TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395526 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 15, 2024, 01:33:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sve o meni i vaše mišljenje..  (Pročitano 4646 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #11 poslato: Novembar 24, 2015, 05:56:52 posle podne »

Predlazem ti i da mrtvo prebacis na pocetak treninga kao prvu vezbu za ledja.
Sačuvana
N3N4D
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #10 poslato: Novembar 24, 2015, 05:37:49 posle podne »

Što se tiče nogu probaću da ukombinujem u jednom danu.. Mrtvo sam skoro počeo da radim sad sam na nekih 100kg 4x u zadnjoj seriji i zadovoljan sam.. Iskorak radim povremeno a bugarski čučanj mrtvo sa pravim nisam nikad radio mada bih mogao da počnem polako da učim i te vežbe :) Inače kreatin je kupljen i prvi obrok pojačan :D što se tiče tonusa nisam baš siguran da mogu da ga izbacim.. Pre sam jeo dosta hleba pa prešo na tonus i sad po obroku pojedem po jedno ono malo parče tako da mislim da to nije stračno.. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #9 poslato: Novembar 24, 2015, 04:56:25 posle podne »

Kad smo vec kod treninga nogu jel radis nekad mrtvo sa pravim nogama,iskorak, bugarski cucanj i slicne vezbe? Cini mi se da se vise vezujes za sprave nego za slobodan teg...
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #8 poslato: Novembar 24, 2015, 04:48:21 posle podne »

Dodaj jos vezbi za zadnju lozu. Kazaces ali vec sam preuporan, jasno, zato se noge i odvajaju u dva dana.
Eto saveta,probaj da promenis svoj trening kako ti zadnja loza ne bi zaostajala previse za kvadovima  :)

Vidis jos jedna greska sto se nogu tice, nekad te upala drzi tri dana, a ti treceg radis drugi put noge, jednostavno misic nema dovoljno vremena da se oporavi,a nije da je bas mali vec polovina tela  :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #7 poslato: Novembar 24, 2015, 04:47:33 posle podne »

Po meni ako vec imas 3 potiska za grudi l, jedan potisak za ramena bio bi dovoljan. I ne bi radio 2 razvlacenja vec ili sajla ili bucice.
Sačuvana
N3N4D
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #6 poslato: Novembar 24, 2015, 04:45:47 posle podne »

S vremena na vreme odvoji jedan dan za ramena, ok su ova dopumpavanja uz grudi i ledja, ali ipak ce ti nekada trebati trening u kome ces raditi sve tri glave.
Izmedju treninga ledja i treninga nogu moras imati pauzu jer ako mislis ozbiljno da uradis onda ce ti donji deo ledja eksplodirati u sredu.
I ta pauza izmedju dva treninga nogu je premala, opet kazem ako ih preozbiljno uradis za taj drugi trening ne bi bio sposoban.
Da li radis zadnju lozu i listove tog dana ?? Koliko ti onda traje trening..??

Za meso si vec dobio savet, jednostavno protein su blokovi, ako ih je premalo nikada neces sagraditi kucu, time se vodi.  :)
Izbaci tonus i senf slobodno :)

Pa onda bih mogao da smanjim tj jednom manje noge da radim.. Što se tiče ozbiljnosti zavisi nekad odradim baš baš dobro noge pa me upala drži i po 3 dana o.O
Sačuvana
N3N4D
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #5 poslato: Novembar 24, 2015, 04:42:55 posle podne »


Dorucak je ok whey i ovsene i zadnji obrok ella i dobre masti,samo se potrudi da u ostalim obrocima bude bar po 200g mesa uz hidrate jer je bas malo 100g,ubaci znaci izmedju tog dorucka i elle jos tri obroka sa po 200g mesa+slozeni hidrati,jer da bi izgradio misicnu masu moras biti u suficitu sa kvalitetnim kalorijama iz uh i dobrih masti i svakako kao sto sam vec rekao meso jednostavno moras povecati . .

Što se tiče ishrane dodaću još mesa :) Što se tiče uh misliš da je okej? Oko 300 grama pirinča+100 grama ovsenih+ tonus..

Jel mozes napisati malo vise o svom treningu. Izbor vezbi i njihov redosled na treningu ?

Mogu:
1 trening grudi prednje rame- benč pres 4-5 serija, kosi benč 4 serija pa potisak bučicama sa klupice zatim razvlačenje bučicama i za kraj sajle (vežbe sa bučicama su mi na kosoj klupi).. Prednje rame odradim na smitu i sa bučicama jednu vežbu..
2 trening ledja zadnje rame- prvo odradim na lat mašini široki i uski hvat, dok radim zagrejem na spravi pored donja ledja i onda prelazim na mrtvo.. posle mrtvog radim povlačenje bučicama ( naslonjen na klupi nisam siguran baš kako se zove vežba) i za kraj veslanje na sajlama.. Zadnje rame radim ili na sajlama ili bučicama zavisi kako mi kad odgovara..
3 trening noge- prednji čučanj, uska i široka presa zatim izolacione vežbe šut i zadnja loža i na kraju listovi.
4 trening grudi srednje rame- opet benč, zatim potisak bučicama ravna klupa, pulover, propadanja, sajle i sklekovi.. Za srednje rame uglavnom radim bučice..
5 trening noge- čučanj, presa, šut, zadnja loža, listovi i kad nisam umoran ubacim iskorak..

