TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: DannyMet

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 02:00:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Misici i elektrosokovi  (Pročitano 11169 puta)
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #16 poslato: Mart 10, 2012, 01:22:51 pre podne »

Voleo bih da mi neko strucniji da odgovor na jedno pitanje tj. da me posavetuje. Ovo sto cu napisati ce vam mozda zvucati cudno, ludo i glupo ali bih stvarno voleo da cujem sta neko strucan misli o ovome tj. neko ko je najbolje upucen u anatomiju misica.

Ja treniram fudbal i zelim da poboljsam svoju brzinu i eksplozivnost. E sad...slusao sam price od nekih ljudi da je C. Ronaldo, jedan od najboljih i najbrzih fudbalera sveta, u svojim treninzima koristio i elektrosokove sa naravno izuzetno niskom voltazom da bi izazvao jacu kontrakciju misica i time bi trening koji je radio imao mnogo bolji efekat na njega i omogucio mu da vise napreduje. Uglavnom prica je da bi recimo pre sprinta misice pogodio elektrosokovima i odmah zatim zasprintao...navodno je zbog ovoga imao problem sa srcem tokom svoje 16-17 godine...i sad bih voleo da znam koliko je zaista realno da moze da se poboljsa brzina na ovakav nacin?? Da li struja odredjene jacine moze zaista pozitivno da utice na jacanje misica i da dovede do toga da neki trening ima bar duplo boji efekat nego sto bi inace imao ???

Ja stvarno ne vidim neku vajdu od toga..Znam da tako nesto po kozmetickim salonima koriste one lenje osobe koje mrzi da treniraju pa bi nesto ako moze lezim i rezim i dobijem nista...
verovatno za zatezanje kože, toniziranje mišića, uklanjanje celulita, podsticanje limfne drenaže....
I za to ne znam koliko tako nesto vredi...to mu dodje kao trapanje kremica protiv celulita a ishrana katastrofalna..i sta dobijes..
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #15 poslato: Mart 10, 2012, 01:08:26 pre podne »

U prevodu, hebote, dal se stvarno neko stavlja u isti kos sa vrhunskim sportistom!
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #14 poslato: Mart 10, 2012, 12:53:13 pre podne »

... Ronaldo i Bolt se radjaju, ne stvaraju se oni elektrostimulacijom ili na livadi  ;)
Citam ovu temu i bas razmisljam da li se uopste ljudi secaju sta je taj Ronaldo radio kao klinac i koliko je vec tada novca vredeo, da li su zaboravili koliko je recimo Ferguson hvalio njegovu radnu etiku...

Sad ispade elektrosokovi kod Ronalda, neke magicne pilulice kod Mesija i sl.

Na nivou vrhunskog sporta talenat dolazi do izrazaja, a ne pilulice i struja, pa to svi mogu da rade...

Aj posto je ovo najvise BB forum, pa znate ljudi kakve misice Ronnieva keva, domacica, ima - bolje od 60% muske populacje...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #13 poslato: Mart 10, 2012, 12:48:05 pre podne »

... Ronaldo i Bolt se radjaju, ne stvaraju se oni elektrostimulacijom ili na livadi  ;)
Bas to,ali nazalost ima ljudi koji veruju u svasta ili uvek traze neku teoriju zavere...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Mart 10, 2012, 12:44:33 pre podne »

... Ronaldo i Bolt se radjaju, ne stvaraju se oni elektrostimulacijom ili na livadi  ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Mart 10, 2012, 12:42:38 pre podne »

NO reaktori dovode do otvaranja kapilara i krvnih sudova u mišićima, i do povećanja protoka krvi kroz mišić. Time povećava dopremanje hranljivih materija išiću koji se kontrahuje i odvodjenje produkata metabolizma iz mišića.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #10 poslato: Mart 10, 2012, 12:41:57 pre podne »

Voleo bih da mi neko strucniji da odgovor na jedno pitanje tj. da me posavetuje. Ovo sto cu napisati ce vam mozda zvucati cudno, ludo i glupo ali bih stvarno voleo da cujem sta neko strucan misli o ovome tj. neko ko je najbolje upucen u anatomiju misica.

