TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395603 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 19, 2024, 11:17:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 143 144 [145] 146 147 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713516 puta)
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2069 poslato: Jul 09, 2015, 02:41:49 posle podne »

Sta mislite o zecijem mesu?
Ima oko 20g proteina i 4g masti. Da li ga neko konzumira? :)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2068 poslato: Jul 06, 2015, 11:35:54 posle podne »

OK, hvala.
:)
Ako je najbitnija celomesečna ishrana, onda nemam razloga za "brigu"...
:)

Jaje u svakom slučaju, pod uslovom da ga nije snela kokoška iz koje se ona izlegla...
;D ;D ;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2067 poslato: Jul 06, 2015, 11:29:17 posle podne »

Šta bi trebalo da nam bude cilj posle svakog treninga?

Nadokanada tečnosti( vode) i elektrolita, glukoze i amino kiselina...

Po pitanju BCAA i glutamina, ništa ne mora...samo etikecija "poželjno je"...dakle, sve se svodi na preporuke...i "individualnost" u doziranju...

Nije loša ni jedna ni druga opcija( "čvrst obrok" posle pwm)...ali ipak ta prva 2-4 sata "perioda prozora" posle treninga su nam najbitnija...ali bitno je i kakve smo obroke imali pre treninga, ali i posle, tj. u narednim časovima...danima...

Sav taj proces intenzivnog opravka nakon treninga se „smiri” prosečno za 48 sati...

Dakle, bitno je i šta smo jeli pre treniga, i šta smo jeli posle, i šta ćemo da jedemo narednih par dana.

Kratko i jasno: Dok god redovno treniramo, bitno je šta jedemo. Uvek. Mnogo bitnije od tog jednog šejka posle treninga.

Ako nema proteinskog šejka nakon treninga sigurno nećemo upasti u stanje fatalnog mišićnog katabolizma, ako nam je unos proteina iz hrane u „redovnim obrocima” bio na zavidnom nivou...  ;)

Hm...eto odgovora na pitanje, šta je starije...kokoška ili jaje?  ;D

Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2066 poslato: Jul 06, 2015, 11:17:57 posle podne »

Solo, u danima kada ne treniram sa tegovima (da prekratim vreme na poslu)...
:D
Znači, ipak "mora" whey... ...a pošto mi skidanje i to malo masti nije prioritet, znači da nije problem i dekstroza.
A, koliko "mora" glutamin i BCAA pre kardia?!?

Što se tiče čvrstog obroka posle treninga, to sam i znao... ...sat vremena nakon wheya.
Interesovalo me je koliko je "loše" pojesti ga recimo pola sata ili dva sata nakon wheya...
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2065 poslato: Jul 06, 2015, 10:57:58 posle podne »

Ma ovo je samo u nekim uslovima kada sam prinudjen, al pokusacu da se to sto manje desava, ja u poslednje vreme ne jedem hidrate pred trening, od njih mi se samo vide spava to sam primetio, tako da mi je jedini unos ujtru i u dva obroka posle treninga

Okm i meni se to dešavalo kad budem neumeren sa hidratima u obroku pre treninga( preporuka za obrok pre treninga je oko 30 g proteina, 50-70 g složenih hidrata)...sve u svemu...bar ispostuj dva tajminga za unos hidrata...tj. povećana osetljivost na insulin je najizraženija ujutru i posle treninga. Tako da bi uopštena preporuka bila da se ugljeni hidrati naĂ°u na vašem meniju, u prvom jutarnjem obroku i posle treninga...

Pa, taman dok se žena okupa i sredi................-odradim trening; okupam se, pa na večeru...
:D

Da li je potrebno i posle kardio treninga ritual whey+dekstroza; i kada je prerano a kada prekasno za čvrst obrok nakon whey+dekstroza...?!?
:)



Inače, planiraš da radiš solo kardio ili posle treninga opterećenjem...a zavisi i šta ti je cilj? Skidanje masnih naslaga...hm, sa svojih 60 kg, šta bi još mogao da skidaš?  ;)

Sve u svemu, moje preporuke bi bile( cilj "fat loss")...

