TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 08:57:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 21 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ako znam odgovor, neću ga previše zakomplikovati! (Valjda)  (Pročitano 84732 puta)
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #249 poslato: Maj 18, 2012, 09:25:15 posle podne »

Pro :D

Nisam ranije video temu, sad kad god imam dilemu ima da te spamujem :D
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #248 poslato: Maj 18, 2012, 09:23:19 posle podne »

Da bi ubrzali povećanje entropije.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #247 poslato: Maj 18, 2012, 09:21:28 posle podne »

Bio ti imas temu a ja nisam video?! LOL BRO

Objasni mi zasto mi postojimo? :D
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #246 poslato: Maj 18, 2012, 09:20:05 posle podne »

@ bio
Cujem, ode ti u trenere?

teško ;D
« Poslednja izmena: Maj 18, 2012, 09:22:12 posle podne od strane Biochemo » Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #245 poslato: Maj 18, 2012, 09:17:18 posle podne »

@big 77

i o5 mi nisi napisao ono što sam ti tražio. -.- nema veze.

Ovako, prvo i osnovno jeste da se batališ tog stava da već dve godine ideš u teretanu i da nema napretka koji god suplement da uzmeš.
1- budi spreman da menjaš parametre
2- suplementi su sporedna stvar u ovoj priči

Sad što se tiče ne napredovanja.

Ono što se dešava je sledeće - uspostavio si ravnotežu.
Jednačina ti ide otprilike: trening (stimulus) + klopa - trening (potrošnja) - bazalni metabolizam = napredak

Drugim rečima ono što pokušavam da ti kažem je sledeće - možeš da se baciš u gejnovanje delovanjem (okvirno) na tri faktora.

Trening (stimulus)

Promena treninga u smislu intenziteta. Batališ to što radiš i uhvatiš se nekog sistema koji će da ti dozvoli npr da probijaš kilaže. Uhvatiš neke od powerlifting varijanti 5-3-1 ili nekakvih progresija i samo vučeš velike pokrete. Kad probiješ kilaže lako ćeš da doradiš stvari ako baš bude bilo potrebe nekim izolacijama.
   Jači stimulus možeš da dobiješ na više načina. Probijanje kilaže je jedan od njih. Promena tempa u ponavljanjima npr takoĂ°e drastično utiče na stimulus. Jedna od alternativa ovom powerliftingu koji sam predložio jeste da se npr uhvatiš GVT-a. Izguglaj ako nznš šta je.

Klopa

Prosto - ako kreneš da tovariš još te hrane, dobićeš na masi. Na silu - na silu. Kreneš da jedeš kilo bifteka dnevno, tako radiš mesec dana, treniraš i nema šanse da ne dobijaš na kilaži. Ono što je fact je što je to pod a - skupo, pod b - nije baš toliko lagan zadatak.

Trening (potrošnja)

Imaj na umu da što više serija radiš to više trošiš. Što više potrošiš na treningu to će više kcal da ode na nadomešćivanje potrošenog time ostavljajući manje kcal za rast. Dakle još jedna od stvari koju možeš da uradiš je da zapravo smanjiš potrošnju na treninzima.
   Prva stvar je da se batališ izolacija i da radiš samo vežbe koje najbolje i rade. (već sam ti ih pobrojo kad sam ti tražio da mi kažeš svoje maxeve). Opet primera radi možeš da gledaš da po treningu imaš 4-5 radnih serija nedeljno. Sad u istom danu ili ne, istom vežbom ili ne, u istom opsegu ponavljanja sa istom kilažom ili ne - to je tvoje da eksperimentišeš i da se igraš.
... ... ...

