TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395686 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 21, 2024, 08:27:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pitanje?  (Pročitano 16710 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #39 poslato: Jun 12, 2011, 03:22:52 posle podne »

ne mislim direktno na prosirene vene...jos sam mlad to da imam... nego su mi vec dosta izrazene po rukama pa sam mislio da ce od no da budu jos vise a to mi se ni malo ne svidja... Ognjene hvala ti na korisnim informacijama... :)

To verovatno znači da imaš nizak bf ;)
Sačuvana
milos03588
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #38 poslato: Jun 11, 2011, 09:22:22 posle podne »

Labrada Pro V60, SNI Pro Whey, Nutrabolics Isobolic...

hvala...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #37 poslato: Jun 11, 2011, 05:57:49 posle podne »

Labrada Pro V60, SNI Pro Whey, Nutrabolics Isobolic...
Sačuvana
milos03588
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #36 poslato: Jun 11, 2011, 05:15:15 posle podne »

Uzmi neki protein blend, kojim ćeš koliko-toliko uspevati da zameniš jedan do dva čvrstih obroka dnevno. Ako si non-stop u pokretu, moraš još veći akcenat da baciš na kvalitetnu ishranu ukoliko želiš mišićnu masu.


a koji su to bland proteini?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #35 poslato: Jun 11, 2011, 04:13:49 posle podne »

ne mislim direktno na prosirene vene...jos sam mlad to da imam... nego su mi vec dosta izrazene po rukama pa sam mislio da ce od no da budu jos vise a to mi se ni malo ne svidja... Ognjene hvala ti na korisnim informacijama... :)

Bey brige M, NO neće uticati na izraženije vene, više od samog treninga. Procenat masti je , kao što reče Robert, vrlo bitan za oslikavanje vena  :)
Sačuvana
Milan180890
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


do hard or go home!!!

« Odgovor #34 poslato: Jun 11, 2011, 12:10:10 posle podne »

Hvala Marko... :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #33 poslato: Jun 11, 2011, 12:05:52 posle podne »

Roberte a 20 serija jel mislis da je mnogo? za jednu particiju i jos 15ak za drugu koju radim taj dan...? :O
Za vece misicne partije ako ih radis jednom nedeljno mozes ici od 20 do 25 serija ukoliko imas dobro ishranu i suplementaciju,manje misicne partije 10 do 15 serija.
Sačuvana
Milan180890
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


do hard or go home!!!

« Odgovor #32 poslato: Jun 11, 2011, 11:53:33 pre podne »

ali kada uradim malo serija ne osetim trening... jedino da se cepam sa velikim tezinama sa malim brojem serija i ponavljanja... sto se tice ramena radim sa sipkom ispred i iza glave, prednje i bocno letenje(ne znam kako zovu kod vas tu vezbu) zadnje rame na klupi kao za ledja sa rukama po 90% u odnosu na trup i pokusavam samo zadnje rame da aktiviram i trapez sa krivom sipkom... to mi je bio standard svaki trening... ali moracu da probam sa tim menjanjem i rotiranjem vezbi da vidim kakve ce efekte imati... :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #31 poslato: Jun 11, 2011, 11:31:58 pre podne »

Što je niži procenat masti, to su vene izraženije.
Što se tiče broja serija, mislim da je previše raditi 20 serija, tj. 15 za male grupe. Zamisli da radiš tako mali mišić poput bicepsa ili tricepsa u 15 serija, tj. 4-5 vežbi. :O Isto tako, na primer, ramena. Šta da radiš 20 serija?! Odradiš po jednu vežbu za prednji(ako uopšte i ima potrebe dodatno forsirati prednji), srednji i zadnji deo deltoida i to je to.
LeĂ°a isto možeš fantastično odraditi sa 3, maksimalno 4 vežbe, tj. maksimalno 15ak serija itd, itd

Uostalom, proveri sam na sebi šta ti odgovara. Meni ne odgovara preobiman trening. Ja često odradim veliku i malu mišićnu grupu u ukupno 20 serija, a tebi to samo deo treninga. :)
Sačuvana
Milan180890
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


do hard or go home!!!

« Odgovor #30 poslato: Jun 11, 2011, 10:47:11 pre podne »

ne mislim direktno na prosirene vene...jos sam mlad to da imam... nego su mi vec dosta izrazene po rukama pa sam mislio da ce od no da budu jos vise a to mi se ni malo ne svidja... Ognjene hvala ti na korisnim informacijama... :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #29 poslato: Jun 11, 2011, 10:42:35 pre podne »

Ne zato što oni šire male krvne sudove na nivou malih arterija i kapilara, a na vene ne utiču.... vene bi bile opterećene većim protokom krvi , mada je u slučaju NO to više vezano za unutrašnje vene.... ali one su u takvom istom stanju u svim sportovima.. tako da ne utiče na proširene vene  :)
Sačuvana
Milan180890
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


do hard or go home!!!

« Odgovor #28 poslato: Jun 11, 2011, 10:40:34 pre podne »

Roberte a 20 serija jel mislis da je mnogo? za jednu particiju i jos 15ak za drugu koju radim taj dan...? :O
Sačuvana
Milan180890
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


do hard or go home!!!

« Odgovor #27 poslato: Jun 11, 2011, 10:37:34 pre podne »

a jel nece da ostanu izrazene vene npr po rukama posle koriscenja no reaktora?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #26 poslato: Jun 11, 2011, 10:27:19 pre podne »

pa sire krvne sudove i pojacavaju misicnu pumpu a ako covek vec ima pritisak no ce ga jos povecati i jurnuti krv u te misice. ja bi pre hipertenyicaru dao animal cuts da mu izbaci visak vode(smanji kolicinu cirkulisuce krvi) kao diuretik... ;)

Sva sreća pa ti ne prepisuješ terapije ljudima. ;)

Stvar oko NO je vazodilatacija tj širenje krvnih sudova. Time se povećava vaskularno korito, tj kao da otvorimo branu i odredjenu količinu tečnosti (krvi) rasporedimo po većoj površini - time smanjujemo pritisak tečnosti na zidove tj smanjujemo krvni pritisak. A poenta NO u BB je da što više krvnih sudova u mišićima otvore, tj da max povećaju protok krvi kroz mišiće - čime se maksimalno podstiče anabolički procesi (izgradnja mišića). Odatle i onaj osećaj nabreklosti mišića  ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Jun 11, 2011, 10:20:17 pre podne »

.... mišićna pumpa znači da kontrakcije mišića vraćaju krv prema srcu (posebno važi za noge!).
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 17 upita.