TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395411 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 07, 2024, 12:56:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 44 45 [46] 47 48 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tipovi telesne građe  (Pročitano 18956 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27447


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #36 poslato: Februar 06, 2023, 09:47:36 pre podne »

Hvala svima.
Iznela sam ovo baš zato što se živi u nekim iluzijama kada je telo u pitanju. Najveći problem savremenog društva i jeste što usvajamo ideal izgleda onako kako nam mediji nameću. Od Merlinke, Tvigi, sad Kardašijanki, stalno se nameće. Ljudi veoma malo imaju izgrađen stil i stav, a uglavnom je to posledica neznanja o ljudskom organizmu, psihi i celokupnom telu.
Posebno bih istakao osobe u pubertetu, koje su naročito osetljive. Onda imaju takve idole i devijantnu sliku o stvarnom svetu.
Da,sa ovim se slazem i vodio sam "veliku borbu" sa sinom u vezi ovog ali izgleda da cu pobediti. ;)
Kakva je borba u pitanju, koje su nedoumice i problemi bili? Naravno ako bi hteo da podeliš svoje iskustvo.
Kao i vecina svojih vrsnjaka i on je mislio da preko noci moze da izgleda kao pro bilderi i onda sam mu objasnio da za to treba minimum desetak godina da se dostigne taj nivo.Da bude u dobroj formi za to ne treba toliko,to moze za puno manje vremena,ali da se stvari ne desavaju preko noci.Prihvatio je i sada je sve ok.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3239


« Odgovor #35 poslato: Februar 05, 2023, 07:59:40 posle podne »

Ranije je bio uslov razgovor sa psihijatrom kako bi se osoba podvrgla estetskoj intervenciji, a da pri tom nema objektivni deformiteta. Danas je pak mnogo drugačije.
Na žalost postoje žene koje čak ne idu dobrovoljno na operativni zahvat, već na nagovor partnera ili poslodavca...
Tako je. Treba i sada prvo da se razgovara sa psihijatrom i to nekoliko seansi. Ima zanimljivih emisija koliko su daleko otišli sa estetskim operacijama u Americi. Ali se vidi da svi koji se podvrgavaju tim zahvatima imaju neki psihički problem.
Ne možemo reći da imaju svi, postoje ljudi koji su u vidnom gelesnoj disproporciji i jednostavno hoće to da koriguju zbog sebe, zašto da ne. Ali svako preterivanje je već poremećaj telesne šeme.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #34 poslato: Februar 05, 2023, 07:53:01 posle podne »

Ranije je bio uslov razgovor sa psihijatrom kako bi se osoba podvrgla estetskoj intervenciji, a da pri tom nema objektivni deformiteta. Danas je pak mnogo drugačije.
Na žalost postoje žene koje čak ne idu dobrovoljno na operativni zahvat, već na nagovor partnera ili poslodavca...
Tako je. Treba i sada prvo da se razgovara sa psihijatrom i to nekoliko seansi. Ima zanimljivih emisija koliko su daleko otišli sa estetskim operacijama u Americi. Ali se vidi da svi koji se podvrgavaju tim zahvatima imaju neki psihički problem.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3239


« Odgovor #33 poslato: Februar 04, 2023, 10:10:09 posle podne »

Ranije je bio uslov razgovor sa psihijatrom kako bi se osoba podvrgla estetskoj intervenciji, a da pri tom nema objektivni deformiteta. Danas je pak mnogo drugačije.
Na žalost postoje žene koje čak ne idu dobrovoljno na operativni zahvat, već na nagovor partnera ili poslodavca...
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #32 poslato: Februar 04, 2023, 08:26:59 posle podne »

Naravno, ovo su popularne podele oblika ženskog tela koje je modna industrija nametnula i nema veze sa Seldonovom podelom.
Seldon je prema tipu telesne građe definisao i kakav tip ličnosti može odgovoriti toj građi.
E to si dobro napomenula- modna industrija je dala ovu podelu koju si iznela.
Sećam se jedne emisije kada su žene nosile steznike da bi imale telo u vidu peščanog sata. To je psihopatologija. A tek estetske operacije, koje nisu potrebne, već samo iživljavanje određenih osoba. Umesto što idu plastičnom hirurgu, treba da odu psihijatru.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #31 poslato: Februar 04, 2023, 08:22:54 posle podne »

Hvala svima.
Iznela sam ovo baš zato što se živi u nekim iluzijama kada je telo u pitanju. Najveći problem savremenog društva i jeste što usvajamo ideal izgleda onako kako nam mediji nameću. Od Merlinke, Tvigi, sad Kardašijanki, stalno se nameće. Ljudi veoma malo imaju izgrađen stil i stav, a uglavnom je to posledica neznanja o ljudskom organizmu, psihi i celokupnom telu.
Posebno bih istakao osobe u pubertetu, koje su naročito osetljive. Onda imaju takve idole i devijantnu sliku o stvarnom svetu.
Da,sa ovim se slazem i vodio sam "veliku borbu" sa sinom u vezi ovog ali izgleda da cu pobediti. ;)
Ja ti želim da istraješ u svojoj borbi. Treba sve lepo objasniti tinejdžerima. Oni su svi po društvenim mrežama. To ranije nije postojalo. Verujem da je sada roditeljima mnogo teže u vaspitavanju dece.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3239


« Odgovor #30 poslato: Februar 03, 2023, 07:37:22 posle podne »

Naravno, ovo su popularne podele oblika ženskog tela koje je modna industrija nametnula i nema veze sa Seldonovom podelom.
Seldon je prema tipu telesne građe definisao i kakav tip ličnosti može odgovoriti toj građi.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3239


