TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395602 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 19, 2024, 04:29:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 68 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet za ishranu  (Pročitano 183732 puta)
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #579 poslato: Jun 27, 2015, 11:40:29 posle podne »

Ma da, ranije sam se bas opterecivao I tripovao da sam se ugojio posle jednog keksa. Sada malo bolje kontam neke stvari zahvaljujuci savetima forumasa I neke stvari oko svog izgleda drugacije posmatram. Dobro, za sve mora da prodje vreme, da upoznamo svoje telo I svoj organizam. Na moru sam lepo jeo ali sam se trudio da svakog dana izdvojim neko vreme za plivanje kako bih odradio bar neku vrstu treninga.
Sada cu jos par dana da iskuliram I onda krecem sa masom. Proteini od 2g po kg pa na vise, masti 0.8 a proteini 3g po kg pa cu polako povecavati ako bude trebalo. Cheat obrok jednom do dva puta nedeljno. I planiram monohidrat da ubacim ali cu pitati za savet oko koriscenja kad ga budem kupio.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #578 poslato: Jun 27, 2015, 11:26:27 posle podne »

Slažem se sa Dušanom...( mada ne zaboravimo i zdrave masti)

Ako posle 12-16 nedelja "dijetisanja" nije došlo do željenih rezultata - pauza( već pomenuta priča oko "metaboličkog restarta") - nastavite da jedete "dobro i čisto"( 4 nedelje), ali "povećajte kalorije" i onda krenite u još jedan ciklus.

Ne može se večito raditi "na definiciji"...veliki je rizik od gubitka mišićne mase( nezadovoljstvo)...dakle, opet se vraćamo na "zlatno pravilo uspeha" - "da bi se sekao, moraš da imša šta da sečeš" - dovoljno mišićne mase!

@Dusane, sa moje perspektive, sa one gde stalno sebi uskracujem da jedem ono sto volim, ti si blagosloven ali sa strane onoga ko hoce da se ugoji, bedak :)

@tema, ma ja nisam smrsao do tog nivoa koji sam planirao pa me to i nervira ali nisam zadovoljan na sta cu liciti kad smrsam, mislio sam da ce to biti malo drugacije. Zato mi se i radi masa. Bio sam sada na moru 10 dana gde sam uneo hektolitre piva i tonu girosa i nisam ni trenutak pazio na ishranu, "forma" se nista znacajno nije pokvarila, nista sto par dana regulisane ishrane nece resiti. Bas sam dugo bio na mrsavljenju, mislim da zasluzujem jedan fin period mase pa onda sledece godine da ranije krenem na definiciju.

Samokontrola je ključ uspeha...inače, kakav bi to odmor bio kada bi i na odmoru morao da brojiš kalorije i "opterećuješ se nepotrebno"...mada, "za velika dela su potrebne i velike žrtve"  :D
« Poslednja izmena: Jun 27, 2015, 11:28:21 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #577 poslato: Jun 27, 2015, 09:14:05 posle podne »

Sada sam baš baš pojačao uh a i proteine pa ćemo videti kako će biti kroz par meseci.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #576 poslato: Jun 27, 2015, 08:51:16 posle podne »

@Dusane, sa moje perspektive, sa one gde stalno sebi uskracujem da jedem ono sto volim, ti si blagosloven ali sa strane onoga ko hoce da se ugoji, bedak :)

@tema, ma ja nisam smrsao do tog nivoa koji sam planirao pa me to i nervira ali nisam zadovoljan na sta cu liciti kad smrsam, mislio sam da ce to biti malo drugacije. Zato mi se i radi masa. Bio sam sada na moru 10 dana gde sam uneo hektolitre piva i tonu girosa i nisam ni trenutak pazio na ishranu, "forma" se nista znacajno nije pokvarila, nista sto par dana regulisane ishrane nece resiti. Bas sam dugo bio na mrsavljenju, mislim da zasluzujem jedan fin period mase pa onda sledece godine da ranije krenem na definiciju.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #575 poslato: Jun 27, 2015, 07:51:15 posle podne »

Ja stalno na masi i leti i zimi, kilaža mi stoji a bf jednocifren :D

I kad unosim 800 kalorija dnevno i kad unosim 3000 meni isto, kilaža stoji na 65-67kg i to je :)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #574 poslato: Jun 27, 2015, 07:40:17 posle podne »

Ma i ja leti sve userem, zbog ishrane i volje za treningom, zimi je sve na nivou. :D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #573 poslato: Jun 27, 2015, 05:34:55 posle podne »

Jesam li ja jedini koji celu zimu mrsavi a onda bi na leto poceo sa masom? Jbt, kod mene sve suprotno :-D Skinuo sam jos par kg I dijeta ide super ali mi se iskreno ne svidja takav izgled. Mislim, dok nisam smrsao nisam mogao da znam kako ce to izgledati I sada se razmisljam da li da krenem na masu ili da "zazmurim" I mrsavim jos malo pa da masu krenem sa minimum sala. Da napomenem da bih isao na neki lean mass... Jos uvek nisam dostigao taj nivo sala I masti koji sam hteo pa mi to deluje kao odustajanje ali se dvoumim jer mi se ne svidja izgled sa tankim rucicama I uopste celim gornjim delom tela. Dobro je pa imam jake noge (od fudbala haha) pa me one koliko toliko tese. Svi hoce kad mrsave da skinu I butine a ja hocu sto vece. Vecito Pera kontras.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #572 poslato: Jun 01, 2015, 06:38:24 pre podne »

Vazi, ostajem onda na rotacijama.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #571 poslato: Maj 31, 2015, 11:55:33 posle podne »

Premalo vremena da bi eksperimentisao...vraćanje "u redovan trening" i nastavak rotacija( po datim preporukama) će biti sasvim dovoljno...

