TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395382 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 07, 2024, 07:51:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Miki Mihajlovic)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: "3 week breakdown" za Strongman-e  (Pročitano 4646 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 27434


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #16 poslato: Januar 11, 2015, 03:28:07 posle podne »

Nema na cemu,meni je drago da si izvadio ovu temu iz kako ti kazes naftalina. ;)
Deadlift smo radili tako da svake druge nedelje se islo do maximuma bas zbog toga da damo vremena ledima da se odmore od cucnja.
Sačuvana
milan_su
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #15 poslato: Januar 10, 2015, 09:36:25 posle podne »

Miki, hvala puno na odgovoru. Ako Alen slučajno naleti na ovu temu, voleo bi da čujem i njegove utiske. Trenutno radim Texas metod, ali mi je problem što u danu za intenzitet dok doĂ°em do deadlifta, donji deo leĂ°a je previše umoran od čučnjeva, tako da ne mogu da ga radim punim intenzitetom, kao kada sam radio jedan dan SQ/BP, a drugi dan DL/OHP. Zbog toga sam razmišljao da se vratim na ovaj raspored, koji mi verovatno više  odgovara što se tiče DL.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 27434


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #14 poslato: Januar 10, 2015, 11:56:00 pre podne »

Dok sam ja vezbao sa njim islo se po osecaju,ali uvek je bio cilj da se prethodni trening nadmasi.Bilo da je to za 2,5kg veci teg ili ako ista tezina onda bar jedno ponavljanje vise...znaci cilj je bio da se nadmasi prethodni trening.
Ja sam vezbao svakih 2-3 nedelje jednom tako da ja mislim da Alen koji svakodnevno vezba sa Ervinom moze vise da kaze. ;)
Sto se tice trzaja i nabacaja tu si u pravu.Ako nemas cilj da se takmicis u strongmanu onda nemas potrebe da to radis.
Sačuvana
milan_su
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #13 poslato: Januar 08, 2015, 10:57:01 posle podne »

Znam...imao sam tu srecu da ponekad vezbam sa njim!!! ;)

Vadim ovu temu iz naftalina jer me jako interesuje Ervinov trening, pa bi hteo da postavim par pitanja onima koji su imali tu sreću da treniraju sa njim ( Miki, Alen ):
- Da li postoji neki sistem što se tiče ponavljanja (recimo 5-ice, pa 3-jke pa kečevi), ili se radi čisto po osećaju, bez neke predefinisane progresije u težinama?
- Pošto mi je osnovni cilj da povećam SQ, BP, DL i OHP, da li po vašem mišljenju ima potrebe za trzajem i nabačajem - koliko sam razumeo, ove vežbe Ervin radi uglavnom zbog eksplozivnosti i zagrevanja za SQ ili DL. Nabačaj mi je još i Bože pomozi, ali mi je trzaj izuzetno loš i jednostavno nemam tehniku za njega, a sa 39 godina u dupetu, nemam ni nešto želju da ga sad učim.
- Pošto sam natural i nemam nameru da krenem da koristim bilo šta, mislim da je ovaj trening snage bolji od opcije vežbanja jednog lifta po danu treninga+pomoćne vežbe. Glavne vežbe obožavam da radim i da tovarim težine, asistente baš i ne volim. Hteo bi da mi neko ko je radio sa Ervinom prenese utiske i iskustvo sa ovim programom, kakvi su bili lični rezultati i mišljenje da li je ovo ok program za naturalca. Inače, ja sam visok 193, 117kg, 39 godina, PR-ovi 200/155/245/100. Hvala unapred
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 27434


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #12 poslato: Jul 10, 2012, 06:42:15 posle podne »

Znam...imao sam tu srecu da ponekad vezbam sa njim!!! ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: Jul 09, 2012, 01:38:30 posle podne »

NIje se promenilo, samo što je meni i ova 3 treninga puno, a znaš i sam kako idu treninzi sa Ervinom...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 27434


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #10 poslato: Jul 06, 2012, 04:35:08 posle podne »

Ajde kad si vec tu bili mogao napisati svoj trening program za strongman... bas me interesuje kolko puta sedmicno radis i koje discipline iz strongman najvise vjezbas :)

Pa, treniram sa Ervinom, a njegova filozofija je da se sve strongman discipline treniraju na šipci u teretani. Naravno postije neke tehnikalije koje se mogu uvežbati kao što je Super Yoko, bacanje buradi itd, ali generalno ne vežbamo discipline. Što naravno ne znači da to i ne treba raditi, ali i dlaje ostaje da kada povećaš snagu povećavaš i svoje sposobnosti na disciplinama.