Ako hoćeš da izaĂ°eš iz stagnacije logično nešto moraš da menjaš. Napisao sam ti najočiglednije nivoe gde možeš da napadneš masu, sad je na tebi da malo sedneš, razmisliš, vponešto i izguglaš/pročitaš, isplaniraš i kreneš da gejnuješ. Moraš malo da eksperimentišeš. ;)
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #244 poslato: Maj 18, 2012, 05:52:52 posle podne »

@ bio
Cujem, ode ti u trenere?
:D
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #243 poslato: Maj 18, 2012, 05:33:02 posle podne »

@ bio
Cujem, ode ti u trenere?
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
big77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82

« Odgovor #242 poslato: Maj 18, 2012, 05:14:47 posle podne »

Trening – 4-5 treninga nedeljno (samo jedna grupa misica po treningu)

PON rame, 3 vezbe (4s,3s,3s)

1.potisak sipkom iza ili ispred glave  4serije
2.potisak bicicama arnoldov 17-22kg 3seriije
3.letenje u stranu bucicama 8-10kg 3 serije
4.letenje sedece za zadnje rame 8-10kg

trapez
1.sleganje ramenima sa bucicama stojeci 25kg,27kg,30,35kg

UTO biceps,triceps, — biceps – 2 vezbe (4s,3s) , triceps – 3 vezbe (4s,3s,3s)

biceps
1.stojeci pregib sipkom uski a nekad siroki hvat 2x 10kg do 2x 12kg
2.hamer pregib ili naizmenicni pregib bicicom 15-17kg

triceps
1.potisak sa cela 2x20kg,25kg ili uski bench 4serije
2. extenzija na latu 3serije
3. dips propadanje izmedju 2klupe 3 serije

SRE odmor,

CET noge, 4 vezbe (4s,4s,4s,4s)

1. cucanj sipkom 4serije
2. zadnja loza 4serije
3. sutiranje 3serije
4.listovi sa sipkom 4 serije


PET grudi, 4 vezbe (4s,3s,3s,2s)

1.bench press 60-80kg 4serije
2.kosi bench sipkom ili bucicom 3serije
3.kontra kosi bucicom ili sipkom 3serije  ili razvlacenje na cross masini sajlama
4. propadanje ili ravlacenje sa 2x15,17kg 3serije 

SUB ledja, 4vezbe (4s,3s,3s,3s)

1.zgibovi na vratilu 4serije 19ponavljanja 1.serija i ostale tri koliko mogu do max ali slabije od prve
2.lat masina vucenje na grudi,ponekad iza ledja 4serije
3. veslanje u pretklonu bucicama 17kg-20kg, ili sipkom  3serije  ilii sedece veslanje na sajli
4. hiperextenzija na klupi za donja ledja, sa tegom u ruci.

NED odmor


Ubacujem cesto i jos neke vezbe ali kao sto vidis to su te kliaze i nakako ne probijam, radim cesto do otkaza,dajem maximum i ne mogu da dizem vece tezine od ovaga, a da bi ih pravilno i koncentrisano izvodio.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #241 poslato: Maj 18, 2012, 04:29:49 posle podne »

kad sam te pitao sa kojim kilažama radiš, mislio sam da mi napišeš radne serije (ili ORM) za sva višegrupne pokrete. Za bench si mi rekao, ali specifično čučanj, mrtvo, zgibovi (broj bez i maksimum sa opterećenjem), potisak sa tegom iznad glave... - šta god od toga da radiš i ako ne radiš napiši zašto.
Sačuvana
big77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82

« Odgovor #240 poslato: Maj 18, 2012, 04:02:39 posle podne »

Ovako, imam 27godina, visina 1m78cm, tezina 77kg (kao i prosle godine u isto doba). Nisam mnogo mastan, imam samo malo oko struka, zato i pokusavam da ne jedem puno hidrata, sem ovsenih i pirinca. Nisam bio previse mrsav a sada izgledam prosecno stim kada vise jedem dobijem samo stomak a masu nimalo.Otprilike sam normalno gradjen, ali obzirom da vezbem 19 meseci sto ipak nije malo, uzasno sam nezadovoljan i cudim se odakle mi toliko volje da vezbam i dalje. Negde gresim a mislim da nikada necu znati gde.
E sto se tice kilaza,jeste, vec 7 meseci koliko pijem whey, a sada mesec dana i kreatin zajedno sa njim, dizem bukvalno isto,
primer za bench press
1serija 60kg 12 ponavl
2serija 70kg 10 pon
3serija 75kg  8 pon do otkaza
4serija 80kg 6 pon uz pomoc,do otkaza

otprilike sam toliko dizao i nakon 6 meseci koliko uopste treniram i to bez wheya,kreatina i sa mnogo slabijom ishranom!