Bez nepotrebnih eksperimenata...dakle, daleko od toga da sumnjam u uspešnost "low-carba"...
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #570 poslato: Maj 31, 2015, 07:20:55 posle podne »

Krenuo sam, idem nekih 10 dana. Ne mislim da ce biti nekog znacajnijeg pomaka, čisto da smanjim još malo procenat masti i eventualno ubrzam skidanje još nekog kg. Što se tiče uh, nisam siguran, možda do nekih 100g ali bih se to posavetovao sa tobom. Možda par dana na nuli i par dana sa niskim unosom. Mislim, više bi bio cilj niski unos uh pre nego pravi low carb. Na rotacijama sam od 18. aprila i skinuo sam 6 kg ali od toga računam samo 4 jer ona 2 sam mnogo brzo skinuo pa ih smatram kao višak koji je stvoren viškom unosa hrane prethodnih dana a ne prave kg. Rade još uvek rotacije pa sam se zato najviše i odlučio da se posavetujem sa tobom. Sad treniram tih desetak dana i kardio radim nekih 4 puta nedeljno po 30-40min.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #569 poslato: Maj 31, 2015, 06:54:21 posle podne »

Slavisa,  koliko je pametno da krenem sada na low carb na nekih 15 dana pred more pa kad se vratim da nastavim sa rotacijama na kojima sam sada? Za keto kontam da je malo vremena da bi se postiglo nesto?

Prvo pitanje...da li si počeo sa treninzima?

Drugo pitanje...da li misliš da ćeš za 15 dana "low-carb" dijete napraviti neki značajniji pomak? Koliko bi hidrata "koristio"?

Treće pitanje...zašto misliš da ti treba "low-carb" ili keto? Koliko dugo si na rotacijama? Da li još "rade"?

Koliko si povezao "vremenski" u kontinuitetu treninga? Kardio?
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #568 poslato: Maj 31, 2015, 02:13:48 posle podne »

Slavisa,  koliko je pametno da krenem sada na low carb na nekih 15 dana pred more pa kad se vratim da nastavim sa rotacijama na kojima sam sada? Za keto kontam da je malo vremena da bi se postiglo nesto?
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #567 poslato: Maj 18, 2015, 12:53:26 posle podne »

@Slavisa, nisam tvrdoglav, znas da uvek slusam savete od vas iskusnih na forumu. Pogresno sam onda skontao, mislio sam da je ok da ih nastavim ako deluju i bez treninga. Planiram da nastavim u cetvrtak ako bude sve ok i dalje.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #566 poslato: Maj 18, 2015, 12:45:54 posle podne »

Jednu sam stavio kad sam digao max te veceri. Nemam svoju temu otvorenu.
Vidim da dosta znaš, lepo si mu objasnio , tj. da može da razume. Zato sam pitao, reko da možda nisi negde postavio slike a da nisam video...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #565 poslato: Maj 18, 2015, 12:34:45 posle podne »

Da, sad mi je jasnije kad sam procitao sve vase postove. Mnogo jasnije. Uvek sam imao u nedoumicu ali nikako da pitam. Hvala.

Da se vratim malo na moju trenutnu ishranu. I dalje ne treniram, mislio sam da cu krenuti jos prosle nedelje ali nisam pa planiram od sredine ove nedelje. Jbg, imao sam tu nesrecu mada tu ima i neiskustva da sam ove godine zaredjao lepo sa povredama pa sam dosta pauzirao a samim tim i stagnirao sa napretkom. Doduse, jedna povreda je nastala zbog druge ali dobro. Bio sam u bedaku jedno vreme zbog toga ali onda sam nekako uspeo sebi u glavu da ubacim da ne moze non stop da se napreduje, da se ponekad dese nepredvidjene stvari. Bukvalno mi je "propalo" jedno dobrih 3 meseca i unazadilo "formu" ali sad sam se samo ishranom, bez treninga, vratio na pristojnu kilazu i izgled kao pre svega toga pa guram dalje. Nece biti planirana forma do mora ali sta je tu je, profesionalci ne stignu da se spreme za takmicenje a kamoli ja za more haha. Cak i glupo zvuci. Uostalom, ne radim ovo zbog izgleda za more (iako naravno prija kad je dobar izgled).
Da napisem da sam i dalje na rotacijama iako ne treniram i ide polako kg na dole. Trudim se da bude cista ishrana, imao sam samo 2 cheata jer mi se uzasno jeo sladoled, doduse u danu punjenja, pa sam sutradan posle toga roknuo nulu :D
Ono sto sam promenio u ishrani je to da sam smanjio unos proteina. Ne drasticno ali otprilike nekih 40-50g dnevno jer dok god sam ih drzao toliko nisam napredovao u mrsavljenju. UH rotiram i masti standardno a povecam samo na nuli.

Mislim da smo napomenuli da rotacije gube pravi smisao kada treninga nema...nema potrebe za tvrdoglavoscu...niko od nas ti ne zeli neuspeh, budi siguran u to...

Kada kreces sa treninzima?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 68 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 14 upita.