TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395603 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 19, 2024, 01:34:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 188 189 [190] 191 192 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713586 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1394 poslato: Januar 19, 2015, 02:02:48 posle podne »

Veliki problem je sto se vecina ljudi povodi za tim egzoticnim bobicama, "cudesnim vockama", koje su u vecini slucajeva samo nutritivna pomodnost, najblaze receno...sa cesto paprenom cenom i MINIMALNIM UCINKOM...

Dobra reklama sve prodaje...pa i te kvazi-eliksir bobice i razna cudesa...

Koliko vas ima crnu ribizlu na meniju...MNOGO JACI IZVOR ANTIOKSIDANASA od "trendy bobica" i sl.

I za manje para i troskova se moze postici isti ili bolji efekat...samo treba znati sta iskombinovati...a bolje da Srle pita, nego da ga "deru" u prodavnicama zdrave hrane...

Pa sada najezda raznog semenja, semencica i sl., naduvana prica...preterivanje...ne kazem da ne treba da nose oznaku zdravo, ali su price o njima prenaduvane...a tek neke vrste egzoticne ribe...obicno "uzgajane" u ne tako "zadovoljavajucim" uslovima...

Drzite se osnova...

Ajmo sada koliko vas ima beli luk na meniju? Pa da, on "smrdi", ali zato sva ostala egzotika "mirise"( na uzalud potrosen novac) i to po paprenim cenama...budi "in" kupuj egzotiku, a posle nema para za "osnovnu ishranu"...razumna kupovina i ekonomisanje...

Kad smo kod belog luka... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/beli-luk-i-suplementi-na-bazi-belog-luka.html
« Poslednja izmena: Januar 19, 2015, 02:09:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1393 poslato: Januar 19, 2015, 01:39:06 posle podne »

Ima neke da piše ''corn'', video sam ih i ja. Ti Srki sve nekako kontam uĂ°eš u zdravu hranu, pa kad ti se nešto učini zanimljivo kupuješ pa nas ovde pitaš '' Da li je dobro? '' ili obrnuto...so sa Himalaja, godži bobice, spelta... ;)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1392 poslato: Januar 19, 2015, 01:32:33 posle podne »

Nikako da pojedemo ovu so što nam je ostala, pa da probam onu sa Himalaja...
:D
Ja sam kontao da je narandžasta slatka...
:D
A, koliko se sećam, bile su i neke mešane sa kokicama (ili šta već)...
:)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1391 poslato: Januar 19, 2015, 01:24:22 posle podne »

Sad još da se podelimo u zelene i narandžaste pa udri jedni po drugima on line  :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1390 poslato: Januar 19, 2015, 01:20:15 posle podne »

Bas tako...navika cuda cini...

A dobro i narandzaste nisu veliko zlo...ako se ne varam, u deklaraciji proizvodjaca stoji da su "zasoljene" morskom solju...koju vecina smatra za manje zlo...ali da podsetimo...

Morska so je dodatak jelima, a zdravija je jer sadrži i neke preko potrebne minerale koje obična kuhinjska so ne sadrži: jod (utiče na pravilno funkcionisanje štitne žlezde), brom (neophodan je nervima) i kalijum (pomaže u koncentraciji i mentalnom radu). Natrijum sadrže i kuhinjska i morska so. Natrijum i hlor, osnovni sastojci soli, su neophodni svim živim organizmima.

E sad pitanje je...

Morska so: zdravija so ?

Ljudi konzumiraju ogromne količine morske soli jer veruju da je ona bolja verzija soli , da ima nižu vrednost natrijuma a veću vrednost zdravijih minerala.

Šta je istina ? Da li je morska so bolja za vas ?

Kuhinjska so je natrijum hlorid. So se dodaje kao začin mnogim jelima kao i brzoj hrani. Previse natrijuma može da doprinese nastanku povisenog  krvnog pritiska i "poveća rizik" od raka želudca.

 
Koja je razlika izmeĂ°u morske i kuhinjske soli ?

