TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 10:33:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koncentracija,ucenje  (Pročitano 7697 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Novembar 11, 2012, 10:52:19 posle podne »

Jutro ne dolazi u obzir,tek oko 9 h mi se budi mozak :D
sto nije bas dobro...
Uglavnom,videcu da uzmem taj Ginko,a b vitamin gledam da unesem sto vise iz zitarica i voca...
Kafu koristim samo kada moram da ne bih razvila zavisnost od kofeina...guarana isto samo u extremnim situacijama...
Cokolada ne znam kako bi uticala,probacu,samo da se ne navucem pa jos i da se ugojim :D

Pa dobro nisam mislio na celu cokoladu,nego red dva kvalitetnije cokolade :)
Kad kazem kofein nisam ni mislio na kafu,ima boljih izvora kofeina cak i iz suplemenata..
Licno mene je guarana opako radila,volim i dan danas guaranu

A mislim da moras uneti b komplex iz suplemenata nece samo zitarice, da bi osetila taj kick u promeni koncentracije..
Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #6 poslato: Novembar 11, 2012, 10:35:31 posle podne »

Jutro ne dolazi u obzir,tek oko 9 h mi se budi mozak :D
sto nije bas dobro...
Uglavnom,videcu da uzmem taj Ginko,a b vitamin gledam da unesem sto vise iz zitarica i voca...
Kafu koristim samo kada moram da ne bih razvila zavisnost od kofeina...guarana isto samo u extremnim situacijama...
Cokolada ne znam kako bi uticala,probacu,samo da se ne navucem pa jos i da se ugojim :D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #5 poslato: Novembar 11, 2012, 10:04:36 posle podne »

Mozda da ubacis jutro cim se probudis za ucenje,tada je koncentracija najveca..ovako meni je svojevremeno b komplex jako pomagao, kofen,taurin, ali nista ne moze pomoci sem dobrog dubokog sna kvalitetnog pre ucenja..E i da dosta mi je cokolada pomagala u to vreme :D
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Novembar 11, 2012, 08:58:32 posle podne »

Pretpostavicu da vezbas i da se zdravo hranis,, pa onda eventualno mozes da dodas malo vitamina ( B grupu npr ), Ginko nekima pomaze kao sto ti je Robert rekao, omega...Pravi pauze na nekih pola sata, mozes i da dremnes na par min pa nastavis, uci na stolici ne na krevetu...I ne opterecuj se mnogo, svakome naidje takav period.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Novembar 11, 2012, 07:39:46 posle podne »

Što se tiče suplemenata, Ginko je dobar za bolje moždane vijuge. :)
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #2 poslato: Novembar 11, 2012, 07:18:28 posle podne »

Svakih 20 min pravi pauzu po par minuta. Naucno dokazano da covek paznju ne moze da zadrzi kako treba duze od 20 minuta : )

To za pocetak eto
Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #1 poslato: Novembar 11, 2012, 07:12:27 posle podne »

Zanima me koji suplementi mogu da pomognu odrzanju koncentracije i sto boljoj memoriji, odnosno nesto za ucenje?  :D

problem je u tome sto u poslednje vreme koncentracija mi opada vec nakon pola sata-sat,i onda mi se prispava,skuvam kafu,onda sledi kick koji me drzi jos nekih sat vremena koncentracije i onda niti mogu da spavam niti da ucim...valjda posto taj kofein mi ne dozvoljava da spavam,ali nemam vise ni snage za ucenje...a guarana me toliko dize,da prvo ucim pola sata,a nakon toga bih da skacem i trcim,ludilo koliko mi ubrzava rad srca...
imate li neki savet za moj slucaj?  ;D   a da ne stvara zavisnost..
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.141 sekundi sa 14 upita.