Ramena, ledja i trapez su mi lepo napredovali a grudi i ruke nista.Uzas!!!Biceps i grudi itek kako izostaju. Obim ruku mi je 37cm kada stegnem biceps, cini mi se da je slican bio i pre nego sto sam usao ikada u teretanu.A grudi, to je posebna prica, tu vec ne vidim ni gram pomaka.

Kako to da drug koji nema finansijskih mogucnosti za suplementaciju i jacu hranu, uz kreatin ima zavidni volumen a ja sem toga ni malo vecu snagu da dobijem. A previse se trudim ali nece pa nece. Vujemo se druze, pisi mi.

Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #239 poslato: Maj 18, 2012, 12:11:28 posle podne »

Ajde da vidimo šta možemo da uradimo. :)

Ipak, rekao si mi dosta ali ne i neke jako bitne stvari. Koliko si sad težak? Koliko si mastan trenutno? Da li si sklon i koliko gojenju ili si pak totalni mršavko? (ustvari te pitam da li bi sebe okvirno definisao kao endo-, ekto- ili mezomorfa)
Kad kažeš da radiš sa istim kilažaama koje su to kilaže?
Da li imaš neki deo tela da zaostaje po masi u odnosu na ostalo?

Što mi tačnije opišeš situaciju to ćemo bolje da rešimo stvari. ;)
Sačuvana
big77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82

« Odgovor #238 poslato: Maj 18, 2012, 09:09:01 pre podne »

Druze, zelim da ti konacno predstavim kako sam radio od pocetka do sada, po pitanju treninga i ishrane, a svakako ukratko. Nisam zadovoljan postignutim u teretani.Verujem da mi mozes ti pomoci.
Ovako,idem u teretanu godinu i 7 meseci. E sad, menjao sam puno toga po pitanju treninga, ishrane, suplementacije, dosta citao svo ovo vreme, svakako dosta sam vremena provodio i na tvom forumu, postujem puno tih principa…ali jedini problem u celoj prici je – ja ne napredujem vec 13 meseci!!! Stagnacija predugo traje a pokusavam da dam maksimum na treningu i konstantno idem u teretanu svo ovo vreme.Ni jedan suplement mi nikada nije dao ni malo vecu snagu a kamoli masu (whey,kreatin,glutamin), pa ni jaca i kvalitetnija ishrana !!! Kao da svi oni principi za moje telo ne vaze! Pored stagnacije u misicnoj masi, moram da naglasim da i godinu dana iste tezine dizem, ne mogu da ih probijem nikako, naravno radeci vezbe ispravno.
Cilj mi je povecati misicnu masu do 5kg . Ne trazim previse niti da se profesionalno bavim ovim sportom. Negde gresim ali posto ne mogu da provalim gde, zato se javljam tebi. Hvala unapred.
Predstavicu ti sve do sada pa bih te zamolio na osnovu toga, da mi das tvoje misljenje.

PRVIH GODINU DANA U TERETANI

Trening – 3-4 treninga nedeljno, (dve grupe misica po treningu)
PON grudi,biceps — grudi – 4 vezbe (4s,4s4s,4s) , biceps – 3 vezbe (4s,4s,3s)
UTO noge, 4 vezbe (4s,4s,4s,4s) ili odmor
SRE odmor,
CET rame, 4 vezbe (4s,4s,4s,4s)
PET ledja, triceps— ledja – 4 vezbe (4s,4s,4s,4s), triceps – 3 vezbe (4s,4s,3s)
SUB odmor
NED odmor

Ishrana – (prvih 12 meseci svakodnevno)
06h budjenje i odmah prvi dorucak : jaja,sir, jogurt, salama, ili mleko i plazma keks, bez whey-a
09h drugi dorucak (120g tune,sardina,jogurt ili pecivo,jogurt ili topli sendvic, jogurt)
13h treci obrok (integralno pecivo ,jogurt ili soja)
16h rucak (kuvano jelo sa dobrim uh,snicla)
19h trening
20h 30g dextroza sa vodom ili samo banana, bez whey-a
20:30 vecera (120g tune,sir,jogurt ili salama ,sir,mleko,2jaja ),sa malo uh i hlebom
23h odlazak na spavanje

i tako svaki dan ponovo.
Suplementacija – (prvih 12 meseci svakodnevno)
1. 1.-4.mesec – na suvo- nista
2. 5.-7.mesec – kreatin monohidrat+dextroza
3. 8.-9.mesec glutamin+dextroza
4. 9.-12.mesec – na suvo-nista

