TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395411 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 07, 2024, 01:58:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 48 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tipovi telesne građe  (Pročitano 18959 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #216 poslato: Mart 07, 2023, 07:57:27 posle podne »

Kolega je hteo reći da je nezadovoljstvo sasvim ok ako neko ima telesni problem. Ali ako ima prvenstveno psihički problem onda nikako. 🙂
Česte su situacije sa psihičkim problemima. Gledam povremeno emisije o estetskoj hirurgiji. Apsolutna psihopatologija- majka hoće da liči na ćerku i već je bila na nekoliko intervencija, a hoće na još operacija. Znači ne može da se prepozna ko je stariji od njih dve. Situacija da neki hoće da liče na neke lutke, kao što je Barbika ili hoće da liče na neku poznatu ličnost. Nebrojeno suludih situacija. I naravno, one standardne da se grudi i usne uvećavaju do ludila. Intervencije imaju na desetine puta. I što je najvažnije- nikada nisu zadovoljni, uvek hoće još operacija.
Sve što nema psihopatologija je sasvim ok da se rešava. Ukoliko je u pitanju otklanjanje nedostatka koje bi kod svake osobe izazvalo nezadovoljstvo naravno da je opravdano, ovako zaista estetska intervencija neće rešiti psihološki problem.
Upravo tako. Po meni, nije etički da se osoba, koja ima psihički problem, podvrgava estetskoj operaciji. To nikako neće rešiti njeno nezadovoljstvo izgledom. Neki se stalno podvrgavaju estetskim intervencijama i nikada nisu zadovoljni.

Upravo tako.
Ali moram napomenuti da i odredjeni hirurzi odbijaju naprosto neke intervencije, sto je odlicno.
Tako je. Gledam povremeno onu emisiju na E kanalu, gde dvojica hirurga Nasif i Dabrou odbiju mnoge pacijente. Uopšte nemaju dilemu da odbiju neke slučajeve, za koje su sigurni da estetska operacija ništa dobro neće doneti konkretnom pacijentu.

Naravno, na kraju krajeva, njihove ime stoji iza toga!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #215 poslato: Mart 07, 2023, 07:56:35 posle podne »

Drago mi je što ste se svi složili oko toga da neprirodan izgled, tj izveštačen izgled zaista nije lep. Mnoge devojke se podležu intervencijama kako bi se svidele momcima, žele da liče na modele i Barbie jer misle da je to drugima lepše.

Da, nazalost je napravljen model "lepote".
U današnje vreme postoji šablon za lepotu i to je to. Svi treba da se uklope sa tim šablonom. Pa to je nemoguće, a i to je totalno bolesno da tako bude. Mora se biti individua za sebe- i u fizičkom i u mentalnom smilsu.

Naravno, a psotojanje sablona pogotovo kod adolescentkinja izaziva nesigurnost.....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #214 poslato: Mart 07, 2023, 07:55:26 posle podne »

Zato je bitno primetiti da li je kod osobe slika o sebi u skladu sa realnom slikom/izgledom te osobe. Ukoliko postoji veliki nesklad zaista pre bilo kakvih estetskih intervencija i prihvatanja tih osoba kao klijenata u fitbesu potrebno ih je uputiti kod nekoga ko će prvo taj unutrašnji problem rešavati.
Slažem se. U tim situacijama su veoma korisne konsultacije psihologa ili psihijatra.

Jedino ako ih natera neko, nazalost.....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #213 poslato: Mart 07, 2023, 07:54:31 posle podne »

Neke stvari su jednostavno trend. A trenutno velike usne i zadnjice. Zato [o teretanama gledamo zene koje rade samo vezbe za gluteus.
Koliko energije samo ti ljudi troše pokušavajući da postignu nešto što možda nije objektivno, a ni dobro.
Da li primećujete po teretana da se ljudi iscrpljuju do nerealnih granica pokušavajući nešto da postignu, a samo idu ka kontraproduktivnom treniranju i negativnim rezultatima?

