TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 10:22:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 35 36 [37] 38 39 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glad i bes su povezani  (Pročitano 19702 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3281


« Odgovor #39 poslato: Jul 28, 2022, 06:44:58 posle podne »

Evo recimo jedan primer juce zbog obaveza nisam mogao jesti svoj drugi obrok u 10 sati kao obicno i pipijem protein,ali se desilo da sam mogao jesti tek u 3 sata popodne i odmah sam se setio ove teme i to mi je pomoglo u smislu da nisam imao toliki bes i mirnije sam jeo u 3 sata,nego ranije kada se slicno desavalo.
Ovo je odlično. I ja se često setim poruka i iskustava sa foruma pa ili prepričam ili praktikujem. 🔝
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #38 poslato: Jul 28, 2022, 02:42:11 posle podne »

Meni je pomagalo sto sam se dobro oznojio i tako mi brze prosla prehlada.Naravno ovde se ne radi o slucajevima kada sam imao temperaturu od 40 stepeni i o upalu pluca,nego o obicnoj prehladi gde mi je znojenje umnogome doprinelo tome da pre ozdravim.Naravno ne preporucujem nikome,ali meni je pomoglo.Naravno tu je trebalo znati i poslusati svoje telo i ne umarati ga previse nego cisto malo da e probije znoj.
Samo kod nas se ljudi pokrivaju debelim dekama kada su bolesni tj imaju povišenu temperaturu. A u suštini treba uraditi sve da se ista sniziti. Prevashodno hladne kupke itd... Trenirati da bi se Preznojio je ludilo mozga i imao si dosta sreće. Ljudi nisu ni svesni koliko zapravo visoka temperatura može biti opasna. Iako je to naš odbrambeni mehanizam od raznih virusa i bakterija. Svakako doktori na našem forumu mogu to malo bliže približiti.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Tako je. Lekari proporucuju skidanje garderobe i rashladjivanje.... A mi kao mali-dja jorgan da se preznojim.
Upravo.. Jako visoka temperatura može da izazove oštećenje mozga. Tako da ni malo nije naivno.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #37 poslato: Jul 28, 2022, 01:50:08 posle podne »

Meni je pomagalo sto sam se dobro oznojio i tako mi brze prosla prehlada.Naravno ovde se ne radi o slucajevima kada sam imao temperaturu od 40 stepeni i o upalu pluca,nego o obicnoj prehladi gde mi je znojenje umnogome doprinelo tome da pre ozdravim.Naravno ne preporucujem nikome,ali meni je pomoglo.Naravno tu je trebalo znati i poslusati svoje telo i ne umarati ga previse nego cisto malo da e probije znoj.
Samo kod nas se ljudi pokrivaju debelim dekama kada su bolesni tj imaju povišenu temperaturu. A u suštini treba uraditi sve da se ista sniziti. Prevashodno hladne kupke itd... Trenirati da bi se Preznojio je ludilo mozga i imao si dosta sreće. Ljudi nisu ni svesni koliko zapravo visoka temperatura može biti opasna. Iako je to naš odbrambeni mehanizam od raznih virusa i bakterija. Svakako doktori na našem forumu mogu to malo bliže približiti.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Tako je. Lekari proporucuju skidanje garderobe i rashladjivanje.... A mi kao mali-dja jorgan da se preznojim.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #36 poslato: Jul 28, 2022, 01:49:06 posle podne »

Evo recimo jedan primer juce zbog obaveza nisam mogao jesti svoj drugi obrok u 10 sati kao obicno i pipijem protein,ali se desilo da sam mogao jesti tek u 3 sata popodne i odmah sam se setio ove teme i to mi je pomoglo u smislu da nisam imao toliki bes i mirnije sam jeo u 3 sata,nego ranije kada se slicno desavalo.

Pa bravo.... Realno to je jedan-redak slucaj...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #35 poslato: Jul 28, 2022, 11:53:02 pre podne »

Meni je pomagalo sto sam se dobro oznojio i tako mi brze prosla prehlada.Naravno ovde se ne radi o slucajevima kada sam imao temperaturu od 40 stepeni i o upalu pluca,nego o obicnoj prehladi gde mi je znojenje umnogome doprinelo tome da pre ozdravim.Naravno ne preporucujem nikome,ali meni je pomoglo.Naravno tu je trebalo znati i poslusati svoje telo i ne umarati ga previse nego cisto malo da e probije znoj.
Samo kod nas se ljudi pokrivaju debelim dekama kada su bolesni tj imaju povišenu temperaturu. A u suštini treba uraditi sve da se ista sniziti. Prevashodno hladne kupke itd... Trenirati da bi se Preznojio je ludilo mozga i imao si dosta sreće. Ljudi nisu ni svesni koliko zapravo visoka temperatura može biti opasna. Iako je to naš odbrambeni mehanizam od raznih virusa i bakterija. Svakako doktori na našem forumu mogu to malo bliže približiti.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27517


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #34 poslato: Jul 28, 2022, 08:57:59 pre podne »

To je mac sa dve ostrice. Ne daj Boze, ali nikad se ne zna da li moze da se javi neka komplikacija. Zato, oprezno.

