TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 21, 2024, 01:17:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 88 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vi pitate-ja odgovaram  (Pročitano 281501 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #519 poslato: Januar 05, 2012, 11:59:14 pre podne »

Noge su velika misicna grupa i potrebno je mnogo krvi u toku treninga,samim tim cirkulacija se ubrzava u celom telu sto ubrzava i dotok hranljivih materija tako da je i to jedan od razloga zasto ih treba raditi i treba im posvetiti posebnu paznju,nista manju nego rukama recimo!Moj savet je da ih radis,vremenom ces izbalansirati i gornji deo tela.
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #518 poslato: Januar 04, 2012, 08:00:15 posle podne »

ako zapostavim noge tj ako ih manje budem radio nego ostale misice ( planiram malo trcanje i brzo hodanje ) , da li ce se to odraziti na razvitak ostalih misica tj. da li je povezano ? problem je sto su mi noge i jace i krupnije nego gornji deo. . .
Sačuvana
train hard or go home !
julyzmaj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #517 poslato: Januar 04, 2012, 06:55:33 posle podne »

Julija :
Pon : ledja i triceps i stomak
utorak ; noge
sreda grudi i biceps i stomak
cetvrtak ;pauza
petak ramena i zadnja loza
subota:kvadriceps i zadnja loza i gluteus,vezbe u parteru i stomak
nedelja ;pauza
Nakon svakog treninga radis 30 min kardio po izboru,puls drzis oko 120 otkucaja u minutu...malo pogledaj snimke vezbi pa cu ti napisati koje vezbe da radis i koliko serija http://www.youtube.com/results?search_query=marko+dimitrijevic+trening&oq=marko+dimitrijevic&aq=1&aqi=g2&aql=&gs_sm=c&gs_upl=3292l6755l0l8455l18l17l0l5l5l1l421l2684l1.1.7.1.1l11l0




Hvala puno! pogledala sam sve, i sada me zanima koliko serija da radim i na kojim spravama? :)

Sačuvana
*SHONE*
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122

« Odgovor #516 poslato: Januar 02, 2012, 05:30:40 posle podne »

Marko, zanima me tvoje mišljenje o treningu koji planiram.
Idem već godinu dana u teretanu i sobzirom kako sam se hranio solidno sam zadovoljan rezultatima. Skinuo sam 5 kg i nabacio malo mišića.

Plan mi je sledeći:

Nabavljeni suplementi:
Kre-aklalyn (AAEFX)
BCAA Xpress (Scitec Nutrition)
Elite Whey Pro (Dymatize Nutrition)
Take One (Natrol INC)
L-glutamine (Scitec Nutrition)

Kre-alkalyn bih pio tabletu pre i tabletu posle treninga. Kako da ga pijem kada ne treniram?
BCAA bih pio 5g pre treninga, 5g tokom i 5g nakon treninga.
Whey 1 merica nakon treninga. Uzimao bih ga i ujutru kao prvi obrok sa ovsenim pahuljicama. Da li da ga pijem i pred spavanje?
Take One 1 tableta posle prvog obroka.
L-glutamin 5g posle treninga.

Što se tiče ishrane zastupljena su jaja, riba, meso, bareno porvće Frikom, krompir, pirinač. Imam 5, a nekada i 6 obroka.

Trening:

1 trening: grudi i biceps.
U teretani se za grudi nalaze ravna, kosa i kontrakosa klupa, pek-dek i propadanje.
Kosi benč, ravni benč i kontrakoso razvlačenje, a sledeći trening menjam pa radim ravni i kontrakosi benč i koso razvlačenje. Da li je dovoljno raditi 3 vežbe po 4 serije.

Za biceps bih radio stojeći pregib ez žipkom uski hvat, sedeći pregib na kosoj klupi, hamer pregib i koncentracijski pregib u pretklonu. Sve po tri serije.

2 trening: leĂ°a i tricep
Za leĂ°a bih radio lat ispred glave, veslanje na donjem koturu i jednosručno veslanje. Sve u 4 serije.

Za triceps bih radio potisak na latu, ekstenzija iznad glave i francusku ekstenziju bućicama. Sve u 4 serije.

3 trening: noge i ramena
Noge: čučanj, šutiranje za prednju ložu, ona sprava za zadnju ložu i iskorak. Sve u 3 serije.

Ramena: potisak bućicama, lateralno i lateralno u pretklonu

Stomak bih radio 2 puta nedeljno.

Svi predlozi i sugestije su svakako dobrodošli. Hvala.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #515 poslato: Januar 02, 2012, 04:52:00 posle podne »

Julija :
Pon : ledja i triceps i stomak
utorak ; noge
sreda grudi i biceps i stomak
cetvrtak ;pauza
petak ramena i zadnja loza
subota:kvadriceps i zadnja loza i gluteus,vezbe u parteru i stomak
nedelja ;pauza
Nakon svakog treninga radis 30 min kardio po izboru,puls drzis oko 120 otkucaja u minutu...malo pogledaj snimke vezbi pa cu ti napisati koje vezbe da radis i koliko serija http://www.youtube.com/results?search_query=marko+dimitrijevic+trening&oq=marko+dimitrijevic&aq=1&aqi=g2&aql=&gs_sm=c&gs_upl=3292l6755l0l8455l18l17l0l5l5l1l421l2684l1.1.7.1.1l11l0


Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #514 poslato: Decembar 31, 2011, 01:09:57 posle podne »

koliko je meni potrebno serija a koliko serija do otkaza ( sa asistiranjem ) da bih pocepao misic dovoljno da bi rastao a da ne preteram ? posto povecavam stalno tezine a misic slabo raste. . . Imam 16 god , i uglavnom mi kazu da mi je potrebno samo malo da bi ''pocepao'' misic. Inace vremenski u teretani se trudim da ostanem manje od sat vremena . . .
Sve zavisi koju misicnu grupu radis,a i mozes odraditi idealan trenin ukoliko nemas adekvatnu ishranu nece doci do napredka.Mozes raditi u poslednjoj radnoj seriji manji broj ponavljanja uz asistenciju,a kod osnovnih vezbi nakon toga jednu seriju sa 50%manjim opterecenjem do odkaza uz fokus na pokret i pumpu misica.
Sačuvana
julyzmaj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #513 poslato: Decembar 31, 2011, 01:10:11 pre podne »

Pozdrav Marko :)

Pre svega da se zahvalim unapred puno! :)

Meni treba mala pomoc oko treninga, ishranu sam dovela u red:

Hranila sam se masnom i nezdravom hranom i slatkisima naravno :) resila da imam ovakav rezim ishrane:

Dorucak: ovsene pahuljice (cornflekes) ili 2x belana kuvana i 1 zumance-jogurt i 2 crna hleba.
Uzina : jedna zelena jabuka
Rucak: piletina, riba-oslic ili junece meso, uz to pirinac ili jedan manji kuvani krompir i salata :)
Vecera: tunja u vodi i salata.

Nadam se da je to ok i zanima me koje vitamine da unosim zbog dijete? (trenutno unosim vitamin C)

Ttreniram skoro svaki dan, ali moji treninzi nemaju smisla :D
Evo opisacu vam moj trening:

-zagrejavanje 10min
-traka 10min
- bicikla 10 min posle toga obidjem nekoliko sprava za noge kako kada,nikada ne radim na istim spravama.
-obidjem sve postojace sprave za stomak i na svakoj spravi odradim 2 serije.
- i na kraju iskorak

Moj cilj je da smrsam par klilograma i da izgledam lepo i zategnuto, zelim da smanjim butine zategnem zadnjicu i da imam trbusnjake koji ce se bas primecivati :)
I sada mene zanima tokom cele nedelje sta da radim,na kojim spravama i koliko serija, koliko kg ..npr.

ponedeljak : sprava Leg Curl 3x serije 13 puta,...itd
utorak:
sreda:
cetvrtak:
petak:
subota:

Julija fb. :)
« Poslednja izmena: Decembar 31, 2011, 01:24:59 pre podne od strane julyzmaj » Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #512 poslato: Decembar 30, 2011, 10:25:53 posle podne »

koliko je meni potrebno serija a koliko serija do otkaza ( sa asistiranjem ) da bih pocepao misic dovoljno da bi rastao a da ne preteram ? posto povecavam stalno tezine a misic slabo raste. . . Imam 16 god , i uglavnom mi kazu da mi je potrebno samo malo da bi ''pocepao'' misic. Inace vremenski u teretani se trudim da ostanem manje od sat vremena . . .
Sačuvana
train hard or go home !
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #511 poslato: Decembar 30, 2011, 09:56:07 posle podne »

200 g po obroku je dovoljno ,to je nesto manje od 40 g proteina.
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #510 poslato: Decembar 29, 2011, 10:48:49 posle podne »

a koliko se otp mesa svari posto sam citao kao da se ne svari dosta mesa koje pojedemo ?
Sačuvana
train hard or go home !
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #509 poslato: Decembar 28, 2011, 02:56:25 posle podne »

Ukoliko imas veliki broj obroka neces ni moci mnogo da pojedes po obroku,tako da doruckuj normalno.Mozes imati trening i posle jednog obroka,a kardio trening mozes imati i na prazan stomak.Mozes imati veliki broj obroka,ali mislim da je dovoljno imati 4 obroka uz 2 uzine i proteinski sejk.
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #508 poslato: Decembar 28, 2011, 02:43:30 posle podne »

Da li je u redu imati 8 obroka dnevno ( protein sejk sa dex posle treninga racunam kao obrok ) ? Jel taccno da pre 2 cvrsta obroka ne smem imati trening tj. nije dobro ako hocu da se ugojim ? i da li je istina da ujutru oko pola 8 ( kad ustajem ) creva nisu sposobna za varenje velike kol hrane ?
Sačuvana
train hard or go home !
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #507 poslato: Decembar 27, 2011, 10:43:53 posle podne »

Ukoliko imas nedeljni program od 5 treninga,onda 1 u 7 dana radis misicnu grupu.
Sačuvana
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #506 poslato: Decembar 26, 2011, 10:27:10 posle podne »

a jel mogu da radim odredjenu misicnu grupu cim me prodje upala ? ili ne zavisi od toga ?
Sačuvana
train hard or go home !
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #505 poslato: Decembar 25, 2011, 03:44:12 posle podne »

ukoliko radis na misicnoj masi i pridrzavas se nedeljnih treninga tako da svaku misicnu partiju odradis jednom nedeljno ,onda vremenom ces ujednaciti i gornji deo tela.naravno za to treba kontinuitet i malo duzi vremenski period.Izbegavaj gojenje,hrani se kvalitetno!
Sačuvana
Stranice: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 88 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 13 upita.