TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395639 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 20, 2024, 08:07:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 158 159 [160] 161 162 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713962 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1844 poslato: Maj 01, 2015, 12:54:40 pre podne »

SrĂ°an nastavlja da nas oduševljava "egzotičnim" mesnim delikatesima...  ;)

Ukratko o istoj...

Morka, misirka, biserka, dukatka (Numida meleagris) ima izduženo, ovalno telo kojoj je leĂ°na linija skoro vodoravna. Glava je mala, gola, lice plavobele boje Na glavi ima jedan rožni izraštaj. Telo je obraslo gustim perjem, noge su duge, a vrat kratak. Boja može biti plavkasta, srebrnastosmeĂ°a, siva i bela. Za sve boje, karakteristična su, sedefasto bela okruglasta polja u obliku bisera. Mužjak (misirac) je nešto krupniji, ima veći rog i veće podbradnjake.

Meso morki je tamnije boje, po ukusu je slično mesu fazana, jarebice ili prepelice i veoma je cenjeno. Dostiže težinu od 1,3 do 2 kg. 100 g mesa ima 153 kalorije, sadrži: 23,4 g proteina, 6,6 g masti, minerale (natrijum, kalijum, kalcijum, fosfor, magnezijum, željezo, cink, jod fluor, bakar) i vitamine (A, B1, B2, B6, B9, B12, C, E, K). Meso mlade morke je vrlo meko i ukusno, naročito ako se priprema kao divljač.
Jaja su manja od kokošji, ljuska je pegava, mrkožute boje, vrlo tvrda. Težina mase jajeta je 45-50 g, tečna su i finog ukusa. U odnosu na kokošja, jaja morki sadrže više masti i imaju veću hranljivu i kaloričnu vrednost.

Prijatno...

Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1843 poslato: April 30, 2015, 01:39:19 posle podne »

Da li neko zna kakvo je morčije meso?
Otvirila se neka mesara, pa ima dosta pernatih životinja...
:D
U suštini, više me interesuje kakav je ukus nego nutritivne vrednosti...
:)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1842 poslato: April 28, 2015, 01:40:09 posle podne »

A da, znam to. Nisam toliko naivan, ali bolje da pogledam nesto u vezi treninga itd, nego "fail compalation".
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1841 poslato: April 28, 2015, 01:35:25 posle podne »

I samo jos ovo...

Mnogi od tih nutricionih gurua zive od senzacija...da podsetim da se od broja pregleda vaseg "klipa" moze lepo zaraditi..a jos kada je tematika onako "zapaljiva", eto veceg broja pregleda, eto lake zarade...a jos ako celu "pricu" reklamira savrseno gradjen baja ili "bikini teta" zanosnih oblina eto dobrog marketinga...

Nemojte biti ovce za sisanje...da, u nekim od tih klipova ima istine, kvalitetnih stvari koje su opstepoznate, primenjive, naucno potvrdjene, ali i dosta "trolovanja" neuke populacije!

Neki od tih "mega-klipera" u sebi imaju toliki "asortiman naturalizma" da im i "Galenika" moze zavideti...  ;)

Ne nasedajte...
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1840 poslato: April 28, 2015, 01:23:05 posle podne »

Ljudi, pitao sam jednom vec ovo, ali niko nije odgovorio... Pratim na yt Christan Gruzman, Marc Fitt i jos neke "naturalce". Oni jedu sve, uh-gledaju kao uh, nema prosti/slozeni... Cak nisam nesto ni video da jedu mnogo slozenih, uglavnom prosti, beo hleb uvek itd. Mislim da cak i proteine biljne racunaju u dnevni unos. Ovo sa uh je skroz nasuprot onog sto se ovde pise, posto u skoro svkaom klipu imaju neki obrok i uvek unose proste uh. Imaju i zdrave obroke, ali retko se vidja. I onda kad neko pogleda njih sto jedu sve i ovde neke ljude koji su vec dve godine na "zdravoj ishrani" i ko zna koliko dugo treniraju (izgledaju kao lik koji trenira 4 meseca, izvinite ako sam nekog uvredio), zapita se ko je lud... Voleo bih da cujem svacije misljenje, ali i da Slavisa objasni lepo, ako moze.

Dok je sveta i veka bice krajnosti...

Predlazem ti da jedno mesec dana krenes po njhovom rezimu ishrane, pa ces i sam zakljuciti ima li istine u tom "naturalizmu"...  :D ::)

Inace, postoji nesto sto se zove sumiranje glikemickih indeksa...npr. na brzinu oslobadjanja prostih hidrata u digestivnom traktu se moze uticati "dovoljnom" kolicinom dijetnih vlakana, prisutnih proteina i masti...

Bas kao sto smo jedno vreme vodili polemike da li je bolji beli ili braon( integralni ) pirinac, dakle, sam za sebe beli moze biti problem ali u kombinaciji sa ostalim namirnicama "modulatorima" brzine oslobadjanja hidrata problem je svakako "benigniji"...

