TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395418 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 08, 2024, 03:26:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 48 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tipovi telesne građe  (Pročitano 19036 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #306 poslato: Mart 17, 2023, 10:15:57 posle podne »

Šalu na stranu. Valjda neće kod nas neko početi sa takvim trendom. To je najopasnije kada neko od poznatih ličnosti krene. Sve ostalo odradi domino efekat.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #305 poslato: Mart 17, 2023, 10:14:34 posle podne »

Kod nas nije.
Kod njih je to bilo aktuelno već oko 2005. Ne znam da li je i dalje.
Znam da nisam čuo za takav trend kod nas. Ali dobro, možda krenu sada. Nikad nije kasno za takve ludorije ;D
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3246


« Odgovor #304 poslato: Mart 17, 2023, 10:05:36 posle podne »

Kod nas nije.
Kod njih je to bilo aktuelno već oko 2005. Ne znam da li je i dalje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #303 poslato: Mart 17, 2023, 09:52:10 posle podne »

Što se tiče početka primene bitoksa i hijalurona, hijaluron zaista kreću da implementiraju devojke već u periodu srednje škole. Ne znam da li se sećate i čuvenog trenda u Venecueli da se za 18.ti rođendan poklanjaju silikonski implanti.
Lepa proslava punoletstva ;D
Ne znam da li i kod nas neko primenjuje takav običaj. Pošto se takve loše stvari brzo prošire po mnogim zemljama.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #302 poslato: Mart 17, 2023, 09:48:26 posle podne »

Pošto ste me zainteresovali pretražila sam koje je vreme poluraspada silikonskih implantata. Ne postoji jasna informacija. Uglavnom u literaturi stoji da im je funkcionalno trajanje u organizmu 10-20 godina i da se posle toga trebaju menjati. Što znači da ni oni nisu večni. 😄
I radioaktivni uranijum se raspadne, što ne bi i silikon ;D ;D ;D
Da,ali nakon koliko godina?I plastika se raspadne nakon 500 godina pa se ipak sad svim silama borimo protiv toga....
I ja sam pokušao da nađem podatke, ali nisam uspeo.
Sada moramo da se borimo i protiv silikonskih implantata, da bismo sačuvali životnu sredinu za bolju budućnost ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #301 poslato: Mart 17, 2023, 09:42:37 posle podne »

Pošto ste me zainteresovali pretražila sam koje je vreme poluraspada silikonskih implantata. Ne postoji jasna informacija. Uglavnom u literaturi stoji da im je funkcionalno trajanje u organizmu 10-20 godina i da se posle toga trebaju menjati. Što znači da ni oni nisu večni. 😄
Da,ali to je samo zato jer moze ili pocinje da se raspada a ne totalno raspadanje.Ja mislim da za to treba puno vise vremena.Ne tvrdim,mislim.
Pretpostavljam da je tako ali zvaničnog podatka nema...
Nisam ni ja nasao,cak sam pitao i neke doktore koje se bave time ni oni nisu znali da kazu ni priblizno.
Znaće se za sto, dvesta godina, kada počnu da iskopavaju ;D ;D ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #300 poslato: Mart 17, 2023, 09:40:34 posle podne »

To što je kolega spomenuo da se dešava da vade implante i vraćaju se na prirodan izgled nije toliko retko. Sve više, čini mi se, se to dešava. Na žalost podsticaj za tako nečim je uglavnom bolest ili strah od telesne bolesti.
Nadam se da cemo jednom stici dotle da ovaj trend za implantima se smanji.
Mislim da je sad mnogo veći trend hijalurona, bitoksa i antiage tretmana. Učestalost ugradnje implantata na zapadu se smanjila, kod nas ne još uvek. Ali je botoks i hijaluron u ekspanziji.
Da,a kod profi sportista ubrizgavanje zdravih maticnih celija u problematicne delove,recimo rame,,lakat,kuk itd.Taj trend je poceo Coleman,pa je bio i Flex Lewis,pa svi ostali.Sad zadnje od velikih imena da tako kazem je bio Big Ramy iliti Mamdoullah Elsbiay i to izmedu decembra prosle godine i pocetkom marta ove godine i to zbog problema sa ledima i tricepsom.
Veliki je značaj matičnih ćelija. Zato se stalno razvijaju bazične nauke u medicini. Smatra se da će u budućnosti biti smanjen broj hirurških intervencija, već da će primat imati upravo metode citologije, imunologije i drugih bazičnih nauka.

To bi apsolutno znacilo covecanstvu.
Naravno. Stalno se radi na razvoju ovih nauka. Nadamo se da će u bliskoj budućnosti mnoge bolesti moći da se izleče, a koje su sada neizlečive.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #299 poslato: Mart 17, 2023, 09:36:16 posle podne »

To što je kolega spomenuo da se dešava da vade implante i vraćaju se na prirodan izgled nije toliko retko. Sve više, čini mi se, se to dešava. Na žalost podsticaj za tako nečim je uglavnom bolest ili strah od telesne bolesti.
Nadam se da cemo jednom stici dotle da ovaj trend za implantima se smanji.
Mislim da je sad mnogo veći trend hijalurona, bitoksa i antiage tretmana. Učestalost ugradnje implantata na zapadu se smanjila, kod nas ne još uvek. Ali je botoks i hijaluron u ekspanziji.
Mi uvek kasnimo, ali dobro :) Botoksiraju se mnogi i primaju hijaluron. Kreću već posle srednje.

