TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 08, 2024, 10:30:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 19 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moc Hemije preca do sna?  (Pročitano 50534 puta)
jovo18
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1145

« Odgovor #199 poslato: Avgust 27, 2007, 10:23:13 pre podne »

Mlacenje prazne slame...
SLAZEM SE!
Sačuvana
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #198 poslato: Avgust 26, 2007, 08:34:16 posle podne »

Mlacenje prazne slame...
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #197 poslato: Avgust 26, 2007, 08:11:11 posle podne »

jedan od zanimljivijih topica na forumu :D :D
Sačuvana
Johnn1e
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 154

« Odgovor #196 poslato: Avgust 26, 2007, 09:48:56 pre podne »

Pa gde podize ovo iz mrtvih  ;D
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #195 poslato: Avgust 26, 2007, 06:09:03 pre podne »

ee ljudi prochitao sam 13 strana (dobrim delom gluposti  )
i morate mi reci jel su se lepili hans i benny :D :D hahaha ....
benny....prijatelju ... ja ne znam puno o steroidima i necesh naci puno mojih postova na ovoj temi ali sam vishe nego redovan i uchim i chitam o tome shto vishe da bih u buducnosti ako se dohvatim nekog profesionalizma mogao da pogomnem mom telu ... ne mislim da sam najpametniji ali mislim da bi bilo pametno da procheshljash net malo i nauchish malo vishe o tome pa tek onda da ulazish u tako zustre diskusije sa nekim ko se razume u to 200 x vishe nego ti... to je kao da ja govorim raikonenu koje pneumatike da stavi ... to vredja kontash ... a upotreba steroida nije problem nego zloupotreba ...kontash ... SVE JE SHTETNO AKO PRETERUJESH ...
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #194 poslato: Jun 15, 2007, 09:44:41 posle podne »

hcg,andriol,organon deca durabolin,clomid,testosteron enantat, proviron  Neznam dal sam zaboravio neki?




E da i nolvadex cini mi se.Neznam sad dal mozes bas sve bukvalno u apoteci,ali su legalni.
Naravno da moze, u svakoj!!!

Eto,hvala
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Marko Stojanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 132

« Odgovor #193 poslato: Jun 15, 2007, 08:15:16 posle podne »

hcg,andriol,organon deca durabolin,clomid,testosteron enantat, proviron  Neznam dal sam zaboravio neki?




E da i nolvadex cini mi se.Neznam sad dal mozes bas sve bukvalno u apoteci,ali su legalni.
Naravno da moze, u svakoj!!!
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #192 poslato: Jun 15, 2007, 03:52:52 posle podne »

Ja jedino mislim da onaj ko se vidi u naslovu ove teme(Precica do sna) gresi.AAS ne treba da budu precica vec nadgradnja na vec impresivnu formu.
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
mikiveliki
Gost
« Odgovor #191 poslato: Jun 15, 2007, 03:37:55 posle podne »

Dakle

UZIMANJE AAS SPECAVA RAST!?

Ovo mi lici vise na ono: "...ti si jos mali pa ako budes pio kafu narasce ti rep!?!?"

Nije nego..???!


Rec prakse...

Poznato je da se za BB cesto vezuje uzimanje anabolickih/androgenih steroida. Radi malog podsecanja AAS su farmakoloska sredstva koja se zloupotrebljavaju kao doping. Naravno ova cinjeinca ne mora biti  i nije pravilo samo kada je BB u pitanju ipak takve stvari se desavju i ne treba ih ignorisati iako ruku na srce ona nisu prisutna samo u ovom sportu. Problemi sa dopingom su evidetni u svim sportskim granama jedino sto je njihova manifestacija i pojavni oblik drugaciji.

Vratimo se prici...

Rec nauke...

Mnogi AAS ( anaboilicki androgeni steroidi) imaju potencijal da uticu na rast individue posebno u slucaju uzimanja kod adolescenata. Vazno je istaci da ne svi ali neki od njih mogu da sprece razvoj stimulisanjem epipizealnih plocica u dugim kostima tela i uticu na to da se one preveremno spoje. Kada se jednom to desi dalji rast je vise onemogucen!
Cak i ako se kasnije u drogoj polovini zivota izbegava upotreba steroida, ostecenje je nepovratno i osoba ostaje zadrzana na toj visini zauvek. 
Cak ni upotreba GH-a ne moze da preokrene proces, jer ovaj mocni hormon moze samo da ocvrsne (udeblja) kosti kada se koristi u odraslom dobu.