Ukoliko ujutru želite da odradite kardio trening predlažem sledeće:

-dvadesetak minuta pre jutarnjeg kardio treninga uzeti 30 g whey proteina u kombinaciji sa 5 g glutamina i 5 g BCAA ;

-nakon kardio treninga konzumirati 30 g wheya sa oko 50 g ovesnih pahuljica i nekim voćem (npr. pomorandža, banana ili breskva)


U globalu posle kardio treninga( cilj skidanje masnih naslaga) ne bi trebalo konzumirati dekstrozu u PWM. A jedan od glavnih razloga je što u uslovima visokog insulina (kao posledica unosa glukoze u PWM) "stornira" se  lipoliza (razgradnje masti) ili je daleko manja – a cilj aerobnog treninga, je dodatna potrošnja masti!

Umesto toga preporučljivo je uzeti malo amino kiselina, npr. po 5 - 10 g BCAA i glutamina sa whey proteinom...

Mada u tim slučajevima je čak preporučljivije odabrati i neki "sporovareći" izvor proteina...hm, kazein...jer i amino kiseline iz brzo svarljivog izolata/ hidrolizata whey, mogu uticati na sekreciju insulina...  ;) a cilj nam je da što manje "cimamo" pankreas...tj. insulin...čak je i "konkretan obrok bolje rešenje"...

Detaljno pročitati...svi odgovori na bata Srletova pitanja oko tajminga čvrstog obroka posle pwm...i toga koliko nam je whey baš neophodan...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/proteini-u-ishrani-istine-i-zablude.html

Još jedna preporuka za čitanje na temu šta jesti posle kardio-treninga...

http://www.coachcalorie.com/eat-after-cardio/

« Poslednja izmena: Jul 06, 2015, 10:59:40 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2064 poslato: Jul 06, 2015, 10:21:02 posle podne »

Pa, taman dok se žena okupa i sredi................-odradim trening; okupam se, pa na večeru...
:D

Da li je potrebno i posle kardio treninga ritual whey+dekstroza; i kada je prerano a kada prekasno za čvrst obrok nakon whey+dekstroza...?!?
:)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2063 poslato: Jul 06, 2015, 10:20:25 posle podne »

Ma ovo je samo u nekim uslovima kada sam prinudjen, al pokusacu da se to sto manje desava, ja u poslednje vreme ne jedem hidrate pred trening, od njih mi se samo vide spava to sam primetio, tako da mi je jedini unos ujtru i u dva obroka posle treninga
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2062 poslato: Jul 06, 2015, 10:13:58 posle podne »

@SrĂ°ane

Hm...teretana + more? Ti bi da i na moru iskoristiš svaku priliku za trening? Samo napred, ako ima mogućnosti za tako nešto...ali, kao što već predložih odmor iskoristi za "odmor" i u pogledu ishrane, a i treninga...opusti se...možda ti tada unos hidrata krene na bolje...  :D

Ukoliko nekad pojedem obrok (belo+salata) 20 min pre treninga da li onda mogu sacekati 60-90min posle treninga pa opet da jedem?

He, he...nutritivne glavolomke  ;)

A zašto bi jeo 20 min pre treninga? Smatram da je bolje da sačekaš bar sat vremena( od obroka) i kreneš sa treningom? Mislim da je većini teško da odradi dobar trening "na pun stomak"...  ::)

Po pitanju obroka posle treninga mislim da smo više puta pomenuli da je nakon treninga je veoma bitan period „od 2 h posle” kada je potrebno uneti sto više hranljivih materija, po mogućnosti dva manja obroka u ta 2h ili “pwm ( post workout meal)” i jak čvrst obrok nakon 60 min. Na ovaj način postižemo popunu praznih glikogenskih depoa u mišićima i jetri, sprečavamo "dublji" katabolizam "mišićnih proteina".

