TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395692 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 21, 2024, 11:04:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dobra mišićna definicija- kako je postići suplementacijom?  (Pročitano 9980 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #44 poslato: Decembar 18, 2013, 01:25:32 posle podne »

Odosmo u OFF.
Inace.izraz ''Vegetarijanac" potice od izraza americkih indijanaca Sijuksa i u slobodnom prevodu znaci "Los lovac''.  ;)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #43 poslato: Decembar 18, 2013, 01:11:29 posle podne »

Kao sto kaze Monika mogli smo o ovome diskutovati u drugoj temi, ali iznecu jos i ja svoje misljenje ovde. Ko god da se ukljuci u temu imace svoje vidjenje stvari i opet se sve svede na licni izbor. Ja jedem belo meso pretezno, jer mi tako odgovara, ali ne mogu reci da ce se onima koji ne jedu meso nesto lose desiti. Da li ce u nekom narednom periodu biti posledica po zdravlje zavisi od mnogo faktora, dobro bi bilo da je samo meso u pitanju, onda bismo svi jeli meso i svi bili zdravi. To ne mozemo predvideti. Sa druge strane, ne postoje dokazi da su oni koji ne jedu meso cesce bolesni, cak naprotiv, pojedina istrazivanja navode da je ta populacija zdravija i da znatno redje odlazi kod lekara. Mislim da ishranu treba prilagoditi svojim potrebama i da je to najbolji recept.
Sačuvana
subversio
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


faber est suae quisque fortunae

« Odgovor #42 poslato: Decembar 16, 2013, 08:27:48 pre podne »

Nekako, kao da se raspravljamo o filozofijama i weltanshaungu...ali meni to nije cilj...cilj je poboljšati ishranu, uzeti suplemente koji će imati efekta, koji će poboljšati opšte stanje, etc... Ono što ja mogu reći je da po savetima sa ovog foruma, jedem dosta koštunjavog voća, mladog sira, kao i belanaca da mi ishrana proteinima ne bi bila potpuno bez proteina...moj cilj je bio potražiti savet, a filozofije ishrane i rasprave na ovu temu nisu moj cilj... u već postojeću ishranu cilj mi je uneti korekcije koje će biti dobre po moje zdravlje..
što se mesa i jedenja istog tiče, pro et contra su mogući kako god okreneš..nutricionizam istoka i zapada, severa i juga, poprilično se razlikuju...a to je preširoka tema...no u svako slučaju hvala na odgovoru Jekko...dakle, svaki savet je dobrodošao
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #41 poslato: Decembar 16, 2013, 08:12:52 pre podne »

Za dalju diskusiju oko ove teme postoji podforum ishrana, i ovo je tema kojom bi trebalo da se bave nutricionisti i doktori.

Da ulazim dalje u problematiku ove iovako komplikovane i bombastične teme današnjice, niti sam kompetentna niti želim. Svoje mišljenje sam iznela, a za dalje bi trebalo uključiti iskusne stručnjake iz oblasti medicine i nutricionizma.

Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #40 poslato: Decembar 13, 2013, 03:41:46 posle podne »

Pa ti se slazes sa onim sto ide tebi u korist, logicno.
Iskreno misljenje osobe koja jede onako kako ti jedes u sferi o kojoj pricamo tesko da moze da bude relevantno... no hard feelings

A i ovo sto je monika napisala je totalni nonsens, zivo me zanima da sam ja dosla na ovu temu i napisala kako je ok da ne jedes povrce jer je ono prskano pesticidima, da li bi se slozila sa mnom?

Ne jedes meso jer nije domace ili ne jedes meso jer ne mozes? Da li mislis da je krva slika jedini pokazatelj stanja organizma? Da li mislis da sve eventualne negativne posledice moraju biti vidljive bas u ovom trenutku?
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
subversio
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


faber est suae quisque fortunae

« Odgovor #39 poslato: Decembar 13, 2013, 01:43:24 posle podne »

Moram priznati da se potpuno slažem sa Monikom...Meso je ok, ali naravno ukoliko je domaće. To su i razlozi zašto ja meso ne unosim u većim količinama, jer ga jedem samo kada mi je dostupna domaća varijanta. Iskreno, iako nisam nameravala da o tome pišem, u trenutku kada mi meso iz našeg domaćinstva nije više dostupno, smanjila sam unose istog. Verujte mi, na primeru jaja i mesa, domaćih i kupovnih, evidentna je ogromna razlika- meni je bar bila jer sam se dugo hranila domaćom hranom. S druge strane, ne vidim da mi smanjeni unos mesa šteti, jer mi je krvna slika dobra. Tako da, da meso, ali domaće.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #38 poslato: Decembar 13, 2013, 01:33:45 posle podne »

Pozitivne strane su te što se ne unose antibiotici i hormoni koji se davaju životinjama, i to što nije morala da nastrada jadna životinja zbog naše ishrane.

Bilo bi najbolje imati svoj kokošinjac i svoje meso, a retko ko od nas to ima. 