« Odgovor #29 poslato: Februar 03, 2023, 07:34:03 posle podne »

Pravougaonik: Ovo je kada nema veće definicije u struku i bokovima. Ljudi sa ovim oblikom tela imaju sličnu širinu kukova i ramena, a telo ima tendenciju da bude u jednakim proporcijama.
Peščani sat: Ovo je kada su i gornja i donja polovina tela podjednako široke. Ljudi sa ovim oblikom tela obično imaju manji struk od grudi i kukova.
Oval ili jabuka: Ovo je kada su gornja i donja polovina tela uske. Ljudi sa ovim oblikom tela imaju tendenciju da nose težinu u predelima grudi i stomaka i imaju vitke noge.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3239


« Odgovor #28 poslato: Februar 03, 2023, 07:32:12 posle podne »

Kruška ili trougao: Ljudi sa ovim oblikom tela imaju uža ramena od kukova. Osoba ima tendenciju da većinu svoje težine rasporedi na zadnjicu, donje bokove i butine.
Obrnuti trougao: Ovo je kada je donja polovina tela manja od gornje, sa ramenima širim od kukova. Ljudi sa ovim oblikom tela imaju tendenciju da dobiju na težini u predelima gornjeg dela tela i stomaka. Takođe imaju veće grudi i uske bokove.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3239


« Odgovor #27 poslato: Februar 03, 2023, 07:30:35 posle podne »

Ovde bih napomenula i da žene obično imaju veću masu masti od muškaraca, tj veći telesni procenat masti. One takođe imaju tendenciju da budu zaobljenije zbog kombinacije većih grudi, širih kukova, veće zadnjice i većih butina.

Iako je svako telo jedinstveno i žene se isto mogu svrstati u prethodno navedene tri grupe, ipak postoji nekoliko širokih kategorija specifičnih za ženski oblik tela.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3239


« Odgovor #26 poslato: Februar 03, 2023, 07:27:47 posle podne »

Hvala svima.
Iznela sam ovo baš zato što se živi u nekim iluzijama kada je telo u pitanju. Najveći problem savremenog društva i jeste što usvajamo ideal izgleda onako kako nam mediji nameću. Od Merlinke, Tvigi, sad Kardašijanki, stalno se nameće. Ljudi veoma malo imaju izgrađen stil i stav, a uglavnom je to posledica neznanja o ljudskom organizmu, psihi i celokupnom telu.
Posebno bih istakao osobe u pubertetu, koje su naročito osetljive. Onda imaju takve idole i devijantnu sliku o stvarnom svetu.
Da,sa ovim se slazem i vodio sam "veliku borbu" sa sinom u vezi ovog ali izgleda da cu pobediti. ;)
Kakva je borba u pitanju, koje su nedoumice i problemi bili? Naravno ako bi hteo da podeliš svoje iskustvo.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27447


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #25 poslato: Februar 03, 2023, 11:35:25 pre podne »

Hvala svima.
Iznela sam ovo baš zato što se živi u nekim iluzijama kada je telo u pitanju. Najveći problem savremenog društva i jeste što usvajamo ideal izgleda onako kako nam mediji nameću. Od Merlinke, Tvigi, sad Kardašijanki, stalno se nameće. Ljudi veoma malo imaju izgrađen stil i stav, a uglavnom je to posledica neznanja o ljudskom organizmu, psihi i celokupnom telu.
Posebno bih istakao osobe u pubertetu, koje su naročito osetljive. Onda imaju takve idole i devijantnu sliku o stvarnom svetu.
Da,sa ovim se slazem i vodio sam "veliku borbu" sa sinom u vezi ovog ali izgleda da cu pobediti. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27447


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #24 poslato: Februar 03, 2023, 11:33:51 pre podne »

Hvala svima.
Iznela sam ovo baš zato što se živi u nekim iluzijama kada je telo u pitanju. Najveći problem savremenog društva i jeste što usvajamo ideal izgleda onako kako nam mediji nameću. Od Merlinke, Tvigi, sad Kardašijanki, stalno se nameće. Ljudi veoma malo imaju izgrađen stil i stav, a uglavnom je to posledica neznanja o ljudskom organizmu, psihi i celokupnom telu.
Ja mislim da se to namece onima koji se moze namecivati.Oni koji "provide" kroz sve to oni ce shvatiti da nije problem ako nisi "idealan".
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27447


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #23 poslato: Februar 03, 2023, 11:32:13 pre podne »

Ali opet bio poznat ili ne ako fejkuješ slike to nisi ti.A kada te uživo vide šta onda?
Upravo tako.Nedavno je Iranian Hulk trebao da se bori sa Martinom Fordom i kad je doslo do pres konferencije onda se videlo da Iranski Hulk bas i nije Hulk i organizatori su otkazali tucu.I sada je on meta ismejavanja.Ne znam zasto mu je to trebalo.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #22 poslato: Februar 02, 2023, 08:55:30 posle podne »

Ovim tipovima telesne građe sam htela da iznesem univerzalnu, prirodnu, podelu koja potiče od davnina i prisutna je i danas. Lekari se u mnogim oblastima služe ovim podelama kako bi sagledao genetiku pojedinaca ugrubo.
Ono što je bitno je da se građa može donekle izmeniti ali vaš prvobitni oblik skeletnomišićnog sistema ostaje pa i dalje ostajete u vašoj grupi. To svakako nije ništa loše, definiše samo vašu genetiku, a vi mnogo toga možete i promeniti .
Anita, istakla si suštinu, a to je da se može promeniti i ono što je genetski određeno. To jest, delovanjem faktora sredine možemo mnogo toga pozitivnog učiniti za svoj organizam.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 44 45 [46] 47 48 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 14 upita.