Da bi bili precizniji u samom objasnjenju obajsnimo i sam mehanizam "sprecavanja rasta".
Nauka nas uci da je on pre svega posledica nagomilavanja estrogena-zenskog hormona u telu (cinjenicaje da su zene u proseku nize od muskaraca u celokupnoj svetskoj populaciji upravo zbog estrogena sto ide u prilog ove teze) sto dovodi do stapanja pomenutih epipizealnih plocica. Nekontrolisanim koriscenjem AAS u adolescenciji dolazi do nagomilavanja estrogena i pojave ovog fenomena sigurno kao jednog od mogucih uzroka ali nikako kao jednog ili pak osnovnog!?

Ako se uzme u obzir cinjenica da nisu svi AAS ti koje se konvertuju u estrogen dolazimo do zakljucka da upotreba pojedinih AAS moze cak doprineti povecanju visine ako su uzeti bas tokom adolescencije posto njihov anabolicki efekat moze dovesti do nagomilavanja kalcijuma u njihovim kostima i uciniti ih cvrscima, vecima i duzima.

Da ne bi bilo nesporazumuva ova cinjenica nikako nije preporuka da "klinci" krenu naveliko da uzimaju AAS kako bi bili vislji. Takodje pitanje je zdravog razuma da adolescenti ne bi trebali da koriste steroide, bar dok njihova tela nisu potpuno zrela i dok upotreba AAS nece imati dramaticne posledice sa svojim ostalim mogucim pratecim- bocnim efektima!

Da li ce neko biti visok ili nizak svakako da ne moze bit predmet nase rasprave i ako je nekome u genotipu zapisano da ce izrasti do svojih 165 nikakvi treninzi i upotreba AAS, nece pomoci da prevazidje taj "problem", barem ne nesto znacajnije. Ako je nekom za upotrebu AAS izgovor nejogv nizak rast onda se susrecemo sa pitanjem analize strukture licnosti takve osobe koja je dino moze biti deo neke druge psiholoske i sociloloske analize za koju ovom prilikom i ovde ne mozemo odvojiti ni dovljno mesta a bogami ni imati dovoljno znanja...

U zdravlje!
« Poslednja izmena: Jun 15, 2007, 03:39:50 posle podne od strane Miki VELIKI » Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #190 poslato: Jun 15, 2007, 03:21:34 posle podne »

Ocito da starosna granica zimanja steroida ide sve nize i da je to zapravo najveci problem kako sa manjim brojem godina raste i mogucnost veceg broja nezeljneih komplikacija...


Da,najveci problem i jos gluplji razlozi od strane istih za koriscenje aas.
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
mikiveliki
Gost
« Odgovor #189 poslato: Jun 15, 2007, 03:19:08 posle podne »

Jedan od nacina da ovu temu ucinimo sadrzajnijom je i taj da konkretizujemo realno moguce probleme kao sastavni deo medikamentozne terapije kroz zloupotrebu AAS-a.

Najveci protivnici uzimanja steroida uvek ce navoditi tzv bocne efekte, koji ujedno  imaju i najveci negativni uticaj na zdravlje, kao najveci razlog protivljenju uzimanja ovih susptanci u bilo kojem obliku i za bilo koje svrhe.

Ocito da protiv argumenta nema ali moja zelja je nesto drugo. U nizu postova obajsnicemo pojedinacno neke od nezeljenih i vrlo mogucih scenarija uzimanja AAS pre svega na realan i sto vise objektivan nacin poizivajuci nauku u pomoc.

Ocito da starosna granica uzimanja steroida ide sve nize i da je to zapravo najveci problem kako sa manjim brojem godina raste i mogucnost veceg broja nezeljneih komplikacija...

« Poslednja izmena: Jun 15, 2007, 03:21:02 posle podne od strane Miki VELIKI » Sačuvana
sONERS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118

« Odgovor #188 poslato: Jun 15, 2007, 03:14:46 posle podne »

Pa dobro, al kazem samo . . . .
A i zavisi kako kome . . .
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #187 poslato: Jun 15, 2007, 03:09:04 posle podne »

E vis,carina je tu mali problem :)
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
sONERS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 118

« Odgovor #186 poslato: Jun 15, 2007, 03:06:28 posle podne »

Pre neki dan nesto cacko i trazio na netu i ladno nadjem, mozes da narucis nekoliko vrsta steroida sve lepo zapakovano sa kutijom i objasnjenjem . . . . I jos dobijes na kucnu adresu . . .
Znaci ne verujem . . .
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #185 poslato: Jun 13, 2007, 11:59:06 posle podne »

Ono sto me raduje a vidi se kroz ostale teme je da Hans pomaze Benny u savetima kao da se ovde nista nije dogodilo. Sve pohvale za to!

Hans-surovi profesionalac.
Da da popravlja se na bolje  hehe  :D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 19 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 14 upita.