Ja jedem meso, najviše ribu i piletinu i možda jednom u nedelju dana crveno meso jer sam sportista i znam da mi je potrebno, ali kao što sam rekla to je stvar ličnog izbora i ja to potpuno podržavam.
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #37 poslato: Decembar 13, 2013, 12:33:55 posle podne »

a koje su to pozitivne strane?

stvar licnog izbora je i da neko ima 500kg, to je nediskutabilno potpuno
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: Decembar 13, 2013, 12:29:01 posle podne »

ja razumem da neko ne želi da jede meso i to je stvar ličnog izbora... to ima svoje pozitivne i negativne strane
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #35 poslato: Decembar 13, 2013, 12:05:49 posle podne »

procitala sam sve. navike su jedno, fizicki problem je drugo.
ako postoji realan problem sa unosom mesa to bi trebalo detaljnije ispitati, nije problem za forum.
ako je to onaj fazon tesko mi je da jedem i sta god, to je druga prica..

moram da dodam, stvarno na skali od svih do sad vidjenih jelovnika na ovim temama ova je meni makar jezivo strasna
whey tu nece napraviti neku posebnu razliku, ako postoji finansijski problem suplementacija mora da bude na apsolutno poslednjem nivou

znaci meso jaja riba orasasti plodovi maslinovo ulje lan i sve to u ozbiljnim kolicinama pa tek onda razmisljati o supl
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #34 poslato: Decembar 13, 2013, 11:59:13 pre podne »

Ako budes prelistala dole videces da ima neki problem sa mesom. Pokusao sam da objasnim znacaj mesa u ishrani vezbaca,da ''meso gradi meso'' ,ali za sada se drzi podalje od njega.
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #33 poslato: Decembar 13, 2013, 11:56:59 pre podne »

ja se apsolutno slazem sa ironmanom, nema potrebe naglasavati da su svi saveti dobronamerni

1000x bolja opcija ti je da za tih 100 dinara koliko ce te kostati porcija proteina kupis i pojedes 200g mesa
ne mogu da verujem da te savetuju da kupujes bilo sta a da ne jedes meso na dnevnom nivou
to mora uvek da bude prioritet

ishrana sa prve strane je katastrofalno losa, ne jedes dovoljno ni za dete u razvoju a kamo li za odraslu osobu koja trenira
moj savet je da batalis suplementaciju i sve pare ulozis u kvalitetnu ishranu
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #32 poslato: Decembar 13, 2013, 11:15:56 pre podne »

Vidi, nema razloga da se ljutiš, ja ti pišem pre svega realno, nemam nameru da se pravim pametan ili da ti nešto popujem. Obično početnici postove kao ovaj prethodni dožive kao napad, ali ma koliko jednostavan ovaj našjezik bio -retko umeju da zaista shvate o čemu je reč. Po ovome što pišeš ja bih rekao da si početnik u ovom svetu, zato si izmeĂ°u ostalog ovde i sa ovakvom temom.

Trenirati bilo šta 2 sata, 5x nedeljno, ako nisi profesionalno u sportu, po meni je veliki apsurd. Godine koje su iza tebe i ove koje su ispred tebe napraviće ti OZBILJNE PROBLEME sa zgloboivma, tetivama i vezivnim tkivom, i to ćeš osetiti pre ili kasnije. Tu ti neće pomoći ni kreme, ni bilo kakva suplementacija, ni mast od burmanskog šišmiša. Eventualno hormon rasta- ali to je već druga tema.

No, pošto je tvoja tema vezana za skidanje masti, gde se nadaš da suplementacija može negde doprineti 'završnoj fazi', i tu grešiš, jer vidim da tamo pričaš o nekoj izgradnji mišića na tom režimu nedeljnog treninga, što je opet- apsurdno. 99% ljudi u prvom kontaktu sa suplementacijom ima ista očekivanja kao ti sada, zato je prodaja suplemenata veoma uspešna širom planete.

Verovatno ti se opet neće svideti ton ovog posta, pa se zato više neću mešati u tvoju temu, ali samo ponavljam: imam neko skromno iskustvo u ovom svetu, i nemam ništa od ovoga što ti pišem, osim što govorim istinu i prenosim neke zaključke iz ovih 3-4 godine ispod šipke.
no hard feelings  ;)
over&out
Sačuvana
Arbeit macht frei.
subversio
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


faber est suae quisque fortunae

« Odgovor #31 poslato: Decembar 13, 2013, 10:42:59 pre podne »

Hvala Monika i hvala TwinSix-u.....Hvala na objašnjenju....
Sačuvana
subversio
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


faber est suae quisque fortunae

« Odgovor #30 poslato: Decembar 13, 2013, 10:39:39 pre podne »

razlika je toliko minorna za bilo koga da može da se poredi sa pitanjem: šta je bolje jesti - pavlaku ili mileram?
U svakom slučaju, naslov ove teme je pomalo apsurdan, jer se mišićna definicija postiže prvenstveno ishranom i treningom, koji čine preko 95% uspeha. Suplementacija ulazi u ostalih 5%, mada je i to možda preterano. Nemoj previše komplikovati suplementaciju, drži se zdrave ishrane i treninga u kontinuitetu i rezultati sigurno neće izostati. 




Dakle, Čelični, suplementacija u mom slučaju i jeste usputna stvar. Treniram savate 5x nedeljno, treninzi traju od 1,5 do 2h. Ono što ja želim jeste KONCENTRISANJE na onih 5%. Isto tako, tema NIJE APSURDNA iz istih razloga....Veliki pozdrav...I da, isti natpis koji stoji kao tvoj potpis stajao je i u Aushwitcu, te na neki način nije prikladan... :)
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2013, 11:07:47 pre podne od strane subversio » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 15 upita.