TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395700 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 22, 2024, 07:07:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dodatni razlog za duži san  (Pročitano 6014 puta)
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #24 poslato: April 28, 2009, 04:16:23 posle podne »

Naspavam se svaki dan i nastojim uvek da odspavam 8 sati. Tih 2-3 sata sna pre ponoci stvarno puno znace ali to je za mene tesko izvodljivo.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #23 poslato: April 28, 2009, 03:00:29 posle podne »

slažem se - porodične obeveze, gomila ljudi koja planira tvoje vreme, nepredviĂ°ene obaveze  to je moja stvarnost i uzrok neispavanosti
za ovo ne vredi ni pamet ni organizacija...
možda ako bi san i leganje u rekvet u 9 stavljala na prvo mesto svih mojoih zadataka tokom dana bi uspela..
za tako savršenu organizaciju o kojoj ognjen priča ne možeš raditi tri posla i imati porodicu... ali pretpostavljam da u to slučaju ne može ni biti profi sportista, samo rekreativac koji se naspava samo vikednom ;)
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #22 poslato: April 28, 2009, 07:33:47 pre podne »

Treba biti pametan i sve lepo isplanirati. mnogi grese jer odmah prilegnu preko dana kada im se spava i onda se sve poremeti, uvece im je tesko da zaspu... Sto se tice obaveza uvece, samo ih prebacite za u toku dana i mocicete da legnete ranije, vrlo jednostavno  :)
Nista lepse nego kada pre 7 idete polu praznim gradom dok svi spavaju i trace dan  :D
Samo treba cvrsto odluciti i reci ranije jer se treba resiti lose navike kasnog leganja, iz licnog iskustva pricam, i ja sam mislio da je nemoguce pre jer sam "imao obaveza" dok nisam cvrsto odlucio i vrlo brzo se navikao... Naravno, ne moras to bas svaki dan da se ispostuje ali u vecini da... Ja se bas osetno bolje osecam, plus sada treniram vise nego pre kada sam kasnije legao a manje sam umoran...

Sve je to OK ali meni je jednostavno dan prekratak za sve obaveze koje imam...Ali se budim rano,s tim sto nikada ne budem naspavana i odmorna...Tu je moj problem najveci
Sačuvana
Be Happy!!!
marijankab
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53


« Odgovor #21 poslato: April 27, 2009, 07:18:36 posle podne »

Preko nedelje se trudim da odspavam makar 8 sati jer cim spavam manje mnogo sam nervozna i imam manjak energije i nizak pritisak.
Ali zato vikendom zaglavim do jutarnjih casova pa onda prionem na spavanje do popodne:)
Ne pijem alkohol al volim nocni provod :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #20 poslato: April 27, 2009, 07:10:30 posle podne »

Ja se samo redovno trudim da ispoštujem min 8 sati sna. U poslednjih 7-8 meseci uvek ustajem u 8h(bilo vikend ili radni dan), pa onda gledam da najkasnije legnem u ponoć. Sve preko toga što ugrabim bude extra. ;)
A sreća moja što čim se udobno smestim, odmah zaspim.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #19 poslato: April 27, 2009, 06:39:03 posle podne »

To je mnogo lepo, ali u praksi tesko izvodljivo pored danasnjeg tempa zivota. Pored posla koji cesto zahteva celodnevno prisustvo, plus toga cesta putovanja, to je prakticno nemoguce.
Nista lepse nego kada uspem da legnem oko 10 i ujutru ustanem odmorna, ali to je za mene nazalost retkost.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #18 poslato: April 27, 2009, 06:16:56 posle podne »

Treba biti pametan i sve lepo isplanirati. mnogi grese jer odmah prilegnu preko dana kada im se spava i onda se sve poremeti, uvece im je tesko da zaspu... Sto se tice obaveza uvece, samo ih prebacite za u toku dana i mocicete da legnete ranije, vrlo jednostavno  :)
Nista lepse nego kada pre 7 idete polu praznim gradom dok svi spavaju i trace dan  :D
Samo treba cvrsto odluciti i reci ranije jer se treba resiti lose navike kasnog leganja, iz licnog iskustva pricam, i ja sam mislio da je nemoguce pre jer sam "imao obaveza" dok nisam cvrsto odlucio i vrlo brzo se navikao... Naravno, ne moras to bas svaki dan da se ispostuje ali u vecini da... Ja se bas osetno bolje osecam, plus sada treniram vise nego pre kada sam kasnije legao a manje sam umoran...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #17 poslato: April 27, 2009, 04:55:09 posle podne »

i ja sama nekada imala taj problem - probudim se u sedam a još uvek sam umorna.. pomoglo mi je da se maksimalno opustim pred samo spavanje.. na taj način nekako smirim misli za miran san ;)
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #16 poslato: April 27, 2009, 07:13:30 pre podne »

I kod mene,cesto mi obaveze ne dozvoljavaju,ali me ubija sto ja i kad sam u mogucnosti da odspavam duze ja jednostavno ne mogu.Za mene je san od 8 sati nepoznat pojam.
Evo juce u sred nedelje dok sav normalan svet spava i odmara,ja sam bila budna jos pre 7h....Kaastrofa....I to nikako da promenim,jednostavno se covek navikne na to
Sačuvana
Be Happy!!!
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #15 poslato: April 25, 2009, 05:25:29 posle podne »

ja bi volela da spavam 8h ali teško postižem - nije mi dovoljno dugačak dan... dok sve pozavršavam bude 23h a moram da ustanem u 6h... i tako se nakupi umora tokom nedelje..

Isti slucaj kod mene... zato vikendom spavam malo duze...odnosno onako kako treba oko 8-9 sati
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #14 poslato: April 24, 2009, 05:52:13 posle podne »

ja bi volela da spavam 8h ali teško postižem - nije mi dovoljno dugačak dan... dok sve pozavršavam bude 23h a moram da ustanem u 6h... i tako se nakupi umora tokom nedelje..
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #13 poslato: April 24, 2009, 09:43:07 pre podne »

Ja ako se ne naspavam celog dana lupam gluposti, malo zamuckujem, i kao da mi kasni slika pa izbegavam da vozim...  :-\
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #12 poslato: April 24, 2009, 09:06:05 pre podne »

E ovo ti je Mickey sada nekako i moj tempo zivota i cini mi se da nikad nisam naspavana,ali sam se sada navikla i na to...
Ali ja imam problem da nikad u zivotu (mozda eventualno par puta) nisam odspavala duze od 8-9h ujutru...Pa makar legla i u 6h (sto se desava) ili kad god ja sam najdalje do 8-9h budna.Kao da nekako imam taj budilnik u glavi.I tako sam hronicno neispavana,a to me ubija...

Evo vec nedelju dana unazad se budim oko 5:30-6h,a ubija me to obzirom da radim poslepodne :'( i nemam nikakvih obaveza,kao vampir sam
 
Sačuvana
Be Happy!!!
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #11 poslato: April 23, 2009, 10:32:52 posle podne »

Legam obicno oko 24, budim se u 6 i tako vec malo manje od 3 godine sem vikendom kad legnem malo kasnije i probudim se posle 8 sati sna.
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #10 poslato: April 23, 2009, 10:29:06 posle podne »

8 sati nocnog sna
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.15 sekundi sa 14 upita.