TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 21, 2024, 11:15:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 138 139 [140] 141 142 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 714720 puta)
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2144 poslato: Jul 14, 2015, 02:02:10 posle podne »

StAvio sam je pre dva dana i jutros sam je izvadio, a tek cu sutra da je pojedem, zaboravio sam da je izvadim, al okej izgleda.
Postoji mogucnost da se pokvari cim se zagreje, tako da nemoj dugo da je drzis.
Otopilo se, sve je u redu.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #2143 poslato: Jul 14, 2015, 01:10:20 posle podne »

StAvio sam je pre dva dana i jutros sam je izvadio, a tek cu sutra da je pojedem, zaboravio sam da je izvadim, al okej izgleda.
Postoji mogucnost da se pokvari cim se zagreje, tako da nemoj dugo da je drzis.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2142 poslato: Jul 14, 2015, 01:07:43 posle podne »

StAvio sam je pre dva dana i jutros sam je izvadio, a tek cu sutra da je pojedem, zaboravio sam da je izvadim, al okej izgleda.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2141 poslato: Jul 14, 2015, 01:05:27 posle podne »

U frižideru jedino i može da se čuva, friz ni ja ne bih koristio.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2140 poslato: Jul 14, 2015, 01:01:41 posle podne »

Jel moze ella u zamrzivacu da se drzi 2-3dana? Istek roka je tek 22-og?

Cuvaj je u adekvatnoj( originalnoj) amabalazi i nema brige ,naravno da moze u frizideru...mada ne bih bas isao na zamrzavanje  ;D
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2139 poslato: Jul 14, 2015, 12:45:10 posle podne »

Jel moze ella u zamrzivacu da se drzi 2-3dana? Istek roka je tek 22-og?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2138 poslato: Jul 13, 2015, 09:35:58 posle podne »

Evo novi racun proteini 140g, masti 70, hidrati 180 (mogu do 200 uz jos bananu), ok su brojke za makronutrijente, ali su kalorije oko ~2100kcal, stomak prepun. Jedini nacin da povecam kcal unos je kroz sladoled i torte, vise pirinca i ovsenih ni gram ne bi mogao, ili da radim tako pa ako bude rasta bude, ovako brojka mi deluje premalo, radim treninge od oko 40-60min, tegovi, 6 dana, jedan pauza. Za bazalni mi kaze 1650kcal po kalkulatoru. A za ''hard sport/exercise 6-7 times a week'' da mi treba 3350 da bi dobijao 0.5kg nedeljno, pa gde to ni u snu ne bi pojeo, a da nije junk :D

Jedino da zveknem cokoladno jos pola L, tu ima jos ~300kcal, dodao bi 15g proteina i 5g masti.

Molio bih te da sve te kalkulatore ostaviš po strani...neka ti oni budu samo grubi orijetir, za procenu stanja...jedino "detaljnijim" antropometrijskim metodama može se doći do "približno tačne" vrednosti parametara energetske potrošnje, tj. BMR i TDEE...

Da nećeš možda da junkom uklapaš kalorije, kao što predlaže IIFYM "dijeta"?  :D

Da li si siguran da možeš da tačno izračunaš koliko ti kalorija u suficitu treba za 0,5 kg "napretka"...okani se nepotrebne opsesivnosti brojkama, jer su mnogi "faktori rasta telesne mase" previše individulani...dakle, možda "gatanje u pasulj" da tačniju prognozu napretka...  :D

Moj predlog je većini dobro poznat ; 2-2,5 gr proteina po kg, hidrati 4-6 gr po kg, masti 0,6-0,8 gr po kg...sa naglaskom na parolu - KVALITETAN SUFICIT = realno KVALITETNIJA MASA...

Da i povećanje unosa zdravih masti može pomoći...kako neko reče, od zdravih masti je nemoguće ugojiti se...ali sa druge strane, svaki višak, pa i kvalitetan je ipak višak... ::)

Za svakog od nas postoji modus uspeha...osnove su iste za sve, ali sa vremenom faktor individualnosti dolazi u prvi plan...na kraju sve se svodi na "strogo kontrolisani" eksperiment sa samim sobom...
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2137 poslato: Jul 13, 2015, 06:12:42 posle podne »

Oke, nadam se da je tako, javim kako ide.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2136 poslato: Jul 13, 2015, 06:05:39 posle podne »

To je samo brojka, probaj 1-2nedeljne pa ako ide onda ne diraj nista, a u suprotnom povecavaj!
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2135 poslato: Jul 13, 2015, 05:39:13 posle podne »

Evo novi racun proteini 140g, masti 70, hidrati 180 (mogu do 200 uz jos bananu), ok su brojke za makronutrijente, ali su kalorije oko ~2100kcal, stomak prepun. Jedini nacin da povecam kcal unos je kroz sladoled i torte, vise pirinca i ovsenih ni gram ne bi mogao, ili da radim tako pa ako bude rasta bude, ovako brojka mi deluje premalo, radim treninge od oko 40-60min, tegovi, 6 dana, jedan pauza. Za bazalni mi kaze 1650kcal po kalkulatoru. A za ''hard sport/exercise 6-7 times a week'' da mi treba 3350 da bi dobijao 0.5kg nedeljno, pa gde to ni u snu ne bi pojeo, a da nije junk :D

Jedino da zveknem cokoladno jos pola L, tu ima jos ~300kcal, dodao bi 15g proteina i 5g masti.
Brale ne gledaj toliko kalorije vec prati makro nutrijente (masti, uh, proteini) jer 500 kalorija piletine i pice nisu isto, a tu ti prodju i one kalorije tipa proteina iz ovsenih, pirinca itd. koje ti ne racunas.