Mozes li nam ovo na konkretnom primeru objasniti?
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3239


« Odgovor #212 poslato: Mart 06, 2023, 03:27:05 posle podne »

Neke stvari su jednostavno trend. A trenutno velike usne i zadnjice. Zato [o teretanama gledamo zene koje rade samo vezbe za gluteus.
Koliko energije samo ti ljudi troše pokušavajući da postignu nešto što možda nije objektivno, a ni dobro.
Da li primećujete po teretana da se ljudi iscrpljuju do nerealnih granica pokušavajući nešto da postignu, a samo idu ka kontraproduktivnom treniranju i negativnim rezultatima?
Jako puno ljudi i u pocetku sam osecao potrebu da ih probam da odgovorim od toga ali sam na kraju shvatio da sam to dzabe radio jer ce oni to svakako uraditi,jos sam ja na kraju ispao budala....
Prilično je teško razjasniti se sa nekim ko ima čvrsta uverenja, koliko god ona nezdrava bila...
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3239


« Odgovor #211 poslato: Mart 06, 2023, 03:24:53 posle podne »

Drago mi je što ste se svi složili oko toga da neprirodan izgled, tj izveštačen izgled zaista nije lep. Mnoge devojke se podležu intervencijama kako bi se svidele momcima, žele da liče na modele i Barbie jer misle da je to drugima lepše.

Da, nazalost je napravljen model "lepote".
Da,ali kome to odgovara?Jer koga god pitam za taj model nikome se ne svida....I sto je problem ako nismo takvi?Meni se bas to svida kada neko ne spada u "kalup' iskace od ostalih.
Ima i toga da mnogi govore da im se ne sviđa, a zapravo da teže tome.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27447


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #210 poslato: Mart 06, 2023, 11:34:23 pre podne »

Kolega je hteo reći da je nezadovoljstvo sasvim ok ako neko ima telesni problem. Ali ako ima prvenstveno psihički problem onda nikako. 🙂
Česte su situacije sa psihičkim problemima. Gledam povremeno emisije o estetskoj hirurgiji. Apsolutna psihopatologija- majka hoće da liči na ćerku i već je bila na nekoliko intervencija, a hoće na još operacija. Znači ne može da se prepozna ko je stariji od njih dve. Situacija da neki hoće da liče na neke lutke, kao što je Barbika ili hoće da liče na neku poznatu ličnost. Nebrojeno suludih situacija. I naravno, one standardne da se grudi i usne uvećavaju do ludila. Intervencije imaju na desetine puta. I što je najvažnije- nikada nisu zadovoljni, uvek hoće još operacija.
Sve što nema psihopatologija je sasvim ok da se rešava. Ukoliko je u pitanju otklanjanje nedostatka koje bi kod svake osobe izazvalo nezadovoljstvo naravno da je opravdano, ovako zaista estetska intervencija neće rešiti psihološki problem.
Upravo tako. Po meni, nije etički da se osoba, koja ima psihički problem, podvrgava estetskoj operaciji. To nikako neće rešiti njeno nezadovoljstvo izgledom. Neki se stalno podvrgavaju estetskim intervencijama i nikada nisu zadovoljni.
Takvi nikad ni nece biti zadovoljni sa sobom bez obzira koliko operacija uradili i na kraju ce liciti na frikove.

Naravno i samo ce ici dalje i dalje.
Jedan pacijent je rekao u nekoj emisiji o tim estetskim operacijama da će verovatno umreti na operacionom stolu. Pošto se stalno podvrgava estetskim operacijama. I njemu je to sasvim normalno. A u stvari ima velikih psihičkih problema. Jasno je svakome.
Takvima bi trebalo malo mozga da se doda,ako bi to bilo moguce... ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27447


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #209 poslato: Mart 06, 2023, 11:33:19 pre podne »

