TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395484 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 12, 2024, 11:42:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: NEKOLIKO SAVETA ZA BRŽI OPORAVAK  (Pročitano 4186 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27475


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #17 poslato: Jul 13, 2022, 07:40:08 pre podne »

Tajming treninga je takodje bitan po putanju oporavka. Ja često treniram jako kasno  noću jer imam puno obaveza u toku dana. Idealno bi bilo to raditi u periodu od 16-18h

Mada sve he svakako stvar navike. Poznajem ljude koji treniraju svako jutro u 6 ujutru.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ja treniram u 18 casova isto zbog obaveza,a ranije kada sam radio kao obezbedenje trenirao sam kad sam stigao i ujutru i popodne i uvece.
Sada najnoviji trend je oko  4-5 sati ujutru,kazu isto zbog obaveza.Ja toliko rano nikad ne bih mogao.
Mogao bi, ali bi bilo jako teško prvih mjesec dana. Kada bi ti neko rekao tad ili nikad, sigurno bi našao način


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ako bi mi neko pretio sa pistoljem u ruci da moram da biram tad ili nikad onda bih naravno mogao,jer je ljudsko telo cudo navikne se na sve,ali ne bih voleo da me neko primora na to. ;D ;D ;D
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #16 poslato: Jul 11, 2022, 10:00:48 pre podne »

Tajming treninga je takodje bitan po putanju oporavka. Ja često treniram jako kasno  noću jer imam puno obaveza u toku dana. Idealno bi bilo to raditi u periodu od 16-18h

Mada sve he svakako stvar navike. Poznajem ljude koji treniraju svako jutro u 6 ujutru.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ja treniram u 18 casova isto zbog obaveza,a ranije kada sam radio kao obezbedenje trenirao sam kad sam stigao i ujutru i popodne i uvece.
Sada najnoviji trend je oko  4-5 sati ujutru,kazu isto zbog obaveza.Ja toliko rano nikad ne bih mogao.
Mogao bi, ali bi bilo jako teško prvih mjesec dana. Kada bi ti neko rekao tad ili nikad, sigurno bi našao način


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #15 poslato: Jul 11, 2022, 09:59:42 pre podne »

Miki, baš je koristan ovaj tekst koji si izneo u tekstoteci.
Interesuje me kakvo je tvoje iskustvo sa glutaminom? Ja ga nisam koristio.  Nailazio sam na različite rezultate studija. Neka istraživanja su pokazala da pomaže u oporavku, druga nisu.
Glutamin je ok suplement. Van naših granica ga koriste  nakon treninga umjesto prostih šećera u većim količinama. Dobar.je za probavu a i služi svrsi oporavka. S tim što 10-20g i neće raditi pretjerano dobar posao. 40g dnevno je već nešto gdje se osete benefiti. Naši organi samo uzmu 10-15g prilikom unosa.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ja ga i koristim oko 40 g dnevno i to tako da ga podelim dnevno na vise puta.
Manje o toga ne vrijedi ići. Ja kada ga koristim to je 60g dnevno


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #14 poslato: Jul 11, 2022, 09:58:57 pre podne »

Sve stavke su vrlo bitne.
A dodao bih kao bitan faktor ipak i finansije od kojih direktno uticu ishrana, suplementi i masaza....
Pored jake volje i dobrog zdravlja, to je treća  najbitnija stvar u ovom sportu.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #13 poslato: Jul 10, 2022, 08:08:12 posle podne »

Miki, baš je koristan ovaj tekst koji si izneo u tekstoteci.
Interesuje me kakvo je tvoje iskustvo sa glutaminom? Ja ga nisam koristio.  Nailazio sam na različite rezultate studija. Neka istraživanja su pokazala da pomaže u oporavku, druga nisu.
Hvala lepo!!!
Ja ga vec godinama koristim cak i u toku treninga ga uzimam sa bcaa aminokiselinama i veoma sam zadovoljan rezultatom.
Hvala na odgovoru. Ja sam predstavio jednom prilikom sve benefite glutamina, ali sam i tokom pregleda radova o njegovim efektima naišao i na neke koji i nisu nešto potvrđivali njegove benefite. Zato me je interesovalo konkretno šta svi vi ovde sa dugim stažom u sportu smatrate.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #12 poslato: Jul 10, 2022, 08:02:26 posle podne »

Sve stavke su vrlo bitne.
A dodao bih kao bitan faktor ipak i finansije od kojih direktno uticu ishrana, suplementi i masaza....
Novac je u današnje vreme jedan od najvažnijih faktora, kako bi se sve ostalo moglo iskombinovati.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #11 poslato: Jul 10, 2022, 07:58:50 posle podne »