Uglavnom sve vežbe radim 4 do 5 serija a ponavljanja se kreću od 12 do 2 zavisi od energije.. Nekad imam snage da izbacim u zadnjoj seriji istu zežinu 3 nekad 5  nekad 2 puta sve zavisi..
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #4 poslato: Novembar 24, 2015, 04:39:57 posle podne »

S vremena na vreme odvoji jedan dan za ramena, ok su ova dopumpavanja uz grudi i ledja, ali ipak ce ti nekada trebati trening u kome ces raditi sve tri glave.
Izmedju treninga ledja i treninga nogu moras imati pauzu jer ako mislis ozbiljno da uradis onda ce ti donji deo ledja eksplodirati u sredu.
I ta pauza izmedju dva treninga nogu je premala, opet kazem ako ih preozbiljno uradis za taj drugi trening ne bi bio sposoban.
Da li radis zadnju lozu i listove tog dana ?? Koliko ti onda traje trening..??

Za meso si vec dobio savet, jednostavno protein su blokovi, ako ih je premalo nikada neces sagraditi kucu, time se vodi.  :)
Izbaci tonus i senf slobodno :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #3 poslato: Novembar 24, 2015, 04:04:36 posle podne »

Jel mozes napisati malo vise o svom treningu. Izbor vezbi i njihov redosled na treningu ?
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #2 poslato: Novembar 24, 2015, 03:50:39 posle podne »

Sto se tice treninga moj predlog je
pon -grudi
uto-ledja
sreda-pauza
cetvrtak -noge,
petak-ramena
subota-ruke
nedelja-pauza

Dorucak je ok whey i ovsene i zadnji obrok ella i dobre masti,samo se potrudi da u ostalim obrocima bude bar po 200g mesa uz hidrate jer je bas malo 100g,ubaci znaci izmedju tog dorucka i elle jos tri obroka sa po 200g mesa+slozeni hidrati,jer da bi izgradio misicnu masu moras biti u suficitu sa kvalitetnim kalorijama iz uh i dobrih masti i svakako kao sto sam vec rekao meso jednostavno moras povecati . .
Sačuvana
Nenad Glisovic
N3N4D
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #1 poslato: Novembar 24, 2015, 03:01:22 posle podne »

Pre svega pozdrav za sve.. :)

Već neko vreme prelistavam forum i mislim da sam dosta naučio ali vam se ipak obraćam jer uvek negde može da se pogreši :)

Konkretno o meni: treniram već nekih godinu dana i tu sam imao veliko variranje u kilaži, uspeo sam da skinem nekih 20 kg.. Sad mi je cilj dodavanje mišića jer vidim da sam se baš isušio.. Visina 193 težina 85kg :)

Potrebni su mi vaši saveti oko treninga i ishrane, da li treba tu nešto da se menja.. Što se tiče treninga on izgleda ovako:
ponedeljak-grudi prednje rame,
utorak-ledja zadnje rame,
sreda-noge,
četvrtak-pauza,
petak-grudi srednje rame,
subota-noge.

Šta mislite o ovakvom treniranju? Ruke radim kad imam vremena i za njih ne bih ubacivao poseban dan kao i trbušnjake, grudi su mi veoma bitne pa sam zato stavio da ih radim 2x nedeljno jer imam pectus excavatum-levkasti grudni koš, noge radim 2x nedeljno jer želim veće i jače noge..

Kada je suplementacija u pitanju koristim pansportov power protein, power bcaa, dekstrozu i danas bih uzeo kreatin verovatno dymatize ili universal.. Protein, dekstrozu, bcaa pijem posle treninga, bcaa i uz trening 5 grama a kreatin ću kako se preporučuje 5grama pre 5 grama posle treninga..

Ishrana..
Doručak- 80-100 grama ovsenih pahuljica, merica proteina, preko stavim malo cimeta malo višnji, eventualno štanglica crne čokolade.. Uz doručak odmah spremim užinu koju nosim na faks, a uglavnom se sastoji od 100g kuvanog pirinča i 100 grama kuvane piletine, pojedem parče tonusa i neku salaticu..
Ručak- oko 100 grama pirinča ili krompir( mislim da sam kuvao oko 400 500 grama krompira) i propržim 150g govedjeg buta sa lukom, jako bitno je to što stavljam vrlo malo maslinovog ulja.. Uz to uzmem malo senfa tonus hleb i to je to..
Posle treninga protein dekstroza bcaa pa kroz sat vremena obrok.. obrok bude sličan kao ručak s' tim što umesto govedine stavim ili piletinu ili pojedem pastrmku u rerni.. I pre spavanja jedem ela sir i malo indijskog oraha badema zavisi šta ima i ako ima :)

To bi bilo to, ako imate neki predlog, savet bio bih vam zahvalan :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.123 sekundi sa 14 upita.