(NAREDNIH)POSLEDNJIH 7 MESECI U TERETANI

Trening – 4-5 treninga nedeljno (samo jedna grupa misica po treningu)
PON rame, 3 vezbe (4s,3s,3s)
UTO biceps,triceps, — biceps – 2 vezbe (4s,3s) , triceps – 3 vezbe (4s,3s,3s)
SRE odmor,
CET noge, 4 vezbe (4s,4s,4s,4s) ili odmor
PET grudi, 4 vezbe (4s,3s,3s,2s)
SUB ledja, 4vezbe (4s,3s,3s,3s)
NED odmor

Napomena: Osnovne vezbe su mi uvek u prvoj seriji i njih ne menjam,ostale vezbe rotiram(menjam) na 3 nedelje da se misic ne bi navikao. Ponavljanja radim izmedju 6-10. Poslednje dve serije su uvek do otkaza.

Ishrana –(poslednjih 7 meseci svakodnevno)
06h budjenje i odmah prvi dorucak : 35g whey+ solja ovsenih,vit B i C
09h drugi dorucak (120g tune,jogurt,2 jaja ili 100g pilece belo,jogurt,2jaja)
13h treci obrok (solja ovsenih,jogurt ili 250ml mleko)
16h rucak (kuvano jelo sa dobrim uh,pirinac,krompir,snicla)
18h trening
19h 40g dextroza sa vodom
19:20 35g whey
20:30 vecera (120g tune, ili sardine,jogurt,sir,2 jaja ili 100g pilece belo,jogurt,sir,2jaja),bez uh i hleba
23h odlazak na spavanje

i tako svaki dan ponovo.

Napomena: Kao sto se moze videti, ishrana je drasticno kvalitetnija u poslednjih 7 meseci

Suplementacija – (poslednjih 7 meseci svakodnevno)
1. odmah po budjenju 35g whey Biotech Nitrogold + solja ovsenih+ 1tableta vit B+ 500mg vit C
2.odmah posle treninga 40g dextroza sa vodom
3.20 minuta nakon treninga 35g whey Biotech Nitrogold
4. pred spavanje magnezijum sumeca tableta

Napomena: Kao sto se moze videti, suplementacija je dosta jaca i kvalitetnija u poslednjih 7 meseci nego prvih godinu dana.

Hvala ti puno unapred. Nadam se da nije preobimno. Voleo bih da mi das neki savet, da mi objasnis gde gresim, sta bi to mogao da bude moj glavni problem, posto sam dosta zavoleo ovaj sport, imam puno volje, ali ne ide. Ivan
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #237 poslato: Septembar 16, 2011, 12:24:51 pre podne »

Ma nisam stvarno misspelovao, nego sam hteo da fejkujem uvreĂ°enost što nisam "nimalo fensi", mada mi izgleda nije uspelo onako kako sam hteo. :P

Sry zbog stresa nanesenog. :(

Znam, bleso ;)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #236 poslato: Septembar 16, 2011, 12:17:36 pre podne »

Ma nisam stvarno misspelovao, nego sam hteo da fejkujem uvreĂ°enost što nisam "nimalo fensi", mada mi izgleda nije uspelo onako kako sam hteo. :P

Sry zbog stresa nanesenog. :(
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #235 poslato: Septembar 15, 2011, 09:53:19 posle podne »

Bio ja imam pitanje za tebe, zasto Fiki tako mrači ? Seje mrak vec duze vremena ali mu je sad preslo i na  avatar

To pitanje je već van moje moći da odgovorim... biće da moramo da pozovemo Milana-tarota.

Xmm, a ti ne menjash avatar od kad sam ja ovde, nisi ni malo fensi ;D :P

 :'(

Pa shta sam sad rekla? :(

Oh, I guess I misspelled ":)"
:P

Pazi na greshke, emotivno si me potresao :P ;D

Ajoj! :D :D :D Ispad-e ! :D :D :D
Nego Sladžana pogle ispod avatara! :D

Hi hi hi na chemu siiii, Fikiiiii, brate moj, extra dobro te radi! ;D ;D ;D
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 21 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 17 upita.