Jedna porcija morske soli je kao prvo veća u obimu od obične soli , jer je morska so grublja i kristali su mnogo veći. Evo kakva su poreĂ°enja gram za gram:

1g morske soli =  320 mg natrijuma
1g kuhinjske soli = 388 mg natrijuma

Razlika kao što može da se vidi nije značajna.

Da li postoji bilo kakav razlog da izaberete morsku so ?

Morska so se dobija iz morske vode isparavanjem , a i minimalno je obradjena , što znači da sadrži minerale koji se po prirodi javljaju u morskoj vodi. Ovi dodatni minerali nisu dovoljni za dodatne hranljive vrednosti proizvoda ali može da poboljša ukus i teksturu. Ako želite pravu stvar , gledajte da bude 100% prirodna. Morska so može da bude siva , bela ili roze boje.

Kuhinjska so prolazi kroz proces rafinisanja koja uključuje visoke temperature , hemijski aditivi , kao što su jod i ostaci minerala koji se po prirodi nalaze u soli.

Zaključak: Kod svih soli je nivo natrijuma visok , a mi treba da bi bili sigurni da smo svesni koliko joda unosimo. Fokusiranje na ukupnu zdravu ishranu je ključ.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1389 poslato: Januar 19, 2015, 12:06:51 posle podne »

Ja ih stavim u tanjir i jedem  nad istim. Nema mrvljenja, na sve se naviknes...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1388 poslato: Januar 19, 2015, 12:05:50 posle podne »

Ma najveci problem kod galeta je mrvljenje hahaha
Ma navikneš se na ''grušenje'' ;)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1387 poslato: Januar 19, 2015, 11:40:34 pre podne »

Ja ih sa jogurtom jedem...
:)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1386 poslato: Januar 19, 2015, 11:30:34 pre podne »

Ma najveci problem kod galeta je mrvljenje hahaha
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1385 poslato: Januar 19, 2015, 10:43:15 pre podne »

Zelene su bljutave ko k. Ma 'ajte sta se bojite malo soli, ja samo narandzaste. :D I ja derem galete, super su samo malo smara sto se sporo jedu. No, to moze biti i prednost na dijeti...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1384 poslato: Januar 19, 2015, 07:22:42 pre podne »

Ma galete su odlične, ja ih sa kajganom svakog jutra jedem. Verujem da nisu baš najsrećniji izbor kada bi ih neko same jeo, ali za time ni nema posebnog razloga, da se unose samo UH. A za te komentare i pitanja ''Ko to još jede...??''...gomila gluposti...mene je prodavac jednom pitao '' Što jednom ne uzmeš narandžasto pakovanje''...''REKAO SAM ZE-LE-NE''. I od tada ne pita više. Koga briga šta ćeš jesti.
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1383 poslato: Januar 18, 2015, 10:50:17 posle podne »

U rodi 50din benilan, a 70din galete od organskog pirinca.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1382 poslato: Januar 18, 2015, 10:36:16 posle podne »

Pazario sam bio Benlian, samo ne znam koji model, pošto ih je bilo više...
:)
Taman da bustujem malo unos UH tokom dana...
:D
Uzeo sam (mislim) onaj sa najmanje masti...
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #1381 poslato: Januar 18, 2015, 10:13:47 posle podne »

Meni su gotivne te pirinčane galete skroz samo što ja nemam para za to, kod mene su baš skupe.. Na mene je navikla žena iz zdrave hrane i nikad se ne čudi kad svakih 20-ak dana uzmem džak od 5kg ovsenih  ;D

Inače slažem se sa Slavišom, apsolutno-potpuno :D
« Poslednja izmena: Januar 18, 2015, 10:16:00 posle podne od strane boky95 » Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1380 poslato: Januar 18, 2015, 02:47:11 posle podne »


"Biti isti, biti poseban, biti slobodan, biti samo svoj"...sve ovo radite zbog sebe, svog zdravlja, boljeg izgleda...cilj opravadava sredstvo...a uz to ste i dobar primer drugima...





:D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 188 189 [190] 191 192 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 14 upita.