Obrok sastavljen iz belog pirinča, sa dodatkom nekih izvora vlakana, masti i/ili proteina ce imati približno isti uticaj na nivo šećera u krvi( GI – glikemijski indeks) kao i obrok koji čine smeĂ°i pirinač, vlakna, masti i proteini. Zbog toga se može reći da GI postaje neupotrebljiv kao faktor koji odreĂ°uje da li je beli pirinač dobar ili fatalno loš za nas....

Dakle, beli hleb sam za sebe je problem..."kombinacije" ga cine manje "opsanim"...sve u svemu, bolje spreciti nego leciti...svako drugacije reaguje na neke vrste namirnica, ima razlicitu osetljvost na insulin, telesni tip i sl.

Sve u svemu, probaj i videces...mozda tvoja forma nece trpeti?  ;)
To sam planirao, uskoro picinjem cut(mada vec imam dosta nizak bf%), isprobacu posle rezanja, da vidim kolika ce promena da bude... Hvala na odgovoru.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1839 poslato: April 28, 2015, 01:10:36 posle podne »

Ljudi, pitao sam jednom vec ovo, ali niko nije odgovorio... Pratim na yt Christan Gruzman, Marc Fitt i jos neke "naturalce". Oni jedu sve, uh-gledaju kao uh, nema prosti/slozeni... Cak nisam nesto ni video da jedu mnogo slozenih, uglavnom prosti, beo hleb uvek itd. Mislim da cak i proteine biljne racunaju u dnevni unos. Ovo sa uh je skroz nasuprot onog sto se ovde pise, posto u skoro svkaom klipu imaju neki obrok i uvek unose proste uh. Imaju i zdrave obroke, ali retko se vidja. I onda kad neko pogleda njih sto jedu sve i ovde neke ljude koji su vec dve godine na "zdravoj ishrani" i ko zna koliko dugo treniraju (izgledaju kao lik koji trenira 4 meseca, izvinite ako sam nekog uvredio), zapita se ko je lud... Voleo bih da cujem svacije misljenje, ali i da Slavisa objasni lepo, ako moze.

Dok je sveta i veka bice krajnosti...

Predlazem ti da jedno mesec dana krenes po njhovom rezimu ishrane, pa ces i sam zakljuciti ima li istine u tom "naturalizmu"...  :D ::)

Inace, postoji nesto sto se zove sumiranje glikemickih indeksa...npr. na brzinu oslobadjanja prostih hidrata u digestivnom traktu se moze uticati "dovoljnom" kolicinom dijetnih vlakana, prisutnih proteina i masti...

Bas kao sto smo jedno vreme vodili polemike da li je bolji beli ili braon( integralni ) pirinac, dakle, sam za sebe beli moze biti problem ali u kombinaciji sa ostalim namirnicama "modulatorima" brzine oslobadjanja hidrata problem je svakako "benigniji"...

Obrok sastavljen iz belog pirinča, sa dodatkom nekih izvora vlakana, masti i/ili proteina ce imati približno isti uticaj na nivo šećera u krvi( GI – glikemijski indeks) kao i obrok koji čine smeĂ°i pirinač, vlakna, masti i proteini. Zbog toga se može reći da GI postaje neupotrebljiv kao faktor koji odreĂ°uje da li je beli pirinač dobar ili fatalno loš za nas....

Dakle, beli hleb sam za sebe je problem..."kombinacije" ga cine manje "opsanim"...sve u svemu, bolje spreciti nego leciti...svako drugacije reaguje na neke vrste namirnica, ima razlicitu osetljvost na insulin, telesni tip i sl.

Sve u svemu, probaj i videces...mozda tvoja forma nece trpeti?  ;)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1838 poslato: April 28, 2015, 12:47:35 posle podne »

Ljudi, pitao sam jednom vec ovo, ali niko nije odgovorio... Pratim na yt Christan Gruzman, Marc Fitt i jos neke "naturalce". Oni jedu sve, uh-gledaju kao uh, nema prosti/slozeni... Cak nisam nesto ni video da jedu mnogo slozenih, uglavnom prosti, beo hleb uvek itd. Mislim da cak i proteine biljne racunaju u dnevni unos. Ovo sa uh je skroz nasuprot onog sto se ovde pise, posto u skoro svkaom klipu imaju neki obrok i uvek unose proste uh. Imaju i zdrave obroke, ali retko se vidja. I onda kad neko pogleda njih sto jedu sve i ovde neke ljude koji su vec dve godine na "zdravoj ishrani" i ko zna koliko dugo treniraju (izgledaju kao lik koji trenira 4 meseca, izvinite ako sam nekog uvredio), zapita se ko je lud... Voleo bih da cujem svacije misljenje, ali i da Slavisa objasni lepo, ako moze.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1837 poslato: April 23, 2015, 11:59:17 posle podne »

A ok, ja sam uzeo oko 30g tako da tu nema vise od 1.5 g tih secera. Predpostavljam da ista stvar vazi i za elu posto ima zanemarivih 1g uh na 100g

Baš tako...

