TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 12:13:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementacija u fudbalu  (Pročitano 5047 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #9 poslato: Januar 23, 2013, 05:17:22 posle podne »

Na poluvremenu hiperbaricna komora 9tako rade ozbiljni klubovi ) :)
Da,a ona kosta mnooogo i imaju je samo najbolji klubovi sveta,tj. svega 10-tak klubova na svetu.Celzi je prvi kupio pre par godina kad je Abramovic dosao u klub...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Januar 23, 2013, 11:48:50 pre podne »

Na poluvremenu hiperbaricna komora 9tako rade ozbiljni klubovi ) :)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #7 poslato: Januar 22, 2013, 10:54:21 posle podne »

Licno na poluvremenu nista ne jedem...hahah a ne mogu ni zamisliti tu scenu da jedem bananu  :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #6 poslato: Januar 22, 2013, 07:01:08 posle podne »

Bravo Stefane :)

šta jedete u toku pauze?  ja sam provalila da su banane vrh za to... em što imaju hidrata, magnezijuma, super su ukusne, osvežavajuće i lake za varenje!
Snikers na poluvremenu a na kraju utakmice Mars. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Januar 22, 2013, 05:10:07 posle podne »

Bravo Stefane :)

šta jedete u toku pauze?  ja sam provalila da su banane vrh za to... em što imaju hidrata, magnezijuma, super su ukusne, osvežavajuće i lake za varenje!
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #4 poslato: Januar 16, 2013, 11:05:50 posle podne »

Kad imas utakmicu obavezno dan pre utakmice jedi sto vise Testenina,bukvalno u svakom obroku,jedan obrok Spagete,drugi obrok Lazanje,treci obrok Pica...a na dan utakmice jedi nesto lagano da ne opteretis stomak


Suplementacija za utakmicu...

Pre utakmice (pre zagrevanja 15 min) pijes 200 mg Kofeina,2 Tablete Kre-alkalin,4 g Beta Alanin...

Na poluvremenu pojedi nesto slatko...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #3 poslato: Januar 16, 2013, 11:02:36 posle podne »

Pozdrav

Whey ti treba samo posle treninga u teretani...

Ishrana je najbitnija da bi sacuvao to kilograma sto si dobio u pauzi,ali imaj na umu dve stvari,prva je da od ta 2-3 kg pola otpada na vodu,a druga je da sport kao fudbal "jede" misicnu masu kad se trenira kao u Srbiji,a to su prevazidjena i nepotrebna trcanja od po 10 km dnevno u laganom tempu,kao da su fudbaleri neki polumaratonci ili dugoprugasi koji trce discipline 5000 m i vise jednim istim tempom(10-20% brze ili sporije),a u fudbalu je to najmanje potrebno...ali dobro to nije do tebe,nisi ti taj koji moze uticati na to kako se radi u nekom klubu,pa ti preostaje da preduzmes ono sto mozes kako bi napredovao i otisao odavde. :)

Moras da imas u svakom obroku Proteine iz mesa i mlecnih proizvoda (jogurt,mleko,sir)...

Moras imati najmanje 3 obroka dnevno,plus PWM.

PWM je skracenica na engleskom za obrok posle treninga,a tu je najbolje da pojedes nesto slatko,kao recimo Snikers,Mars ili neku Crnu Cokoladu,sta god volis tog tipa,secer tad unosi,ne pre treninga.

Od ugljenih hidrata je najbitnije da jedes Krompir,Pirinac i Testenine (od Heljde,Ovasa,Razi).

Masti unosis u vidu Badema,Oraha,Lesnika...


Navedeno treba da imas svaki dan u ishrani...Za ovaj period je najbitnije da sacuvas sto vise misicne mase kako bi u pauzi kad nema fudbalskih treninga napredovao u misicnoj masi...

Ako si Ektomorf ili Mezomorf (jedno od ovo dvoje bi trebalo da jesi posto imas toliko kg na tu visinu) onda ti treba vise kalorija da bi dobio jos koje kilo,ali imas prednost da mozes jesti i Junk hranu jer neces dobijati salo...


Treniraj u teretani,jedi sto vise i odmaraj...


Suplementacija:

Whey posle teretane

Kre-alkalin pre i posle fudbalskog treninga po 2 kapsule,a u teretanu kad ides pijes samo 2 posle treninga ako taj dan imas fudbalski trening a ako ides samo u teretnu taj dan onda pijes 2 pre i 2 posle.

Beta Alanin pijes ga 4x po 2 g,pijes pre i posle treninga i jos 2 puta je uz dva obroka,recimo uz dorucak i veceru.

Magnezijum u tabletama,ne sumeci... 400-600 mg pre spavanja

Vitamin D3 kupis Vigantol kapi,sipas u casu vode 8 kapi i popijes.

Kofein 200 mg pre treninga trcanja



To je to,ako te jos nesto interesuje pitaj. :)


Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2013, 10:57:42 posle podne »

Uz pravilnu ishranu whey moze samo biti od koristi u smislu da odrzis masu i da oporavis misic nakon treninga .
Sačuvana
Vahanibal
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2013, 10:27:20 posle podne »

Zdravo. Imam 18 godina,visok sam oko 190cm,a tezak 79kg. Radim u teretani vec oko godinu dana,a fudbal treniram od malih nogu. Ustalio sam se vec u prvom timu i imam nameru da jos vise napredujem. Dok je trajala zimska pauza,koristio sam kreatin monohidrat i dobio 2-3kg i napredovao sam u snazi. Strah me je da kada pocnem za koji dan fudbalske jake pripreme,da ne izgubim na misicnoj masi,jer mi je ona neophodna u ovom kompleksnom sportu. Sad me zanima neko strucno misljenje o suplementacijama u fudbalu. Kako bi bilo da se koristi neki whey protein u toku priprema,da se nadoknadi potroseno... Tada cu cak da imam i 2 treninga dnevno(pripremni fudbalski i u teretani),tako da se istrosim jako puno,a jos svakako nemam tezinu koja odgovara mojoj visini. Da se vratimo na konkretno pitanje,kako whey utice na takve treninge,da li je zdravo koristiti ga u tom smislu i da li bi mi barem odrzalo misicnu masu (naravno uz pravilnu ishranu) ili cak povecalo ?
Oduzio sam malo,ali nadam se da ste shvatili sustinu pitanja i mog slucaja.
Hvala unapred.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 14 upita.