Ja treniram fudbal i zelim da poboljsam svoju brzinu i eksplozivnost. E sad...slusao sam price od nekih ljudi da je C. Ronaldo, jedan od najboljih i najbrzih fudbalera sveta, u svojim treninzima koristio i elektrosokove sa naravno izuzetno niskom voltazom da bi izazvao jacu kontrakciju misica i time bi trening koji je radio imao mnogo bolji efekat na njega i omogucio mu da vise napreduje. Uglavnom prica je da bi recimo pre sprinta misice pogodio elektrosokovima i odmah zatim zasprintao...navodno je zbog ovoga imao problem sa srcem tokom svoje 16-17 godine...i sad bih voleo da znam koliko je zaista realno da moze da se poboljsa brzina na ovakav nacin?? Da li struja odredjene jacine moze zaista pozitivno da utice na jacanje misica i da dovede do toga da neki trening ima bar duplo boji efekat nego sto bi inace imao ???
verovatno se radi o elektrostimulaciji mišića, a ne o elektrošobovima.  Kod elektrostimulacije se radi o stimulisanju mišića strujom odredjenih karakteristika (frekvencije, intenziteta )kabo bi se podstakla kontrakcija mišića. ova metoda se pretežno boristi u rehabilitaciji nakon povreda. Nisam siguran da ova metoda može uticati na poboljšanje eksplozivne snage mišića, za to postoje specijalne Metode treninga.
takodje, elektrostimulacija mišića ne bi trebalo da dovede do poremećaja rada inače zdravog srca.
To je neka prica iz novina rekla kazala,kao neimenovani izvor bizak njemu,bla bla bla...Kao i uvek kad je neki vrhunski sportista u pitanju izmisljaju raznorazne price da bi nesto prodali,u ovom slucaju mislim da su bile novine. Tako su za Bolta pisali kako je trenirao na nekoj livadi,bez obelezene staze i  bilo cega,samo prava livada i trci gore dole. :D
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Mart 10, 2012, 12:39:16 pre podne »

Voleo bih da mi neko strucniji da odgovor na jedno pitanje tj. da me posavetuje. Ovo sto cu napisati ce vam mozda zvucati cudno, ludo i glupo ali bih stvarno voleo da cujem sta neko strucan misli o ovome tj. neko ko je najbolje upucen u anatomiju misica.

Ja treniram fudbal i zelim da poboljsam svoju brzinu i eksplozivnost. E sad...slusao sam price od nekih ljudi da je C. Ronaldo, jedan od najboljih i najbrzih fudbalera sveta, u svojim treninzima koristio i elektrosokove sa naravno izuzetno niskom voltazom da bi izazvao jacu kontrakciju misica i time bi trening koji je radio imao mnogo bolji efekat na njega i omogucio mu da vise napreduje. Uglavnom prica je da bi recimo pre sprinta misice pogodio elektrosokovima i odmah zatim zasprintao...navodno je zbog ovoga imao problem sa srcem tokom svoje 16-17 godine...i sad bih voleo da znam koliko je zaista realno da moze da se poboljsa brzina na ovakav nacin?? Da li struja odredjene jacine moze zaista pozitivno da utice na jacanje misica i da dovede do toga da neki trening ima bar duplo boji efekat nego sto bi inace imao ???

Ja stvarno ne vidim neku vajdu od toga..Znam da tako nesto po kozmetickim salonima koriste one lenje osobe koje mrzi da treniraju pa bi nesto ako moze lezim i rezim i dobijem nista...
verovatno za zatezanje kože, toniziranje mišića, uklanjanje celulita, podsticanje limfne drenaže....
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #8 poslato: Mart 10, 2012, 12:37:55 pre podne »

Sa koliko kg si radio cucanj,tj. koliko najvise kg si podigao iz cucnja?!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Mart 10, 2012, 12:34:38 pre podne »

Voleo bih da mi neko strucniji da odgovor na jedno pitanje tj. da me posavetuje. Ovo sto cu napisati ce vam mozda zvucati cudno, ludo i glupo ali bih stvarno voleo da cujem sta neko strucan misli o ovome tj. neko ko je najbolje upucen u anatomiju misica.

Ja treniram fudbal i zelim da poboljsam svoju brzinu i eksplozivnost. E sad...slusao sam price od nekih ljudi da je C. Ronaldo, jedan od najboljih i najbrzih fudbalera sveta, u svojim treninzima koristio i elektrosokove sa naravno izuzetno niskom voltazom da bi izazvao jacu kontrakciju misica i time bi trening koji je radio imao mnogo bolji efekat na njega i omogucio mu da vise napreduje. Uglavnom prica je da bi recimo pre sprinta misice pogodio elektrosokovima i odmah zatim zasprintao...navodno je zbog ovoga imao problem sa srcem tokom svoje 16-17 godine...i sad bih voleo da znam koliko je zaista realno da moze da se poboljsa brzina na ovakav nacin?? Da li struja odredjene jacine moze zaista pozitivno da utice na jacanje misica i da dovede do toga da neki trening ima bar duplo boji efekat nego sto bi inace imao ???
verovatno se radi o elektrostimulaciji mišića, a ne o elektrošobovima.  Kod elektrostimulacije se radi o stimulisanju mišića strujom odredjenih karakteristika (frekvencije, intenziteta )kabo bi se podstakla kontrakcija mišića. ova metoda se pretežno boristi u rehabilitaciji nakon povreda. Nisam siguran da ova metoda može uticati na poboljšanje eksplozivne snage mišića, za to postoje specijalne Metode treninga.
takodje, elektrostimulacija mišića ne bi trebalo da dovede do poremećaja rada inače zdravog srca.
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #6 poslato: Mart 09, 2012, 10:01:06 posle podne »

http://www.pansport.rs/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori.html

Procitaj o NO reaktorima,koji su u ponudi...Naravno,u Pansportu. Sta da ti kazem,odradice te izvrsno,dace snagu tvom telu,povecace ti misicnu masu,i osecaces se duplo jace! Ukratko...