Posle srednje????
Ma hijaluron je danas kao dobar dan. To je sve izmaklo kontroli.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5975


« Odgovor #298 poslato: Mart 17, 2023, 09:35:12 posle podne »

Pošto ste me zainteresovali pretražila sam koje je vreme poluraspada silikonskih implantata. Ne postoji jasna informacija. Uglavnom u literaturi stoji da im je funkcionalno trajanje u organizmu 10-20 godina i da se posle toga trebaju menjati. Što znači da ni oni nisu večni. 😄
I radioaktivni uranijum se raspadne, što ne bi i silikon ;D ;D ;D

Kakvo poredjenje :D
Morao sam da dam drastičan primer, radi boljeg efekta :D :D :D
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3246


« Odgovor #297 poslato: Mart 16, 2023, 12:22:52 posle podne »

Što se tiče početka primene bitoksa i hijalurona, hijaluron zaista kreću da implementiraju devojke već u periodu srednje škole. Ne znam da li se sećate i čuvenog trenda u Venecueli da se za 18.ti rođendan poklanjaju silikonski implanti.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3246


« Odgovor #296 poslato: Mart 16, 2023, 12:20:58 posle podne »

Izgleda da se primena matičnih ćelija pokazala kao izuzetna metoda, zaista. Potpuna je suprotnost drugim intervencijama koje smo prethodno spominjali.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27447


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #295 poslato: Mart 16, 2023, 11:18:53 pre podne »

Pošto ste me zainteresovali pretražila sam koje je vreme poluraspada silikonskih implantata. Ne postoji jasna informacija. Uglavnom u literaturi stoji da im je funkcionalno trajanje u organizmu 10-20 godina i da se posle toga trebaju menjati. Što znači da ni oni nisu večni. 😄
I radioaktivni uranijum se raspadne, što ne bi i silikon ;D ;D ;D

Kakvo poredjenje :D
I mene je nateralo na smeh,ali u pravu je.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27447


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #294 poslato: Mart 16, 2023, 11:18:19 pre podne »

To što je kolega spomenuo da se dešava da vade implante i vraćaju se na prirodan izgled nije toliko retko. Sve više, čini mi se, se to dešava. Na žalost podsticaj za tako nečim je uglavnom bolest ili strah od telesne bolesti.
Nadam se da cemo jednom stici dotle da ovaj trend za implantima se smanji.
Mislim da je sad mnogo veći trend hijalurona, bitoksa i antiage tretmana. Učestalost ugradnje implantata na zapadu se smanjila, kod nas ne još uvek. Ali je botoks i hijaluron u ekspanziji.
Da,a kod profi sportista ubrizgavanje zdravih maticnih celija u problematicne delove,recimo rame,,lakat,kuk itd.Taj trend je poceo Coleman,pa je bio i Flex Lewis,pa svi ostali.Sad zadnje od velikih imena da tako kazem je bio Big Ramy iliti Mamdoullah Elsbiay i to izmedu decembra prosle godine i pocetkom marta ove godine i to zbog problema sa ledima i tricepsom.
Veliki je značaj matičnih ćelija. Zato se stalno razvijaju bazične nauke u medicini. Smatra se da će u budućnosti biti smanjen broj hirurških intervencija, već da će primat imati upravo metode citologije, imunologije i drugih bazičnih nauka.
Siguran sam u to jer se mnoge stvari se vec sada primenjuju od toga sto si naveo.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27447


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #293 poslato: Mart 16, 2023, 11:16:31 pre podne »

Pošto ste me zainteresovali pretražila sam koje je vreme poluraspada silikonskih implantata. Ne postoji jasna informacija. Uglavnom u literaturi stoji da im je funkcionalno trajanje u organizmu 10-20 godina i da se posle toga trebaju menjati. Što znači da ni oni nisu večni. 😄
I radioaktivni uranijum se raspadne, što ne bi i silikon ;D ;D ;D
Da,ali nakon koliko godina?I plastika se raspadne nakon 500 godina pa se ipak sad svim silama borimo protiv toga....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27447


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #292 poslato: Mart 16, 2023, 11:15:38 pre podne »

Pošto ste me zainteresovali pretražila sam koje je vreme poluraspada silikonskih implantata. Ne postoji jasna informacija. Uglavnom u literaturi stoji da im je funkcionalno trajanje u organizmu 10-20 godina i da se posle toga trebaju menjati. Što znači da ni oni nisu večni. 😄
Da,ali to je samo zato jer moze ili pocinje da se raspada a ne totalno raspadanje.Ja mislim da za to treba puno vise vremena.Ne tvrdim,mislim.
Pretpostavljam da je tako ali zvaničnog podatka nema...
Nisam ni ja nasao,cak sam pitao i neke doktore koje se bave time ni oni nisu znali da kazu ni priblizno.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 48 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 14 upita.