TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395484 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 12, 2024, 12:24:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 28 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tunjevina  (Pročitano 95179 puta)
JovanR
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 180


Follow the Ruhls!

« Odgovor #234 poslato: Oktobar 28, 2009, 09:36:59 posle podne »

oslic je klasa ispod konzerve tunjevina hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

posto se bavim ribanjem odavno, mislim da sam kompetentniji da ocjenim koja je riba bolja a koja nije, a ti sto more gledas jednom godisnje i to desetak dana nisi ni malo kompetentan. Slazem se da svaka konzerva tunjevine nije istog kvaliteta i da ima smeca.Ali kazem generalno oslic kao riba i tuna kao riba, oslic joj nije ni do koljena a to dovoljno govori i cijena

Orada burazeru :) Skombar, lica, palamida... Jos kad zaronis i sam ih upucas... Uh... :)
Sačuvana
JovanR
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 180


Follow the Ruhls!

« Odgovor #233 poslato: Oktobar 28, 2009, 09:33:53 posle podne »

Mistral u salamuri je skroz ok za brz i prilicno kvalitetan proteinski obrok. Ja je skroz ispresujem dok je u konzervi da izadje sva tecnost i zalijem je sa pola limuna. Tako se guta 5x lakse, ubije jednolican ukus tune i prilicno je ukusno.

Drugi sistem je da kupim komade u paradajzu i zveknem 2 konzerve (ova sa paradajzom ima malo manje mesa pa jedem 2) u tek skuvani pirinac. Dobije se super aroma i mnogo je bolje od sipanja kecapa.

Kad se vec prica o oslicu... Jel se misli na onaj zamrznuti? Ako je to u pitanju onda je mnogo nezahvalniji od tune. Odmrznite ga skroz i dobro procedite. Sramna kolicina ostaje.
« Poslednja izmena: Oktobar 28, 2009, 11:50:02 posle podne od strane Jovan Rosic » Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #232 poslato: Oktobar 17, 2009, 10:57:47 posle podne »

 8) 8) 8)


ja sam prost covek i dacu veoma prost razlig zasto je tunjevina doba-bruka mi je ukusna  ;D
a i nema spremanja  :)
a i konzerve su skupe,ne zato sto su konzerve,vec zato sto je sama tuna skupa  :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #231 poslato: Oktobar 17, 2009, 06:58:42 posle podne »

Hehe, neko pije i 2 litre cistog alkohola dnevno, pa kako to da je alkohol stetan  :D
Sačuvana
Mlaz0r
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #230 poslato: Oktobar 17, 2009, 04:19:07 posle podne »

ja jedem 2 tunjevine dnevno,kako sad tuna 3x nedeljno ....:P
Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #229 poslato: Oktobar 17, 2009, 03:09:25 posle podne »

Ovaj link sa vrednostima za oslic mislim da debelo nije dobar....Tj. nisu tacne vrednosti....
to je neki pohovani oslic cim ima toliko UH
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #228 poslato: Oktobar 17, 2009, 12:43:09 posle podne »

Ma gde je izumrlo, stavi oni tu malo E dodataka da sacuvaju sve, ne bojim se ja  :D

Viljuska vise puta smo napominjali za zivu, a vrlo lako mozes i na googlu pogledati ako znas engleski...
Sačuvana
**Dar3**
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1001

myspace.com/dar3_mkd

« Odgovor #227 poslato: Oktobar 17, 2009, 12:08:30 posle podne »

Ne samo da ima vise, nego ima sve aminokiseline :) amino acid score 148! A sve preko 100 je super...

a pazi da ne ima u konzervi to je izumrlo ;D
Sačuvana
Kada bi batine nekoga naucile pameti,najpametniji bi bili bikovi...a to sam JA!
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #226 poslato: Oktobar 17, 2009, 11:30:33 pre podne »

Ovaj link sa vrednostima za oslic mislim da debelo nije dobar....Tj. nisu tacne vrednosti....
Sačuvana
Viljuska
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 270