Pa napisao sam ishranu, cista je skroz i sve kalorije su uracunate. Dodacu to cokoladno, svakako ce mi prijati kao PWM, a nema mnogo masti.
« Poslednja izmena: Jul 13, 2015, 05:45:16 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2134 poslato: Jul 13, 2015, 05:11:42 posle podne »

Evo novi racun proteini 140g, masti 70, hidrati 180 (mogu do 200 uz jos bananu), ok su brojke za makronutrijente, ali su kalorije oko ~2100kcal, stomak prepun. Jedini nacin da povecam kcal unos je kroz sladoled i torte, vise pirinca i ovsenih ni gram ne bi mogao, ili da radim tako pa ako bude rasta bude, ovako brojka mi deluje premalo, radim treninge od oko 40-60min, tegovi, 6 dana, jedan pauza. Za bazalni mi kaze 1650kcal po kalkulatoru. A za ''hard sport/exercise 6-7 times a week'' da mi treba 3350 da bi dobijao 0.5kg nedeljno, pa gde to ni u snu ne bi pojeo, a da nije junk :D

Jedino da zveknem cokoladno jos pola L, tu ima jos ~300kcal, dodao bi 15g proteina i 5g masti.
Brale ne gledaj toliko kalorije vec prati makro nutrijente (masti, uh, proteini) jer 500 kalorija piletine i pice nisu isto, a tu ti prodju i one kalorije tipa proteina iz ovsenih, pirinca itd. koje ti ne racunas.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2133 poslato: Jul 13, 2015, 05:07:14 posle podne »

Evo novi racun proteini 140g, masti 70, hidrati 180 (mogu do 200 uz jos bananu), ok su brojke za makronutrijente, ali su kalorije oko ~2100kcal, stomak prepun. Jedini nacin da povecam kcal unos je kroz sladoled i torte, vise pirinca i ovsenih ni gram ne bi mogao, ili da radim tako pa ako bude rasta bude, ovako brojka mi deluje premalo, radim treninge od oko 40-60min, tegovi, 6 dana, jedan pauza. Za bazalni mi kaze 1650kcal po kalkulatoru. A za ''hard sport/exercise 6-7 times a week'' da mi treba 3350 da bi dobijao 0.5kg nedeljno, pa gde to ni u snu ne bi pojeo, a da nije junk :D

Jedino da zveknem cokoladno jos pola L, tu ima jos ~300kcal, dodao bi 15g proteina i 5g masti.
« Poslednja izmena: Jul 13, 2015, 05:10:08 posle podne od strane R1 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2132 poslato: Jul 13, 2015, 04:32:59 posle podne »

kad smo već kod recepata,

ella sir, whey od vanile, kokos.... badem....  rafaelo!!! :) :) :)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #2131 poslato: Jul 13, 2015, 02:21:29 posle podne »

Pa jos ako dodam zdrave masti bice ih 150g. Ne znam kako da smanjim ovo, jedino da izbacim mlecne proizvode i zumanca. Mada vidim po forumu ljude sa jako niskim bf koji jedu 5-6 celih zumanaca dnevno, tu vec ima 30-40g masti, jos ostalo dok unesu dodje im na preko 30% unosa :/

Mada app racuna apsolutno sve masti, kad pogledas ovako 400g belog mesa, jedan jogurt i 5 zumanaca ne deluju strasno, a daju vec 50ak g masti, a gde su masti iz ovsenih i ostalih namirnica gde ih ima minimalno 1-2g, nakupi se to, jos ako dodam zdrave ispod 100g necu nikako uspeti. I to da ne jedem mleko i sir uopste. Onda ako to redukujem, a povecam hidrate verovatno ce njihov unos biti 4-5g, to je onda previse hidrata, nikad u zivotu nisam preko 2g ni probao. Jedino da probam ovako pa da pratim progres.

Zasto ne napravis balans? Dakle smanjis zumanca, a na njihovo "mesto" ubacis druge izvore ( zdravih masti )...

Cemu to nepotrebno zbunjivanje? Kombinuj, uklapaj? Nema potrebe za krajnostima u proracunu, u protivnom, dok tebi aplikacija sracuna sve u miligram izgubio si vreme...nepotrebno si se opteretio detaljima...i pre nego da startujes ti se sebe "zakopao u mestu"...

Sve u svemu...zagrli serpu sa princem, jedi i placi...dok se ne prilagodis...  ;D

Hm, ili ce cika Poliquinov sistem low-carb biti idealan za tebe...ali i proteini i masti ce morati da idu visoko...predlazem da se vise informises na tu temu...

http://www.strengthsensei.com/

http://www.poliquingroup.com/
Dobro nije problem izvor, promenicu izvor, ali racun ostaje 100g, ne komplikujem, samo ako cemo u miligram jel to onda moze proci? Ustvari videcu kako ide, sta je tu je. Elem pirinac ovako izgleda, jedva trecinu pojedoh u obroku, bukvalno varijanta ''jedi i placi''

http://i.cubeupload.com/Rptj0a.jpg

i ostalo jos

http://i.cubeupload.com/EIn4Lo.jpg

Mislim da cu malo smanjiti pa se navikavati, odjednom jednostavno tesko ide.

edit: jedino da kalorije potpuno iskljucim iz racuna i da jedem samo 3x uh, 2x prot i zdrave masti, ali mislim da cu biti s kalorijama u minusu, mada mozda mi jednostavno ne treba toliko kalorija, ne znam ni sam.
« Poslednja izmena: Jul 13, 2015, 02:30:06 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #2130 poslato: Jul 13, 2015, 02:17:48 posle podne »

I da nije natural proteini ostaju na 2g :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 138 139 [140] 141 142 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 14 upita.