da dodam u whey i glutamin.
Sačuvana
May the force be with you !
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #57 poslato: Februar 16, 2012, 02:50:48 pre podne »

Guracu jos malo sa ovom ishranom ovako, pa cu da vidim dokle cu dogurati. Jos malo stomaka da istopim, pa kasnije mozda i pojacam malo UH da radim na jacoj masi :)

Trenutno idem 300g UH kada radim gvozdje, 170g kada sam na basketu i oko 70g kada odmaram (a to su samo 2 dana u toku nedelje). Tako da mi i dnevni unos kalorija dosta varira iz dana u dan.
Kada budem striktno na masi gledacu da nemam velike razlike u dnevnom unosu kalorija. Mada, polako, videcu kako ce se ovo pokazati sto se sticanja mase tice. Svidja mi se i ovaj laganiji tempo.
Uzimam Cuts 30 min. pre treninga (bilo teretana ili kosarka) oko sat vremena posle obroka.
Dextrozu sam zamenio suvim grozdjem, pa 20 min. posle gvozdja i neposredno pre vezbi za trbusnjake pojedem oko 50g, a posle vezbanja odmah merica ipo wheya i kafena kasicica (to mu dodje 6g) glutamina. Glutamin isto pred spavanje taj dan kada sam u teretani, a kada sam na kosarci samo glutamin pred spavanje.
Taj BCAA kad uzmem planiram da zveknem 12g pred trening i u mix wheya i glutamina da dodam nekih 6g.
Ovim tempom se nadam da cu za 4 meseca ostvariti neke ozbiljnije rezultate :)

Gledaj da unesesh bar 2 gr proteina/kg, npr 10 jaja (belanaca, 1 zumance), pola kg belog, 500 gr ela sira dnevno, to ti je oko 180 gr proteina. Mishici rastu samo od proteina, UH su samo za energetske potrebe, da se ne troshi mishicna masa i za punocu glikogenskih depoa u mishicima, shto mu opet dodje na isto. A taj dan kada odmarash digni hidrate, umesto da spustish, da se ubza metabolizam jer se usporava sa dugotrajnim odsustvom hidrata (kao i smanjenim unosom), a i punjenje je neophodno.

A bcaa mozesh piti i u toku treninga, i naravno posle.
« Poslednja izmena: Februar 16, 2012, 03:26:34 pre podne od strane Opsenark@ » Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Kajzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


Kad dam znak glavom ti udri.

« Odgovor #56 poslato: Februar 16, 2012, 02:28:05 pre podne »

Guracu jos malo sa ovom ishranom ovako, pa cu da vidim dokle cu dogurati. Jos malo stomaka da istopim, pa kasnije mozda i pojacam malo UH da radim na jacoj masi :)

Trenutno idem 300g UH kada radim gvozdje, 170g kada sam na basketu i oko 70g kada odmaram (a to su samo 2 dana u toku nedelje). Tako da mi i dnevni unos kalorija dosta varira iz dana u dan.
Kada budem striktno na masi gledacu da nemam velike razlike u dnevnom unosu kalorija. Mada, polako, videcu kako ce se ovo pokazati sto se sticanja mase tice. Svidja mi se i ovaj laganiji tempo.
Uzimam Cuts 30 min. pre treninga (bilo teretana ili kosarka) oko sat vremena posle obroka.
Dextrozu sam zamenio suvim grozdjem, pa 20 min. posle gvozdja i neposredno pre vezbi za trbusnjake pojedem oko 50g, a posle vezbanja odmah merica ipo wheya i kafena kasicica (to mu dodje 6g) glutamina. Glutamin isto pred spavanje taj dan kada sam u teretani, a kada sam na kosarci samo glutamin pred spavanje.
Taj BCAA kad uzmem planiram da zveknem 12g pred trening i u mix wheya i glutamina da dodam nekih 6g.
Ovim tempom se nadam da cu za 4 meseca ostvariti neke ozbiljnije rezultate :)
Sačuvana
May the force be with you !
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #55 poslato: Februar 16, 2012, 01:56:31 pre podne »

Naravno ! Prvo klopa i trening pa onda sve ostalo.

Evo, malo sam se potkratio, pa se lepse vide konture :)

http://img651.imageshack.us/img651/8306/poza1v.jpg
http://img256.imageshack.us/img256/5309/poza2a.jpg
http://img29.imageshack.us/img29/1486/poza3g.jpg
http://img408.imageshack.us/img408/9437/poza5v.jpg
http://img594.imageshack.us/img594/8300/poza4n.jpg

Misicna memorija je cudo ... za 4 nedelje sam se potpuno vratio i cak usao i u bolju formu nego sa 89kg kada sam imao :)






To je posle 4 nedelje?! Samo vezbaj, ako je to rezultat za tako kratko vreme, ne smem ni da zamislim shta cesh uspeti da napravish kasnije! Samo napred ;)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Kajzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


Kad dam znak glavom ti udri.

