TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395585 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 09:49:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 36 37 [38] 39 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glad i bes su povezani  (Pročitano 19702 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27510


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #24 poslato: Jul 26, 2022, 03:43:17 posle podne »

Zato uvek uz sebe imati sejker sa proteinom pa se i pregura do prvog sledeceg obroka.
Ja uvek gde god idem imam sejker kod sebe i proteinske cokoladice.Bez toga NIGDE!!!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #23 poslato: Jul 26, 2022, 12:42:50 posle podne »

Bas dosta ljudi znam koji imaju problem sa tim strahom...

Pogotovo ako se razbole.... Pa kao netreniranje....
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3281


« Odgovor #22 poslato: Jul 22, 2022, 08:36:49 posle podne »

Sa strahovima se lako radi, posebno ako su u početku razvijanja. Kad odmakne onda je teško. Samo treba na početku uključiti racio.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6020


« Odgovor #21 poslato: Jul 21, 2022, 09:17:05 posle podne »

Blago kašnjenje sa jelom ne može da obori performanse. Dugotrajno gladovanje je drugo...
Tacno tako. Nema nikakvih razloga da se neko plasi da ce upasti u katabolizam zbog kasnjenja sa nekim obrokom.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6020


« Odgovor #20 poslato: Jul 21, 2022, 09:15:41 posle podne »

Zato uvek uz sebe imati sejker sa proteinom pa se i pregura do prvog sledeceg obroka.
To je uvek najlaksa i najbolja opcija.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6020


« Odgovor #19 poslato: Jul 21, 2022, 09:14:43 posle podne »

Kad opadne nivo glukoze, onda budemo razdražljivi. A posebna je ta stvar kod profi sportista- da se plaše od katabolizma. Psiha je čudo :)
Da i mogu ti reci da jako utice na sportistu,jer mi se desavalo da sam kasnio sa jelom nekih pola sata i toliko sam se utripovao da ce mi opasti snaga da na kraju stvarno nisam tog dana podigao ono sto sam zacrtao...Kasnije sam naucio kako taj bes da kontrolisem koliko je moguce i da ne dopustim psihi da toliko utice na moj trening.
Eto koliko nase negativni misli mogu da nas sputaju u nekoj aktivnosti. S druge strane, ako imamo pozitivne misli, onda predstavljaju pravu pokretacku energiju.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3281


« Odgovor #18 poslato: Jul 21, 2022, 06:49:41 posle podne »

Zato uvek uz sebe imati sejker sa proteinom pa se i pregura do prvog sledeceg obroka.
Eto jednog dobrog predloga
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #17 poslato: Jul 21, 2022, 06:33:31 pre podne »

Zato uvek uz sebe imati sejker sa proteinom pa se i pregura do prvog sledeceg obroka.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3281


« Odgovor #16 poslato: Jul 20, 2022, 12:02:49 posle podne »

Blago kašnjenje sa jelom ne može da obori performanse. Dugotrajno gladovanje je drugo...
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27510


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #15 poslato: Jul 20, 2022, 09:18:22 pre podne »

Kad opadne nivo glukoze, onda budemo razdražljivi. A posebna je ta stvar kod profi sportista- da se plaše od katabolizma. Psiha je čudo :)
Da i mogu ti reci da jako utice na sportistu,jer mi se desavalo da sam kasnio sa jelom nekih pola sata i toliko sam se utripovao da ce mi opasti snaga da na kraju stvarno nisam tog dana podigao ono sto sam zacrtao...Kasnije sam naucio kako taj bes da kontrolisem koliko je moguce i da ne dopustim psihi da toliko utice na moj trening.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6020


« Odgovor #14 poslato: Jul 19, 2022, 03:24:18 posle podne »

Kad opadne nivo glukoze, onda budemo razdražljivi. A posebna je ta stvar kod profi sportista- da se plaše od katabolizma. Psiha je čudo :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #13 poslato: Jul 19, 2022, 06:50:38 pre podne »

Kod mene to uvek dovodi samo do sigurnog prejedanja


Sent from my iPhone using Tapatalk

Takodje!
Jos ako odem u radnjunu tom stanju.... Zna se sta se kupuje. 😂
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3281


« Odgovor #12 poslato: Jul 18, 2022, 11:36:13 pre podne »

Ja recimo kada sam duze vreme gladan,recimo na poslu,ne mogu da jedem kada bi trebalo onda znam da budem besan,ali iz razloga jer onda razmisljam o tome kako sad gubim tesko stecene misice,padam u katabolicko stanje i onda jedva cekam momenat kada mogu jesti i onda se sve "vrati u normalu." :D
E to je posebna vrsta besa kod profesionalaca. Oduvek mi je bio interesantan taj strah od opadanja mase i performansi. Koliko je realno potrebno vremena za tako nešto?
To meni vec pocinje cim se priblizava vreme hrane a znam da nisam u stanju da jedem,jer jos nisam zavrsio obaveze.Dobro si rekla u pocetku to je vise strah nego bes,ali posle recimo nekih pola sata vec prelazi u bes.
Pa da, stvori se neka navika/rutina i svako odstupanje čini da se osećamo nervoznima.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27510


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #11 poslato: Jul 18, 2022, 07:50:22 pre podne »

Kod mene to uvek dovodi samo do sigurnog prejedanja


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bes ili dugotrajna glad?  ;D
Ja recimo preglednim pa ne mogu ni da jedem.
Ja sa tim nemam problem da ne mogu da jedem ni kad pregladnim ni kad sam nervozan.Ja uvek mogu da jedem.Vec pola sata nakon sto sam se posteno najeo ja opet mogu da jedem. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27510


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #10 poslato: Jul 18, 2022, 07:49:15 pre podne »

Ja recimo kada sam duze vreme gladan,recimo na poslu,ne mogu da jedem kada bi trebalo onda znam da budem besan,ali iz razloga jer onda razmisljam o tome kako sad gubim tesko stecene misice,padam u katabolicko stanje i onda jedva cekam momenat kada mogu jesti i onda se sve "vrati u normalu." :D
E to je posebna vrsta besa kod profesionalaca. Oduvek mi je bio interesantan taj strah od opadanja mase i performansi. Koliko je realno potrebno vremena za tako nešto?
To meni vec pocinje cim se priblizava vreme hrane a znam da nisam u stanju da jedem,jer jos nisam zavrsio obaveze.Dobro si rekla u pocetku to je vise strah nego bes,ali posle recimo nekih pola sata vec prelazi u bes.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 36 37 [38] 39 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.062 sekundi sa 14 upita.