« Odgovor #225 poslato: Oktobar 17, 2009, 11:07:33 pre podne »

      ... ne jesti vise od 3 puta nedeljno zbog zive koja je normalni sastojak tune (doduse u zavisnosti iz kojih mora ili okeana potice)
Слаже ли се неко са овим?!
Sačuvana
'''Оћу ја да изјавим нешто за дневник.Ономад сам гледао на телевизору,је л' знаш бре ти несрећо да су Срби најстарији народ?Док су Шваба и Енглез и Американац пре 600 година јели свињу с рукама,ми смо имали ово.Па лепо виљушком боц,на српском двору ми с виљушком боц а Шваба с рукама уста га ..бем''
nickey
Gost
« Odgovor #224 poslato: Oktobar 17, 2009, 09:55:41 pre podne »

Sad' se i pobijte  ::) Madre Mia... Ljudi, pravi problemi su oko vas, ne u raspravama na netu...

Rezime: tunjevina jedan od najboljih proteinskih obroka
            mistral tunjevina u komadima najbolja varijanta na nasem trzistu sto se cene tice
           za nepresusan budzet, tu je uvek rio mare...

       ... ne jesti vise od 3 puta nedeljno zbog zive koja je normalni sastojak tune (doduse u zavisnosti iz kojih mora ili okeana potice)

I sa ovim postom tema treba da se zakljuca...

Rio Mare FTW! Ipak za taj kvalitet vredi dati 3-4 puta vise para!

Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #223 poslato: Oktobar 17, 2009, 09:26:45 pre podne »

Ne samo da ima vise, nego ima sve aminokiseline :) amino acid score 148! A sve preko 100 je super...
Sačuvana
Spartak
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 651


« Odgovor #222 poslato: Oktobar 17, 2009, 09:21:06 pre podne »

e tu sad dolazi ona popularna, koliko para toliko muzike :)
Mozes li da objasnis razliku, posto sam malo u nedoumici? Po meni tunjevina ima nekako tezinu i moze da te zasiti neka normalna porcija sto nije slucaj sa oslicem. Po procentu proteina 23 prema 19 jeste vise ali ni priblizno naspram cene?
pa evo npr, tuna ima vise bcaa aminokiselina i glutamina od oslica :)
Sačuvana
two more...no matter what...!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #221 poslato: Oktobar 17, 2009, 06:34:36 pre podne »

http://www.thedailyplate.com/nutrition-calories/food/generic/hake

http://www.nutritiondata.com/facts/finfish-and-shellfish-products/4143/2

Oslic ima duplo vise ukupnih masti a duplo manje proteina... msm masti ovde nemaju veze jer su skoro zanemarljive i zasicene imaju po gram na 100 grama, ali duplo vise proteina i te kako stavlja tunu iznad...
Sačuvana
Nikolic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 348


« Odgovor #220 poslato: Oktobar 16, 2009, 09:17:54 posle podne »

Sad' se i pobijte  ::) Madre Mia... Ljudi, pravi problemi su oko vas, ne u raspravama na netu...

Rezime: tunjevina jedan od najboljih proteinskih obroka
            mistral tunjevina u komadima najbolja varijanta na nasem trzistu sto se cene tice
           za nepresusan budzet, tu je uvek rio mare...

       ... ne jesti vise od 3 puta nedeljno zbog zive koja je normalni sastojak tune (doduse u zavisnosti iz kojih mora ili okeana potice)

I sa ovim postom tema treba da se zakljuca...
Ja sam jedno vreme jeo i po 15 konzerva nedeljno a 8 su mi bile minimum. Ali od kad sam video da me kradu nisam pojeo ni jednu ;D
Gde da zakljucas ja jos nisam dobio potpun odgovor. Znaci interesuje me razlika izmedju tunjevine i oslica? Svi kazu da opravdava cenu, pa hocu razloge zasto? Bolji ak profil kod proteina, puno omege3 ili sta vec ??? Jer po kolicini proteina koju dobijes to nije slucaj....
Sačuvana
Stranice: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 28 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 18 upita.