Razlika izmeĂ°u leka i otrova je doza...isto važi i za hidrate...naravno, ako izuzmemo nesvarljiva, "energetski nekonvertibilna" dijetna vlakna, uvek treba obratiti pažnju i na skrivene izvore hidrata...dobro se informisati...ali opet, bez preterivanja i krajnosti..."još je rano za binu"...  ;)
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1836 poslato: April 23, 2015, 11:47:22 posle podne »

A ok, ja sam uzeo oko 30g tako da tu nema vise od 1.5 g tih secera. Predpostavljam da ista stvar vazi i za elu posto ima zanemarivih 1g uh na 100g
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1835 poslato: April 23, 2015, 11:13:05 posle podne »

A kikiriki jel sme na nuli uh?

Eh pa Semi...na 100 gr kikirikija( pečen, neslan) imaš oko 22 gr hidrata, od toga su oko 8 gr dijetna vlakna, a oko 4 gr otpada na "šećere"...

http://nutritiondata.self.com/facts/legumes-and-legume-products/4448/2

Dakle, relativno "da"...  ;) Sve zavisi od količine... ;)

« Poslednja izmena: April 23, 2015, 11:14:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1834 poslato: April 23, 2015, 01:46:05 posle podne »

A kikiriki jel sme na nuli uh?
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1833 poslato: April 23, 2015, 10:46:26 pre podne »

Nekima ne vredi i informisanost...
Neki drug što ide u teretanu puši 1+ kutiju na dan, popije za vikend 1+l žestine; a neće da kupi whey jer je hemija, nego pije surutku u prahu...
Nigde logike...
:D ;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1832 poslato: April 23, 2015, 10:25:11 pre podne »

Joj Slavisa nemoj me zezati kakav strucnjak : ))
Gledam da uzmem nesto ok i da ne bacim pare, da bude jednostavno za odrzavanje i da bude ukus mesa ok, na primer na teflonu mi je bilo kao sa rostilja i lep ukus, ali su ti napisao neke tekstove ovo ne valja ono ne valja i sad ne znam sta uzeti : ))
E, kada se setim babinog tučanog tiganja...
Prala ga je jednom mesečno, a mast mu je menjala jednom nedeljno; i eno je, 80+ godina...
:D
A ne bi me čudilo da za koju godinu kažu da su i halogeni pekači kancerogeni...
:D

Da, da i Colgate paste za zube su kancerogene...sve je kancerogeno dok se ne dokaze suprotno  :D

Treba biti odgovoran prema sopstvenom zdravlju, ali bez preterivanja i krajnosti...dobro se informisite, ali nekada i previse znanja moze da skodi...cilj nam nije hipohondrija  ;)

Zato...umereno, odmereno, bez panike...i sve ce biti ok...  ;)

Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1831 poslato: April 23, 2015, 09:04:26 pre podne »

Joj Slavisa nemoj me zezati kakav strucnjak : ))
Gledam da uzmem nesto ok i da ne bacim pare, da bude jednostavno za odrzavanje i da bude ukus mesa ok, na primer na teflonu mi je bilo kao sa rostilja i lep ukus, ali su ti napisao neke tekstove ovo ne valja ono ne valja i sad ne znam sta uzeti : ))
E, kada se setim babinog tučanog tiganja...
Prala ga je jednom mesečno, a mast mu je menjala jednom nedeljno; i eno je, 80+ godina...
:D
A ne bi me čudilo da za koju godinu kažu da su i halogeni pekači kancerogeni...
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1830 poslato: April 23, 2015, 01:46:33 pre podne »

Gde su mladi tu je i šala  ;) ...samo prenosim ono što se etiketira pod oznakom "zdravo"...imam dva teflonska tiganja, jedna keramički, a uzeh i ovaj emajlirani, koji je etiketiran kao zdraviji...tako da, verujte mi da sam i sam "amater" na tom polju "legura", "spojeva materijala"...ali , osnovno pravilo vezano za sve, što je manje različitih materijala u izradi posuĂ°a i sl. , to je bolje, manje interakcija, kancerogenih "proizvoda" i sl.

Doduše moji stariji ukućani još pate od od onog čuvenog "ribanja" tiganja, posuĂ°a i na taj način skidaju, grebu, površinski "zaštitni" sloj tako da je upotrebljivost i kvalitet tiganja i sl., manja...a interakcije materijala i hrane prilikom termičke obrade veće...obratite pažnju i na to...

Ne zamerite ako nekada malo i šeretski gledam na neka vaša pitanja, jer živim na jugu Srbije, a što je južnije, to tužnije, gde je najveći luksuz imati i 500 gr kvalitetnog mesa na meniju dnevno, a da ne pričamo o posuĂ°u i sl., raznim bobicama, semenkama, crvenom pirinču, egzotičnim vrstama ribe i sl.

PoĂ°ite prvo od toga da vaše šerpe, lonce, pekače, tiganje, napunite što je moguće kvalitetnijom hranom, a ako ima za kvalitetnu hranu, čini mi se da je sve ostalo manji problem...

Sačuvana
Stranice: 1 ... 158 159 [160] 161 162 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.049 sekundi sa 14 upita.