Trosi se snaga organizma koja mubje potrebna da savlada virus ili sta god.... Toliko je prosto.
Zato sam i napisao da je meni radilo,ali da ne preporucujem nikome. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27517


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #33 poslato: Jul 28, 2022, 08:57:22 pre podne »

Evo recimo jedan primer juce zbog obaveza nisam mogao jesti svoj drugi obrok u 10 sati kao obicno i pipijem protein,ali se desilo da sam mogao jesti tek u 3 sata popodne i odmah sam se setio ove teme i to mi je pomoglo u smislu da nisam imao toliki bes i mirnije sam jeo u 3 sata,nego ranije kada se slicno desavalo.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #32 poslato: Jul 28, 2022, 06:39:36 pre podne »

To je mac sa dve ostrice. Ne daj Boze, ali nikad se ne zna da li moze da se javi neka komplikacija. Zato, oprezno.

Trosi se snaga organizma koja mubje potrebna da savlada virus ili sta god.... Toliko je prosto.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6020


« Odgovor #31 poslato: Jul 27, 2022, 09:19:39 posle podne »

To je mac sa dve ostrice. Ne daj Boze, ali nikad se ne zna da li moze da se javi neka komplikacija. Zato, oprezno.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3281


« Odgovor #30 poslato: Jul 27, 2022, 06:13:34 posle podne »

To se dešava u čuvenoj fitnes zavisnosti. Zavisnost od svega može da se razvije. Samim tim čim nema stvari od koje smo ovisni osećamo se uznemireno i uplašeno.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #29 poslato: Jul 27, 2022, 01:04:48 posle podne »

Meni je pomagalo sto sam se dobro oznojio i tako mi brze prosla prehlada.Naravno ovde se ne radi o slucajevima kada sam imao temperaturu od 40 stepeni i o upalu pluca,nego o obicnoj prehladi gde mi je znojenje umnogome doprinelo tome da pre ozdravim.Naravno ne preporucujem nikome,ali meni je pomoglo.Naravno tu je trebalo znati i poslusati svoje telo i ne umarati ga previse nego cisto malo da e probije znoj.

Jasno mi je da nije ozbiljnije, ali je princip isti.
Mislim, svako radi kako oseca da treba. Ali je prosto moje mišljenje da telu treba dati da se regenerise.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27517


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #28 poslato: Jul 27, 2022, 07:36:33 pre podne »

Meni je pomagalo sto sam se dobro oznojio i tako mi brze prosla prehlada.Naravno ovde se ne radi o slucajevima kada sam imao temperaturu od 40 stepeni i o upalu pluca,nego o obicnoj prehladi gde mi je znojenje umnogome doprinelo tome da pre ozdravim.Naravno ne preporucujem nikome,ali meni je pomoglo.Naravno tu je trebalo znati i poslusati svoje telo i ne umarati ga previse nego cisto malo da e probije znoj.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #27 poslato: Jul 27, 2022, 06:29:58 pre podne »

Bas dosta ljudi znam koji imaju problem sa tim strahom...

Pogotovo ako se razbole.... Pa kao netreniranje....
Ja taj problem nisam imao,ako je recimo neka prehlada bila u pitanju pa makar imao i temperaturu ja sam trenirao ako je nesto ozbiljnije bilo u pitanju onda sam obavezno prvo izlecio ono od cega sam bolovao pa onda isao dalje.Nikad glavom kroz zid.

Ali ni to ne kapiram.
Telo ti se vec bori sa necim, a ti ga dodatno trosis i smanjujes mu borbu na onom polju gde treba da dela.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6020


« Odgovor #26 poslato: Jul 26, 2022, 09:21:01 posle podne »

Trenirati kada je neko prehladjen nije nikad preporucljivo. Naravno da postoje situacije kada konkretnoj osobi nece biti nista, ali moze se desiti i da se obicna prehlada zakomplikuje  upravo zbog opterecivanja organizma treniranjem. Recimo moze nastati upala pluca.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27517


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #25 poslato: Jul 26, 2022, 03:44:36 posle podne »

Bas dosta ljudi znam koji imaju problem sa tim strahom...

Pogotovo ako se razbole.... Pa kao netreniranje....
Ja taj problem nisam imao,ako je recimo neka prehlada bila u pitanju pa makar imao i temperaturu ja sam trenirao ako je nesto ozbiljnije bilo u pitanju onda sam obavezno prvo izlecio ono od cega sam bolovao pa onda isao dalje.Nikad glavom kroz zid.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 35 36 [37] 38 39 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 14 upita.