« Odgovor #54 poslato: Februar 16, 2012, 01:45:02 pre podne »

Naravno ! Prvo klopa i trening pa onda sve ostalo.

Evo, malo sam se potkratio, pa se lepse vide konture :)

http://img651.imageshack.us/img651/8306/poza1v.jpg
http://img256.imageshack.us/img256/5309/poza2a.jpg
http://img29.imageshack.us/img29/1486/poza3g.jpg
http://img408.imageshack.us/img408/9437/poza5v.jpg
http://img594.imageshack.us/img594/8300/poza4n.jpg

Misicna memorija je cudo ... za 4 nedelje sam se potpuno vratio i cak usao i u bolju formu nego sa 89kg kada sam imao :)



Sačuvana
May the force be with you !
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #53 poslato: Februar 16, 2012, 12:10:53 pre podne »

Pa ispada da su duplo jeftinije od nekih. Mislim BCAA je BCAA, radi ono sto radi. Ne verujem da sada tu ima neke razlike u brzini apsorbacije izmedju praskastih BCAA. Zbog cega je ovo pakovanje duplo jeftinije u odnosu na npr. Dymatize. Od dymatize uzimam protein i super sam zadovoljan. Ali 300g ovih BCAA i kilogram tih sto si mi ti napisala ima veliku razliku u ceni. Nisam pristalica da je skuplje uvek i bolje :)

Prvo jak trening i dobra ishrana pa sve ostalo, budalashtina bi bila kupovati dymatize po nekim nenormalnim cenama, jer je ovde sve to svakako skupo, a da zbog toga trpi budzet za ishranu.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Kajzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


Kad dam znak glavom ti udri.

« Odgovor #52 poslato: Februar 15, 2012, 11:53:41 posle podne »

Pa ispada da su duplo jeftinije od nekih. Mislim BCAA je BCAA, radi ono sto radi. Ne verujem da sada tu ima neke razlike u brzini apsorbacije izmedju praskastih BCAA. Zbog cega je ovo pakovanje duplo jeftinije u odnosu na npr. Dymatize. Od dymatize uzimam protein i super sam zadovoljan. Ali 300g ovih BCAA i kilogram tih sto si mi ti napisala ima veliku razliku u ceni. Nisam pristalica da je skuplje uvek i bolje :)
Sačuvana
May the force be with you !
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #51 poslato: Februar 15, 2012, 10:08:35 posle podne »

A reci mi koji BCAA da uzmem ? Valja li ova Primaforce ? To uzimam pre treninga ?

SNI BCAA blast, pakovanje 1 kg, ustvari su najjeftinije zbog kolichine, meni je ovo 4ta kutija i mogu da kazem da su vrh, primetila sam veliku razliku u oporavku kad ih nisam uzimala neke 2 nedelje.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Kajzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


Kad dam znak glavom ti udri.

« Odgovor #50 poslato: Februar 15, 2012, 04:22:41 posle podne »

A reci mi koji BCAA da uzmem ? Valja li ova Primaforce ? To uzimam pre treninga ?
Sačuvana
May the force be with you !
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #49 poslato: Februar 15, 2012, 01:29:33 pre podne »

Ahahahha ... sada vazduh nije problem jer je hladno vreme, ali ne smem da zamislim sta ce da bude kada otopli. Zato je bolje da begam ja dok je jos vreme :P

Begaj... i ja sam ostavila teretanu za kojom i danas patim zbog ekipe i atmosfere, bila mi je potrebna bolja...
Uz takav ritam bcaa su ti gotovo neophodne, ne samo zbog napretka vec upravo oporavka, mada su to u ovom sportu sinonimi...
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Kajzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


Kad dam znak glavom ti udri.

« Odgovor #48 poslato: Februar 15, 2012, 01:14:48 pre podne »

Ahahahha ... sada vazduh nije problem jer je hladno vreme, ali ne smem da zamislim sta ce da bude kada otopli. Zato je bolje da begam ja dok je jos vreme :P
Sačuvana
May the force be with you !
Kajzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


Kad dam znak glavom ti udri.

« Odgovor #47 poslato: Februar 15, 2012, 01:13:06 pre podne »

Sleganje radim sa buchicama. A Bcaa cu videti da uzmem u drugom mesecu, citao sam dosta i o njima i znam koliko je delotvoran suplement. Definitivno ce mi trebati obzirom koliko se trosim u toku nedelje.
Sačuvana
May the force be with you !
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #46 poslato: Februar 15, 2012, 12:40:25 pre podne »

To sa bucicama mi je i padalo na pamet, ali 2 termina sam odradio na smith mashini i mogu ti reci da mi bash lepo pogadja noge. A i verovatno cu se prebaciti u drugu teretanu sledeceg meseca, jer je ovde u udarnim terminima uzasna guzva, a skucen prostor. Moras kao ona zmija u tetrisu da se provlacis izmedju ljudi :)

A vazduh je verovatno misaona imenica... :)
 
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.163 sekundi sa 15 upita.