Dakle, što pre to bolje... ;)

Inače, hm, ova salata( koje povrće? ) uz pileće belo, moj predlog bi bili složeni hidrati( akcenat na prisustvo skroba uz vlakna)...mada zavisi i od ciljeva...skidanje masnih naslaga, npr.?
« Poslednja izmena: Jul 06, 2015, 10:16:43 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2061 poslato: Jul 06, 2015, 07:02:12 posle podne »

ma ovo kazem "nekad" kada sam bas prinudjen, a obicno je to 90-120min pre treninga
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2060 poslato: Jul 06, 2015, 06:59:35 posle podne »

Potrudi se da ne jedeš 20 minuta pre treninga.
Kazu, OK je dva sata pre treninga jesti.
Mada, retko kada to poštujem zbog posla, ali se trudim da pre treninga bar sat vremena ne jedem...
:)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2059 poslato: Jul 06, 2015, 06:55:35 posle podne »

Ukoliko nekad pojedem obrok (belo+salata) 20 min pre treninga da li onda mogu sacekati 60-90min posle treninga pa opet da jedem?
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2058 poslato: Jul 06, 2015, 06:34:13 posle podne »

OK, hvala Slaviša.
Kontao sam da je manje masno...
;D
Planiras da "ispanglujes" nekog kucnog ljubimca? To si dobio neku preporuku za kvalitetnu zamenu za pilece belo?  :D
Ili planiras da ides na Yulin festival u Kinu?
Ne planiram; znaš i sam da su mi UH problem...
:D

Srle ni meso od pacova ti nije lose.  ;D
Kada je u pitanju meso, ne biram....
;D ;D ;D

P.S. i secer ce odraditi posao...  ;) ( ali, "upola slabije"...ipak je saharoza, tj.sukroza - desktroza + fruktoza)...
Pitam iz razloga jer me i dalje nisi odgovorio od ideje teretana+more...
:)
Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #2057 poslato: Jul 06, 2015, 04:33:01 posle podne »

Ja i konjsko meso kad jedem,posmatran sam od strane nekih drugarica kao hladnokrvni ubica i neandertalac iako ih ne koljem ja nego kupim u mesari...iako i ja konje smatram plemenitim i lepim zivotinjama,nikad ga ne bih mogao zaklati ali meso im je savrseno.

@katler
http://forum.grasscity.com/fitness-health-nutrition/1290555-nutritional-facts-human-meat.html
pa ti vidi bajo moj :D
« Poslednja izmena: Jul 06, 2015, 04:35:00 posle podne od strane spr1te » Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #2056 poslato: Jul 06, 2015, 03:44:27 posle podne »

Srle ni meso od pacova ti nije lose.  ;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2055 poslato: Jul 06, 2015, 01:22:19 posle podne »

Kada smo kod kučića, zna li neko nutritivnu vrednost psećeg ili mačjeg mesa?!?
Gledao sam na netu pre neki dan i nisam mogao da nadjem...
I, koliko je loša varijanta 'mesto dekstroze posle treninga da se uzme ovaj kristal šećer (najobičniji)?
:)

Oh Srdjan je opet poceo sam predivnim pitanjima?!  ;D Srdjane ti si blago naseg Foruma...bravo!!!

Psece meso? Macije meso? Cemu toliko interesovanje za te vrste mesa? Planiras da "ispanglujes" nekog kucnog ljubimca? To si dobio neku preporuku za kvalitetnu zamenu za pilece belo?  :D

Ili planiras da ides na Yulin festival u Kinu?

Mislim da bi visak slobodnog vremena i interesovanja trebalo da posvetis bitnijim stvarima u zivotu, jer se ovakva pitanja mogu protumaciti razlicito...  ;)

Po pitanju "dog meat"detaljno...

https://en.wikipedia.org/wiki/Dog_meat

http://wolf.ok.ac.kr/~annyg/english/e4.htm

Po pitanju "cat meat"...

http://christwire.org/2011/06/can-cat-meat-solve-the-worlds-hunger-problem/


P.S. i secer ce odraditi posao...  ;) ( ali, "upola slabije"...ipak je saharoza, tj.sukroza - desktroza + fruktoza)...

« Poslednja izmena: Jul 06, 2015, 01:27:33 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 ... 143 144 [145] 146 147 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 13 upita.