Miki, baš je koristan ovaj tekst koji si izneo u tekstoteci.
Interesuje me kakvo je tvoje iskustvo sa glutaminom? Ja ga nisam koristio.  Nailazio sam na različite rezultate studija. Neka istraživanja su pokazala da pomaže u oporavku, druga nisu.
Glutamin je ok suplement. Van naših granica ga koriste  nakon treninga umjesto prostih šećera u većim količinama. Dobar.je za probavu a i služi svrsi oporavka. S tim što 10-20g i neće raditi pretjerano dobar posao. 40g dnevno je već nešto gdje se osete benefiti. Naši organi samo uzmu 10-15g prilikom unosa.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ja jesam čitao o mnogim benefitima, ali je bilo takođe i ljudi koji su mi rekli da nisu primetili neke posebne efekte. Hvala što si podelio svoja iskustva. Ja sam generalno stekao utisak da ima mnoge prednosti na osnovu pročitanih rezultata istraživanja.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27475


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #10 poslato: Jul 10, 2022, 06:47:04 posle podne »

Sve stavke su vrlo bitne.
A dodao bih kao bitan faktor ipak i finansije od kojih direktno uticu ishrana, suplementi i masaza....
Delimicno se slazem,ali uvek mozes naci nacin da smanjis troskove ishrane ako hoces,naravno do jedne granice,ali svaki sport je takav.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27475


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #9 poslato: Jul 10, 2022, 06:44:48 posle podne »

Tajming treninga je takodje bitan po putanju oporavka. Ja često treniram jako kasno  noću jer imam puno obaveza u toku dana. Idealno bi bilo to raditi u periodu od 16-18h

Mada sve he svakako stvar navike. Poznajem ljude koji treniraju svako jutro u 6 ujutru.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ja treniram u 18 casova isto zbog obaveza,a ranije kada sam radio kao obezbedenje trenirao sam kad sam stigao i ujutru i popodne i uvece.
Sada najnoviji trend je oko  4-5 sati ujutru,kazu isto zbog obaveza.Ja toliko rano nikad ne bih mogao.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27475


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #8 poslato: Jul 10, 2022, 06:42:09 posle podne »

Miki, baš je koristan ovaj tekst koji si izneo u tekstoteci.
Interesuje me kakvo je tvoje iskustvo sa glutaminom? Ja ga nisam koristio.  Nailazio sam na različite rezultate studija. Neka istraživanja su pokazala da pomaže u oporavku, druga nisu.
Glutamin je ok suplement. Van naših granica ga koriste  nakon treninga umjesto prostih šećera u većim količinama. Dobar.je za probavu a i služi svrsi oporavka. S tim što 10-20g i neće raditi pretjerano dobar posao. 40g dnevno je već nešto gdje se osete benefiti. Naši organi samo uzmu 10-15g prilikom unosa.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ja ga i koristim oko 40 g dnevno i to tako da ga podelim dnevno na vise puta.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27475


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #7 poslato: Jul 10, 2022, 06:40:39 posle podne »

Miki, baš je koristan ovaj tekst koji si izneo u tekstoteci.
Interesuje me kakvo je tvoje iskustvo sa glutaminom? Ja ga nisam koristio.  Nailazio sam na različite rezultate studija. Neka istraživanja su pokazala da pomaže u oporavku, druga nisu.
Hvala lepo!!!
Ja ga vec godinama koristim cak i u toku treninga ga uzimam sa bcaa aminokiselinama i veoma sam zadovoljan rezultatom.
« Poslednja izmena: Jul 10, 2022, 06:45:09 posle podne od strane Miki Mihajlovic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #6 poslato: Jul 10, 2022, 04:03:16 posle podne »

Sve stavke su vrlo bitne.
A dodao bih kao bitan faktor ipak i finansije od kojih direktno uticu ishrana, suplementi i masaza....
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #5 poslato: Jul 10, 2022, 01:24:52 posle podne »

Tajming treninga je takodje bitan po putanju oporavka. Ja često treniram jako kasno  noću jer imam puno obaveza u toku dana. Idealno bi bilo to raditi u periodu od 16-18h

Mada sve he svakako stvar navike. Poznajem ljude koji treniraju svako jutro u 6 ujutru.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #4 poslato: Jul 10, 2022, 01:22:50 posle podne »

Miki, baš je koristan ovaj tekst koji si izneo u tekstoteci.
Interesuje me kakvo je tvoje iskustvo sa glutaminom? Ja ga nisam koristio.  Nailazio sam na različite rezultate studija. Neka istraživanja su pokazala da pomaže u oporavku, druga nisu.
Glutamin je ok suplement. Van naših granica ga koriste  nakon treninga umjesto prostih šećera u većim količinama. Dobar.je za probavu a i služi svrsi oporavka. S tim što 10-20g i neće raditi pretjerano dobar posao. 40g dnevno je već nešto gdje se osete benefiti. Naši organi samo uzmu 10-15g prilikom unosa.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #3 poslato: Jul 10, 2022, 01:20:54 posle podne »

Sve može i nekako u umjerenim količinama, ali stres nikako. Ko uspije to da iskontrolise i malo poslozi sve ostalo, već je izašao kao pobjednik.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.134 sekundi sa 19 upita.