Kolega je hteo reći da je nezadovoljstvo sasvim ok ako neko ima telesni problem. Ali ako ima prvenstveno psihički problem onda nikako. 🙂
Česte su situacije sa psihičkim problemima. Gledam povremeno emisije o estetskoj hirurgiji. Apsolutna psihopatologija- majka hoće da liči na ćerku i već je bila na nekoliko intervencija, a hoće na još operacija. Znači ne može da se prepozna ko je stariji od njih dve. Situacija da neki hoće da liče na neke lutke, kao što je Barbika ili hoće da liče na neku poznatu ličnost. Nebrojeno suludih situacija. I naravno, one standardne da se grudi i usne uvećavaju do ludila. Intervencije imaju na desetine puta. I što je najvažnije- nikada nisu zadovoljni, uvek hoće još operacija.
Sve što nema psihopatologija je sasvim ok da se rešava. Ukoliko je u pitanju otklanjanje nedostatka koje bi kod svake osobe izazvalo nezadovoljstvo naravno da je opravdano, ovako zaista estetska intervencija neće rešiti psihološki problem.
Upravo tako. Po meni, nije etički da se osoba, koja ima psihički problem, podvrgava estetskoj operaciji. To nikako neće rešiti njeno nezadovoljstvo izgledom. Neki se stalno podvrgavaju estetskim intervencijama i nikada nisu zadovoljni.

Upravo tako.
Ali moram napomenuti da i odredjeni hirurzi odbijaju naprosto neke intervencije, sto je odlicno.
Tako je. Gledam povremeno onu emisiju na E kanalu, gde dvojica hirurga Nasif i Dabrou odbiju mnoge pacijente. Uopšte nemaju dilemu da odbiju neke slučajeve, za koje su sigurni da estetska operacija ništa dobro neće doneti konkretnom pacijentu.
Nadam se da ce sto vise biti takvih doktora.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27447


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #208 poslato: Mart 06, 2023, 11:32:37 pre podne »

Drago mi je što ste se svi složili oko toga da neprirodan izgled, tj izveštačen izgled zaista nije lep. Mnoge devojke se podležu intervencijama kako bi se svidele momcima, žele da liče na modele i Barbie jer misle da je to drugima lepše.

Da, nazalost je napravljen model "lepote".
U današnje vreme postoji šablon za lepotu i to je to. Svi treba da se uklope sa tim šablonom. Pa to je nemoguće, a i to je totalno bolesno da tako bude. Mora se biti individua za sebe- i u fizičkom i u mentalnom smilsu.
Ja ni u kakav sablon ne spadam i bas mi se to svida i bas sam zato jednistven! ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27447


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #207 poslato: Mart 06, 2023, 11:31:47 pre podne »

Neke stvari su jednostavno trend. A trenutno velike usne i zadnjice. Zato [o teretanama gledamo zene koje rade samo vezbe za gluteus.
Koliko energije samo ti ljudi troše pokušavajući da postignu nešto što možda nije objektivno, a ni dobro.
Da li primećujete po teretana da se ljudi iscrpljuju do nerealnih granica pokušavajući nešto da postignu, a samo idu ka kontraproduktivnom treniranju i negativnim rezultatima?
Jako puno ljudi i u pocetku sam osecao potrebu da ih probam da odgovorim od toga ali sam na kraju shvatio da sam to dzabe radio jer ce oni to svakako uraditi,jos sam ja na kraju ispao budala....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27447


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #206 poslato: Mart 06, 2023, 11:30:05 pre podne »

Neke stvari su jednostavno trend. A trenutno velike usne i zadnjice. Zato [o teretanama gledamo zene koje rade samo vezbe za gluteus.
Bolje i to da neko radi vezbe samo za jednu misicnu grupu,jer ako pogledas i 80% muskaraca radi grudi i biceps,cast izuzecimanego da neko ide pod skalpel da poveca stvar....
I sta ce te devojke ako za par godina prode ovaj trend i doce recimo opet u trend manje zadnjice ili usne onda opet pod operaciju????
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27447


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #205 poslato: Mart 06, 2023, 11:27:48 pre podne »