Nije doping,samo je,kako da ti objasnim - nesto na foru kreatina,ali mnogo jaceg od obicnog.Pijes ga mesec dana,i posle pravis pauzu. Ali,odradice ti posao,osetices vec ako ga uzmes...

Moja preporuka ti je  : http://www.pansport.rs/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/DY690-Xpand-Xtreme-Pump.html
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #5 poslato: Mart 09, 2012, 08:19:18 posle podne »

Voleo bih da mi neko strucniji da odgovor na jedno pitanje tj. da me posavetuje. Ovo sto cu napisati ce vam mozda zvucati cudno, ludo i glupo ali bih stvarno voleo da cujem sta neko strucan misli o ovome tj. neko ko je najbolje upucen u anatomiju misica.

Ja treniram fudbal i zelim da poboljsam svoju brzinu i eksplozivnost. E sad...slusao sam price od nekih ljudi da je C. Ronaldo, jedan od najboljih i najbrzih fudbalera sveta, u svojim treninzima koristio i elektrosokove sa naravno izuzetno niskom voltazom da bi izazvao jacu kontrakciju misica i time bi trening koji je radio imao mnogo bolji efekat na njega i omogucio mu da vise napreduje. Uglavnom prica je da bi recimo pre sprinta misice pogodio elektrosokovima i odmah zatim zasprintao...navodno je zbog ovoga imao problem sa srcem tokom svoje 16-17 godine...i sad bih voleo da znam koliko je zaista realno da moze da se poboljsa brzina na ovakav nacin?? Da li struja odredjene jacine moze zaista pozitivno da utice na jacanje misica i da dovede do toga da neki trening ima bar duplo boji efekat nego sto bi inace imao ???

Ja stvarno ne vidim neku vajdu od toga..Znam da tako nesto po kozmetickim salonima koriste one lenje osobe koje mrzi da treniraju pa bi nesto ako moze lezim i rezim i dobijem nista...
Sačuvana
stefanbree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #4 poslato: Mart 09, 2012, 05:38:40 posle podne »

@neko tamo
Zaintrigiralo me ali nisam lud sa strujom da se igram.....htedoh da cujem da li je uopste moguce tako nesto tj. da li ta prica ima bar 1% sanse da bude tacna....prvi put cujem za taj NO reaktor...pa ako se razumes u to bio bih ti zahvalan ako bi mi malo detaljnije objasnio o cemu se radi bilo na pm ili ovde na temi kad nadjes vremena...to spada u doping pretpostavljam?? i da li cu morati to stalno da koristim da bi imao snagu vecu nego sto inace imam ?? ili npr. kao Obeliks kad je upao kao mali u caroibni napitak pa vise nije morao da pije ?? :D tj. hocu da kazem da li ce mi jedno koriscenje toga pomoci da "razmrdam" organizam i povecam svoj potencijal snage tj. da pomerim granicu makar malo, a da u buducnosti to vise ne moram da oristim ?? ako me razumes sta hocu da kazem :D

@Stefan L.
Trenirao sam individualno nekoliko meseci unazad i zadovoljan sam koliko sam napredovao na tom polju...uglavnom sam koristio internet da bih nasao informacije o treninzima itd.i dosta mi je pomoglo to sto sam radio...medjutim eto ambicija mi nalaze da idem jos dalje...pa trazim nove nacine...

 
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #3 poslato: Mart 09, 2012, 03:58:01 posle podne »

Ako hoces brzinu i explozivnost treba da radis Pliometriju,cucanj i jos neke malo komplikovanije vezbe a za sve to postoji vreme kad se rade(kad je pauza sa fudbalskim treninzima) i ljudi koji su za to strucni...Ako nemas dovoljno znanja u bilo cemu sto moze imati bilo kakve posledice na tebe ili nekog drugog onda to nemoj raditi dok ne budes imao dovoljno znanja da od toga sto radis imas pozitivne rezultate. ;) :) Pozz

P.S sto se tice tvog pitanja,ne znam da iko koristi ovako nesto,struja se jedino koristi u terepijama posle povrede,tj. kod oporavka.
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #2 poslato: Mart 09, 2012, 02:41:16 posle podne »

Ima tu malo istine,a malo sudbineeeeeeee...:D Zezanje,naravno..Nisam jedan od strucnjaka,ali svakako da moze da se dovede ta 'energija' u telo,i da se telo bukvalno razmrda,pa ti deluje kao da si na spidu...Ali,ko normalan radi to? Dakle,verovatno je istina,ali,ukoliko ti hoces to da radis-NEMOJ,NI SLUCAJNO...Ako vec hoces duplo jacu snagu,uzmi neki NO reaktor...On ne steti,mozda malo,ali sigurno ne kao struja..
Sve je to neprirodno,i stetno po nase zdravlje i srce. Kloni se toga,to ti je moj savet,a verovatno i savet svih clanova sa ovog foruma...

MISLIM NA TO DA JE DOVODJENJE STRUJE,TO JEST - ELEKTRO SOK STETAN,a ne na NO reaktor,da ne bude zabune...
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 18 upita.