Trening u teretani je jednostavan:

Prvi: Trzaj, čučanj i potisak iznad glave
Drugi: Nabačaj, mrtvo dizanje, bench press
Treći: Trzaj, prednji čučanj, potisak iznad glave

Svaki trening počinje sa trzajem ili nabačajem, postisak i bench se smenjuju, tkao da svake nedelje radimo dva puta ili potiska ili bench.

Uvek se kreće od prazne šipke i ide se na maksimalnu kilažu, samo se kod mrtvog dizanja rade kečevi, sve ostalo se ide na više ponavljanja.

I to je to...
Nije se puno toga promenilo,osim sto smo mi subotama radili strongman vezbe i to uglavnom:balvan ili Apollo,Super Yoke,guma,kugle itd.Mada ako nesto valja ni ne treba menjati!!!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Jul 01, 2012, 07:48:11 posle podne »

Pa samo to mogu i da radim, iz visa i u stoj, jer sam previše krut da bi radio standardnu varijaciju vežbe.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #8 poslato: Jul 01, 2012, 01:07:10 posle podne »

Aha fino bas sastavljeno... i samo jos da te pitam jel uvijek radis "power" varijante nabacaja i trzaja?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Jul 01, 2012, 07:48:28 pre podne »

Ajde kad si vec tu bili mogao napisati svoj trening program za strongman... bas me interesuje kolko puta sedmicno radis i koje discipline iz strongman najvise vjezbas :)

Pa, treniram sa Ervinom, a njegova filozofija je da se sve strongman discipline treniraju na šipci u teretani. Naravno postije neke tehnikalije koje se mogu uvežbati kao što je Super Yoko, bacanje buradi itd, ali generalno ne vežbamo discipline. Što naravno ne znači da to i ne treba raditi, ali i dlaje ostaje da kada povećaš snagu povećavaš i svoje sposobnosti na disciplinama.

Trening u teretani je jednostavan:

Prvi: Trzaj, čučanj i potisak iznad glave
Drugi: Nabačaj, mrtvo dizanje, bench press
Treći: Trzaj, prednji čučanj, potisak iznad glave

Svaki trening počinje sa trzajem ili nabačajem, postisak i bench se smenjuju, tkao da svake nedelje radimo dva puta ili potiska ili bench.

Uvek se kreće od prazne šipke i ide se na maksimalnu kilažu, samo se kod mrtvog dizanja rade kečevi, sve ostalo se ide na više ponavljanja.

I to je to...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 27434


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #6 poslato: Jun 30, 2012, 04:02:23 posle podne »

Samo još da naĂ°emo nekog na ovom svetu ko može da radi deset kečeva na maksimumu i možemo slobodno reći da je najjači čovek na svetu...
To je nemoguce......
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #5 poslato: Jun 30, 2012, 02:03:27 posle podne »

Ajde kad si vec tu bili mogao napisati svoj trening program za strongman... bas me interesuje kolko puta sedmicno radis i koje discipline iz strongman najvise vjezbas :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Jun 30, 2012, 01:07:37 posle podne »

Samo još da naĂ°emo nekog na ovom svetu ko može da radi deset kečeva na maksimumu i možemo slobodno reći da je najjači čovek na svetu...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #3 poslato: Jun 29, 2012, 11:36:56 pre podne »

Pa pise u tekstu sa 92-97% od 1RM da se radi 10 serija po 1 ponavljanje... I fora da sam sebi nadjes tempo tj pauze kolke ces uzimati izmedju serija... Pise sve u linku ja sam samo postavio ako neko hoce da se posluzi...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Jun 29, 2012, 08:47:55 pre podne »

A šta znači ovo 95% i 10 - 1?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 17 upita.