Kolega je hteo reći da je nezadovoljstvo sasvim ok ako neko ima telesni problem. Ali ako ima prvenstveno psihički problem onda nikako. 🙂
Česte su situacije sa psihičkim problemima. Gledam povremeno emisije o estetskoj hirurgiji. Apsolutna psihopatologija- majka hoće da liči na ćerku i već je bila na nekoliko intervencija, a hoće na još operacija. Znači ne može da se prepozna ko je stariji od njih dve. Situacija da neki hoće da liče na neke lutke, kao što je Barbika ili hoće da liče na neku poznatu ličnost. Nebrojeno suludih situacija. I naravno, one standardne da se grudi i usne uvećavaju do ludila. Intervencije imaju na desetine puta. I što je najvažnije- nikada nisu zadovoljni, uvek hoće još operacija.
Ili kada neka devojka hoce da lici na Barbiku,na neku poznatu muzicarku,glumicu itd....

Po meni je to patologija.
Slazem se,ali sve vise i vise vidamo svaki dan na televiziji.Po meni i ovo naduvavanje usana i zadnjice je patologija....
Znas kako, ajd usne i ok, jer sadrzaj izlazi, pa kao-probale su kako im stoji.
Znam,ali misljenja sam da ako stvarno nije neophodno kao sto smo vec naveli u slucaju klempavih usiju ili velikog nosa itd ja stvarno ne bih nista dirao osim ako ti ne ugrozava zivot.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27447


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #204 poslato: Mart 06, 2023, 11:26:01 pre podne »

Kolega je hteo reći da je nezadovoljstvo sasvim ok ako neko ima telesni problem. Ali ako ima prvenstveno psihički problem onda nikako. 🙂
Česte su situacije sa psihičkim problemima. Gledam povremeno emisije o estetskoj hirurgiji. Apsolutna psihopatologija- majka hoće da liči na ćerku i već je bila na nekoliko intervencija, a hoće na još operacija. Znači ne može da se prepozna ko je stariji od njih dve. Situacija da neki hoće da liče na neke lutke, kao što je Barbika ili hoće da liče na neku poznatu ličnost. Nebrojeno suludih situacija. I naravno, one standardne da se grudi i usne uvećavaju do ludila. Intervencije imaju na desetine puta. I što je najvažnije- nikada nisu zadovoljni, uvek hoće još operacija.
Sve što nema psihopatologija je sasvim ok da se rešava. Ukoliko je u pitanju otklanjanje nedostatka koje bi kod svake osobe izazvalo nezadovoljstvo naravno da je opravdano, ovako zaista estetska intervencija neće rešiti psihološki problem.
Upravo tako. Po meni, nije etički da se osoba, koja ima psihički problem, podvrgava estetskoj operaciji. To nikako neće rešiti njeno nezadovoljstvo izgledom. Neki se stalno podvrgavaju estetskim intervencijama i nikada nisu zadovoljni.

Upravo tako.
Ali moram napomenuti da i odredjeni hirurzi odbijaju naprosto neke intervencije, sto je odlicno.
Da,ali uvek ce se naci jedan kome su pare bitnije nazalost....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27447


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #203 poslato: Mart 06, 2023, 11:25:16 pre podne »

Drago mi je što ste se svi složili oko toga da neprirodan izgled, tj izveštačen izgled zaista nije lep. Mnoge devojke se podležu intervencijama kako bi se svidele momcima, žele da liče na modele i Barbie jer misle da je to drugima lepše.

Da, nazalost je napravljen model "lepote".
Da,ali kome to odgovara?Jer koga god pitam za taj model nikome se ne svida....I sto je problem ako nismo takvi?Meni se bas to svida kada neko ne spada u "kalup' iskace od ostalih.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #202 poslato: Mart 05, 2023, 10:16:20 posle podne »

Neke stvari su jednostavno trend. A trenutno velike usne i zadnjice. Zato [o teretanama gledamo zene koje rade samo vezbe za gluteus.
Koliko energije samo ti ljudi troše pokušavajući da postignu nešto što možda nije objektivno, a ni dobro.
Da li primećujete po teretana da se ljudi iscrpljuju do nerealnih granica pokušavajući nešto da postignu, a samo idu ka kontraproduktivnom treniranju i negativnim rezultatima?
Ima dosta takvih slučajeva. I to kod oba pola.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 48 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 14 upita.